• Mihaljević
    7.9k
    EX-YU igrači koji bi mogli biti zanimljivi za Dinamo.

    Žan Celar TM
    zan-celar-18.jpg

    Pozicija : 9
    Nacionalost : Slovenija
    Klub : Lugano FC
    Godine : 25
    Visina : 188cm
    Ugovor : 06/2025

    Sezona 2021/22 10G 2A
    Sezona 2022/23 16G 2A
    Sezona 2023/24 11G 2A

    Ima još ugovor na godinu dana, dečko je golgeter, spreman na novi iskorak u karijeri, prema TM vrijedi 4.5M€ ali je cijena sigurno manja za 60/70% zbog ugovora, Drmiću je istekao ugovor, Petko vjerovatno odlazi, znači velik teret je skinut sa financijske strane, valjda bi si mogli dozvoliti jednog ovakvog igrača.

    Miha Blažič TM
    65f417dba0021_o_large.jpg
    Pozicija : Stoper
    Nacionalost : Slovenija
    Klub : Lech Poznan
    Godine : 30
    Visina : 186cm
    Ugovor : 06/2025

    Uvijek ga se sjetim kad gledam Slovence kako nas je sa reprezentacijom pojeo u Ljubljani, svaki duel je dobio, ipak mislim da će nagodinu na poziciju desnog stopera doći Lovren, ali ipak nije loše za znati da u susjedstvu imamo stopera sa iskustvom Fradija i francuske lige.

    Tomi Horvat TM
    tomi-horvat-sturm-2023-1680815746-105070.jpg?lm=1680815759

    Pozicija : 8
    Nacionalost : Slovenija
    Klub : Sturm Graz
    Godine : 24
    Visina : 174cm
    Ugovor : 06/2025

    Sjećam ga se još dok je Tottenhamu zabio golčinu u maniri M. O. , vidim karijera mu ide uzlaznom putanjom, vjerovatno nagodinu cilja na neku Bundesligu.

    Miha Zajc TM
    miha-zajc-1689189993-111406.jpg?lm=1689190028

    Pozicija : Desetka
    Nacionalost : Slovenija
    Klub : Fenerbahce
    Godine : 29
    Visina : 180cm
    Ugovor : 06/2026

    Mislim da je Samovojska rekao Luka Modrić Slovenske repke, to je brutalan opis, otpisan je u Feneru, classic Turci, otpišu nekog nakon dvije loše partije, Baturina ide na ljeto, jel' pametno odma Vrbančića u vatru stavit ne znam, ali Zajc klasetina uz koju ne bi trebali propustiti.

    Ezgjan Alioski TM
    alioski1.jpg?w=622
    Pozicija : Lijevi bek
    Nacionalost : Makedonija
    Klub : Al-Ahli
    Godine : 32
    Visina : 173cm
    Ugovor : 06/2024

    Htjeli smo ga i sad dovesti, znači da je htio doći kod nas, kapetan Leedsa je bio dugo vremena, bez obzira na godine jedan od najboljih igrača lijevih bočnih sa naših prostora. Treba malo i rasteretiti Perkovića, a ja se osobno nešto puno ne uzdam u kvalitete Ogiware, svaka čast suprotno-mišljenicima.

    Bojan Miovski TM
    Bojan_Moivksi.webp

    Pozicija : 9
    Nacionalost : Makedonija
    Klub : Aberdeen
    Godine : 24
    Visina : 18
    Ugovor : 06/2026

    Sezona 20/21 7G 7A
    Sezona 21/22 7G 6A
    Sezona 22/23 16G 2A
    Sezona 23/24 13G 2A

    Kolko je škotska liga relevantna ne znam, navijači pišu da je igrač "Die for the badge player" , znači ima nešto, Aki i Rile vjerovatno znaju više o njemu.

    Leart Paqarada TM
    leart-paqarada-2122.jpg
    Pozicija : Lijevi bek
    Nacionalost : Kosovo
    Klub : Köln
    Godine : 29
    Visina : 184cm
    Ugovor : 06/2024

    Čak i možda bolja opcija od Alioskog, dečko je igrao 10 sezona u Zweiti, i ove sezone u Bundesligi prvi puta nije starter, ne znam kakva mu je volja da napusti Njemačku.

