• Krizy
    38.2k
    Novac koji eu donira ide za projekte na zapadnoj obali, koliko ja znam nista ne ide u gazuNino Bule

    Haha sigurno..

    https://www.eeas.europa.eu/delegations/palestine-occupied-palestinian-territory-west-bank-and-gaza-strip/eu-renews-its-support-palestinian-people-%E2%82%AC2248-million-assistance-package_en?s=206

    https://apnews.com/article/eu-palestinians-aid-israel-hamas-be4681a821bac98728e131a8c6abb552

    the EU has earmarked €10 million for two major infrastructure projects in Gaza that are part of the EU’s flagship projects under the EU’s Economic and Investment plan for the Southern Neighbourhood: the gas for Gaza pipeline and the Gaza central desalination plant related works.

    Zadnje dvije riječi se čine kao parodija kada se zna da su s tim sredstvima i materijalom pravili rakete.
  • serbus
    3.7k
    Čekam da mi ovi naši koji naginju Palestincima i dalje odgovore koga bi rađe primili u Zagreb 1000 arapa ili 1000 Židova ?
  • Krizy
    38.2k
    Nisam među njima, ali ja osobno radije 10 000 Židova nego 100 Arapa.
  • Nino Bule
    11.9k
    Pod zapadnu obalu sam i mislio na palestinsku samoupravu, oduvijek oni dobivaju pare od amera i eu samo sam mislio da u gazi vise ne operiraju odkad je hamas preuzeo vlast i ne dopusta funkcioniranje fataha na podrucju gaze, prakticki novac direkt abbasu ide.

    Krijumcarenje je jedan od glavnih nacina kako se Hamas opskrbljuje. Kao da je neki problem krijumcarskim lancima poslat nestu iz ZO u Gazu, a da ne govorim kako se u danasnje vrijeme lako salje virtualni novac.NitkoBitan

    Naravno ali to dolazi najcesce iz egipta i s mora, a i novac ide hamasovim rivalima, palestinska samouprava se u zadnje vrijeme roka s hamasovcima po jeninu i nablusu, jedan izrael pod bibi netanyahuom im pokusava dat oruzje da rjese hamas tamo zbog potreba u vezi izraelsko-saudijskog dogovora. Potrebna mu je jaka palestinska samouprava koju je on razjebavao sad vec desetljecima i htio da hamas preuzme primat kako ne bi bilo pregovarackog partnera ali zbog toga je doveo u rizik propast saudijsko izraelskog dogovora, toliko daleko je dosla situacija da je netanyahu abbsaovcima dao 10 oklopnih vozila i htio im dati 1500 kalaša ali ben gvir i smotrich (ultra desni koalicijski partneri)su mu zabranili.

    Sve ovo pisem da docaram da davanje para određenim akterima uopce ne pomaze hamasu, cak stovise odmaze sto su i izraelci svjesni koji cak i direkt naoruzavaju pa samoupravu, a ovdje se radi o novcima koji pretpostavljam idu za konkretne projekte i koji imaju sustave nadzora, mozda dođe do određene revizije i izbace se projekti vezani uz gazu ili koji imaju potencijal bit iskoristeni u teroristicke svrhe i to je to.
  • serbus
    3.7k


    Ma znam i ja bi tako ali najlakše solit pamet kak su to tlačeni jadni Arapi ali tko bi si ih doveo doma baš me zanima ?
  • NitkoBitan
    13.3k
    Cek, zelis rec da Hamas i Palestinska samouprava uopce nisu bliski? Pa kako medusobno funkcioniraju u Gazi? To je podrucje duplo manje od Zagreba, ja jos nisam cuo za njihove medusobne "ratove", a nemoguce je da se u tako malom prostoru medusobno izbjegavaju.

    Kako je ta Palestinska samouprava u Gazi dozvolila napade na Izrael?

    Nemoguce da se Hamas u Gazi razvio bez pomoci Palestinske samouprave. Dojma sam da Hamas odraduje prljave poslove umjesto njih.
  • Nino Bule
    11.9k
    the EU has earmarked €10 million for two major infrastructure projects in Gaza that are part of the EU’s flagship projects under the EU’s Economic and Investment plan for the Southern Neighbourhood: the gas for Gaza pipeline and the Gaza central desalination plant related works.Krizy

    Nek se revizijom izbaci to iz programa i to je to.

    Čekam da mi ovi naši koji naginju Palestincima i dalje odgovore koga bi rađe primili u Zagreb 1000 arapa ili 1000 Židova ?serbus

    Zasto bi ikoga primao u zagreb, ultra glupo pitanje.

