• Sad opet
    194
    povjesno, geografski, kako god okreneš, rekao sam i jedan metar Hr teritorija taj je izdajnik. Činjenica. A što se pjevanja tiče slažem se, nek svako pjeva šta mu paše ali nek se onda nosi s posljedicama. A ne da klub nakon svih gluposti, lopovluka opet ima posljedice radi nepotrebnih izljeva "domoljublja" . To se može bolje i pametnije odigrati.
  • Deleted User
    0
    nisam fan ustaša nego hrvatski domoljub, ali ovo što ti pričaš je komunistička verzija povijesti koja je nažalost prošla kod 95% građana ove države. uopće mi se neda objašnjavati s tobom i učiti te povijest. imaš izvore hvala Bogu danas gdje god hoćeš pa uči. nego, ako su ustaše "dali" dijelove naše obale talijanima reci mi tko ih je i kad vratio ? zašto ti nedostaje taj dio ?
  • Sad opet
    194
    Ustaše su vratile???? Nisam pokrenuo raspravu da bi mjerili hrvatstvo, nego baš zbog toga što sam ponosan na ljude koji su ginuli za Hrvatsku, smatram glupim izjednačavanje Ustaša sa domoljubima i to sam činjenično objasnio. Klanjanje tuđem kralju i davanje teritorija je po meni izdaja, na kako god to neko probao opravdati
  • Deleted User
    0
    10. rujna 1943. od strane NDH. neda mi se iskreno ulaziti rasprave i tumačiti nekom nešto po forumima. samo te upozoravam da pričaš komunističku verziju povijesti koju niti jedna civilizirana zemlja ne uzima za vjerodostojnu i činjeničnu. eto kod nas nažalost prolazi i dan danas uz sav internet i svu dostupnu dokumentaciju. možeš također proučiti i kako je došlo do potpisivanja rimskih ugovora i što nam je prijetilo ako ih ne potišemo. poštuješ kao i ja naše dečke koji su nam donijeli državu 90ih ali jel stvarno misliš da se mi nismo i tad klanjali nekom "kralju" da bi mogli odraditi rat i osloboditi zemlju ? drago mi je da si domoljub ali malo čitaj prije nego pišeš tek tako po forumu o povijesti svog naroda. poz
  • Patak
    2.2k
    Upravo si napisao najvažniju stvar oko koje se uopće ne raspravlja. Postoji komunistička verzija povijesti a postoji i povijesna istina. Mi se prvo moramo riješiti komunističke verzije povijesti da bi mogli meritorne zaključivati o nekim stvarima.
  • Sad opet
    194
    kao što sam rekao ako te veseli opravdati nemoguće, izvoli ,ali to su "činjenice" kakve su i komunjare dijelile za vrijeme Yu, kakve su četnici "prodavali" 90ih. Selektivna opravdanja. Svjestan sam da nije sve crno i bjelo. Ali opravdati njihove postupke ( one kontra Hr interesa, ) ja nemogu.
  • Sad opet
    194
    Poanta svega je da to Dinamu ne treba, podršku smo mogli dati drukčije, jer smo ionako na "piku" svima, od UEFE do domaćih, još se borimo s lopovima u klubu, a mi si dajemo autogol ovakvim pjesmama.
  • Paggini
    7.1k
    Dovoljno što su nam gostovanja zabranili, još treba i da domaće zabrane. :|
  • NitkoBitan
    12.3k
    Momci mir i pravac Cibona.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Sad ću još malo prosuti svoja interna razmišljanja jer, eto, nikad mi nije bila jasna ta potreba da se uopće itko u 21. stoljeću ideološki petlja u taj nesretni Drugi svjetski rat. Radi se o toliko kompliciranom sukobu, gdje je paralelno postojao građanski rat u Hrvatskoj u kojem su nominalno ratovali Hrvati fašisti protiv Hrvata komunista, ali zapravo i tisuće i tisuće slabo obrazovanih ljudi koji su mobilizirani ili su bili prisiljeni birati pa su birali manje zlo - osobe su iz istog domoljublja u Istri pristupale jednoj, u Hercegovini drugoj vojsci, a te su vojske bile međusobno zaraćene. Među partizanima je bilo mnoštvo onih koji nisu bili komunisti ali su se protivili fašizmu, a i među drugima je bilo mnogo onih koji nisu bili fašisti nego su fašizam vidjeli kao nužno zlo. Onda u taj sukob još dodajte Srbe i Bošnjake, što među ustašama, što među partizanima, a onda još i četnike kao neku treću vojsku... i onda sve to u kontekstu okupacije zemlje i podjele na talijanski i njemački dio, talijanske trupe, njemačke trupe, sovjetske trupe, savezničke avione, nacističke avione... radi se o užasno kompleksnom sukobu i svaka njegova simplifikacija je na štetu istine.

