• seljak86
    2.4k
    Ajde vidim upućen si u njemačku navijačku scenu. Ovako iz površnog promatranja često jako vidim da se baš u Njemačkoj često nađe zastava duginih boja ili che guevara i slični znakovlje. I to na tribinama tipa Bayern ili BVB koje nisu baš male.
  • miro
    3.2k
    stari, imaš na profilnoj jednog od najvećih izdajica Hrvata

    Bravara nema nitko
  • seljak86
    2.4k
    E pa drago mi je da smeta.
  • Stihl
    3k
    Kakvi ste vi likovi iz bajke
  • Nolifer
    6.7k


    Imaju ovi

    https://www.youtube.com/live/4pLl8pIBxG8?si=ienZrYwE9kboXuos

    :rofl:

    Huligani zapeli u prostoru i vremenu :lol:

    Pa nema histerije ni panike, kao oko ove pjesme :lol:
  • Dino
    2.2k
    Samim time kaj se tolko palite i primate na jednu od pjesama koja se pjevala na tribini dio ste onoga kaj se njome htjelo postic.
  • agramZ
    2.3k
    bayernova i jest otvoreno ljevicarska tribina.. zato ih namjerno nisam spomenuo. mada i kod njih imas grupa koje vise naginju desno, uglavnom huliganske. ne znam otkud ti to sa bvb-om, oni su vise poznati po "problemima" sa desnicarstvom. che guevara se cesto smatra kao simbol "pobune", otpor sistemu i slicnom bez politickog znacaja, kao npr. kod frankfurta.
  • seljak86
    2.4k
    možda sam zajebo se za bvb, ali sam čitao nešto da su se i oni i bavarci rješavali desničara (neo-nacista) s tribina. Eto, to je sve kaj znam o tome.
  • agramZ
    2.3k
    90ih i 2000ih godina, a neke tribine cak i u 2010ima su se skoro svi rjesavali neo-nacista. to su uglavnom bili politicari neo-nacistickih stranaka i njihovi clanovi koji su htjeli regrutirati clanove na tribinama.. vecina klubova u njemackom govornom podrucju su tada navijackim scenama dali sansu da sami rasciste vlastite tribine. ostali su oni koji su prihvatili odluku da nema isticanja vlastite politicke ideologije u vezi s klubom.
  • BBB Sibenik
    4k
    Ili samo ustaški barjak se priznaje kao domoljubni, a hrvatski ko jebe? :sad:jp23

    Radi te zastave je poginulo vise desetaka tisuća Hrvata od strane partizana nakon Blajburga. Isto tako vise tisuća u Domovinskom ratu pod crvenim prvim, bijelim il krunom kasnije. Nemojmo se sramit našeg identiteta
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Kad bude moguće da neka tribina u Njemačkoj iznosi svoje stavove o, npr. imigracijskoj politici ili nekoj drugoj društvenoj temi, a da se ti stavovi ne uklapaju u woke narativ i da su "konzervativnije" ili "desnije prirode" onda će se moć realnije ocijenit jesu li te "apolitične" tribine stvarno apolitične i što je važnije zašto su apolitične. Iako ne postoji takvo nešto kao što je apolitična tribina. Ako i postoji to onda nema nikakve veze sa izvornim ultras pokretom koji je i nastao na temeljima političkih sukobljavanja i ekstremizma. Kao što je apolitičan čovjek bezličan čovjek, tako je isto i sa tribinama. Nije politika i izražavanje političkih stavova samo po desno/lijevo ustaše/partizani matrici, nije drugi svjetski rat jedina svjetonazorska odrednica. Postoji niz grupa po zapadnoj europi koje je otvoreno ispoljavanje desnijih političkih stavova dovelo do ključa u bravu dok se s druge strane politički ekstremizam tolerira livornezima, marseljezima, St Pauliju i sl. Dok je tako, nema se tu šta pričat o apolitičnosti. I s tim što se to tolerira nijedan pravi navijač ne bi trebao imat neki suštinski problem. Navijački ekstremizam je ionako uglavnom banalan.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Što u stihovima "boj se bije bije, ustaški se barjak vije" nije voljenje svojega? Možda ti smeta iz kojeg god razloga, ali kako ovo nije domoljuban stih?seljak86

    Stari moj, bez uvrede ako tebi nije jasno da je pjesma o ustaškom barjaku koji se vije pjesma koja veliča fašizam, onda zaista ne moramo ni raspravljati jer živimo u različitim svjetovima. Ajmo se složiti da se ne slažemo i idemo dalje.

    nemojte me nasmijavati da Dinamo (ili Hajduk) nemaju nikakve veze sa politikom.Maksim Maksimirski

    Nisam rekao da Dinamo nema veze s politikom nego da Dinamo nije politički klub (kao što je npr. Livorno) nego je iznad politike. Jedino kad je Dinamo bio politički klub bilo je u SFRJ kad ta politika opet nije bila neka ideološka politika nego prohrvatska politika deklarirana kao podrška ideji neovisne Hrvatske, ne ideologiji fašizma, nacizma, komunizma, pa bome ni socijaldemokracije, demokršćanstva, liberalizma, pravaštva, zelenih politika i slično.
  • masacusec
    3.1k
    Ekipa, rasprava je srednješkolske narave i tamo je i trebala ostati...
    svi smo mi svojevremeno (bar moja ekipa) furala tu "proustašku" briju još 2001., 2002, 2003.g. i na tribini i izvan nje kada smo bili jebeni mulci i kada je to u našim glavama, uz Domovinski rat, bila isključiva poveznica uz Hrvatsku i hrvatstvo.
    Današnja ekipa na tribini, uvjeren sam, nije ustašoidna niti fašistoidna, već je revoltirana nametnim dogmama i "normativima" u društvu da je sve kaj ima veze s desnicom kriminalno i zaostalo, a da je liberalno-lijeva propaganda jedina ispravna....
    stoga, današnja klincijada je ništa drugo nego buntovna i protiv bilo kakve indoktrinacije...a vlast trlja ruke na takve situacije jer u tome nalaze alibije u svojem neuspjesima!

    A kaj se povijesnih činjenica tiče, očito ih svatko tumači na svoj način i tu je izvor podjela.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    pjesma koja veliča fašizamBosskovitz

    Jel to pjesma koja baš veliča fašizam? Postoji više inačica te pjesme i u ovoj se inačici spominju ustaše. Netko pjeva hrvatski, netko ustaški. Veliča li se baš, ono, fašizam kroz tu pjesmu ili se samo spominje jedan od mnogobrojnih fašističkih i profašističkih pokreta iz tog vremena? Poziva li se baš tu na klanja i silovanja, na fašističko djelovanje... ili se ipak radi o banalnoj, glupoj pjesmi koja se pjeva po svadbama i feštama otkad ikad. Gdje se u tim stihovima krije ta fašistička ideologija? Jel ova pjesma otpjevana u svrhu promicanja fašističkih vrijednosti ili u svrhu provokacije i inata? Ipak većina ljudi na kraju padne pod utjecaj moralne panike, kad-tad.


    (kao što je npr. Livorno)Bosskovitz

    Livorno nije politički klub.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.