• Bruh
    926
    neš ti kad gradiš kule od karata... ako oni ikad krenu prema EU i država bude primorana napustiti financiranje klubova ode i Zvezda i Partizan u košarci i nogometu. Svojevremeno smo mi imali Croatiju i državno uplitanje u sport pa vidimo kako je to završilo. Igrala je i Cibona euroligu sa dugovima pa je danas baš ne vidimo... to je nelogičan način razvoja sporta koji će ga dugoročno osudit na propast ili ćeš se većinski sam financirat il jbg.
  • Đeki Ćen
    37
    Zar nama to nije bonus? Orijentirali smo se i vise na proizvodnju, dosal je monopol u hrvatskom nogometu, milijuni i od europskih natjecanja, rast vrijednosti kluba. NK Croatia je dio tog lanca, kontinuiranog razvoja kluba. I globalne nogometne smjernice uvjetovale su takav Dinamov put. Povijest Dinama nije startala sa Haskom Gradjanskim. Problem su bili unutarobiteljski odnosi u klubu. I to reproducira ovu trenutacnu krizu. Isto rade i u Beogradu, jucer su i ne sam jucer igral sa 3-4 mlada talentirana igraca koje ce prodat za lijepe novce. Bili su pred bankrotom, bez eurolicence i krenuli kopirat Dinama, ne? To rade. Dinamo je model. U ZG i BG su to prepoznal, u Splitu i manjem beogradskom klubu ne, odlucil su da budu oporba i globalnim eurotrendovima i gdje su zavrsil? Ne mogu ni u konferencijsku ligu Semse Suljakovic, a ne u Ligu prvaka. Kod nas je Rijeka to izkoristila, kod njih se takodjer trenutacno javljaju njihove Rijeke. Mi raspravljamo u biti o desetljetnim procesima i klupskim politikama. Zavrsil sam na temu Dinama ovdje, jer pricam o Dinamu cijelo vrijeme, ne Zvijezdi.
  • Đeki Ćen
    37
    "Crvena Zvezda duguje 76 miljuna eura. Pa sad si ti misli kaj bude kad tata Vucic vise nenude na vlasti......"
    Mislil se i bas me interesiralo kak im je saldo i sto je sve istina i sto laz od omraznutih im partizanovaca, sto su zaradili, koliko novaca, gledal sam srbijanske portale, dokumentaciju, ima se sve nac. Za sve srbijanske klubove.
    Ovak, ovu polusezonu su uzeli:
    Liga prvaka - oko 25 milijuna eura
    TV prava - milijun
    ulaznice - 4 milijuna
    Gazprom - 6 milijuna
    Telekom - 1,2 milijuna
    Mali sponzori - milijun
    Od prodaje, Erakovic - 7 milijuna, Azarov - 3 milijuna, Pesic - 1,5 milijun, Lekovic - 400 tisuca
    Svega: oko 50 milijuna
    Momcad su ojacali, imaju nove mlade za jos bolje prodaje, place su im u normali za ovaj dio Europe, glavno: nemaju Mamica i obitelj! Ne mjenjaju trenere tak brzo.
    U biti, oni su profitabilna tvrtka koja stvara visak vrijednosti i mogu servisirat ovakvom politikom i 176 milijuna duga i bez drzave.
    Tam je Partizan financijski u problemu i ovisi od drzave. Drzava im placala i eurolicencu. Nemaju rezultate, prazne tribine, ne prodaju igrace u inozemstvo, socijalni slucaj od kluba. Oni su pred bankrotom. Drzavni klub 1/1. Gledal sam i TSC, sto ih je Orban pomogao, zdrava prica, zaradjuju novce, rastu, poput Zvijezde mogu sami o sebi skrbiti, ta Topola je duplo manja od Koprivnice za usporedbu. A Cukaricki im je mini-klub, nesto poput Lokse, vrlo slicno. Nema navijace, cilj izobrazba i prodaja igraca, bez sportskih ambicija, privatiziran klub, vjerojatno peru i novce.
  • IstinaZaDinamo
    2k


    Koliko si ti tu toga napisao za jedan nebitan klub koji potrosi 12 milijuna na transfere plus place da bi osvojili 1 bod u grupi golom u 88. minuti...