    U Drugom svjetskom ratu nacisti i fašisti su okupirali Jugoslaviju, a time i Banovinu Hrvatsku: smjenili njezinu demokratski izabranu vlast na čelu s Vladkom Mačekom i doveli na vlast ustaše, do tada minornu fašističku terorističku organizaciju kojoj je utočište pružao Mussolini da bi ih iskoristio kad mu zatrebaju. Počinili su neke od najgnjusnijih zločina u ime Hrvatske (znam, i partizani su činili gnjusne zločine, nema potrebe za whataboutizmom) i crna su mrlja na našoj povijesti koja je gotovo uništila mogućnost ostvarenja slobodne Hrvatske jer je omogućila da desetljećima kasnije svaki spomen hrvatske neovisnosti bude poklopljen optužbom za fašizam.

    S druge strane, imamo Republiku Hrvatsku. Zaista neovisnu državu čiju smo neovisnost demokratski izabrali na referendumu premoćnom većinom i obranili u moralno čistom i obrambenom Domovinskom ratu u kojem su Hrvati stajali uz Hrvate rame uz rame bez obzira na svoje ideologije, vjere i druge razlike jer smo se zaista borili za nešto ultimativno ispravno i čisto: slobodu, mir i demokraciju. I ne samo Hrvat uz Hrvata, Hrvatsku su u devedestima branili i hrvatski Mađari, Slovaci, Česi, Bošnjaci - Hrvatsku je branilo i oko 20.000 Srba - pa i mnogi stranci koji veze s nama nisu imali, od kojih je Jean-Michel Nicolier vjerojatno najpoznatiji. Malo je moralno čišćih, ispravnijih i ponosnijih ratova u povijesti od naše obrane u prvoj polovini 90-ih.

    Da zatvorim krug ovog komentara: nikad mi nije bilo jasno zašto onda nekima Hrvatska u kojoj živimo i koju smo prilično krvavo izborili nije dovoljna, nego posežu za propalim i zlim ideologijama iz prošlosti. Zašto između poražene vojske koja je moralni ponor našeg naroda i pobjedničke vojske koja je vrhunac našeg zajedništva i tisućljetnih težnji - neki biraju onu prvu? Nismo li ostvarili ono što smo htjeli ostvariti, nemamo li svoju zemlju? Nisu li tisuće i tisuće poginule za nju u Domovinskom ratu? Pa kad jesu, jer ovo su retorička pitanja, zašto nekima domoljublje - nije dovoljno? Od kud potreba za ustaškim pjesmama, ustaškim pokličima, ustaškim zastavama - zašto nisu dovoljne hrvatske pjesme i hrvatske zastave? Zašto u trenutcima kad je domoljublje glavno ne možemo svi biti ispod iste zastave koja predstavlja ono što nas sve ujedinjuje, nego neki imaju potrebu u to miješati ideologije? Ovo sad nema izravno veze s događajima koji su potaknuli ovu raspravu, pišem jako općenito.

