• mali M
    5.1k
    Evo ti me prvi opetovano nazivaš provokatoromBosskovitz

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa Boss nemoj se ljutiti, ali zašto izvlačiš djelomične izjave, to se tako ne radi. kao prvo vidiš da se smijem i da se šalim da si prokovator. kao drugo pročitaj prvi dio rečenice gdje si u "pomirljivom tonu" nas nazvao jednoumljem, nesposobnima za rasprave i da smo u zabludi. I ja ti napišem u mirnom, pomirljivom tonu i ti odeš odma u obranu...
    Okej, neka ti bude kako želiš, ali imaš sindrom žrtve, a zapravo si nasilnik.. I kada ti 9/10 ljudi kaže da se tako razgovaraš i ponašaš u raspravi ti kažeš da su oni zapravo nasilnici, a ti žrtva.. Sindrom žrtve je nešto na što je današnja mladež pretplaćena, a (ne kažem da si ti) lijevica koristi kao alat za zabrane i oduzimanje ljudskih sloboda. pa zaboga valjda nemaš 18 godina i hraniš se na tik toku da imaš tu demagogiju kao svijesna, pametna odrasla osoba?
    A vidim da u svojim odgovorima ekipi smatraš da je "naš" Bog postao sa početkom Kršćanstva... Ti zbilja hoćeš reć da trebam povjerovati da si tako bedast da ne razumiješ da ako pričamo o Bogu ("našem" Bogu) mi tvrdimo da je on od početka, naša vjera je da je on od početka, a ne od Kršćanstva koje je počelo s Kristom.. Ne vjerujem ti i odbijam povjerovati da to ne razumiješ, a jedna si od najelokventnijih i informiranih osoba na forumu.. Jednostavno bježiš u plitke argumente i žrtvu...
  • Bosskovitz
    11.8k
    To što sam ti rekao da si ljevičar nije uvreda jer tako sebe svrstavam u desno (društveno desno) pa ja, po tvojim kriterijima, to mogu shvatiti uvredom, a ne shvaćam.Dalmatinec

    Ne, nazvao si me zadrtim ljevičarom zato što se ne slažem s tobom, jer u stvarnosti uopće nisam ljevičar - a kamo li zadrti, to ćeš pronaći u Radničkoj fronti. To je kao da ja tebe nazovem klerofašistom.

    Koja je poanta toga? Ozbiljno te pitam, ajde, zašto nisi odgovorio nekim argumentima koji bi pobili moje argumente pa bi rasprava imala nekog smisla, nego si odlučio mene osobno napasti nekom etiketom?

    To što postoji raznorazni zakonici koji se ničim (ni obujmom ni suštinom) ne mogu usporediti s Deset Božjih zapovijedi ne znači da i ti zakoni već tada nisu bili od Boga prije nego li su uklesani u pločama sa Sinaja.Dalmatinec

    Svi ti zakonici bili su obujmom i suštinom puno veći, značajniji i kompleksniji od božjih zapovijedi za koje zapravo sa sigurnošću niti ne znamo jesu li postojale ili se radi o mitu. Također, neke od tih zapovijedi su izmijenjene u katoličkoj Crkvi u odnosu na originale, prvenstveno zato što se u sastavljanju Novog Zavjeta odlučilo u neku ruku rebrandirati "Boga" kao milostivog i oprostivog, nasuprot karakteru "Boga" u Starom Zavjetu gdje je on (što za to vrijeme nije ni malo čudno) srdit, osvetoljubiv i ima mnoge ljudske mane.

    Od Deset Božjih zapovijedi na dalje nema etičnijeg spisa jer je sam Bog upotpunjena IstinaDalmatinec

    Okej, ti to promatraš s vjerskog i dogmatskog aspekta. Ta rasprava ne postoji, to je praktično i definicija dogme jer se o njoj ne raspravlja. Možeš li raspravljati o tome s racionalnog, povijesnog aspekta? Onog u kojem nema dokaza da je ikakav bog prstom uklesao zapovijedi, nego se uglavnom radi o mitologiji?

