• Neki tip
    21.3k
    Pa evo "po zaslugama" nezz dal sam u pravu, zar nije Suba branio finale ozljeđen, jer eto uveo nas je tamo i zaslužio je braniti finale? Kakve golove je primio svi znamoDoktor Kunić

    A da nije branio, znamo da Kalinić ne bi kiksao kao Livaković protiv Inter Zaprešića kad mu je Bosec zabio ili kao Karius u finalu Lige prvaka?

    Ne možemo znati što bi bilo da je branio netko drugi, ali posve sigurno znamo što se jest dogodilo dotad, tko je i kako branio u prethodna 3 eliminacijska izazova i tko ih je vodio, homogenizirao, usmjerio, motivirao, rasteretio.

    Božo Sušec je meni bio drag komentator, ali jedna od najvećih gluposti koje je ikad izrekao bila je vezana za tad popularno pljuvanje Červara (kojem je trenerčina Smajlagić ostvario rezultate ili su se igrači sami vodili):

    "Lino je izgubio sve ključne utakmice.."

    ...pa krene nabrajati...

    "Četvrtfinale EP, polufinale SP, finale EP..".

    Uočavaš logičku besmislicu?

    .....

    Možda bi uzeli zlato, a možda i ne bi da nije branio Subašić. To ne znamo.

    Znamo, međutim, da smo uzeli srebro. Srebro u koje nitko, ali nitko nije vjerovao prije utakmice protiv Ukrajine ujesen 2017.

    2. mjesto na svijetu, na čitavom jebenom svijetu u najkompetitivnijoj ljudskoj djelatnosti na planetu.

    To je plod, valjda, sreće i vrhunca jedne ekipe koja ranije samo nije imala te sreće, a izgubljeno finale je rezultat vođenja po starim zaslugama.

    Izgubio je ključnu utakmicu, nema kaj.
  • Doktor Kunić
    3.4k
    sve stoji što si rekao, slažem se samo velim, nisam fan njegove teze "po zaslugama", e sad finale ili kvalifikacijska utakmica kako god, sam si birao igrače, moraš svima vjerovat.
  • Neki tip
    21.3k


    Ja da sam izbornik koji je došao do finala SP, s onakvim Subašićem na golu, da sam ga prije utakmice pitao "možeš li" i da sam liječnike pitao "smije li" i da mi je on rekao "mogu", a liječnici "smije" - ne postoji 0.1% šanse da bih odlučio drugačije, nego što je Dalić tada odlučio.

    Ljudi nisu matematika, ljudi nisu računala, strojevi, posve predvidljivi mehanizmi.

    Grupa, nijedna jedina na svijetu, od 5 ljudi, a kamoli 23 koja je u najkompetitivnijem sportu na svijetu došla do finala najvažnijeg natjecanja toga sporta, ne funkcionira tako da joj zamijeniš šaraf korak do kraja jer ti se čini da je malo oguljen.

    Kako znamo da zamijenjeni Subašić ne bi kod jednog jedinog igrača, a kamoli njih 2, 3 ili cijele momčadi, uzrokovao osjećaj da ih vodi govno koje je jednom od najvažnijih među njima uzelo finale, jer ga malo boli noga (ili kaj već)?

    Koliko puta je svaki od njih rekao da bi igrao s jednom nogom u važnim utakmicama? Ima li važnije?

    Zamisli da je odlučio drugačije i svejedno izgubio finale.

    Kako znamo da Kalinić pod teretom odgovornosti nakon što nije igrao nijednu, ne bi pod pritiskom primio 5, a ne 2 glupa gola u finalu Svjetskog prvenstva u nogometu?

    Što bismo tada rekli?

    Da je Dalić ispravno odlučio? Ili da je em gnjida, em da nas je koštao zlata jer je na gol stavio nespremnog Kalinića koji mentalno nije bio dorastao finalu, umjesto dokazanog našeg Sube koji bi to skinuo i s pola zdrave noge?
  • Mali Zeus
    13.2k
    Još jače od svega su bljuvotine od zlaje o mladima i budućnosti, a dok god može trpat će senatore u momčad jer eto, zadužili su nas. Perišić po povratku od ozljede bude imao skoro 37, pa dragi Ivanušec šta si igro si igro jebiga.Doktor Kunić

    Koji po tebi mladi bi trebali dobijati više prilike, a ne dobijaju?
    Mlade uvodiš malo po malo a ne napraviš rez odjednom. Perišić je do sad bio u odličnoj formi općenito, fizički je u gotovo savršenoj formi za svoje god, čovjek je legenda repke, a ti bi ga kaj u tvornicu ljepila odmah. Ivanušec mu je prva zamjena koji će uskočiti u prvih 11 čim se ovaj umirovi, a na kraju krajeva u Ligi nacija je igrao u prvoj s Perišićem na beku.
    Stoperi su nam mladi i imamo ih za 10 godina, bekovi su isto u dobrim nogometnim godinama. U vezi na vrata kucaju Sučić, Baturina, Moro itd.
    Nije da sad imamo 10 ekstra talenata koje zločesti Zlajo ne pušta unutra. Dapače, mi smo od 2018. promijenili 3 generacije recimo to tak, tj. momčadi, jer ova sad je puno drugačija od one od tada.