    Boli me k i za ustaše i za partizane. I jedni i drugi su zlo, srećom zlo koje pripada prošlosti i danas tek sporadično izmigolji van, ali je generalno društveno irelevantno i marginalizirano. Imam Hrvatsku, imam hrvatske branitelje, imam nešto malo sjećanja iz tog vremena, jako sam ponosan na njega i smeta me kada se nešto toliko etički uzvišeno, univerzalno prihvaćeno i moralno čisto pokušava ukaljati opskurnim i propalim ideologijama iz prošlosti. Kao što je "Dinamo Zagreb iznad svih", a time i iznad ideologija, tako je i Hrvatska veća od svih ideologija. To je i jedan od razloga zašto je preživjela i carstva i kraljevstva, i fašiste i komuniste, i jugoslavene i mađarone, i one koji su htjeli da budemo Italija i one koji su htjeli da budemo Turska i one koji su htjeli da budemo Srbija; a mi jebeno nismo htjeli biti ništa drugo osim ovoga što smo danas - svoji na svome.
  • serbus
    3.6k
    Danas obišao sa familijom Vukovar po svim stranama. Svaka čast dečkima osjećaš se kao u ZG čak i bolje ... Guštam baš u svakom grafitu sa fasade kuća ....

    Jedino sad ako bi možda mogli Slavonci pa i uz pomoć zone ako bi trebalo da se uredi trafostanica odmah kod skretanja za Ovčaru.. Trenutno je baš izblijedio natpis " navik on živi ki zgine pošteno" ... a strana do bezveze pošarana... Neki domoljubni grafit idealno stane...
  • IceMan
    1.5k
    Dečki, iako sam rekao da neću pisat, moram ovo napisat.

    Neovisno o tome što vi raspravljate gore, i bez ikoje strane, moram reći da smo si u subotu zabili autogol.

    Zašto? Isključivo radi toga da su opet neki privedeni i možda će još biti, dobit će zabranu na utakmice i kaznu na godinu dana najmanje. Znači sve nas je manje i manje.
    Ljudi koji nisu ultrasi a hodali su na sjever sad si vjeorojatno premišljavaju dal budu išli na sjever i dal žele probleme jer sve bude pod još većim povećalom.

    Jednostavno, živimo u banana državi, državi kojoj je očito najbitinije ko šta pjeva, jer eto, nedaj Bože da većih problema imamo, i kao što vidimo policija se bavi i bavit će se s snimkama ko šta pjeva jer očito imaju vremena i volje i “potjere” da to otkriju.

    Za mene je to isključivo autogol koji smo sami sebi zabili. I opet ponavljam, neovisno o mišljenju ili ideologiji.
  • seljak86
    2.4k
    Što u stihovima "boj se bije bije, ustaški se barjak vije" nije voljenje svojega? Možda ti smeta iz kojeg god razloga, ali kako ovo nije domoljuban stih?
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Dinamo je veći od politike i ne predstavlja ni jednu političku ideologiju,Bosskovitz

    Dinamo je 50 godina bio dio politike i znalo se što znači biti navijač Dinama. Dinamo je i sad potpuno povezan sa politikom jer nijedan član uprave ili skupštine Dinama nije tamo došao a da politika nije dala svoj blagoslov. I navijači Dinama su itekako politički obojeni jer ja redovito viđam transparente i parole koji slave desniju priču a ne vidim da se na dinamovim tribinama maše duginim zastavama niti da se dižu transparenti u čast Ive Lole Ribara.

    Meni je svejedno hoće li se vioriti zastave Che Guevare ili će se skandirati Dinku Šakiću ali nemojte me nasmijavati da Dinamo (ili Hajduk) nemaju nikakve veze sa politikom. To su patetične priče za djecu. To je kao da kažeš da Barcelona nema veze sa politikom i da navijač Barcelone može ujedno biti i fan generala državnika Francisca Franca. Ta priča o nepolitičnosti bi mogla proći da je Dinamo osnovan prije 3 godine pa da krećemo od nule ali nakon 100 godina povijesti je teško od kluba sa tolikom tradicijom napraviti neki multikulti klub bez ikakvih vrijednosti za kojeg mogu navijati i Marko Skejo i Radojka Borić. Mislim može Rada navijati za Dinamo ako joj neće smetati transparenti ''lijepo ih je naučila mati'' i pjevanje koračnica. Može i Marko Skejo navijati za AEK ako mu neće smetati srp i čekić i Che Guevara. U realnosti klubovi nisu apolitični ali lijepo zvuči ova patetika ''Dinamo je veći od svake politike''.
  • agramZ
    2.3k
    i bas zbog ovakvih sranja sve vise cijenim apoliticne tribine..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.