• deda
    27.3k
    Naš klub je kroz povijest nosio mnoga imena. 1. Hrvatski Građanski Športski klub od 1911-1945. Nk Dinamo Zagreb od 1945-1991. HAŠK Građanski od 1991-1993. Nk Croatia od 1993-2000. Nk Dinamo od 2000-2011. GNK Dinamo od 2011-2019. Vjerujem da se svi slažemo da je riječ o jednom te istom klubu kroz povijest. Otvaramo ovu temu čisto da opipamo puls naroda. Možete pisati nešto u komentare, sa argumentima pro i kontra, a i ne morate. Na izbor ćete imati nekoliko prijedloga, pa probajte bez šale reći tj. glasati koje bi za vas bilo idealno da ne kažemo konačno ime zagrebačkih plavih.
    1. Želim da naš purgerski, zagrebački, hrvatski klub u konačnici nosi ime: (146 votes)
        NK Dinamo
        74%
        GNK Dinamo
        18%
        NK Građanski Dinamo
          2%
        NK Građanski
          5%
        NK Croatia
          0%
        HAŠK Građanski
          1%
        HAŠK
          0%
        HNK Dinamo
          1%
  • dinamo vitez
    214
    Nije da sam od onih koji su svim silama protiv prefiksa 'Građanski', ali mislim da je zadnja izmjena 2011. bila suvišna i nepotrebna. Ja otkad znam za sebe znam za NK Dinamo Zagreb. Ono što je bilo prije '45. mi nije toliko bitno iako poštujem i tu povijest i prihvaćam je kao Dinamovu, baš kao i razdoblje nacionalnog zanosa u 90-ima. Mislim da smo oba imena prevazišli i da smo u svijetu poznati kao Dinamo. Neka tako i ostane.
  • BluePhone67
    3.1k
    Evo ja cu se i javno izjasniti po tim pitanjem. Hask, Hask Gradjanski, a i Croatiu onakvu kakvu nam je napisao Francek isto sa Haskom odmah eliminiram sa popisa.

    Posto sam se rodio u vrijeme Dinama kao i vecina forumasa osim mozda Dede, a ne Gradjanskog, ime Dinamo bi ostavio jer sa njime sam se rodio i prakticki sa tim imenom sazivio, a opet o slavnom Gradjanskom spoznao kroz svoje educiranje i zaista mislim da Gradjanski nisu unistili crveni kmeri i ostale spodobe da danas nebi navijao za Dinamo jer nebi postajao vec za Gradjanski i sve to sto su napravili tom klubu me uistinu boli iako nisam to osobno dozivio, suosjecam se sa ljudima iz tog doba, kao i igracuma i ostalom osoblju tog slavnog kluba.

    Da, svakako preferiram Gradjanski i da svakako mislim da je Dinamo jedini njegov sljednik, da ne ulazim u detalje zasto ali sretan sam sto je Gradjanski dio mog kluba iz djetinjstva, a on je Dinamo Zagreb. Zato eliminiram i opciju NK Gradjanski jer navijam za Dinamo, ali i NK Dinamo Zagreb jer mi se svidja opcija gdje se barem malo vidi dio sa Gradjanskim iako nebi mi smetalo samo NK Dinamo Zagreb jer sam se navikao na to, a opet nebi se odrekao povijesti Gradjanskog.

    Ostaje mi samo ili nova opcija NK Gradjanski Dinamo ili sadasnji GNK Dinamo Zagreb, e sada dolazimo do toga da smo do sada toliko puta mijenjali ime i prefikse ako uzmemo fd, sd da mi je vise pun kufer toga mijenjanja i da sam za GNK Dinamo Zagreb i da je ta opcija 90 god bila odmah nebi imali nikakvih problema svih ovih godina. Nebi bilo Franceka i njegovog uriniranja po navijacima i borbe za povratak imena, nebi bilo Mamica ii dodvaravanju istima ali sa promjenom imena i mozda se on sam nebi popeo na tron tako lako i sve ove godine bi nam bile puno ljepse nego sto su bile. A opet, on i njegova garnitura su postavili (G)NK i kao sto netko rece sve negativno od tud krece, ja cu ostati i stati na tom GNK jer promjena sa imenom je dosta vise, promjene trebaju biti u klubu, u ustruju, u sinergiji zajednistva navijaca i vodstva kluba.

    Moj glas GNK DINAMO ZAGREB
  • Kwedi
    3.8k
    NK Dinamo
  • Mali dioničar
    13.9k
    Potpisao bih dosta toga kaj je rekao BluePhone67, glasam za NK Dinamo Zagreb.

    1991. sam htio i nadao se promjeni imena u NK Građanski, a realno bi i takvu promjenu tada trebalo smatrati promjenom imena Dinamo koji je osnovan 1945. u ime Građanski jer koliko god se mi trudili prikazivati taj klub istim, da nisu razmontirani Građanski, HAŠK i ostali, Dinamo Zagreb nikad ne bi postojao.

    HAŠK postoji. Smiješno mi je da ljudi baštine 1903., a to su obrazložili time da su ga osnovali članovi koji su ilegalno djelovali od 1945. do 1990. Trebali su onda osnovati HAŠK, a ne pripajati ga TPK.