    Ardian Ismajli TM
    ardian-ismajli-empoli-1634293831-72917.jpg?lm=1634293843
    Pozicija : Stoper
    Nacionalost : Kosovo
    Klub : Empoli
    Godine : 27
    Visina : 188
    Ugovor : 06/2025

    Znam da je Tovar, ali snašao se odlično u Empoliju i Speziji , istječe mu ugovor, ali opet kažem očekujem Lovrena na toj poziciji, ali za svaki slučaj. :wink:

    Dal Varešanović TM
    dal-varesanovic-caykur-rizespor-1701538153-123051.jpg?lm=1701538185

    Pozicija : Desetka
    Nacionalost : BiH
    Klub : Caykur Rizespor
    Godine : 22
    Visina : 175cm
    Ugovor : 06/2026

    Dečko je mrcina, gledo sam ga uživo u Sarajevu se sprdao, u Turskoj u prvoj sezoni 9 golova, šteta što danas ne igra protiv Ukrajine, takvi igrači sami riješavaju utakmice, prošao sve mlađe uzraste u Liverpoolu, ali vjerovatno je već u bilježnici Fenera i Galate.

    Muhammed Cham-Saračević TM
    c8ba3-16627434204077-1920.jpg

    Pozicija : Desetka/Krilo
    Nacionalost : BiH/Austrija
    Klub : Clermont-Foot
    Godine : 24
    Visina : 180
    Ugovor : 06/2026

    Dečka pratim dobre 3-4 sezone, ma klasetina samo takva , malo je još u nogometu ovakvih španerčina, sa Clermontom ispao u Ligue 2 , vjerovatno sad traži novi klub, ali za dečka se sigurno već sada mora iskeširati dobra 3-4M€, ali ako uđemo u LP, sve je moguće.



    Igrače iz Hrvatske nisam ni stavljao ali već znamo otprilike koji su potencijalni : Beljo, Lovren, Modrić, Orša, Medić, Pjaca, H. Smolčić, Šunjić, Ben, Franjić, Muhar...
  • Laugreano
    1.3k
    E ovo je top lista. Od svih, jedino ovaj zadnji je mozda nerealan. Ovaj Varesanovic je davno bio kod nas ko klinac.
  • Pesca90
    26
    Kad je riječ o EX-YU igračima,možda nam je i zanimljiv onda Dennis Hadzikadunic,Hsv,Bih stoper,25.g,2 milje vrijednost-ugovor do 2025,iako mislim da ako Hsv uspije ući u Bundesligu da tamo ostaje.
  • Izet Hajrović
    806
    Marko Marić je u intervjuu za Germanijak rekao da su nam zanimljive zemlje Francuska, Austrija, Portugal i Poljska tako da sam odlučio malo prošvrljati po Poljskoj i pronašao sam ova dva igrača koji bi nam mogli biti zanimljivi.

    Erik Exposito

    TM vrijednost: 2.5 mil.
    Trajanje ugovora: 1.7.2024.
    Godine: 27
    Pozicija: napadač (devetka)
    Sezona 19/20: 8 golova i 4 asistencije
    Sezona 20/21: 9 golova i 2 asistencije
    Sezona 21/22: 11 golova i 2 asistencije
    Sezona 22/23: 7 golova i 5 asistencija
    Sezona 23/24: 14 golova i 3 asistencije

    Spominjao se već tu na forumu, riječ je o dokazanom strijelcu. Ove brojke vrijede više s obzirom na to da igra za klub koji se uglavnom borio za opstanak, a ove sezone su nekim čudom na 2. mjestu. Sofascore kao njegove prednosti navodi udarce iz daljine, postavljanje i završnicu. Mislim da u njemu itekako možemo dobiti kvalitetnu zamjenu za Petkovića, bez obzira na to ostao on ili ne. Činjenica je da mu ugovor istječe za svega 3 mjeseca i to ga čini još primamljivijim.


