• deda
    27.5k
    I to tumačenje da su ga HAŠKovci osnivali je potpuno pogrešno. Osnivali su ga oni bliži novoj vlasti tj. KPJ.
  • BluePhone67
    3.2k
    pitanje je glasilo zašto svi ti navedeni Haskovci nisu otišli u svoj novonastali Akademicar koji je nasljednik Haska, a ne u Dinamo i zašto Ico Hitrec ima ured iz kojeg vodi paralelno Dinamo i svoj Akademicar odnosno bivsi Hask ?
  • Mlađi referent
    10.4k
    Isto tako zanimljiv članak

    No, da ne gubimo vrijeme, mislim da smo svi rekli kaj smo imali, sad ovo je već teški ‘ajdučki kružni tok.

    Od sad pa dalje, samo materijali. :joke:

    bj10bu59su49ckxw.jpeg
  • flexXy
    1.9k
    Evo jedna metafora: dolazis na stand kupit jabuke ali trgovac odluci zabranit prodaju jabuka. Na stand postavi voce koje ima oblik,miris i okus kao jabuka al je stavio natpis kruska. Pitanje je hoces li vjerovati trgovcu koji kupcu zeli uskratiti jabuke ili svom instiktu i logici te kupiti te "kruske"
  • BluePhone67
    3.2k
    Siguran sam da znaju odgovor Crveni štakori sa one face stranice i govnari koji rade selekciju članaka i povijesti.
  • Boogieman
    307
    “Dinamo nema nikakve veze s Građanskim, nisu ga utemeljili bivši igrači Građanskoga, nego Ivica Medarić i Ico Hitrec, legendarni “haškovac”, pa Kacian i ja bili smo “haškovci”… A igrači bivšeg Građanskog počeli su dolaziti tek nakon što je Dinamo bio osnovan” – odlučan je bio Željko ČajkovskiMlađi referent
    Ico Hitrec: “Dinamo je konspirativno ime za Gradjanski, a Mladost za HAŠK.”
    Fun fact, Hitrecov ured je bio u Električnoj centrali u Gundulićevoj ulici.

    S obzirom da je Ico bio dugogodišnja želja Gradjanskog, za kojeg je igrao njegov brat Rudolf Hitrec, logično je pitati se zašto Ico Hitrec nije igrao za Gradjanski? Novinski zapisi kažu zato što je to bila volja njegovog starijeg brata Rudolfa. Očito su braća imala neka svoja pravila. Hitrec je ipak znao zaigrati za Gradjanski u revijalnim utakmicama. Igrao je, primjerice, protiv moćnog Ferencvarosa. Gradjanski je pobijedio s 2:1, a oba gola za Gradjanski zabio je – Hitrec.
  • SAS1987
    13.3k
    ne bih na ulici prepoznao više od pet igrača HajdukaPatak

    Prepoznao bi im najveceg navijaca :smile:
  • superhik
    10.2k
    Hitrecov ured je bio u Električnoj centrali u Gundulićevoj ulici.Boogieman

    Bili su tu uredi i od Belog Lešnika i od Wolfa.
    U knjizi Kibici Purgera spominje se kako su se donacije za obitelj jednog umrlog kibica Građanskog prikupljale u Električnoj centrali kod Augusta Lešnika.
  • Patak
    2.2k
    Evo i moj mali doprinos ovoj kvalitetnoj raspravi...
    Zapisnici Politbiroa Centralnog komiteta Komunističke partije Hrvatske, 1945-1952., Svezak 1, 1945-1948., priredila Branislava Vojnović, Hrvatski državni arhiv, Zagreb 2005.,

    content.png
  • vjeko1701
    5.9k
    zamolio bih nekoga kome to dobro ide da ovdje postavi aktualni dres s grbom građanskog da vidimo kako bi to izgledalo.Oluja

    Nije baš trenutni, koristio sam neke template iz prošlih sezona. Domaći plavi a za gostujući crvenožuti.

    1njmsiyqqs0khhvx.png
    j2mq5erdsubv95zk.png
  • Mlađi referent
    10.4k
    Kopam malo po stvarima
    1991.
    5wucx2ucsm9c0ivy.jpeg
  • Crle
    350
    To je to. Molim zaposlenike kluba da ako čitaju da igrači istrče u splitu u dresu građanskog i da za rođendan klubu poklone ovaj naslov.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ne znam dal se usred sezone mogu uvesti novi dresovi al možda ne bi imao ništa protiv da ova žutocrvena bude neka retro varijanta trećeg dresa.
  • Crle
    350
    Ne znam da, no ovo je minimalna promjena na grbu. Ne znam ni da li je grb obavezan da bude službeni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.