    Recimo greška jest da se Vida još uvijek vrti i da ga se zove kad već sam nije išao u mirovinu.
  • Patak
    2.9k
    Real koji može kupit kog želi igra sa senatorima dok mogu hodati, ali uvodi i mlade koji kvalitetom zasluže. Nije ni Dalić daleko od takve politike zato i jedni i drugi (mi) imamo i tolike uspjehe.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Real koji može kupit kog želi igra sa senatorima dok mogu hodati, ali uvodi i mlade koji kvalitetom zasluže. Nije ni Dalić daleko od takve politike zato i jedni i drugi (mi) imamo i tolike uspjehe.Patak

    Jedino kaj je Modrić možda trebao manje igrati u nekim slabijim tekmama, čisto zato da probamo kako to ide bez njega i kako će ići u budućnosti, ali općenito svi ti senatori su još ok, dapače i ne treba ih gurati van na silu.

    Jedino sam za Brozovića zabrinut, izgleda da mu ipak škodi igrati u ligi na razini 3. županijske.
  • Doktor Kunić
    3.4k
    ja ne kažem da se treba oprostiti od senatora, nego zbog čega npr protiv Latvije gdje ti je tekma riješena modrić igra 80 minuta? Jer on to želi a ovaj ga nema srca maknut? Daj molim te, priča od budućnosti i klincima, pa eto ti utakmice i prilike da daš šansu mladima protiv Latvije koja je riješena u prvom poluvremenu. Naš najveći talent u Hrvatskoj dobije protiv Latvije 8 minuta, zašto? Zato što Modrić mora igrat do 85. Za 3 dana sljedeća utakmica još jača i bitnija. Nemam ništa protiv Luke, najveći je, ali ove "male" i riješene tekme po meni treba dat priliku drugima.
  • Dudu9
    816
    Po meni velika većina uspjeha je to sto imamo Modrića, on čini druge boljim igračima, sa svojom pojavom i savjetima, da se mene pita igrao bi dokle god može, jer nije isto ako ti je suigrač Vlašić neko sličan njemu ili jedan od najboljih igrača u povijesti nogometa, koji te uvjerava da možeš bolje da se neke utakmice mogu dobit a čini se nemoguće, moraš mu vjerovati jer ako je napravio povijesne rezultate sa Realom ko smo mi da mu ne vjerujemo.
  • Neki tip
    21.3k


    Ja bih se složio s time da je mogao mijenjati ranije. I nadao sam se tome i živciralo me što to ne radi.

    Međutim, vodiš 2-0 u utakmici koja ti doslovno znači 50% plasmana na EP u tom trenutku.

    Meni je oprez razumljiv. Da, ponavljam, nadao sam se vidjeti zamjene ranije, no nije mi to baš neki strašan krimen.

    Tekma je bila pod kontrolom, no mogao je pasti neki glupavi gol i onda bismo kukali da koji kreten dobivenu utakmicu izgubi zamjenama i gubljenjem ritma. Da je trebalo zabiti 3. pa onda mijenjati.

    Ako već sudite prema ishodima "zavrsilo je lagano, trebalo je ranije mijenjati" ili "Suba je pogriješio, trebao je braniti netko drugi", onda budite dosljedni.

    Ima rezultat - donio je dobre odluke.
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪Mali Zeus ja ne kažem da se treba oprostiti od senatora, nego zbog čega npr protiv Latvije gdje ti je tekma riješena modrić igra 80 minuta? Jer on to želi a ovaj ga nema srca maknut? Daj molim te, priča od budućnosti i klincima, pa eto ti utakmice i prilike da daš šansu mladima protiv Latvije koja je riješena u prvom poluvremenu. Naš najveći talent u Hrvatskoj dobije protiv Latvije 8 minuta, zašto? Zato što Modrić mora igrat do 85. Za 3 dana sljedeća utakmica još jača i bitnija. Nemam ništa protiv Luke, najveći je, ali ove "male" i riješene tekme po meni treba dat priliku drugima.Doktor Kunić

    Nije se Luka previše umorio jer smo igrali u drugoj, trećoj brzini nakon 2. gola. Imamo 2 odlučujuće tekme za Euro i išlo se na sigurno, a na kraju krajeva nije bilo neke direktne zamjene, možda eventualno Moro. Naš najveći talent je dobio priliku i u kadru je, to je najvažnije.
  • Dudu9
    816
    Mješate reprezentaciju i klub, nema u reprezentaciji mjesta za guranje talenata jednostavno moraju igrat najbolji iliti oni koji se najbolje slažu i poznaju na terenu.
  • Jaro
    7.4k
    Bas protiv Latvije je kod 2-0 morao držati glavni tim unutra. Kakve smo rezultate i golove primali prošle 2 utakmice, 2-0 je sve samo ne sigurno bilo. Ali ionako (kako je netko vec napisao) je tempo bio toliko usporen da s time nije bilo opasnosti vise, a ekipa se nije pretjerano izmorila. Čim su ušli mlađi - krenuo je i (razumljivo) veći rizik - tako da - Latvija je jedna od (po meni) savršeno odrađenih utakmica s naše klupe.
  • Nousername
    664
    Koliko je rasprodano karata za Maksimir veceras?
  • BBBaranja
    2.5k
    Ekipa ako bude netko imao,moze stream da mogu popratiti tekmu veceras u bolnici..
  • Mali dioničar
    15.3k
    Svakome tko je pogledao više od 2 utakmice u životu i rezonira da je utakmica riješena pri rezultatu 2:0 bi trebalo zabraniti komentiranje nogometa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.