• Revan
    59
    Ima pravo covjek na misljenje (osim ako je bot trol), na nama je da bude drugacije. Ne bih se osvrtao previse, ali bit ce sve vise takvih nakon prvog remija nakon 9.3. Dotada su kus.
  • FBOY Thot Leader Supreme
    37
    U kojem smislu može uključivanje novih, dokazanih aktera u rad kluba (ajmo predvidjeti da će to biti akteri s liste Dinamovo proljeće) moze dovesti do plitkih interesa, dilentatizma i ostalog? Ako išta, upravo to se događalo zadnjih 30 godina, pa me stvarno zanima kak si ti to zamislio?Paggini

    Mislim da je dokazanost i sposobnost novih aktera više stvar vjere i nadanja nego realnosti, ali dublji problem je demokracija sa svojim sustavnim problemima.

    Razumijem da je za vas demokratizacija kluba ideološko opredjeljenje, ali to sa sobom povlači sve ustaljene probleme demokratskih struktura. Ako mislite da će demokratski Dinamo biti efikasnije i pravovjernije vođen od demokratske Hrvatske, mislim da ste naivni.
  • Jurki
    9.7k
    Mislim da je dokazanost i sposobnost novih aktera više stvar vjere i nadanja nego realnosti, ali dublji problem je demokracija sa svojim sustavnim problemima.FBOY Thot Leader Supreme

    Ako u klub postavis ljude koji znaju voditi kompanije i koji su se dokazali u svojim biznisima kak je onda to vjerovanje u bolje a ne realnost?
    Mislis da je tim ljudima sila da ih se medijski eksponira? Mislis da im je sila da im se bu gledala pa i najmanja greskica?
    Imali smo 20 godina krimosa pa vidimo na kaj klub izgleda. Klub je privatiziran 20 godina koji je sluzil ko bankomat jednog govneta.
    Bas zato su i potrebni novi ljudi. Ako nece valjati doci ce drugi. I ne vidim opce u cem je problem.
  • FBOY Thot Leader Supreme
    37


    Rekoh, mislim da demokratski ringišpil sustavno ne vodi boljitku kluba ili bilo kakve organizacije.
  • Jurki
    9.7k
    kaj po tebi da vratimo glavatu spodobu?
  • Mali Zeus
    10.5k
    znači treba imati jednog gazdu, to je bolje?

    A ako i uzme koju lovu iz kluba bože moj, gazda je.
  • FBOY Thot Leader Supreme
    37
    Mislim da je u privatnom klubu manje potrebno uzdati se u altriuzam politikanata jer je rast kluba u privatnom interesu i izvršnoj kontroli vlasnika.

    Ne zagovaram privatizaciju jer ne vidim dobrih kandidata, samo ističem da je to preduvjet za sportski i financijski iskorak.
  • Jurki
    9.7k
    Ajmo malo cinjenice staviti na stol.
    U Hrvatskoj neces naci covjeka koji bu ulupal npr 20 milja eura godisnje u klub.
    Zaboravite price o ultrabogatim šeicima koji budu donesli torbe i torbe novca u M128.

    U Hrvatskoj mozes naci jedino kak bu taj "gazda" zvlekel tih 20 milja eura iz kluba. Kojem ce se jebati kak ta momcad igra.
    A takvog "gazdu" smo imali 20 godina.

    Hvala Bogu pa u statutu postoji odredba da o privatizaciji odlucuje clanstvo.
  • Captain America
    15.2k
    Čemu napadi na kolegu i izjednačavanje krimosa s privatnim vlasnikom? Privatan vlasnik će morati iskrcati ozbiljne novce za preuzimanje Dinama koje Mamić nije nikada dao.

    Iskreno, nisam upućen baš u sve potankosti, pa je onda nemoguće donositi bilo kakav konkretni sud. Ali, oko Dinama je uvijek bilo “borbeno”, nikad u Maksimiru nije bilo mira. Jer, Dinamo je svima zanimljiv, uvijek je bio, jest i uvijek će biti. Budući da je tako, stava sam da se Dinamo mora privatizirati! Uvjeren sam da je to najbolje rješenje, mora se znati titular vlasništva, koji će na sebe preuzeti odgovornost vođenja kluba. I to bi bilo rješenje za sva vremena. Oduvijek sam bio pobornik takvoga rješenja. Kad sam radio u klubu govorio sam o tome, ali nije bilo pomaka u tom smjeru. Teško je vjerovati da će ga biti i sada jer nije u ovim vremenima lako pronaći nekoga tko bi uložio svoj kapital u klub.

