• Bosskovitz
    12k
    Slobodno otiđi na društvene mreže pa pročitaj komentare.Maksim Maksimirski

    Komentare na društvenim mrežama ostavlja u pretežitoj mjeri neobrazovaniji, stariji, ne pretjerano inteligentni i dokoni dio društva. To ti kažem kao netko tko se time i donekle znanstveno bavio. Kada bi komentari na portalima i društvenim mrežama bili preslika hrvatske realnosti - 40% sabora bili bi fašisti i ustaše, 30% komunisti i jugoslaveni, 20% teoretičari svake moguće zavjere od izmišljenih ptica i qanona do toga da cjepiva uzrokuju autizam i ravne zemlje, a 10% bi bili Srbi. U stvarnosti, svi oni skupa nisu ni 10% Sabora, sve i kad tu ubrojimo one za koje možemo reći da jesu, ali to ne govore javno.

    Radim u marketingu i imam klijente koji imaju veze s medijima i javnim temama, uvijek onima koji tek ulaze u tu sferu kažem isto - doći ćete u napast, ali nemojte čitati komentare. Oni u najvećoj mjeri nemaju nikakve veze s društvenom stvarnošću, ostavite to cm-ovima da čiste.
  • Bosskovitz
    12k


    Nisu, ovo tvoje je anegdotalni argument. I'm not racist, my sister's boyfriend is black.

    Pogledaj ovo: https://www.youtube.com/watch?v=vrWeCrYQ3gA
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Znači prosvijećeni apsolutizam u kojem ''priglupa raja'' ne treba imati pravo glasa. Ukinimo onda i izbore jer i tamo većinom glasaju glupi i neobrazovani.
  • Zagi
    7.7k
    strawman
  • Bosskovitz
    12k
    Znači prosvijećeni apsolutizam u kojem ''priglupa raja'' ne treba imati pravo glasa.Maksim Maksimirski

    Pretjeruješ, svi imaju pravo glasa. On nema političku moć, ali to nije zato što su izbori namješteni ili im se glas oduzima, nego zato što živiš u informacijskom balonu vrlo glasne, ali generalno irelevantne skupine s margina društvenog mainstreama.

    Također, mislim da podcjenjuješ politiku, pogotovo političare konzervativno-populističkog spektra, tipa Mosta, tek donekle Domovinskog pokreta. Ne dolaze njima teme božjom providnošću nego opetovanim i detaljnim istraživanjem javnog mnijenja u njima ključnim društvenim skupinama. Da postoji politički prostor vrijedan barem 10% mjesta u Saboru na protivljenju EU i NATO-u, vjeruj mi da bi oni pokušali taj prostor kapitalizirati jer i jedni i drugi o 10% mogu samo sanjati. Ne rade to s razlogom - jer od toga kruha nema.
  • NORTE
    11.5k
    Ne znam jel ovo ide mene, ali ako ide onda se nismo razumjeli. Nikako ne branim ubojstva civila, ni izraelskih ni palestinskih. Ono što sam napisao je da je ovo realnost ovakvog rata, rat je zlo i u ratu ginu nevini ljudi.

    Jer što bi Izrael trebao učiniti? Može ili uništiti Hamas uz nažalost mnoštvo civilnih žrtava s palestinske strane ili pustiti Hamas da još više jača i još više,češće i brutalnije ubijaju izraelske civile
    Bosskovitz
    Nije išlo tebe direktno, ali ide svakoga tko relativizira i opravdava ubojstva civila i djece.
    Ovdje nemamo rat jer je vojska samo jedna.
    S druge strane su teroristi koji vode gerilsku borbu, a ono što su napravili u Izraelu je jedino za najtežu kaznu, zna se koju.

    Dakle, sad imamo napad jedne vojske na mali gusto naseljeni teritorij s doslovno milijun djece. Svijet gleda i šuti tj. opravdava.

    No objasni mi ovo jer upravo to je teza koja nema baš nikakvog smisla, zapravo je jedna izmišljotina koju samo netko neuk može progutat.

