• Medvedgrad
    257
    Pa i jesu. Duhovno su bolesni.

    Postoje bolesti duše, bolesti duha i bolesti tijela. Ni jedne od te tri vrste bolesti ne bi bilo da nema grijeha. Više grijeha - više patnje. Manje grijeha manje patnje.

    I ne, ne mora osobno čovjek biti kriv da bi patio zbog grijeha. Ako sam ja smeće, pati moja obitelj, pati moja domovina. Pate svi.

    Slikovito: svijet je bazen u kojem se svi mi upravo kupamo. Grijeh je sranje i pišanje u bazen. Što više grijeha, zagađeniji je bazen ovoga svijeta. I ne, ne moramo ti ili ja osobno srat i pišat u bazen da bismo se otrovali. Jednostavno se nagutamo tuđih govana.

    Bazen čistimo ponajprije svojim obraćenjem.
  • GaijiZG
    1.3k

    Znači manje pišanja i sranja dečki.
  • Patak
    2.9k
    @BosskovitzKažeš da nitko nije dao smisleni odgovor na pitanje zašto je netko protiv slikovnice s "dvije mame" i "dvije tate". Vidi ja ovako razmišljam, zato što nitko ni nema dvije mame ni dvije tate, jer je to biološki nemoguće. Drugo što je problem je da takve zajednice nisu pogodne za usvajanje djece, jer postoje znanstveni dokazi za to da ishodi djece u takvim zajednicama su bitno lošiji od djece sa mamom i tatom ili samohranim roditeljem. Dakle, prvi interes je dijete, a tu se zadovoljavaju partikularni interesi određenih grupa, a ne djeteta.

    Argumetiraš da su te slikovnice dobre za djecu jer ih druga djeca neće zadirkivati, ali do te slikovnice ne bi trebalo ni doći jer takvih zajednica ne bi trebalo niti biti, baš zbog interesa djece. Da se između ostalog izbjegnu i ovakvi slučajevi. Nemoj reći da su to izdvojeni slučajevi jer bi ti ih mogao pronaći na brzinu još nekoliko. Nego ako misliš da se.to događa i u normalnim zajednicama pronađi sličan.
  • Captain America
    17.7k
    Kao što nećeš dati djeci da listaju Kamasutru, ne moraju ni čitati pamflete raznih udruga koje promiču neprirodne ideje.
  • EastsideZg
    214
    Tolerancija je paradoksalan izraz i mene osobno nerviraju ljevičari koji bi "prihvaćali sve razlike jer smo svi drugačiji". Kao prvo, to je tako smiješno i neistinito, a kao drugo, jako je važno balansirati s "tolerancijom" jer prekomjerno popuštanje vodi društvo u propast.
  • GaijiZG
    1.3k

    Društvo i ide u propast. Ponavljam, transvestiti hodaju okolo i posvajaju male crnce, a to je kod nas tek u povojima. Mladi u urbanim sredinama su, blago rečeno, duhovno propali, životno hendikepirani, a oni koji nisu takvi su radikalni desničari.

    U Nizozemskoj ima tv emisija gdje se LGBT osobe skidaju gole pred 12togodišnjacima.

    https://youtu.be/Fcw8mjtAh_g?si=K6LfP5XbV4vQEK7Z

    Zanemarite crnkinju ovu, prave videje je nemoguće nać jer ih you tube konstantno skida. Protiv toga se može borit samo sa konstantnim prozivanjem ljevičarskog subverzivnog djelovanja da se probudi ostatak populacije, koji je previše okupiran problemima svakodnevnice, inflacijom, kreditima.
  • Majki2111
    3.1k
    Ha? Dinamo je hrvatski isto ko i Hajduk Gorica Osijek Rijeka...

    Mene sram kad mi neko napiše da navijam za Dinamo jer je to hrvatski klub :vomit: To je zadnja stvar kaj me veže za Dinamo.
  • Majki2111
    3.1k
    Kaj je loše da cure na faks idu? :chin: :brow:
  • GaijiZG
    1.3k


    Načelno nije loše, ali najveći indikator za neplodnost i radikalno lijeve politike u žena jest stavljanje akademskog života i karijere na prvo mjesto. Moraš znat da žene koje nemaju djecu, i dalje imaju majčinake instinkte koje mediji lako iskorištavaju. Žene od 35+ godina bez djece su najveći pobornici dovođenja milijuna afrikanaca i azijata u Europu, jer prema njima ispoljavaju svoj višak majčinskih instikata, kao "jadni afrikanci ajme trebamo im pomoć tako da ih dovedemo tu".

