• db-izbjeglica
    15.4k
    Da se djeci pere mozak s pričom kako su djeca s dvije mame ili dva tate jednako vrijedna i treba ih jednako poštivati i uvažavati, a ne zadirkivati, tući i zlostavljati? Da, definitivno sam za to da se djeci "pere mozak" s takvim vrijednostima prihvaćanja različitosti, empatije i poštovanja. Pitao sam već ovdje one koji su protiv toga zašto su protiv toga i nitko nije dao smisleni odgovor.Bosskovitz

    Nitko na ovom svijetu nema dvije mame, niti dva tate, to je nemoguće, biologija ne dopušta. Zašto bi lagao svom djetetu?

    Zašto bi moje dijete ikoga zadirkivalo, tuklo i vrijeđalo? Od kud to?
  • mali M
    5.1k
    Stavovi Boškovića nisu popularni na ovom forumu i to valjda svi vide, ali kad bi svi imali pristup kao on bila bi ovo 10/10 tema. Argumentira svoje a ono s čim se ne slaže isto tako da protuargumenteRiot

    to tako kažeš Riot jer vjerojatno imaš bliske stavove njemu (ne kažem za temu vjere). Ja mislim da uopće ne argumentira dobro, nego puca iz sačmarice u čep coca-cole. ispali dvadeset argumenata od kojih je 19 tolko široko i nepovezano za (barem ovu) temu i onda ispadne da ima puno argumenata. Na svaki njegov argument mu je netko ovdje dao protuargument samo što on protuargument ne smatra važečim jer često uključuje metafiziku što on ne priznaje.. onda nema smisla takva rasprava..

    kad bi svi imali pristup kao on bila bi ovo 10/10 temaRiot
    to bi bilo kako on kaže jednoumlje.. u redu je i ovako
  • Noel
    6.2k

    Čekamo biološki argument da žena ženi ili muško muškom može napravit dijete pa da zaključamo ovu temu zauvijek.
  • Captain America
    17.7k
    Ovo će goriti više od "transfera"Captain America

    U 48 sati od otvaranja teme smo doveli 2 igrača, ali ova tema ipak ima 3 stranice više ispisane od transfera :lol:
  • Nolifer
    8.1k


    Zaboravil si na ženu s pišom i bradom i obrnuto :lol:
  • Noel
    6.2k

    Shinji ONO.
  • Dalmatinec
    623


    Čim je rasprava o spasenju duše, tu mora biti rata! :lol: :fire:
  • Riot
    1.9k
    Ja mislim da uopće ne argumentira dobro, nego puca iz sačmarice u čep coca-cole. ispali dvadeset argumenata od kojih je 19 tolko široko i nepovezano za (barem ovu) temu i onda ispadne da ima puno argumenata. Na svaki njegov argument mu je netko ovdje dao protuargumentmali M

    I to je ok, mada nisam stekao dojam da mu netko dođe secira cijeli upis i pobije sve argumente

    to bi bilo kako on kaže jednoumlje.. u redu je i ovakomali M

    Išao sam na to da ima pristup raspravi kao on, a ne da se dijele isti stavovi s njim
  • mali M
    5.1k
    I to je ok, mada nisam stekao dojam da mu netko dođe secira cijeli upis i pobije sve argumenteRiot

    ma znam, razumijem što misliš, ali ja ne vidim zašto bi mu ja secirao i pobijao argument koji je promašen i ne nije nikakav argument za postojanje Boga. Često su njegovi "argumenti" njegova mišljenja. Nemože ti nitko oduzeti pravo na mišljenje, ali ga nemožeš ni nametati drugima. ako priča o Bogu kao da je počeo postojati sa Kršćanstvom što je fundamentalno krivo, zašto bi mu ja to secirao? samo mu kažem da je fulao cijelu priču i to je to.. i opet naglašavam, po meni je na svaku nejgovu tezu odgovorio netko..
    i s razlogom je ova/ovaj/ovo sa slike koju si postao predstavnik ljevičarskih ideologija
  • bluelions
    320

    Ne vodi pokajanje u raj nego vjera u Isusa Krista. Pokajanje i oprost su nam potrebni da se čistimo. Grijeh nas udalji od našeg odnosa s Bogom a mi smo stvoreni da živimo s njim. Vjera u Isusa Krista donosi promjene u čovjekovo srce. Nije samo stvar priznati da postoji i točka.