    Nisam baš siguran da bi mnogima to “leglo” jer je naš mentalitet jednostavno takav, odmah će se naći oni koji će rogoboriti u stilu “kaj bu neki privatnik vlasnik Dinama, klub poput Dinama je prevelik da bi ga netko privatiziral, preveliko je to ime...”. Međutim, uvjeren sam da je to jedino rješenje koje bi osiguralo Dinamu normalnu egzistenciju i uspješan život. Dugogodišnji sam zagovornik privatizacije, neovisno o tome tko je vodio Dinamo, je li mi bio simpatičan ili ne, jednostavno smatram da je to jedino pravo rješenje. I iza toga čvrsto stojim. Svugdje sam bio, i u privatnim klubovima i u udrugama, pa na osnovi svog iskustva mogu reći da je ovo najgora solucija kad su članovi Skupštine praktički vlasnici kluba. Ili Hajdukova inačica, u kojoj su navijači klupski vlasnici. Čast svakome, poštovanje i Bad Blue Boysima i Torcidi, ali to je nedopustivo. Navijači, jasno je, moraju biti sastavni dio klupskog života, ali u normalnim okvirima, a ne kao klupski vlasnici.

    Veliki potpis na ove Zekine riječi. Mi sada imamo slučaj da možemo ostati bez naslova i budućnost je pod upitnikom jer treba skupiti 20 milijuna koje bi dobili od Lige prvaka, a nemamo koga prodati za takve novce. S privatnim vlasnikom toga problema nema.

    U Hrvatskoj neces naci covjeka koji bu ulupal npr 20 milja eura godisnje u klub.Jurki

    Mislim da smo dovoljno dobar brand da možemo privući europskog vlasnika koji će nam pomoći otići na razinu više.
  • FBOY Thot Leader Supreme
    37
    Veliki potpis na ove Zekine riječi. Mi sada imamo slučaj da možemo ostati bez naslova i budućnost je pod upitnikom jer treba skupiti 20 milijuna koje bi dobili od Lige prvaka, a nemamo koga prodati za takve novce. S privatnim vlasnikom toga problema nema.Captain America

    Također, dijelim njegovo mišljenje. To je identičan sturkturni argument.

    Mislim da smo dovoljno dobar brand da možemo privući europskog vlasnika koji će nam pomoći otići na razinu više.Captain America

    Odličan smo brend. Sigurno potencijalom ako trenutno i nije dovoljno aktualiziran. Problem za privatizaciju je savez i loše vođenje lige. Na državnom planu sada imamo neke pomake po pitanju infrastrukture ako ništa drugo.
  • Ludovic IX
    6.1k
    jedno nepopularno - dio ljudi na ovom forumu je gore u tovaru od plakanja i cmizdrenja.. a to nije lako, pa možda treba i čestitat.

    ne kupujemo igrače, ne postavljamo trenere, mi smo tu da drukamo.. bilo loše ili dobro. jedno je kritika ali konstantno plakanje, pljuvanje po igračima.. to nama ne treba
  • Paggini
    10.8k
    dio ljudi na ovom forumu je gore u tovaru od plakanja i cmizdrenjaLudovic IX

    Što su oni postali u ovih 19 godina, mi smo u jednoj lošoj polusezoni. Nesnosno postaje, ne samo na ovom forumu, nego i po internetu i na tribini.
  • Captain America
    15.2k
    Ako je sad ovako, što će tek biti 26.5.?
  • Probirštift
    286
    Nepopularno mišljenje
    Da istok nije pjevao " I naprijed plavi pjesma se ori"
    Mi bi pobjedili ali pošto je Lokomotiva nosila plavo a mi pederkasto rozu zapravo smo njih motivirali
    Nije ni do igrača ni trenera to je bio problem
  • kibic11
    131
    il se šališ il si i ti ponorio
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.