• Nino Bule
    11.5k
    Dobili su 500 karata za zapad uz jug jedan derbi, vidi se dole lijevo interventna, to je 90% ta utakmica
  • bbb medimurje
    2.9k
    kako otvoriti taj attachment?Dinamosaur

    Si stisnuo bas na taj attachment?
  • bbb medimurje
    2.9k
    Dobili su 500 karata za zapadNino Bule

    Ak je tak onda se nadam da se to vise ponavljalo nebude
  • Dinamosaur
    958
    Si stisnuo bas na taj attachment?bbb medimurje

    Da, nista, mrtvo
  • SAS1987
    13.4k
    Si stisnuo bas na taj attachment?
    — bbb medimurje

    Da, nista, mrtvo
    Dinamosaur

    Ak je virus onda si mu upravo nekome kupio godišnju :lol:




    Za svaki slučaj da ne bude neke panike... nije virus :lol:
  • Crusades1986
    9.7k
    To je tekma u prosincu 2021 kad smo izgubili 0:2
  • Dinamosaur
    958
    Za svaki slučaj da ne bude neke panike... nije virus :lol:SAS1987

    Skuzio sam cemu taj pakosni osmjeh na kraju. Pustio si da prolijem znoj i suze dok ne skuzim. :lol:

    Uglavnom, za sve " informatičare" poput mene - dok nisi ulogiran ne vidi se
  • Bruh
    901
    HRT lagano prekinuo prijenos zbog transparenta branitelja koji rade u cestama šibenik...977r3dkh2qp2iel6.jpg

    Edit; dolje piše "22-23 borba za firme"
  • Majki2111
    2.6k
    Jel iko primjetio da društveni život općenito slijedi termodinamska i termokemijska pravila. Pogotovo Le chatelierovo načelo i Gibbsovo pravilo ravnoteža.


    (Prvo veli da ako ti napraviš nešto, sustav će se sam po sebi nastojiti vratiti u stanje prije te promjene, a drugo veli da svaki sistem teži stanju kada je brizina reakcije u desno jednaka brzini reakcije u lijevo)

    Je li itko razmišljao o tome da se budućnost određenog društvenog sistema može predvidjeti na temelju tih pravila?

    Postoje li matematički modeli koji se bave prognoziranjem društvenih ishoda?

    To sve mi ima smila jer vjerujem da smo mi molekule i atomi i ako nekakav događaj u nama izaziva sreću, lučit će se hormoni sreće, ali nismo konstantno sretni kroz život. To lučenje hormona sreće će se poništiti lučenjem negativnih hormona. Tu ima hrpa bioloških reakcija vjerujem, ali ako se definira sistem proučavanja, vjerujem da se može doći do određernih obrazaca i ravnoteža.

    Na kraju ako smo mi jedan sistem, opet težimo ravnoteži. Na jedno rođenje dolazi smrt. Ne filozofski nego striktno znanstveno gledano. Ravnoteža je zadovoljena.

    Svaki promatrani sustav teži ka ravnoteži. Svemir je sustav, a mi smo dio svemira, stoga i mi težimo ka ravnoteži. Društveni život i društvene pojave koje djeluju na naš organizam na biomolekulskoj razini stoga će težiti ka ravnoteži.

    Evo npr prošle sezone. Dinamo je krenuo u sezonu s preokretom od Lokse 3-2 na Maksimiru i nareativ je bio nezadovoljstvo. Kasnije dobio se Chelsea 1-0. Narativ je bio sreća i sve što sreća nosi na biomilekularnoj razini. Imam osjećaj da je kvaka u znanju definiranja sistema i onda bi se moglo dosta lako predvijdjeti ishodi društvenog života.


    Jel me iko kuži kaj hoću reći???
  • miro
    3.1k
    vidim da nisi stao na jednom pivu :rofl:
  • Majki2111
    2.6k
    Ma nisam na pivi neg fakat me zanima jer se meni to pričinjava i je zabrijavam solo i li je netko drugo torpimjetio. :sad:
  • miro
    3.1k
    Sve si dobro napisao i sve je točno rekao bih, ali nije toliko važno (osim ako počiniš herbalni delikt pa počneš razmišljat o tome dublje). Drž se pive @Majki2111 i ni slučajno kemiju
  • vjeko1701
    5.9k
    Majki, naravno da postoji cijela znanost i zove se sociologija (a i psihologija se bavi određenim aspektima)
  • Majki2111
    2.6k
    Sociologija koristi inženjerske zakone kao alate? Nisam znao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.