    Bog je poslao svog sina Isusa Krista (povijesno dokazano) da nas uči i pokaže šta je "moralni zakon". Nadopunio je Božje zapovijedi. Pokazao put čovjeku. Činio nevjerojatne stvari koje nitko nikad neće i nemoze nadmašiti. Liječio bolesne, oprostio svima, umro za i zbog čovjeka i opet oprostio. Uskrsnuo treći dan od mrtvih. Definicija ljubavi. Ako gledaš objektivno, kako njega ne pratiti? Koji čovjeka je učinio ista ljepše, dublje, istinitije? Koji koncept ovog svijeta te može bolje ispuniti? Ja nikad u svom životu nisam čuo da je itko mogao prigovoriti Isusu za ono što je učinio. Samo sam vidio mržnju ili odbojnosti prema Isusu. Prigovara se Crkvi, prigovara se svecenicima, vatikanu, vjernicima ali Isusu jednostavno nemozes. Bog nam je pokazao jedan i jedini put. Bog je Stvoritelj svega, on je istina, istina je samo jedna, ovo drugo je laž a otac laži je sotona. Ako se Boga odreknes, može te jedino voditi u laz, propast, odnosno smrt, bez života vječnoga.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Sto je, po tvojoj “definiciji” pakao?
  • serbus
    4.2k
    Hvala za odgovor, pa da i ja također tebi kažem od vjere nisam nikad odustao i branit ću je do kraja ali sam izgubio vjeru u većinu zemaljskih predstavnika naše vjere te nisam zbog toga ispunio ženinu želju za crkvenim vjenčanjem a isto trajemo 16g.

    Iako novi župnik mogu reći pomalo vraća nadu da ide na bolje i taj zemaljski dio tko zna možda za 20g iznenadim i stanem pred taj oltar ali ispunjen a ne prazan kao ti u svom slučaju.

    Djecu puštam da nađu svoj put u vjeri ali ih usmjeravamo prema Crkvi, ne namećem im svoj stav kako ja vidim sad Crkvu i koga i kako zastupa jer će ju možda vidjeti drugim očima nego ja ...

    E sad je ključno da ono što propagiraš ne živiš zbog komfornije situacije u familiji jer žene vole biti u vjenčanici ispunjavaš sve što traže od tebe a predstavljaš se borcem protiv "zatucanosti" .
    Rekli bi malo licemjerno pokušavaš nama otvoriti oči da ne valja ništa a ti i tvoji zbog mira u kući radite sve da se ne razlikujete u društvu od većinskog naroda.
    Osim možda na forumima gdje onda prosipaš svu gorčinu koja te jede iznutra jer svaki put svoje stavove moraš u stvarnom životu zamotati i ne živiti ih makar ste kao ravnopravni ali ipak je ono "da draga" glavno kaj god ti mislio.

    Možda smo ušli u malo osobnije detalje od teme tak da nemoj kaj zamjeriti ali ja više volim dijela a ne riječi zato me zanimao taj dio oko sakramenata.

    Isto tako propagiraš te slikovnice pa na koliko si ih parada podržao ili slikovnica kupio vjerojatno nula da ne bi susjedi rekli da si "peder", ili te napao neki "zatucanko" ako jesi ispričavam se.

    Nemoj se ljutiti ali jedno govoriš(pišeš), a sasvim drugo radiš. Ustvari si veći rimokatolik od mene ...
  • Tom Hanks
    3k
    Da odgovorim ukratko na ovo,ostalima ću se potruditi kasnije jer ima puno toga.

    Za mene pakla ni nema,ne postoji raj ni pakao.Ne u religijskom pogledu.
    Život će prestati i nestati,kako ovaj na zemlji tako i u svemiru u dalekoj budućnosti.Sunce će doći svome kraju a time i Zemlja i to neće biti zato jer je bog tako odlučio odjednom nego jer svaka zvijezda na kraju umre,a to za nas u našem slučaju znači istu stvar,to je prirodni tok.Necemo živjeti u nekoj drugoj dimenziji ili svijetu kako god to netko gleda,vječna tama i nepoznanica o ikakvim životu kao i prije rođenja
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Kad si stavio onu sliku, na kaj si ciljao, gdje bivaju poslani ovi prvi a gdje ovi drugi? I objasni mi tocno sto mislis s ta dva pojma
    Iliti definiraj mi svoje poimanje onoga što mi nazivamo pakao tj što ti misliš što je to u što mi vjerujemo
  • mali M
    5.1k
    ali sam izgubio vjeru u većinu zemaljskih predstavnika naše vjereserbus
    zato i netrebamo vjerovati u ljude nego u Boga. Čovjek nije mjerilo vjere jer je stalno grešan i ta borba će trajati do kraja. zato nam je Isus i ustanovio ispovijed jer je znao da sami nećemo moć izdržat jedan dan, a kamoli do kraja života.
    jako lijepo i iskreno si sve napisao. ja sam za razliku od tebe stao pred oltar zbog tradicije, mada me i onda već malo čohalo to sve, ali nisam shvaćao poantu. na kraju drago mi je da jesam zbog sebe danas. Idi ti u tu Crkvu da se svađaš s Njim, traži od Njega odgovore, protestno izađi, pa se vrati da mu još nešto argumentiraš. Na kraju ćeš vidjeti da ti ti "zemaljski predstavnici vjere" nisu mjerilo. I najveći sveci su imali kušnje, a neki se i redovito svađali sa njime.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.