• plavi67
    920
    strašno, malo scary. možda je još ukočen od masera :sweat:
  • Majki2111
    2.6k
    Pa da haha. Iz treće persone vidiš da se dosta veza sklapa, ali i prekida zapravo. Ja nisam nikad imao nešto dugoročno i kvalitetno, ali ovak iz te perspektive, možda i bolje u ovom trenu. Možda ekipa ne zna kaj želi ili nisu jednos za drugo ili su donjeli krive odluke. Možda ulijeće radi prevelikih emocija... :chin:

    Ja iskeno ne šmekam prekide.
  • mali M
    3.3k
    Ma jučer bio na klupici s frendomMajki2111
    :eyes:
    ovak novinari odrežu u pol rečenice i bace senzaciju naslov :rofl:
  • Neki tip
    19k
    Ne znam u koju temu bi ovo pripadalo, a budući da se najvjerojatnije radi o trabunjanju sredovječnog muškarca za šankom, nek bude ovdje.

    Za početak, samo da podsjetim na jedan svoj stariji post koji sam napisao prije nekoliko godina ispod neke od brojnih progutanih priča na temi Priče iz davnine:

    Meni je ovo k'o neki prozor u svijet koji me zanima, na neki način i privlači, a kojem sam ne pripadam i nisam pripadao..

    Iz radničke sam obitelji iz Dubrave i izgledam kao čovjek koji bi se mogao dobro potući, ali sam zapravo "štreber" i mainstream konformist kojem su spavanje na klupama, stopiranje do Edinburgha, "posluživanje" na benzinskoj i naganjanje Tipa s neka 4 random tipa do Zadra potpuno nezamislivi. Onak, da ja to radim. Ali kao neko zabranjeno voće "berem" ove priče i zamišljam što bi bilo da je bilo.. :smile:

    Samo nastavite, guštam čitati.
    Neki tip

    Malo je do spomenutog konformizma, a malo je, danas to znam, i do činjenice da prije 20 ili 25 godina kad mi je "bilo vrijeme početi" nisam imao ni s kim. Naprosto nikoga od mojih prijatelja nije zanimao Dinamo i nogomet u toj mjeri da bi i pomislili negdje ići zbog njega dalje od Maksimira (a i tamo dosta rijetko).

    2, 3 godine nakon ovog gore citiranog posta shvaćam koliko toga nisam doživio, a mogao sam. Gledam te klince jučer oko sebe, koliko zajebancije i uspomena stvaraju.

    I naravno da njihova gostovanja i moja ne izgledaju isto. Ja sam suštinski i dalje konformist, jer mi danas nije problem pokrit si troškove više manje bilo kakvog europskog pa naravno ni domaćeg gostovanja, nema tu nekakvog odricanja da bih mogao ići, niti kreativnosti i prevelikog avanturizma, za razliku od njih.

    Ali ima nevjerojatnog užitka u zajebavanju s ljudima s kojima se i inače volim zajebavat, a s kojima odem u drugi grad, doma ili vani, da bi navijao za Dinamo. Ima nešto u ustajanju ranom zorom ili vožnji cijelu noć, ili putovanju avionom samo s ruksakom pod nogama, u pričama putem, u zujanju cijeli dan kako gdje i kako kad i itekako ima nešto u tome da dočekaš tu tekmu navečer (ili drugi, treći dan ako si otputovao na neko europsko) i budeš uz Dinamo, proslaviš umoran pobjedu ili zapjevaš "ići ćemo svuda s Dinamom.." u suprotnom.

    Ovo sve vjerojatno djeluje smiješno svakom od 20 i kusur godina (da starije ni ne spominjem) sa samo 4, 5 sezona gostovanja iza sebe (jer ih već time ima više od mene), ali ja ovo ni ne pišem radi njih. Pišem radi onog jednog, dvojice ili 10 "štrebera" poput mene prije 20 godina koji ne idu, a možda čitaju.

    Pišem radi svih onih koji ne idu jer "nemaju s kim" ili čekaju neka bolja vremena, priliku, okolnosti, što god.

    Odite na ono okupljanje forumaša sa Zone, s nekim ćete već kliknuti, ili nećete. Otiđite onda na neko crtanje grafita, doprinesite nekako, otiđite na učlanjivanje, na humanitarni turnir, u Vukovar na Dan sjećanja, u Petrinju na Dan pobjede. Na sjever bez iznimke.

    Prilika i okolnosti i ekipa dogodit će se vašom aktivnošću, ne konstatacijom da, eto, nemate s kim.

    Stvarno ne bih htio da ovo bude shvaćeno kao pametovanje tipa koji je prije 2 godine shvatio da Dinamo igra i vani pa sad dijeli mudre savjete i naknadnu pamet bez da ga je itko išta pitao.

    Uostalom, nisam ni tip od žaljenja za bilo čime. Ne znam kako mi bi život izgledao da je bio drugačiji dosad, a ja ga volim baš ovakvog kakav jest pa stoga ništa u njemu ne bih ni mijenjao. Mladost mi je bila prilično dobra, ne trebam drugu ni tuđu.

    Radi se samo o malom ohrabrenju onih suzdržanih, neodlučnih.