    "pustiti Hamas da još više jača i još više,češće i brutalnije ubijaju izraelske civile"

    ?! Hoće se teleportirat u mobilizirani Izrael i opet izvest zvjerstva bez da itko odgovori?
    Ili možda napasti raketama državu koja i inače ima najbolju PZO na svijetu, ali je tada misteriozno zakazala...
  • Neki tip
    21.3k
    Da postoji politički prostor vrijedan barem 10% mjesta Sabora na protivljenju EU i NATO-u, vjeruj mi da bi oni pokušali taj prostor kapitalizirati jer i jedni i drugi o 10% mogu samo sanjati. Ne rade to s razlogom - jer od toga kruha nema.Bosskovitz

    Pa napisao sam to 3x na 5 različitih načina pa se odbija ko od zida.
  • Bosskovitz
    12k
    Hoće se teleportirat u mobilizirani Izrael i opet izvest zvjerstva bez da itko odgovori.
    Ili možda napasti raketama državu koja i inače ima najbolju PZO na svijetu, ali je tada misteriozno zakazala...
    NORTE

    Nije misteriozno zakazala, baterije iron domea imaju određeni kapacitet projektila koji mogu presresti u određenom vremenu - Hamas ih je ispucao više nego ikada u kratkom vremenu i nisu sve uspjeli presresti.

    Što misliš što će se dogoditi ako Izrael odluči odustati od uništenja Hamasa i pusti ih da se obnove, rekuperiraju i ponovno naoružaju te još snažnije zabarikadiraju među civile? Zavladat će mir? Nije retoričko pitanje, zaista te pitam. Jer svi smo mi (barem oni normalni i zdravi) protiv toga da ginu djeca, bilo čija i bilo gdje, ali koje je rješenje trenutne situacije? Što se treba napraviti, ali što se realno treba napraviti - ne "prestati sa sukobima i sjesti za stol" nego koje je realno izvedivo rješenje trenutnog problema?
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Da postoji politički prostor vrijedan barem 10% mjesta u Saboru na protivljenju EU i NATO-u, vjeruj mi da bi oni pokušali taj prostor kapitalizirati jer i jedni i drugi o 10% mogu samo sanjati. Ne rade to s razlogom - jer od toga kruha nema.Bosskovitz

    Da, istina. Debelo preko 90 posto (99 i više) Hrvata je za NATO, EU i Ukrajinu. Svi isto mislimo i nema potrebe da se čuje druga strana jer druga strana niti ne postoji! Nešto malo ljudi piše po društvenim mrežama stvari kontra narativa ali su oni nebitni jer su glupi, neobrazovani i stari.

    BTW. ja bih volio da makar formalno održimo referendum oko NATO-a (''jeste li za izlazak RH iz NATO-a) jer bi bilo fora vidjeti referendum u kojemu bi oko 99 posto bilo ZA naš dragi NATO jer nema šanse da postoji 10 posto osoba koje bi glasale protiv. Taj bi referendum bio epska pobjeda NATO-a i opcija koja podržava NATO bi dobila veći postotak na tom referendumu negoli RH na referendumu za neovisnost 1991. (94,17 %). Šteta baš što se ne održi takav referendum.
  • Neki tip
    21.3k
    Ili možda napasti raketama državu koja i inače ima najbolju PZO na svijetu, ali je tada misteriozno zakazala..NORTE

    U raspravi o Izraelu, Gazi, Palestini među desetinama postova nisam vidio više od par koji bi spadali u geopolitiku. Ostalo je bilo iz sfere morala i etike, a tu plodne i svrhovite rasprave rijetko i teško može biti.

    Osvrnut ću se stoga samo na ovo, kad već laprdam tu pola dana, a spada u sferu "alternativnih istina o kojima svi šute".

    Izrael ima ponajbolju PZO na svijetu koja je i tada i nakon toga zaštitila Izrael od toga da im poneki grad izgleda kao Gaza sada.

    7.10. je ispaljeno, ne demantira nitko, oko 5000 raznih projektila na Izrael.

    Više puta je više stručnjaka na raznim specijaliziranim domaćim i stranim vojnim portalima objasnilo da se radi o ogromnoj količini koju ni Irone Dome naprosto zbog ogromne brojnosti u kratkom vremenskom periodu nije uspio sve poskidati.

    Pa ipak, nisu Izraelci masovno ginuli od raketa, nego metaka i noževa.

    Tako da zaista nema potrebe za insinuacijama o "misterioznom zakazivanju" jer ničeg misterioznoga u tome nema.

