• Mali Zeus
    9.3k
    Tomislav sam na faksu pio na hektolitre, sad mi nikak ne paše više.

    Od domaćih sve od Pana mi paše.

    Velebitsko svjetlo tamno i kasačko, sve dobro.
  • Neron53
    256
    Mönchshof je fini pivkan
  • Majki2111
    2.6k
    Iz Poreča?! :blush:

    Nekidan sam nakon izlasak u 5 ujutro naletio na 2 dečka i 1 curku isto iz Istre. Mlađi od mene. Reko bih brucoši. Kad sam im uletio i pito ih jesu li iz Istre doslovno su zatreperili. Kažu oni "Smo!"

    Vidiš kak paše ljudima malo zdrave pažnje i kad prepoznaš nešto u njima kaj im je srcu drago.

    Meni je skroz drago čuti taj vaš Istrijanski. Oni su više pričali čakavštinu nego kajkavštinu. Ne znam koje su točno mjesto, ali odma je curka krenula kosicom mrdat a dečki se približili i nastavili komunikaciju.
    Ispostavilo se da smo bili na istom mjestu tu večer i da smo skupa guštali uz Ja ne gren.

    Živjeli mi vi moji Istrijani. :smile:
  • Dinamosaur
    939
    Sve su dobre kaj ste nabrojali, ali bi okrenuo plocu.
    Najgora ili najodvratnija piva?

    Meni se cinila dobra ideja probat pivu sa aromom dimljenog mesa. Reko dimljene kobase, slanine u kombi s pivom nemre bit lose. Grdo sam se prevario.
    To je valjda jedina piva(osim tople) koju sam ostavio nakon jednog guta.
    Schlenkerla se zove
  • Raul
    105


    Pan mi je grozna, pogotovo običan
  • Raul
    105


    hvala, također i ti živio
  • Mrvica
    3.1k
    Meni je najveći uvjet da je točena i da je u kanti (može i krigla) :lol: kad naručim točenu, pa me pitaju velika ili mala dovoljno je da pogledam i znaju da mala ne dolazi u obzir. :lol:
  • ZGBhoy
    1.7k
    ja na EP 2016 u Parizu u Birtiji

    “One beer Please” da ona meni ono jedno od 0,25, reko ajd daj odmah 4
  • Neki tip
    19k
    Meni se cinila dobra ideja probat pivu sa aromom dimljenog mesa. Reko dimljene kobase, slanine u kombi s pivom nemre bit lose. Grdo sam se prevario.
    To je valjda jedina piva(osim tople) koju sam ostavio nakon jednog guta.
    Schlenkerla se zove
    Dinamosaur

    Mislio sam da sam jedini koji je to probao!

    Ček, mozda sam i spomenuo to nekad na Zoni..

    Evo potražih, izgleda da nisam.

    Uglavnom, ima 10ak godina, u Strasbourgu. Nikad nigdje više nisam naišao na takvo pivo, a ne sjećam se ni branda, moguće je da je ovaj tvoj.

    Ali doslovno isti slijed misli. Pivo s aromom dimljenog mesa!? Top!

    Kita, teški flop.

    Meni doduše ne odmah nakon prvog guca. Gutljaj, dva mi se činilo "zanimljivim".

    Bocu na koncu ostavih skoro punu. Baš fuj.

    Edit: evo ipak našao, pisao sam na Hedonističkom kutku o Strasbourgu pa tako i to spomenuo

    Kako volim i vino i pivo, nisam imao dovoljno vremena za isprobati valjda ni 10% svega što Alsace nudi, ali pamtim pivo s okusom mesa.. ne po dobrom. Pomislio kako volim i jedno i drugo pa da probam.. nisam dospio dalje od 3 gutljaja.Neki tip
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Najgore.. hmm.. Spar pivo guzara (2l plasticna boca). Caca kupio na otvorenju Spara, otvorio, natocio casu sebi i meni. Popili gutljaj, ostatak zavrsio u sudoperu. Reklo bi se ocekivano.
    Kad naletim na Karlovacko iznenadim se koliko je kiselo. Nisam probao egzoticne okuse, al jesam jednom kupio dimljenu slaninu koja je imala toliko dima i okusa kao da se dimila na plastici.
  • Raul
    105


    Ta sparova je stvarno bože sačuvaj
  • jedan u nizu
    5.6k
    Schlenkerla je zapravo kultno pivo, tj pivovara. Njihov đir su dimljena piva, od dimljenog slada, pa je tu prisutna ta aroma dimljenog mesa, a zapravo je samo dim u biti.
    Jako specifican stil pa ili ga volis ili ga ne volis. Poznajem 2- 3 tipa koji bi se davili u tome. Meni osobno ne odgovara, ali necu povratiti ako ga popijem.
    Cak sam i bio tamo, u Bambergu se nalazi pivovara medu kucama, bas onako izgleda tipicno bavarski, jako simpaticno :D
    Bamberg-Schlenkerla1-Asio.JPG

    Kad smo kod tamnih piva, jako je tesko svrstati Guiness i recimo Tomislav ili crni Kozel u isti koš.
    Crni Kozel, Crno Karlovacko i sl su samo obojana svijetla piva. Dok je jedan Guiness po svemu razlicit.
    Ljudi najcesce percipiraju crna piva kao neka teska piva sa puno alkohola, ali Guiness je Irish dry stout i to je samo po sebi skroz drugacije, pitko, kremasto, lagano pivo sa laganih 4,2% alkohola. Inace meni jedan od najdrazih stilova, mogao bi hektolitre unijeti u sebe. Steta sto su kod nas uvijek borbe oko uvoza i zastupnistva pa ga nema svugdje i onda je cijena sama po sebi jako velika
  • Petar86
    572
    Jel itko ikad probao pivo NTL-ove marke koje se doslovno zove Entel, iz smede plasticne boce od 2l

    E to je lose pivo
  • badjibadara
    1.6k
    Dimljeno pivo je neki nastavak dimljenih whiskyja, ili bar želje da se dobije nešto slično u pivskom svijetu.

    Obzirom da sam ljubitelj dimljenih, moćnih Islay whiskeya (hvala Ardberg 10 na ulasku u taj čarobni svijet) koju svoju aromu i prepoznatljivost mogu zahvaliti sladu sušenom na tresetu, naravno da sam morao probati i pivski dio. No tu je priča ipak ponešto drugačija, arome idu u drugom smjeru, tako da ne postoji sredina, ili si ljubitelj ili ne. Uvijek sam za dobro dimljeno pivo, ali teško da bih mogao degustirati više od jednoga.

    Druga su pak priča piva koja su odležavala u whisky bačvama i dobila tu neku patinu. Nude sasvim drugi pogled na pivo. Kod nas ih baš i nema previše, a u specijaliziranim pivotekama cijene su prilično paprene.
    U Vrutku sam par puta naletio na ok akciju, pa možda tamo treba povremeno pronjuškati.

    Što se domaće scene tiče, a dosta je jaka i u širim razmjerima, preporučio bih C4 Nove runde. Crispy IPA, fenomenalnog mirisa i okusa, no i ostale pivovare, craft jeli, ne zaostaju previše.

    Upravo sam riješio Grif Pale Ale uz ručak, i stvarno je odlično pivo za odmak od standarda. Jučer je bilo u Konzumu na nekoj akciji za 1,19€, cijena prava sitnica, rekao bi Sir Oliver.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.