    Povijest našeg kluba vrlo je složena i isprepletena brojnim i zanimljivim životnim okolnostima koje su se nametale i bitno utjecale na rad kluba. Sve je počelo davne 1903.g. utemeljenjem NK HAŠK, koji je nasilno ukinut 1945.g., uz oduzimanje cjelokupne pokretne i nepokretne imovine, ali članovi kluba i društva nastavili su ilegalno djelovati do 1990.g., kada je održana obnoviteljska skupština i obnovljen rad sportskog društva HAŠK.


    Godine 1993., uoči obilježavanja 90 godina od utemeljenja kluba, došlo je do ostvarenja velikog cilja uključivanja kluba u natjecanje, a to je ostvareno pristupom NK TPK (Pešćenica) u sportsko društvo HAŠK i prihvaćanjem svih obilježja tradicije slavnog HAŠK-a. Znači, od 1993.g., oživljen je rad nogometnog kluba HAŠK u čemu su sudjelovali istaknuti stari haškovci koji su bili aktivni kao športaši ili dužnosnici prije nasilnog ukidanja HAŠK-a i sve proteklo vrijeme priželjkivali ostvarenje ponovnog natjecanja i nastupa u HAŠK-ovim bojama


    Zato mislim da su i osnivači članovi Građanskog koji su bili živi 1990. trebali napraviti novi klub kad već Dinamo nije postao Građanski. I da je taj Građanski krenuo iz zadnje lige kad je HG promijenjen u Croatiju, definitivno bih navijao za Građanski.
  • BluePhone67
    3.1k
    Nemam ja problema sa NK Dinamo Zagreb, dapace ili svejedno mi je. Ali bi volio da Gradjanski bude utkan u Dinamo kroz povijest, a sa micanjem G mislim da bi se islo u tom smjeru iz dva razloga prvo sto ekipa ne misli da Dinamo i Gradjanski imaju ikakve veze, a drugo Gradjanski sa vremenom opet otisao u zaborav, iako je do prije nekoliko godina bio tabu tema i na spomen njega si bio oznacen kao drzavni element ipak sa koljena na koljeno se neke stvari o tom klubu poskrivecke pricalo u kutku svoga doma, a namjerni zaborav i odmicanje od njega i danasnji mediji bi i tracak njegov zivota kao najslavniji klub bi mu zabili zadnji zavao u lijes.
  • Kwedi
    3.8k
    Ja sam za NK.

    S druge strane kad bi članovi mogli referendumom odlučiti o G,odnosno većinski bi dali blagoslov, mislim da bi time se isprala personifikacija onog kaj danas prefiks GNK nažalost predstavlja,a to je nasilno prekrajanje povijesti bez da se ikog išta pita s motivima koji nemaju veze s Građanskim.

    U prijevodu, kad bi članovi odlučili o GNK mislim da bi time tvrd stav većine omekšao i privolio GNK jer se ne bi vezao isključivo za međugorskog četnika.
  • Papastrumf
    9.3k
    Potpisujem Kwedia od a do ž.
  • BluePhone67
    3.1k
    G kao G mi je nebitan u prefiksu ili u punom nazivu, koliko je meni osobno bitno da duh slavnog Gradjanskog zivi i sazivi sa Dinamom kao klub iz proslosti kojeg su unistili da bi ovaj stvorili.. Nisu mi bitna niti osvojena prvenstva, niti godine postojanja sto su nadodane u Dinamov DNK-a, vec napominjem klub Gradjanski je bio na margini u bivsoj Jugi i gurnuli su ga u ladicu zle proslosti, a njegova stvarna povijest i prava istina i sve sto uz njega ide, nestaju ukoliko se Dinamo i Dinamovci ne zauzmu za njega.

    Naravno shvacam i ljude koji ga ne zele i koji se ne poistovjecuju, kao sto razumijem i vidim i potvrdjujem da sadasnja garnitura je premalo ili nikako izasla sa prezeniranjem Gradjanskog kluba i njegovoj povijesti vec se uslo u tu pricu kao da uzmu titule i stave kvacicu na vjecnu listu osvojenih titula. Moglo se puno vise i puno prije ici sa tom pricom, a nitko im ne brani da i sada nastave na boljitku i educiranju ljudi.

    Ima ljudi koji su to odlicno radili i koji su imali ideje, ali medijski popraceno jako lose jer nije amenovano od onih kojih su se prvi kurcili o Gradjanskom
  • xavier
    11.1k
    NK Dinamo
  • Mr Anderson
    5.2k
    Ja sam za GNK. Na žalost to izaziva negativne asocijacije radi načina na koji je dodan taj G kao i zbog toga što je to napravljeno u vrijeme ove uprave. Ak se to sve stavi po strani onda je taj G sasvim OK.
  • marcio amoroso
    31.8k
    GNK
    Način na koji je dodan je sramotan ali ideja je top.
  • markoli
    1.6k
    Ja sam za GNK, jako dobro ukomponirana poveznica s Građanskim, makar način na koji se nedemokratski došlo do toga je sramotan.
  • deda
    27.3k
    Nakon zadnja 24 sata, a još ne znam što nas danas čeka, najradije bi dodao još jedan potencijalan odgovor na referendumsko pitanje. :rage:
  • reziser
    6.2k
    bez obzira kak je nastalo ime
    ja sam za GNK dinamo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.