• superhik
    10.4k
    Šmeker, faca, fajter, Purger, Domoljub, ljubitelj Dinama i Građanskog, prijatelj, otac... Sve to bio je Kure.
    Jedan od rijetkih koji su u sebi uspjeli spojiti tu dozu fakinstva, ali i velike ljudskosti.
    Nedostajat ćeš.
  • Nolifer
    6.7k
    I dok migranti svaki dan ilegalno prelaze granice, dok teroristi po Europi ponosno mašu ISIL-ovim zastavama, naše dečke pritvaraju radi pjevanja pjesme ?

    "Dok budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinskih gospodara." A.S.
    Gražvydas Mikulėnas

    Zaboravio si još na ubojicu Horvatinčića koji je eto viđen ovih dana u centru grada i slobodno se šeće.

    A ne smeta im onaj dernek u Kumrovcu od propale nebitne države, izložba nebitnih NOBa u Laubi, treba još?

    Bitno da su navijači krivi za sve.. Samo zato kaj se voli svoje...
  • Bosskovitz
    7.5k
    Samo zato kaj se voli svoje...xFire

    Ne želim ulaziti u raspravu, ali ovo nema nikakve veze s voljenjem svoga. Pjevalo se pjesmu za koju svi znaju da se ne smije pjevati, svi znaju zašto, svi znaju kakva je kazna moguća za to i nikakav whataboutizam tu nije potreban.

    Politički se svi ne slažemo niti se moramo slagati, ali nemojmo političke probleme lažno predstavljati kao nešto više od toga.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Strani namjesnik Plenković se sprda i govori citiram :''Kad god navijači jedne ekipe pjevaju takve pjesme ta ekipa izgubi. Izgubila je Hrvatska protiv Turske a sada i Dinamo protiv Gorice''.

    Još je rekao da to osuđuje svak normalan i bahato je poručio da će svi ''naučiti lekciju'' kada budu kažnjeni. Otvoreno govori kako će preodgajati ljude lekcijama kao da se radi o maloj djeci.
  • Nolifer
    6.7k
    Ne želim ulaziti u raspravu, ali ovo nema nikakve veze s voljenjem svoga. Pjevalo se pjesmu za koju svi znaju da se ne smije pjevati, svi znaju zašto, svi znaju kakva je kazna moguća za to i nikakav whataboutizam tu nije potrebanBosskovitz

    Ali eto svejedno si ušao u raspravu. Zašto bi morao nekome tolerirat da voli svoje budnice po šumama i gorama? Npr. To je kao ok?

    Ima razloga zašto sam napisao voli svoje. Jer svako onda voli svoje i domoljublje prozvali fašizam? A kako se brani njihov komunizam? Prozirna demagogija...
  • masacusec
    3.1k
    domoljublje prozvali fašizam? A kako se brani njihov komunizam? Prozirna demagogija...xFire

    Patetično zvučiš citirajući thompsonove stihove.
  • Patak
    2.2k
    Kao i u komunizmu kad su zabranjivali Vicu Vukova danas zabranjuju Thompsona. Komunistima uvijek treba jedan pjevač na kojem će se iživljavati.
  • Sad opet
    194
    Oprosti ali uspoređivati Ustaše s domoljubima je smješno. Oni su najveći izdajice Hrvata. Pa oni su poklonili 1/3 Hrvatske Italiji, priznali njihova kralja. Pa poklonili više nego što su Srbi htjeli otet. Zašto smo onda ratovali 90ih. Po meni svatko tko se odrekne metra hr teritorija za koji su ljudi ginuli je izdajnik. Prema tome molim ne spominji Ustaše kao domoljube. Isti K kao komunjare i četnici.
  • Nolifer
    6.7k
    Patetično zvučiš citirajući thompsonove stihovmasacusec

    Nije, nego realnost. I predvidio je da će se ovakve stvari dešavat nažalost.

    Patetično bi bilo da kakva su vremena još malo pa će nam domoljubni stihovi bit dobri iz Nepala, Indije, Filipina. Al dobro. Ako je ovo problem...
  • Sad opet
    194
    Postoje prekrasne domoljubne pjesme, ono nije jedna od njih
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ali eto svejedno si ušao u raspravu.xFire

    Jesam jer je "Dinamo Zagreb iznad svih", zar ne? To znači i iznad politike i iznad ideologija.

    Jer Dinamo nije politički klub. Nismo nastali ni kao radnički, ni kao akademski, ni kao katolički nego kao građanski klub. Dinamo je veći od politike i ne predstavlja ni jednu političku ideologiju, Dinamo je Zagreb i Dinamo je Hrvatska - tu priča staje. Ni za jednu domoljubnu pjesmu u Hrvatskoj nećeš imati nikakvih pravnih problema i stat ću rame uz rame s tobom ako ti ih netko zabrani pjevati, ali ovdje se ne radi o tome i ovdje nitko domoljublje ne predstavlja kao fašizam nego baš suprotno: neki pokušavaju fašizam predstaviti kao domoljublje. Iz čiste ljubavi prema Dinamu i prema ovoj zemlji za koju se moj stari borio, imam potrebu ući u ovu raspravu i to napisati. Bez uvrede ikome, da se razumijemo.
  • Nolifer
    6.7k


    Meni ne moraš objašnjavati kaj znači Dinamo - Zagreb - Hrvatska. Nekima ovdje bi dobro došlo da pročitaju te tvoje misli da ili moje. Samo velim da mi nije u redu da se jedna strana proziva, dok druga glorificira i da je to ok, ali nije.. I dok god bude nekakvih podijela neće bit dobro.
  • Mihaljević
    8.2k
    Poglavnik im dao ime Crna Legija , Crna Legija!
    Poglavnik im dao ime haj Crna Legija! ✌️
  • Tom Hanks
    2.6k
    Jel smatras (povijesno) Istru hrvatskim teritorijem iako nikada nije bila u sastavu Hrvatske do drugog svjetskog(43.)?Više je Bosna hrvatska zemlja nego Istra pa ipak jedno je u sastavu države a drugo nije.Previse si pojednostavio kompleksnu priču i povijest svega toga

    Postoje prekrasne domoljubne pjesme, ono nije jedna od njihSad opet

    Ti pjevaj svoje,drugi će svoje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.