• Patak
    2.9k
    Nema veze s geopolitikom, ali kad si već spomenuo da cjepiva ne uzrokuju autizam, možeš li me uputiti na studiju koja je to dokazala? Recimo ima li studije gdje se uspoređuje pojavnost autizma kod cijepljene i kod necijepljenih djece? S obzirom da se radi o djeci a autizam zadnjih godina raste to je iznimno važno pitanje s kojim se medicinska znanost sigurno uhvatila u koštac zadnjih godina. I ako nije cjepivo što je drugo uzrok tako velikog porasta?

    Da sad ne citiram svu raspravu evo samo par komentara ovih zadnjih par stranica: Hamas Izrael, stavio sam tu podcast od one izraelske novinarke, bivše vojnikinje i pripadnice tajne službe Izraela, koja je dio svoje vojne službe provela na granici s Gazom i kaže da ni kad je ona služila vojsku prije 20 godina nije ni mačka mogla proći a da ju ne primijete, i da su sad puno veće mogućnosti za nadzor pa kad je njoj nejasno kako je Hamas probio granicu, tako da je i njoj to izgleda jako nevjerojatno.

    @Neki tipdezinformacije i kritičko mišljenje

    Dezinformacije mogu štetiti ali zbog dosega i utjecaja puno više kad ih plasira vlast kroz MSM medije, nego pojedinci kroz alternativne medije ili u kafiću. Tko će njih kontrolirati i ispravljati ako tu kontrolu prepustimo njima i njima odanim medijima i službama? A oni npr. angažiraju priučenog srednjoškolca u faktografu koji "ispravlja" sveučilišnog profesora u njegovom užem znanstvenom području.

    A što se tiče kritičkog mišljenja, da to je ključno ali naš obrazovni sustav ne uči djecu kritičkom mišljenju nego bubanju podataka i poslušnosti sustavu. Ne znam jesi li pogledao Georga Carlija u možda jednom od najboljih stane uloga ikad: The reason education sucks!
  • Neki tip
    21.3k
    Ne znam jesi li pogledao Georga Carlija u možda jednom od najboljih stane uloga ikad: The reason education sucks!Patak

    Samo se nadam da nešto poduzimaš u vezi s time.

    Jer ako ne.. tada je George ispunio svoj zadatak. Dopusti da pojasnim.

    Naime, potpuno sam svjestan individualnosti svake osobe, no ipak mi je poznat "profil". Spoznaja o tome tko "zapravo upravlja svijetom", kako nas drže u pokornosti, kako nas tlače, a većina šutke trpi ništa ne primjećujući, kako nas namjerno razbolijevaju, ubijaju, već prema potrebi, šalju u ratove, kako nas "oni" (vlasnici velikih kompanija, u pravilu), preko medija i politike usmjeravaju na trivije da ne bismo vidjeli ono bitno.

    I ipak nitko ništa ne poduzme.. zašto? Jer većina ljudi ne razumije, zatupljeni su kroz medije, obrazovanje, sitne dobrobiti kapitalističkog sustava, usmjeravanje na potrošnju itd. I premalo je onih koji znaju kako stvari stoje da bi se nešto pokrenulo.

    Ok.

    I sav taj trud, to strateško planiranje, to koordiniranje upravljačkih aktivnosti i barem osnovnog dogovora s drugim vlasnicima velikih kompanija oko zajedničkih ciljeva, cijeli obrazovni sustav, obranu, policiju, sve to upregnuše u svoje svrhe i onda si dopuste tako neoprezan potez kao što je pustiti jednog slavnog stand up komičara da na Youtubeu sve razotkrije i kaže istinu ljudima, milijunima, o tome kako zapravo stvari stoje. :brow:

    ...

    Izrael je sjajno organizirana država pa im se dogodio propust.

    Međutim, ti baš i ne vjeruješ u propuste i pogreške koliko vidim. Sve ima svrhu, smisao, sve je povezano, isprepleteno, napravljeno s nekim ciljem, ne događaju se propusti zato jer se događaju, nego zato što su se morali dogoditi jer je netko to tako htio.

    Primijeni...