    I naravno da nije svako gostovanje za svakoga, ali to se uči. Kao što se puno nauči i o solidarnosti, o pomaganju, o dijeljenju, o nesebičnosti, o potpori, o koheziji pa i o zaštiti slabijih.

    Navijačka grupa nije crkveni zbor niti grupa mladih izviđača. Ništa ne idealiziram niti uljepšavam, samo pišem ono što znam da jest.

    Oženjeni, s djecom, poslom, širim obiteljskim obvezama i posjetima, nećete moći jednako često kao što možete sada.

    Pokrenite se, aktivirajte, bolje prije nego kasnije.
  • serbus
    3.5k
    Iskreno ja nemam pojima zakaj sad Riječani toliko šute referiram se sad na Let 3, snimali su neke stvari za njih preuzeli na tribinu i po meni bi Armada trebala stati i jače u obranu zajebancije na bilo čiji račun..Zamisli tovari ljuti na fritule, nadam se još toliko godina fritula. Znači izbacili ih tovari sa festivala sad i u Trogiru. Sad gledam onog iz TBF snima za Hajduk pjesmu ok stari ali nećeš prema sjeveru više pa pivaj.... Čisto da vidimo do kuda ide taj debilizam tovara.
  • Efes Pilsen
    6.7k
    Jadna je drzava koju skupina debila drzi za jaja.
  • Dinamosaur
    939
    Bravo!
    Uvijek kad sam pisao 'Zadaćnicu' dobio sam 2, a mislio sam da je tekst ko da ga je 'Neki tip' napisao. Nejde svakome
  • superhik
    10.2k
    Nisu ni huligani što su bili

    xgzs1wpmgbho3u94.jpg
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ne sjećam se gore atmosfere gdje je više od 30 000 gledatelja od one jučer na Poljudu. Valjda su dobar dio publike činili strani i domaći turisti koji su se danju kupali po Makarskoj, Brelima, Podgori i koji su navečer (u nedostatku drugog sadržaja) odlučili doći na Poljud. Strašno loša atmosfera. U nekim trenucima ih je stotinjak riječkih navijača nadglasavalo.
  • Juznjak
    2.9k

    Nisu razlog nikakvi turisti nego oni sami. Njima na sjever idu “navijači” koji stave po nekoliko objava na društvenim mrežama da oni imaju kartu pa onda da idu na utakmicu i onda još sa same utakmice. To nikako ne može dovesti do kvalitetnog navijanja. Nakon zadnjeg derbija na Poljudu pričao sam s dvojicom prijatelja koji su navijači Hajduka i bili su na istoku i njihov komentar je bio da su Boysi totalno nadglasali cijeli stadion i jedan mi je rekao nešto u smislu “baš su se derali ko budale”. To je bila pohvala za navijanje a ne uvreda. :rofl: Ovaj drugi je pričao kako smo na tribini baš vojska i da je njemu fascinantno kad vidi da cijela tribina skače na neku pjesmu (npr. znaj da te volim ja), meni je to skroz normalno. Očito je njihov veliki problem upravo ta veća brojnost i onda se izgubi kvaliteta ili kvalitete uopće nema, to ne možemo saznati nikako.
  • Dino
    2.2k
    da je njemu fascinantno kad vidi da cijela tribina skače na neku pjesmuJuznjak

    Kam je otisao “juznjacki ludi mentalitet”? :lol:
  • Juznjak
    2.9k

    Ma ja i dalje mislim da je južnjački ludi mentalitet nešto posebno i da je on tu, ali ipak prevlada ova većina koja idu na utakmicu da se pohvale i da ih netko vidi. Ne dam na južnjački mentalitet jer se npr. kod nas ovdje napravi totalna ludnica na tribinama na ovim ljetnim malonogometnim turnirima, a i na tradicionalnoj Divljoj ligi (amatersko natjecanje u vaterpolu). Nevjerojatno je navijanje na tim utakmicama (za pojedine ekipe naravno), a i količina pirotehnike koja se iskoristi. Ako nekog zanima može naći na internetu neke videozapise s tih događaja, a čini mi se da je i Čekol sinoć došao pogledat jednu večer turnira, bila je gužva pa nisam dobro vidio, ali velika je vjerojatnost jer je igrao Konsuo a čini mi se da su njih dvojica i došli zajedno a iza utakmice i otišli skupa.
  • AC1593
    491
    Vecini navijackih tribina na balkanu je navijanje bolje kad nije puna tribina, jer nijedna grupa ne moze napuniti tribinu fanaticima vec tu onda bude mix svega.
    Moramo biti iskreni i reci da su tovari u zadnjih 5-6 godina popravili navijanje i vidi se kod njih da postoji kop koji navija i skace.
    Mislim da bi se mnogi slozili da su njihova izdanja na maksimiru najbolja kad ih nije vise od 1500-2000. Isto tako doma, kad ih je pola sjevera bolji su nego kad je pun.
  • og1986
    2.9k
    Na koju foru su u zadnjih 5-6 godina popravili navijanje kada ih boysi nadglase svaki put. Toliko da su morali one famozne letke dijeliti da bar malo poprave atmosferu. Počnu se derati par minuta kada čuju Dinamove navijače sa juga i onda opet ništa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.