    Npr u Švedskoj da se pitaju bijeli Šveđani, antiimigrantska desnica bi uvijek dobila na izborima, ali kada u demokratski proces ubaciš i sfrustrirane stare Šveđanke bez djece, dobiješ stotine NO GO zona u Švedskoj i činjenicu da su švedski urbani centri prvi po silovanju u Europi. Ali Index i HRT ti nece pričat o tome.
  • GaijiZG
    1.3k


    Ha? Dinamo je hrvatski isto ko i Hajduk Gorica Osijek Rijeka...

    Mene sram kad mi neko napiše da navijam za Dinamo jer je to hrvatski klub :vomit: To je zadnja stvar kaj me veže za Dinamo.

    Pa dobro tebe je sram, al većinu navijača Dinama nije i zato je moguć toliki otpor prema potencijalnim ljevičarima u klubu(ponavljam, govorim o hipotetskom scenariju, ništa protiv Naukovića i DP liste). Dinamo je u jugi bio simbol hrvatva i jedini od velike četvorke za koji su navijali isključivo Hrvati, navijanje za Dinamo je bio jedini način ispoljivanja hrvatstva u BiH, krajini, Vojvodini. Cijela emigracija je navijala za Dinamo.

    Nisam mislio na to da je Dinamo teritorijalno na području RH, nego da je u svojoj srži hrvatski identitet, za razliku od Rijeke ili Hajduka. Nije običan klub iz nekog grada kojeg čine samo sportski uspjesi, i zato mi se gadi npr ideja privatizacije.

    Al što se tiče ostalih hrvatskih klubova, uvijek u Europi navijam za sve hrvatske klubove, čak i za orjunaše s juga. Osim ako će igrat play off LP, tolka lova im ne treba, onda sve izgubili dabogda.
  • Majki2111
    3.1k
    Ima hrpq cura kaj su po vezama i zatrudne tijekom faksa. A ima ih i one koje čekaju diplomu pa onda.
  • Majki2111
    3.1k
    Ja sam 97 godište. Mama 76. Mama mi je proživljavala najljepše dane u Jugi u Dubravi. Nikad nije isticala Dinamo kao Hrvatski klub. Isključivo kao zagrebački.
  • GaijiZG
    1.3k

    To su anegdotalni slučajevi, statistika pokazuje pravu sliku. To je kao da kažeš da je Špikić prošlu utakmicu zabio gol, to nije dokaz da ima statistiku jednog gola po utakmici.
  • GaijiZG
    1.3k
    https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/stigle-presude-za-ekipu-koja-je-na-prajdu-palila-duginu-zastavu-pogledajte-kazne/2536884.aspx

    Ajde novčana kazna, iako je i to negiranje slobode govora. Zamislite u kakvom totalitarnom režimu živimo da dobiješ zatvorsku kaznu i prisilnu psihoterapiju za spaljivanje zastave koja predstavlja blud, nemoral, hedonizam i ideju da se muškarac može našminkat, odrezat si penis i otić u ženski wc, e i da, posvojit dijete.

    Ali ne, ja sam ludi teoretičar zavjere i fašist
  • Bosskovitz
    11.8k
    Vidi ja ovako razmišljam, zato što nitko ni nema dvije mame ni dvije tate, jer je to biološki nemoguće.Patak

    Ako nešto postoji u stvarnosti, onda je to moguće. Ja sam generacija čiji očevi su ginuli u Domovinskom ratu dok smo bili klinci, svaki razred je imao barem dvoje klinaca koji su - a govorimo o percepciji djece - imali samo mamu. Nisu imali tatu. Je li to biološki moguće? Koga boli k, da prostiš - postoji, znači moguće je.
    Onda nije postojao problem s tim jer nije postojala nikakva stigma prema braniteljima, dapače, i mi kao klinci smo se uvijek prema toj djeci odnosili s malo većim poštovanjem, tolerirali smo ih malo više i prcali smo ih malo manje. Ali stigma oko djece iz obitelji istospolnih parova itekako postoji. Evo nastavak tvog komentara:

    Drugo što je problem je da takve zajednice nisu pogodne za usvajanje djece, jer postoje znanstveni dokazi za to da ishodi djece u takvim zajednicama su bitno lošiji od djece sa mamom i tatom ili samohranim roditeljem.Patak