    Irone Dome se dokazao kao izvrstan PZO štit, a nije svemoguć.
  • Markelo
    2.6k
    U Srbiji se puštaju gorljivi proruski i proeuropski komentatori( ne i političari ) jer je takva Vučićeva politika, malo levo, malo desno. Mogu se oni svađat koliko god hoće al u emisiji svaki od njih mora puhat picousnom u guzicu i hvalit njegovu vanjsku politiku. Ne znam jel to ta sloboda medija na koju trebamo bit ljubomorni?

    Mada im ipak moram odat malo priznanje za pozivanje Igora Vukića u emisiju kod Marića.
    Čak je djelovalo i da je notorni Šešelj bolji sugovornik od histeričnog Ive Goldsteina koji ovdje ima monopol na razdoblje od 41-45
  • NORTE
    11.5k
    koje je rješenje trenutne situacije? Što se treba napraviti, ali što se realno treba napraviti - ne "prestati sa sukobima i sjesti za stol" nego koje je realno izvedivo rješenje trenutnog problema?Bosskovitz
    Izrael nema opcije nego pokušat uništit teroriste i osvetiti svoj gubitak, ali način na koji to rade je vjerojatno bezobzirni divljački ratni zločin i zločin protiv čovječnosti.

    Okupacija i masovna kopnena invazija uz prethodne napore za evakuacijom civila, ciljano uništavanje naoružanja, bez prekomjernog granatiranja u kojem su sigurne civilne žrtve, bez obzira na infiltraciju neprijatelja među civile.
    Rekli bi neki specijalna vojna operacija, s ciljem neutraliziranja svih "vojnih" elemenata.
    Povijest sukoba je tu važan faktor, ali cilj je sada zapravo jednostavan i ne bi smio uključivati "totalni rat".


    Pa ipak, nisu Izraelci masovno ginuli od raketa, nego metaka i noževa.Neki tip
    That's the point. Meni neshvatljivo da se takvo što uopće i dogodilo, toliko da sam početku mislio da je riječ o obmani.
  • Neki tip
    21.3k
    That's the point. Meni neshvatljivo da se takvo što uopće i dogodilo, toliko da sam početku mislio da je riječ o obmani.NORTE

    E pa jbg sad. Referirao sam se na ono što si napisao, a ne ono što ti je bilo u glavi, ali ne i u postu.

    Ili možda napasti raketama državu koja i inače ima najbolju PZO na svijetu, ali je tada misteriozno zakazala..NORTE

    Odgovorio sam da PZO nije misteriozno zakazala i obrazložio.

    Obrana Izraela u cjelini gledano definitivno jest zakazala i ne sumnjam ni najmanje da će oni to itekako rješavati u svom sustavu.

    Ako si mislio na to, a ne PZO, onda je to drugi par rukava no to ne piše. Kako bilo, provlači se teza, mada kod tebe ne otvoreno, da je Izrael to namjerno pustio.. i ovim "misteriozno" to pomalo insinuiraš.

    Ostavljam prostor za to da je Netanyahuu odgovarao neki proboj, povod za reakciju, eskalaciju i "rješenje", ali daj samo zamisli praktičnu primjenu te ideje.. Kroz cijeli lanac zapovijedanja uspješno se provukla namjerna umrtvljenost sustava ne bi li se "misteriozno" provukli hamasovci i poubijali 1500 ljudi... :brow: Nitko u lancu da se ne pita hoće li se među njima naći mama, tata, tetka, nećakinja, sunarodnjak uostalom.

    Daj zamisli broj zlih ljudi koji svjesno puštaju da im se poubija iza leđa, elem da bi mogli poslije razarati Gazu. Stvarno misliš da je tako bilo?

    Dio ljudi obožava tajne razloge, zavjere, intrige, jer to daje neki smisao, neki plan kaosu i bezumlju.

    Zar je tako nezamislivo da se dogodio - propust nesavršenog sustava?

    Zar je tako nezamislivo da, na primjer, ozbiljna država poput Irana (čiju kulturu, povijest i ljude, ne i politiku, cijenim) ima svoje geopolitičke, geostrateške interese, da ima izvrsne vojne planere, taktičare? Šahisti su to vrhunski..

    Pa Mossad im je svako malo položio nekog nuklearnog fizičara unutar zemlje (pa u zemlju), djelovao iznutra, zar je tako nevjerojatno da i Iran ima solidne mogućnosti špijunaže, organizacije?

    Hamas je fanatična organizacija gerilaca, a Iran snažna država koja, kao i Izrael, ima svoje ciljeve i načine kako ih postići.