    Bez obzira na itekako kontroveznu prošlost i nastanak i razvoj Izraelske države, sviđa mi se ideja Izraela kao trna u oku muslimanima i arapima. Išao bih toliko daleko da kažem da su oni jedan od zadnjih zidova prije Europe,DrawTube

    Los nam je taj zid koji nam proizvodi migracijske valove zbog kojih je europa puna muslimanskih izbjeglica, glavni lobist za rat u iraku bili i svrgavanje sadama zbog cijih posljedica smo dobili isis, nestabilnost, stotine tisuca migranata, i onda da nam posole poslije toga podrzavaju "umjerene" oporbenjake u siriji protiv assada, od ovih koje smiju otvorenije poput fsa-ovaca do jabata al nusri i ostalih glavosjekaca koji su sjebali siriju i glavni krivac da imamo broj migranata koji imamo, sve taj divni izrael za europu odradio.
  • serbus
    3.7k


    Direktiva iz EU , upotrijebilo se teško naoružanje da života više nema na tom prostoru... Svaka članica mora uzeti ili Arape ili Židove evo zadovolji glupana pa mi odgovori koga bi birao ?
  • Krizy
    38.2k
    Nek se revizijom izbaci to iz programa i to je to.Nino Bule

    Ma da, problem riješen. Ostaje još samo isto uraditi s novcem iz muslimanskih zemalja oko Izraela, pa Iran je sve organizirao, logistiku i većinski financirao.

    Dobiješ novac za nešto tako bitno i potrošiš, plus digneš cijevi iz zemlje, za pravljenje raketa. Bolesno.

    Narod koji se, kao i npr. Sirijci koji su također ispalili rakete prema Izraelu, ne uspije uklopiti u modernim društvima jer sve što žele je agresija, nasilna promocija svoje vjere što trenutno gledamo u Skandinaviji i doslovno svim zapadnoeuropskim državama.
  • Patak
    2.5k
    Ja bi za EU direktive kupio šreder za papire, a te Arape ionako šalju dalje, ne zadržavaju se kod njih.
  • Nino Bule
    11.9k
    Cek, zelis rec da Hamas i Palestinska samouprava uopce nisu bliski?NitkoBitan
    https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Gaza_(2007)

    Pa kako medusobno funkcioniraju u Gazi?NitkoBitan

    Ne funkcioniraju, hamas je fatahovce koji vladaju zapadnom obalom pobacao van ili poubijao i vladaju potpuno neovisno tako da bilo kakvi ostatci "samouprave" i ako postoje su u njihovoj kontroli ali koliko znam svu vlast i administraciju su jednostavno na sebe prebacili.
    "The battle resulted in the dissolution of the unity government and the de facto division of the Palestinian territories into two entities, the West Bank governed by the Palestinian National Authority, and Gaza governed by Hamas."

    Nemoguce da se Hamas u Gazi razvio bez pomoci Palestinske samouprave. Dojma sam da Hamas odraduje prljave poslove umjesto njih.NitkoBitan

    Pa bili su dozvoljena stranka koja je osvojila izbore i odlucila izbacit protivnike iz gaze, to je opcepoznato. Opet ponavljam nemre hamas odrađivat prljave poslove umjesto njih kad se međusobno zabranjaju i ovi ih na zapadnoj obali odma izbacuju cim se pojave po kampovima u nablusu npr
  • Nino Bule
    11.9k
    Direktna iz EU , upotrijebilo se teško naoružanje da života više nema na tom prostoru... Svaka članica mora uzeti ili Arape ili Židove evo zadovolji glupana pa mi odgovori koga bi birao ?serbus

    Odjebo bi eu i osigurao hrvatske granice, nikakve tisuce zidova ili arapa ne dolaze u obzir, a ponajprije bi se porazgovarao sa zidovima da prestanu prouzrokovat nestabilnosti i navlacit nama stotine tisuca migranata, da sam zloban rekao bi da nista to nije slucajno
  • Dudu9
    544
    Nekako po izjavama čini se da su Židovi krenuli riješit hamas u gazi, samo problem je možeš rušit zgrade raketama ali ajd uđi sa vojskom tamo
  • Nino Bule
    11.9k
    Narod koji se, kao i npr. Sirijci koji su također ispalili rakete prema Izraelu,Krizy

    Rakete je ispalio ili hezbollah ili neka od raznih iranskih milicija koje drze tamo, sirijiski oporbenjaci o kojima ti pricas koji su radikalni muslimani koji se ne uklapaju u moderno drustvo i zele silom promicat svoju vjeru su sjevernije i imaju punu podrsku izraela protiv assada, od logistike, naoruzanja,itd, zbog cega i hezbollah i iranci jesu u siriji kako bi pomogli assadu da ostane na vlasti.

    ne uspije uklopiti u modernim društvima jer sve što žele je agresija, nasilna promocija svoje vjere što trenutno gledamo u Skandinaviji i doslovno svim zapadnoeuropskim državama.Krizy

    Pa im onda izrael mora uzimat zemlju i slati nama arapske izbjeglice ? Kojom kurčevom logikom to nama pase umjesto da isti ti palestinci ostanu u svojim kucama na svojoj zemlji i ne dolaze ovdje jer im ovi ruse kuce i tjeraju ih iz palestine.
  • Patak
    2.5k
    Sa sneta naš bivši član zone komentira tko podržava ilegalne migracije po Europi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.