    Nitko to nije rekao nego da po tvojem upisu elementarna logika nalaže da Bog plagira ono otprije.Dalmatinec

    Ok, ako hoćeš reći da je bog plagijator, onda je plagijator. Ja to nisam rekao niti to mislim, ali hej.

    Okej, neka ti bude kako želiš, ali imaš sindrom žrtve, a zapravo si nasilnik.. I kada ti 9/10 ljudi kaže da se tako razgovaraš i ponašaš u raspravi ti kažeš da su oni zapravo nasilnici, a ti žrtva.. Sindrom žrtve je nešto na što je današnja mladež pretplaćena, a (ne kažem da si ti) lijevica koristi kao alat za zabrane i oduzimanje ljudskih sloboda. pa zaboga valjda nemaš 18 godina i hraniš se na tik toku da imaš tu demagogiju kao svijesna, pametna odrasla osoba?mali M

    Stari moj, nemam ja nikakav sindrom žrtve, evo opet sam došao tu (prvenstveno jer je naše zdravstvo mega brzo pa sate provodim ova dva dana po čekaonicama) i opet sam pružio ruku argumentiranoj raspravi. Sudjeluj u njoj. Ne slažeš se s nečim što sam napisao? Daj kontratezu, argument. Nemoj me napadati, vrijeđati i skretati temu na sindrom žrtve i slično - ne zato što me to vrijeđa jer sam ti već rekao kaj mislim o tome kad ljudi umjesto argumentima odgovaraju uvredama i spinovima, nego zato što se tako treba voditi rasprava.
  • Dalmatinec
    623
    To je kao da ja tebe nazovem klerofašistom.Bosskovitz

    Možeš.
  • Dalmatinec
    623
    Svi ti zakonici bili su obujmom i suštinom puno veći, značajniji i kompleksniji od božjih zapovijedi za koje zapravo sa sigurnošću niti ne znamo jesu li postojale ili se radi o mituBosskovitz

    Toliko su obujmom veći, značajniji i suštinom puno veći da im ne znaš ovako na prvu ni naslov niti se sporimo oko njih koliko su bitni. S druge strane, Deset Božjih zapovijedi nazivaš/mo imenom i prepiremo se oko morala istih (blud tebi i meni, primjerice, nije ista stvar) ti i ja, oni prije nas, već više od 2000 godina. Ne može to biti mit. Postoji li uostalom ijedan drugi mit o kojem bismo se nas dva prepirali? Vjerojatno ne. Zašto? Jer su to uistinu mitovi, a Deset Božjih Zapovijedi nisu koliko god Louis Charpentier i slični pokušavali nadodati još tu misticizma (matematički spisi na poleđini).
  • mali M
    5.1k
    Daj kontratezu, argument. Nemoj me napadati, vrijeđati i skretati temu na sindrom žrtveBosskovitz

    Kao prvo, da bi vodili raspravu druga osoba mora biti spreman čuti sugovornika, a ti to odbijaš. Ne možeš razgovorima o vjeri nabacivati termine poput izmišljotina, mitovi, špageti čudovišta i onda se ko durica naljutiti kada ti netko odgovori osobno. pa uvrijedio si me/nas/njih. ako kažeš da su sva moja uvjerenja, moji stavovi i moje postavke šprdancija i kreneš ih ismijavati, kako očekuješ da odreagiram. a tvoji argumenti su jedini ispravni.. ne znam da li onda razumiješ značenje vjere kao takve, jer tvoji jedini argument je ponižavanje sugovornika. I prestani se prikazivati kao da ti pružaš ruke, jer samo pročitaj mojih prvih par postova na ovoj temi gdje ti naglašavam da smatram da nisi glup, da si elokventan i informiram, a ti dalje lupaš sa etiketama.. ti nisi otvoren za raspravu, ti samo želiš dokazati da su drugi u krivu.. a to je ružna osobina
  • Nolifer
    8.1k
    Kao da gledam onu borbu Rockya i Draga, pa Drago bude na kraju poražen. :lol: :rofl:
  • Plavi-9
    569
    kakav promašaj i totalno krivo shvaćanje Krista
  • Riot
    1.9k
    Stavovi Boškovića nisu popularni na ovom forumu i to valjda svi vide, ali kad bi svi imali pristup kao on bila bi ovo 10/10 tema. Argumentira svoje a ono s čim se ne slaže isto tako da protuargumente, što jbg često isprovocira neistomišljenike pa ispadne kako ispadne. Ne treba mu odvjetnik i ne kažem da se slažem s njim al eto volim čut obje strane, inače ne bi bilo zanimljivo.