    Naime, što ako je George Carli njihov igrač? Zaradio je 10ak milijuna dolara u karijeri, nije malo. Nije ni blizu velikim igračima, ali nije ni malo za navodno antisistemskog igrača koji razotkriva narodu tko ga je i kako porobio.

    Što ako je namjerno pušten kako bi preko najmasovnije video platforme (u vlasništvu upravljača svijetom, nemojmo zaboraviti) plasirao svoj live nastup i posadio jabuku razdora među nas, kako bi ljudima kroz ko fol osmijeh i zajebanciju plasirao tezu da su moćnici toliko moćni, toliko inteligentni, organizirani, umreženi i jedinstveni da se ne isplati ni pokušati promijeniti stvari?

    Ha, nisi se tome domislio?

    Što ako George Carli, pod utjecajem vlasnika platforme na kojoj je i plasiran ovaj video, zapravo ispunjava zadatak koji mu je zadan, kao i sustavu obrazovanja, da kroz humor uvjeri mase da ovi sve imaju pod kontrolom i da psihološka posljedica toga bude da je uzalud pokušati boriti se protiv takve sile i moći? :chin: :wink:
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Thomase Baueru jesi to ti ? :chin:
  • Neki tip
    21.3k
    Thomase Baueru jesi to ti ? :chin:Gražvydas Mikulėnas

    ? Što je bauerovski u mom postu?
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    stil pisanja i razmisljanje me sjetilo na njega. Ne mislim nuzno da je to lose, dobro je da se izmjenjuju razlicita misljenja
  • Neki tip
    21.3k


    Ma nisam ni shvatio kao uvredu.

    Samo imaj na umu da ovo gore nije moj stav, odnosno teza u koju vjerujem, nego retorička vježba s ciljem poticanja sugovornika da preispita vlastite teze. :)
  • Patak
    2.9k
    George Carlin je umro 2008 godine, a kad je zapravo odradio taj stand up ne znam ali sigurno nekoliko godina prije toga, a ne sjećam se ni je li tad YouTube bio popularan ili utjecajan niti da ga netko snima za tu platformu. Međutim, dobar je post od @Neki tip, treba sve preispitivati s više strana, uvijek imati balansiran pristup i kritičko mišljenje o nekoj temi, barem dok sve ne sagledaš s više strana. Ovdje na geopolitici se uglavnom svi odmah svrstaju u rovove čim zapuca prvi metak. Meni npr. treba puno više informacija o rusko/ukrajinskom sukobu ili izraelsko/palestinskom, ili ovoj novoj temi Coca Cole za razliku od npr. korone o kojoj imam definirano mišljenje uz još neke dvojbe jer sam proučio temu koliko mi je bilo dovoljno da odlučim za sebe i djecu što treba, uglavnom suprotnu od ovdje spomenutog g. Bauera koji je dosta često neoprezno objavljivao razne sumnjive postove o toj temi.
  • Neki tip
    21.3k
    George Carlin je umro 2008 godine, a kad je zapravo odradio taj stand up ne znam ali sigurno nekoliko godina prije toga, a ne sjećam se ni je li tad YouTube bio popularan ili utjecajan niti da ga netko snima za tu platformu.Patak

    Prilično sam siguran da si posve svjestan da ne mislim kako je Carlin doista ono što sam gore napisao pa je za poantu skoro svejedno je li umro tad ili jučer.

    Mogao sam napisati i da "njegov silovit nastup i danas putem društvenih mreža kojima su vlasnici utječu kako bi ljudi mislili... a nisam siguran ni da on sam nije bio njihov igrač s obzirom na to da...".