    Rekao bih da ga ovime i jesu postigli. I da im nije za to trebala pomoć Izraela. Barem ne u namjernom puštanju Hamasa u Izrael, kako se to provlači.
  • NORTE
    11.5k
    Obrana Izraela u cjelini gledano definitivno jest zakazala i ne sumnjam ni najmanje da će oni to itekako rješavati u svom sustavu.

    provlači se teza, mada kod tebe ne otvoreno, da je Izrael to namjerno pustio.. i ovim "misteriozno" to pomalo insinuiraš.

    Ostavljam prostor za to da je Netanyahuu odgovarao neki proboj, povod za reakciju, eskalaciju i "rješenje",

    Hamas je fanatična organizacija gerilaca, a Iran snažna država koja, kao i Izrael, ima svoje ciljeve i načine kako ih postići.

    Rekao bih da ga ovime i jesu postigli.
    Neki tip
    Propust je toliko neshvatljiv da bi odgovorni iz vojnog vrha to morali platiti "glavom", jer riječ je o 'otvaranju' i nečuvanju granice s vjerojatno najvećim neprijateljem.
    O neadekvatnom odgovoru na krizu da ne govorimo - taj dernek je trajao ni sam ne znam koliko dugo, što i izaziva najveću sumnju, uz ostalo što je prethodilo.

    I sam ostavljaš mogućnost da je zbog neviđenih masovnih provjeda protiv vlade ovakvo što možda i "propušteno", što samo dodatno potpiruje "maštu" o neshvatljivom događaju.

    Što se tiče barbarizma hamasovaca (bez obzira na povijest sukoba) mislim da takvo što nije viđeno u moderno doba, bar ne s tolikim brojem žrtava u jednom napadu.
    Ti koji su napravili pokolj vjerojatno nisu ljudi, više orci.

    Ako im je cilj uništenje države koja se također fanatično bori i ima najjače saveznike onda su i više nego ludi.
    Naravno da je moguće je da je i Iran uključen u vidu špijuna i naoružanja.

    No, vratimo se i na jedan od uzroka svega ovoga, a to je fašizam koji se provodi na Palestincima, od širenja po Zapadnoj obali do blokade Gaze koja sigurno i je jedan od razloga radikalizacije boraca, jasno je da takvom politikom nikakvo priznavanje palestinske države njima nije u planu (bez obzira ne prethodne odbijenice druge strane), dapače zatiranje ideje o istoj je cilj, međunarodnim "nastojanjima" (uzeti se rezervom) unatoč.

    Dubina tog sukoba mi nije bila od tolikog interesa da kao neki drugi znam puno više detalja, međutim, pratim situaciju dugo i naravno da zbog toga imam kreirano mišljenje o svemu, a imam i neka saznanja iz kruga ljudi, no prije svega ne mogu prihvatiti tu nečovječnost nad potlačenima i nedužnima.
  • Neki tip
    21.3k
    no prije svega ne mogu prihvatiti tu nečovječnost nad potlačenima i nedužnima.NORTE

    Razumijem, no tu svaka rasprava završava. Što ti itko može reći, da podržava nečovječnost nad potlačenima i nedužnima?

    Kad raspravu svedeš na moralne kategorije, onda rasprave i nema.

    Onda se samo natječemo tko s kime više suosjeća i poistovjećuje se i na to se i svode sve ove natipkane stranice.

    Puhovski je jednom, bio sam prisutan, izrekao sjajnu misao: "Žrtva nije moralna kategorija. Žrtva nije žrtva zato što je nevina, već zato što je slaba, nemoćna ne postati žrtvom."

    Zvuči grubo na prvu, no posve je u pravu. Imajući to na umu, svakog onog tko se u trenutku stradanja nije mogao obraniti, ljudski žalimo, ne znajući ništa o njegovim osobnim kvalitetama, vrijednostima, nevinosti ili krivnji.

    Žao nam je nevinih žrtava i samo želimo da sve stane i da se nađe mirno rješenje prihvatljivo za sve strane?

    Ok, ljudski, međutim, to nije geopolitika, ne spada ni u jednu teoriju međunarodnih odnosa, nema veze ni s čim o čemu bi se moglo raspravljati.

    Kako nisam od javnog žalovanja, dalje ne sudjelujem kao što ni dosad nisam. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.