    Edit: plus imaju isto bodova kao taj raspali drzavni klub partizan, a trenera isto gledaju smijeniti.
  • Đeki Ćen
    37
    Je, veliki novci u europskom elitnom nogometu, 12 milijuna ne mogu si priustit ni vodece momcadi liga petice :up:
  • doubletrouble
    1.2k
    Parovi osmine finala:

    Porto - Arsenal
    Napoli - Barcelona
    Psg - Sociedad
    Inter - Atletico
    Psv - Dortmund
    Lazio - Bayern
    Kopenhagen - City
    Leipzig - Real Madrid
  • Jurki
    11.7k
    Inter-Atletico (koja bu to antireklama nogometu).
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Dobar zdrijeb za favorite, jedino je Barca malo popusila i Inter, ali neko je morao. :rofl:
    Sociedad igra dosta tvrdo i tu bi moglo bit iznenadenja, eventualno ispadanje ovakve Barcelone ne bi bilo iznenadenje za mene.
  • Džudžan86
    251

    Ne znam jel to zakljucujes na temelju proslih godina, ali ove sezone obje ekipe igraju dobar nogomet, pogotovo inter koji ce glatko uzeti seriju a
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Što uopće znači antireklama nogometu? Meni je dosadan današnji nogomet u kojem svi igraju isto, svi igraju iste formacije, imaju iste kretnje, iste automatizme itd. Zato sam skoro i prestao gledati inozemni nogomet.

    Prije su postojale kulture nogometa i Talijani su imali svoj stil (catenaccio), Španjolci svoj (jaki tehničari i niski igrači), Englezi svoj (4-4-2, brza krila i šikanje visokih lopti na centarfora), Francuzi svoj (fizika i trka prije svega uz jednog majstora u ekipi koji je mozak svega), Balkanci svoj (nogometni boemi koji mogu sve sa loptom ali im manjka fizike). Danas mi isti kufer gledao Gironu, Monzu, Lens ili Brentford. Svi igraju isto. Globalizacija je uništila razlike među nogometnim stilovima i nema više mnogo nogometnih kultura nego postoji samo jedna.

    Jedan od rijetkih originalnih trenera je Diego Simeone koji pokušava nešto drugačije (pa makar nekome to bilo ružno) i sada bi ja trebao navijati protiv njega da on propadne i da imamo potpunu jednolikost i mrtvilo u kojem će 1000 od 1000 klubova u Europi igrati identično. Ja navijam za Atletico samo zato jer su avangarda, jer su drugačiji i jer imaju svoj stil. Još bi mi bilo draže da su ostali na Vincente Calderonu i da ne igraju na jednom od 100 istih novih stadiona jer realno svi novi stadioni velikih klubova su isti: Cityev, Arsenalov, Atleticov, Tottenhamov - razlikuje ih jedino boja stolica i boja fasade. Da su ostali na Calderonu bili bi i u tome jedinstveni i prepoznatljivi. Navijanje za Atletico i Simeonea je navijanje za različitost, multikulturalni nogomet, nogometni antiglobalizam a navijanje kontra Atletica je navijanje za istost i bezličnost. Onaj kome smeta što Atletico ne završava utakmice sa rezultatima 4-3, 3-2, 4-4 i slično gleda nogomet poput djeteta koje sve ocjenjuje samo kroz broj golova pa tako djetinje zaključuje da je utakmica između NK Ferdinandovca i NK Zeline koja je završila 6-5 bila bolja od utakmice Atletico-Inter koja je završila ''samo'' 1-0. Ne mjeri se kvaliteta nogometa samo kroz broj postignutih golova niti je nogometna utakmica zanimljiva samo ako pada hrpa golova.
  • Krizy
    43.2k
    Trenutne jakosne skupine za sljedeću sezonu.
    Naravno da će biti puno promjena, ali čisto pokazatelj kako bi to otprilike izgledalo.
    Osam utakmica s osam različitih klubova, s po dva iz svake jakosne skupine. Četiri utakmice kući, četiri u gostima - iz svake jakosne skupine po jedna kući, jedna u gostima.
    Prvih osam ide direktno u osminu finala, klubovi od 9.-24. mjesta na ljestvici idu u play-off za osminu finala, dok posljednjih osam ispada.
    GDa6eoWWEAAJlEY?format=jpg&name=large
  • jedan u nizu
    8.2k

    u ovom formatu se definitvno da osvojiti bodova i osigurati playoff za osminu finala. Treba biti bolji od minimalnno 12 ekipa i imas proljece u ligi prvaka.
    Jos vise ako govorimo o Europskoj ligi, isi formati, ista stvar, sve skupa sa osjetno slabijim protivnicima.

    Makar mi je zao vidjeti da sadasnji format odlazi u povijest, i novi format Lige prvaka mi izgleda dobro.
  • Georg Koch
    4.5k
    sta se treba poklopiti da mi idemo direktno u LP?
  • marcio amoroso
    36.4k
    sta se treba poklopiti da mi idemo direktno u LP?Georg Koch

    Kao prvo moramo osvojiti prvenstvo :grin: , a kao drugo Shakhtar ne smije osvojiti prvenstvo u Ukrajini ako se ne varam.
  • Krizy
    43.2k
    Shakhtar, Slavia i Kopenhagen ne smiju osvojiti prvenstva. Uz uvjet da mi osvojimo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.