    Shvaćaš, lako se to preformulira. Htio sam ti reći, a vidim da je i dobacilo, da je još važnije od sumnjanja u servirane istine - sumnja u vlastite istine.
  • Bosskovitz
    12k
    ↪Bosskovitz Nema veze s geopolitikom, ali kad si već spomenuo da cjepiva ne uzrokuju autizam, možeš li me uputiti na studiju koja je to dokazala? Recimo ima li studije gdje se uspoređuje pojavnost autizma kod cijepljene i kod necijepljenih djece? S obzirom da se radi o djeci a autizam zadnjih godina raste to je iznimno važno pitanje s kojim se medicinska znanost sigurno uhvatila u koštac zadnjih godina. I ako nije cjepivo što je drugo uzrok tako velikog porasta?Patak

    Dokazivanje nepostojanja je oksimoron, čisto logički, jer ne možeš dokazivati da nešto ne postoji. Imaš li dokaz da ne postoje jednorozi? Nemaš. To ne znači da oni postoje. Nisam siguran u brojku, ali postoje deseci, mislim više od stotinu znanstvenih studija koje su pokušavale ali nisu uspjele pronaći nikakav kauzalni odnos između cijepljenja i autizma. Samo jedna jedina studija ikad je došla do zaključka da cjepivo uzrokuje autizam - za nju se ispostavilo da su podaci bili falsificirani, a nakon revizije podataka je povučena. Što se znanosti i činjenica tiče, ovo je non-issue, ta povezanost ne postoji i nitko ju nije uspio dokazati.

    Što se porasta pojavnosti autizma tiče, to je jako relativno. Autizam je poremećaj na spektru. Ima ljudi s dijagnozom poremećaja na spektru autizma koji su gotovo u potpunosti društveno funkcionalni i 99% vremena nećeš ni primijetiti da su formalno autistični, a ima i onih koji su nažalost potpuno društveno nefunkcionalni - i cijeli niz oni koju su na spektru između te dvije krajnosti. Dijagnostika je iznimno napredovala zadnjih godina i danas se dijagnosticira puno više slučajeva autizma koji se prije nisu dijagnosticirali jer za njih nismo znali ili nismo znali kako ih dijagnosticirati. Ja neću reći da je to razlog porasta jer ne želim donositi takve zaključke i nije moja struka, ali je vrlo izvjestan i logičan razlog. To ti je kao rak - prije 100 godina gotovo nitko nije umirao od raka, ali to ne znači da ga nije bilo. Danas ga ima više jer konzumiramo nezdraviju hranu, i općenito živimo drugačije i stresnije živote - ali i zato što danas znamo što je rak, dijagnosticiramo ga i liječimo, a to nekada nismo znali.
  • Jaro
    7.4k
    bojim se da ti je ovo tenis sa zidom...
  • Sajla
    5.1k
    Samo jedna jedina studija ikad je došla do zaključka da cjepivo uzrokuje autizam - za nju se ispostavilo da su podaci bili falsificirani, a nakon revizije podataka je povučena.Bosskovitz

    njenog autora Andrewa Wakefielda to ne sprječava da bude multimilijunaš i mlati lovu koju kao liječnik nije mogao ni zamisliti. tip se suprotstavio "farmaceutskoj mafiji" i pojeo ga mrak! pardon, pali kubanke novčanicama od 100 dolara, jede kavijar žlicom za juhu i leti privatnim avionom. seems legit. spada u kategoriju američkih TV propovjednika, a ne znanstvenika dobročinitelja.
  • Patak
    2.9k
    Slažem se, treba preispitati sve, pogotovo "svoje" istine, samo život leti, nekad treba stati i zauzeti neko stajalište sa trenutno dostupnim informacijama jer nemaš mogućnosti za daljnje preispitivanje.
  • Patak
    2.9k
    Ne znam što si mislio sa dokazivanjem nepostojanja ali nema veze. Za ove tvoje argumente sam čuo i pročitao, uglavnom standardni odgovori. Ali kad sam ja trebao cijepiti svoju djecu onda sam se ipak malo više potrudio pa sam krenuo istraživati malo više nego su mi to takvi uobičajeni odgovori sugerirali. Na kraju sam cijepio djecu ali sa nekim kašnjenjem i bez uporabe Paracetamola. Krenuo sam od HZJZ i njihove brošure Cijepljenje i autizam (i sad je dostupna u pdfu, tamo su pobrojani neki znanstveni radovi, od toga najznačajniji i prvi navedeni u kojem je jedan od autora William Thompson postao whistleblower i priznao da su manipulirali sa podacima u tom radu, suprotno od ovoga što si ti naveo da je bilo obrnuto. Pročitao sam i neke radove koji su uspoređivali uporabu Ibuprofena i Paracetamola nakon cijepljenja, autori sa MITa, pa radove sa usporedbom Kube i SADa (u Kubi nema povećanja pojave autizma). Uglavnom, nije mi više toliko tema interesantna, ali mi je poslužila kasnije kao dobar test za istraživanje "službenih* dogmi.