    Ovako zamišljam tu neke likove:
    1-ykv-UOQx8-Fd-E-t-VGm-UBY5-Qg.jpg
  • Maksim Maksimirski
    5.5k
    Vidim da ste se dotakli teorije evolucije pa evo jedan kratki video u vezi toga. Znam da je crtani film ali je u samo jednoj minuti sve objašnjeno vrlo detaljno i vrlo znanstveno.

  • Tom Hanks
    3k
    Kako,jer ja cijeli život slušam i gledam da svačije iskreno(kaj god to znacilo) pokajanje vodi u raj među sve dobre ljude jer bog i krist svima oproste grijehe,s druge strane ko odbija boga jer ne vjeruje za njih nema mjesta gore već vječna propast. Pa me zanima kako to funkcionira od vas koji bolje znate iako kažem i oni koji znaju i koji drže riječ su upravo ovako pričali.Pa ko je onda u pravu
  • Noel
    6.2k

    Prispodoba o izgubljenom sinu je nešto kaj uvijek preporučim nekome ko nije vjernik a htio bi da mu probam objasnit kaj točno vjerujem i kako zamišljam mog Boga. Ima poveznice sa ovim kaj si napisao.
  • Plavi-9
    569
    kao prvo ja nikome ne želim vječnu propast. Kao drugo velika je razlika između odbijanja Boga i neznanja o Bogu. Ja vjerujem da neki domorodac u Africi koji nikada nije čuo ni riječi o Isusu Kristu neće gorjeti u paklu zbog toga. I sam Krist kaže "Kome je god mnogo dano, od njega će se mnogo iskati. Kome je mnogo povjereno, više će se od njega iskati.". Sad tko je u kojoj poziciji ne znam ali ako si "dobar čovjek" sigurno si na dobrom putu do izvora dobrote :smile:
  • mali M
    5.1k
    da.. Bog zna sve okolnosti i prema tome će mu biti suđeno. Ateist može bez problema završiti u Raju (sa preduvjetom da je živio kao dobra osoba) samo će svoj dio koji je ovdje odbijai fajn odraditi u čistilištu.
  • Dalmatinec
    623
    U raj ne možemo prošvercati grijeh tako da pokajanjem se moramo odreći svakog grijeha želimo li vječni život ili izraziti iskreno pokajanje zbog počinjena nekog grijeha. To znači da u raj nećemo ući ukoliko svjesno prešutimo neki grijeh. U raju postoji jedino dobro i mi se jedino možemo stopiti s tim dobrim ukoliko smo čisti.

    Krist oprašta, odnosno preuzima na sebe, baš kao nekad kroz čin razapinjanja, svaki grijeh koji mu predamo.

    Krist neće nikoga poslati u Pakao tko Mu se utječe, sami se šaljemo u Pakao.

    Bit ću slikovit. Zamisli da ideš pustinjom, žedan, skapavaš, a svako toliko Krist ti pokaže smjer di je oaza s pitkom vodom. Zamisli da svaki put odbiješ ići tamo i kreneš smjerom neke nove dine što vodi i suhi, pješčani beskraj. Nakon nekog vremena kloneš i prije nego li umreš počneš iz nekog razloga proklinjati Krista da krivac što umireš od žeđi. Brate moj, nije te Krist ubio, sam si se ubio.

    Tako je isto s dušom. Bog u Kristu nas svakodnevno rosi svetom rosom Duha Svetoga. Na nama je hoćemo li Mu dopustiti da nas napoji vjerom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.