    Kristoffer Velde

    TM vrijednost: 6 mil.
    Trajanje ugovora: 31.12.2025.
    Godine: 24
    Pozicija: lijevo krilo
    Sezona 22/23: 8 golova i 3 asistencije
    Sezona 22/23 ECL: 5 golova i 1 asistencija
    Sezona 23/24: 9 golova i 5 asistencija

    Također igrač s dokazanim realizacijskim sposobnostima, a to je ono što nama fali ove sezone, konkretan učinak s krila. Po ovoj statistici, čini mi se čak kao i najbolja opcija za lijevo krilo od igrača koji su se spominjali (bolja opcija od Pjace, Oršića zbog ozljede, itd.). U norveškoj ligi je s 20 i 21 godinom, prije dolaska u Lech Poznan, ostvario prosječan učinak od 7 golova i 3 asistencije po sezoni što nas dovodi do činjenice da 4 sezone za redom drži konstantu po pitanju realizacije. Norveški je reprezentativac. E sad, ova cijena od 6 mil. bi mogla biti varljiva. Lech Poznan je 4. u prvenstvu, ali mogu se još i popeti i pasti na ljestvici tako da bi mogli pristati na znatno nižu cijenu čisto zbog financijskih razloga ako slučajno ne izbore Europu, a ulazi u zadnju godinu i pol ugovora. S obzirom na to da iz Poljske igrači ne odlaze za jako velike odštete, mislim da bismo ga mogli dobiti za 3 mil. - 3.5 mil. i vjerujem da bi bio top pojačanje. Najskuplji izlazni transfer stranca u Lech Poznanu bio je Artjoms Rudnevs u sezoni 12/13, a iznosio je 3.5 mil. Ostali veći transfer su bili igrači poljske nacionalnosti najčešće maksimalne dobi 23 god s maksimalnom odštetom od 6 mil. uz iznimke Modera i Kaminskog koji su transferirani za 11 mil., odnosno 10 mil.
  • Sajla
    3.2k
    Erik ExpositoIzet Hajrović

    igrao za Slask protiv nas na zimskim pripremama. koliko se sjećam, ostavio dobar dojam. i ulazi u onu priču o našem skautingu samo igrača koji su igrali protiv nas ;)
  • Izet Hajrović
    806
    DO piše kako kruže glasine iz Osijeka da je Mierez odlučio otići na ljeto. Realno, ako ne izbore Europu, ne vidim način na koji ga mogu zadržati, a isto tako one njihove želje od 5 mil. odštete za njega padaju u vodu jer ulazi u zadnju godinu ugovora, a tu je i njegova želja za odlaskom.
  • Kujtim Shalla
    2k
    @Mihaljevićkakvu si brutalnu listu napravio. Da sam Maric bilo bi copy,past jbt. Bravo stari. Ja bi bio prezsdovoljan kad nismo doveli dvije iskusnjare Paqaradu kojeg pratim jako dugo,i Mihu Zajca
  • Mihaljević
    7.9k
    Od tebe će Marić copypaste za Dansko tržište :wink:
  • Kujtim Shalla
    2k
    hehe sve bi dao da mogu pomoci brate,da mi kaze odi prati ovog ,ostavio bi posao ,prijavio bolesnim ,znao bi kako i prdi :rofl:
    Ima ovdje igraca za Dinamo. Ali kad pogledas kakvi igracindanas igraju u kopenhagenu primjera radi koji cv i kako ciljano dovode igrace ,kako su se usavrsuli na top polju. Sve zahvaljujuci najbolji omladinskoj skoli po meni i sposobnim sportskim direktorom. Mi smo bili ispred njih prije 5,6 godina a sad je vec druga prica
  • Mihaljević
    7.9k
    Marcel Ratnik
    marcel-ratnik.jpg

    Igrač kojeg je Marić još prošle godine predložio, baš inteligentan igrač, samo 20g, a već 3 sezone u slovenskoj ligi, treba obratiti pažnju na njega.
  • ShanKu
    321
    na transfermarktu vrijedi 1.3milijuna €, to ne bi smjel bit problem...
  • MarK
    218
    https://www.transfermarkt.com/drilon-hazrollaj/profil/spieler/986186
    Iako nije neko mjerilo dominira ligom, mlad, zanimljiva pozicija, uzeti za malo love i proslijediti na posudbu
  • Laugreano
    1.3k
    Igra mi frend tamo. Sad cu ga pitat za tog igraca.
  • Sajla
    3.2k
    ako uzmemo Šotičeka, Hazrollaj taman ima mjesto u Lokomotivi za posudbu ;)
  • Laugreano
    1.3k
    Kaze pravi igrac, nebi ga cudilo da na kraju sezone ode u dinamo , ili ligu 5ice
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.