• superhik
    10.3k
    Mislim da ti je 50 kn dnevna na parkingu na autobusnom i uvijek ima mjesta. Za alternativne ovo što su prethodno napisali
  • Rex Ramae
    2.4k
    Faxkea misliš da ne razumiješ, ali to je samo zato jer nisi (pretpostavljam) bio u Međimurju. Ja koji sam Zagorec porijeklom kužim sve Fackea, ali kad sam služio vojsku onda Međimurce nisam kužio ništa.Patak

    Nisam bio nikad, imao sam priliku jednom slušati dvije starije osobe iz Novog Marofa kako pričaju i vjeruj mi da 70% razgovora nisam shvatio iako sam pozorno i koncentrirano slušao. Inače, meni je do prije godinu-dvije cijeli taj prostor sjeverne Hrvatske bilo Zagorje pa su mi objasnili da postoji i Zagorje i Prigorje i Međimurje, nešto slično kao što sam ja većini poznanika u početku kad sam došao u Zagreb bio Bosanac i sve je Bosna a Hercegovina samo onaj mali dio "kamenjara" uz granicu pa sam onda i ja njima trebao objašnjavati. :grin:
  • Papastrumf
    9.7k
    kad sam došao u Zagreb bio BosanacRex Ramae

    Nego sto si nego Bosanac? Jos najbolje da je Rama Hercegovina.
  • marcio amoroso
    32.3k
    I meni je Rama Bosna.
  • Rex Ramae
    2.4k
    Naravno da je Hercegovina :)
  • marcio amoroso
    32.3k
    Rama je teška Bosna, pa mi prije rata išli u Ramu kupovati šljive za rakije. Tko je u Hercegovini pio šljivu? Osim toga je i geografski čista Bosna.
  • Papastrumf
    9.7k

    Mozda se ti tako osjecas.
    Znam hrpu Ramljaka u Zagrebu. Od Belja, Nevistica, Sicaja, Grbesa, Dragica.. nisam jos od nikog cuo da se smatra Hercegovcem.
  • Rex Ramae
    2.4k
    Ja za sebe nikad nisam rekao da sam Bosanac niti se tako osjećam a i svi Ramci koje ja znam iz Rame će reći da su Hercegovci. Makljen je granica Bosne i Hercegovine na tom dijelu a Rama je ispod Makljena.
  • Neki tip
    19.3k
    @Krizy javi se, vidi sta ti rade
  • Patak
    2.2k
    Otvorite pretpristupne pregovore za ulazak Rame u Hercegovinu, otvorite i zatvorite sva poglavlja, zahtjeve i uvjete na brzinu i mislim da neće biti problema.
  • marcio amoroso
    32.3k
    Problem je što se nakon rata Bosna kod mnogih smatra muslimanskom, a Hercegovina hrvatskom ili katoličkom pa su sada ovi rubni gradovi odjednom svi Hercegovina.
  • mali M
    3.5k
    Gle smradove... Ne otvaram članke al gledam naslove..jo3grg4znesuibxu.jpg
    ns69ngk0rsjs89oc.jpg
  • Droljo
    5k
    O jebem ti sve. Pa ovo je vrh. Nemaju srama. :rofl:
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Problem je što se nakon rata Bosna kod mnogih smatra muslimanskom, a Hercegovina hrvatskom ili katoličkom pa su sada ovi rubni gradovi odjednom svi Hercegovina.marcio amoroso

    Upravo to... što je krajnje pogrešno razmišljanje. Pojam bosna nema nikakve veze sa islamom i nastao je puno prije prodora osmanlija.

    Najbolje od svega, hercegovina je puno mlađi pojam, nastao zbog "hercega" stjepana kosače, koji je sjedio na više stolica, a drugi naziv koji je koristio za svoje posjede, koje je dobio slizavši se sa osmanlijama i srpskim despotom protiv vlastitog zeta, bosanskog kralja... je bio: vojvodstvo svetog save. :sweat:
  • The Undertaker
    4k
    Kao što je kolega gore napisao, Makljen je granica tako da je Rama uvijek bila u Hercegovini. Što se tiče "katoličke" Hercegovine, mnogi opet zaboravljaju da je Hercegovina i na lijevoj strani Neretve (Stolac, Trebinje, sve do granice sa Crnom Gorom) koja i nije baš "katolička".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.