    @JaroZid sam ja pretpostavljam. Sve ok, život je sigurno puno lakši kad se samo sluša što debeli Vili kaže za govornicom o zdravlju.
  • Neki tip
    21.3k
    nekad treba stati i zauzeti neko stajalište sa trenutno dostupnim informacijama jer nemaš mogućnosti za daljnje preispitivanje.Patak

    Mišljenje o nečemu i stav o nečemu su jako različite stvari.

    Stav imam oko vrijednosti. Oko pojava, situacija, događaja.. imam mišljenje koje formiram prema dostupnim informacijama i nadograđujem ili mijenjam ako se te informacije nadopune. Naravno da osnovni stavovi o vrijednostima utječu i na formiranje mišljenja, no problem je u tome što izuzetno velik broj ljudi ima stavove o onome o čemu ne bi trebali imati ni mišljenje s obzirom na razinu (ne)informiranosti.
  • Bosskovitz
    12k
    Ne znam što si mislio sa dokazivanjem nepostojanja ali nema veze.Patak

    U znanosti, ali i generalno u životu, dokazuje se postojanje, ne ne postojanje. Znači kad imaš neku tezu, moraš dokazati njezino postojanje, a ne tražiti od drugih da dokažu njezino nepostojanje jer je dokazivanje nepostojećeg nemoguće. Kada ti se sudi, tužitelj mora dokazati da si ti kriv, ne moraš ti dokazati da si nevin: ako ja kažem "Patak mi je ukrao 20.000€" i odlučim te tužiti - ja moram dokazati da si ti ukrao 20.000€, na meni je teret dokaza. Ako ja to ne mogu dokazati, onda ti gotovo sigurno nisi ukrao i ne možemo govoriti da si lopov. Tako i kod cijepljenja, ako misliš da cjepiva uzrokuju autizam - moraš dokazati da uzrokuju autizam, na tebi je teret dokaza. Ako ne možeš to dokazati (a nitko nikada nije uspio dokazati), onda gotovo sigurno ne uzrokuju i ne možemo govoriti da uzrokuju.

    Za ove tvoje argumente sam čuo i pročitao, uglavnom standardni odgovoriPatak

    Ali što očekuješ, neki novi odgovor koji još nisi čuo na teoriju zavjere koja postoji već skoro 30 godina? Ako me pitaš zašto Zemlja nije ravna ploča, ja ću ti reći da to potvrđuju slike iz svemira, zakrivljenost horizonta i gravitacijski efekti koji se mogu objasniti samo sfernom planetom. Ti na to možeš reći "Za ove tvoje argumente sam čuo i pročitao, uglavnom standardni odgovori", ali to ne mijenja njihovu faktičnu točnost.

    jedan od autora William Thompson postao whistleblower i priznao da su manipulirali sa podacima u tom radu, suprotno od ovoga što si ti naveo da je bilo obrnutoPatak

    William Thompson je u "dokumentarcu" teoretičara zavjere o povezanosti cjepiva i autizma iznio tezu vezanu uz afroameričku djecu, a za nju nema nikakvih dokaza. Autor dokumentarca je onda kompletno i tendenciozno promijenio metodologiju, između ostaloga uključivši u istraživanje i afroameričku djecu koja su cijepljena kad su već imala dijagnozu autizma.

    Znanost treba preispitivati, ali trebaju ju preispitivati znanstvenici a ne oni koji to rade zato da bi zarađivali na zabrinutim roditeljima.

    test za istraživanje "službenih* dogmi.Patak

    To nije dogma. Dogma je teza koju se ne smije preispitivati, ovo je preispitano u desecima i desecima znanstvenih radova i ni jedan nije dokazao uzročno-posljedičnu vezu između cijepljenja i autizma.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.