    U kojem svijetu ti živiš? Pa ne otimaju se djeca biološkim roditeljima iz obitelji sa stranica Ikeinog kataloga da bi se dala istospolnim parovima. Posvajaju se djeca bez obitelji, djeca koja odrastaju s desecima druge djece u državnim domovima, pod patronatom kamera i potplaćenih odgajateljica, bez i malo roditeljske ljubavi ili skrbi, u atmosferi takvoj da ne želiš guglati kakve su sve afere procurile iz naših domova - alkoholiziranja, maloljetničke prostitucije, pedofilije.... a kad navrše 18 godina gotovo pa završe na ulici. Ne možeš uspoređivati odrastanje u nuklearnoj obitelji s odrastanjem u obitelji s istospolnim roditeljima jer djeca nemaju taj izbor. On ne postoji. Sjeti se izjava ljudi koji su odrasli u domovima: svako dijete bez obitelji bi radije imalo dvije mame ili dva tate nego ni mamu ni tatu. Možemo se mi ne slagati oko milijun stvari, ali ne možeš mi reći da to ne razumiješ i da misliš kako je bolje da dijete niti nema obitelj nego da ima obitelj s dvije mame ili dva tate.

    Ne želim ulaziti u to kako su "ishodi djece u takvim zajednicama bitno lošiji" jer je to jako kompleksna tema, ima jako malo istraživanja i njihovi zaključci nisu toliko blatantni nego uključuju mnoge disclaimere poput utjecaja društva i osude okoline.

    Dakle, prvi interes je dijete, a tu se zadovoljavaju partikularni interesi određenih grupa, a ne djeteta.Patak

    Tako je. Interes djeteta je primaran, a interes djeteta bez obitelji je odrastati u obitelji koja ga voli, podržava i čini sretnim.

    Isto tako propagiraš te slikovnice pa na koliko si ih parada podržao ili slikovnica kupio vjerojatno nula da ne bi susjedi rekli da si "peder", ili te napao neki "zatucanko" ako jesi ispričavam se.serbus

    Kao prvo, ne propagiram nikakve slikovnice, netko drugi me pitao konkretno za njih i ja sam odgovorio. Kao drugo, nisam kupio ni jednu jer nemam djecu, niti idem po ikakvim paradama jer nisam taj tip osobe, ali mnogi ljudi ovdje na forumu me znaju osobno, sa tribine, iz poslovnog života i slično i vjerujem da ti svi oni mogu potvrditi da nema razlike između onoga što ja pišem ovdje i što govorim inače. Složimo se da se ne slažemo ako se ne slažemo i idemo dalje, imam prijatelja od sredovječnih članova garažnog punk benda koji je snimio pjesmu "Je*o te bog" do onih koji me svaka dva mjeseca pozivaju da s njima idem na neku duhovnu obnovu ili hodočašće. Ljudi ima dobrih i loših i tu i tamo, to nema nikakve veze s njihovom vjerom.

    Nitko na ovom svijetu nema dvije mame, niti dva tate, to je nemoguće, biologija ne dopušta. Zašto bi lagao svom djetetu?db-izbjeglica

    Ajde istinu na sunce, da ti dođe dijete doma i kaže "Tata, kako to da Ana ima dvije mame, a nema tatu?" - kaj bi joj ti odgovorio? Jer bilo to "biološki moguće" ili ne, izuzev promijenjenog imena ovo je situacija identična situaciji koja se dogodila frendu s njegovom malom kad je krenula u školu. Nemoj se izmotavati, slobodno stavi u navodnike svoj odgovor svom sedmogodišnjem djetetu.

    Ne možeš razgovorima o vjeri nabacivati termine poput izmišljotina, mitovi, špageti čudovištamali M

    Čekaj, ako ja napišem da je Stari zavjet skup mitova - to vrijeđa tebe, ali kad ti kažeš da je Bog stvorio svijet u sedam dana - to ne vrijeđa mene? Zanimljivo :)

    Postoji li uostalom ijedan drugi mit o kojem bismo se nas dva prepirali?Dalmatinec

    A zašto je to tako? Je li to zbog mene ili zbog tebe? Je li tu nastao problem zato što si ti taj koji je odlučio vjerovati u gorući grm koji priča, u čovjeka koji je zamahnuo rukom i razdvojio more ili zapovijedi u opalu upisane samim božjim prstom; ili sam kriv ja koji jednako ne vjerujem u sve vjerske mitove svih živih i mrtvih religija - iako ih smatram užasno povijesno i antropološki važnima, pogotovo kada na cjelokupno čovječanstvo i naš razvoj imaju toliki utjecaj koliki je imala Biblija, a posebice Tanakh odnosno Stari Zavjet?

    Nemoj se uvrijediti, ne mislim ovo zaista ni malo uvredljivo i poštujem tvoj izbor, ali razlog zašto raspravljamo o mitovima iz Starog Zavjeta a ne o starogrčkim ili nordijskim mitovima je upravo to što ti u mitove iz Starog Zavjeta vjeruješ, a u druge ne - dok ja ne vjerujem ni u jedne.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.