• davidinamo
    351
    Koliko jebanja u mozak oko jedne teme a za sve su krivi prokleti partizani.
  • 77
    62
    Moze crveno narancasti rezervni uz bijeli naravno, svejedno kojim redoslijedom (i bez izmisljanja boja vise ikad) al grb ne treba dirat, mislim da su boje nekog od dresova dovoljna poveznica
  • LM1995
    1.7k
    GNK će za 8 dana proslavit 112 godina? Dok će 09.06. će složit neki tekstić pun laži i prodat još kojem nezainteresiranom tipu tu priču.Mlađi referent

    nije ista ni obitelj, a ni kućaMlađi referent

    Sad već pretjeruješ.
  • Slavonac
    383
    prosle godine se nisu "sjetili" napisati bilo kakav tekst 9.6. :zip:
  • Mlađi referent
    10.6k
    Sad već pretjeruješ.LM1995

    Ne pretjerujem, to je obitelj koja je pozvala rođake, bliže i dalje, čak i susjede s kojima nije u dobrim odnosima. I svi skupa su večerali u toj kući.

    A na ovaj prvi dio ti je @Slavonac odgovorio. :) Mada ja imam osjećaj kao da samo nije išao na mreže?
  • Keyser Soze
    8.1k
    Ja to gledam ovako:

    -Dinamo i Građanski formalno nisu isti klub
    -Dinamo nije osnovan planski kao "zamjena" Građanskom
    -Dinamo je kroz godine postao ono što je Građanski bio, otpor sistemu i purgerski klub
    -Dinamo nije postao takav klub samo na temelju Građanskog nego i ostalih prijeratnih klubova
    -Ne treba se slaviti samo 26.4.1911. nego i 9.6.1945., dapače.

    Ja sam stekao dojam da neki na silu žele povezanost samo i isključivo s Građanskim jer se srame 1945. i jer je Građanski bio sve ono što želimo da bude Dinamo, to ne bi trebao biti slučaj jer je tad osnovan klub koji će slavu i vrijednost Građanskog prenositi na buduće generacije i da nema Dinama taj bi Građanski bio zaboravljen davnih dana.
  • Slavonac
    383


    istina ispricavam se, tekst (iako neispravan) je bio samo na webstranici
  • deda
    28k
    Ja ću reći još ovo. Da nije bilo Građanskog ne bi bilo Dinama. A i kad bi bio vrlo vjerojatno bi bio klub razine Kustošije. A mi svi ovdje ne bi navijali za Dinamo samim time. Možda bi bilo bolje. Imali bi možda više gradskih derbija i više navijačkih skupina.
  • Keyser Soze
    8.1k
    Građanski je trebao Dinamu i Zagrepčanima, neće se ljudi poistovjetiti s klubom intelektualaca nego s purgerskim klubom koji je bio otpor sistemu i daleko najuspješniji u kraljevini po apsolutno svemu: titulama, velikim pobjedama, broju navijača itd.
  • deda
    28k
    Ja ti kažem. Trebalo je još samo 3-4 igrača odvući u Beograd i Dinamo bi bio klub razine Kustošije, a većina nas bi navijala za Lokomotivu, Trešnjevku, Dubravu i Trnje.
  • Mlađi referent
    10.6k
    To je po meni isto činjenica o kojoj ne treba raspravljati, jednostavno nema mjesta debati.

    No, isto tak’ pitanje di bi li bez Šparte, ZET-a i HAŠK-a, sigurno isto daleko iza, ne znači da onda trebamo piknut najstariji datum i usput pobrat sve trofeje.

    “Građanski je ideja…Građanski je klub koji bi se morao makar danas stvoriti kad ne bi postojao”. I upravo to. Uzeli smo ideju, purgerski inat, nacionalni zanos, s vremenom grb. Kakav klub je trebao bit Građanski, Dinamo je našao put da postane. Ali da ga je*eš godine i trofeje nismo i nemremo uzet.
  • deda
    28k
    Realno ako odvojiš Dinamo i Građanski, Dinamo nije ni pola kluba kakav je bio Građanski. A da su uspjeli u potpunosti i da se oko Dinama nisu skupili navijači Građanskog ne bi bio ni to.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ja kad gledam ''Velo misto'' i kad iz fijakera izlaze igrači Građanskog u modrim dresovima ja tu vidim Dinamo. Kada gledam bilo što vezano za Građanski nemam dojam da se radi o nekom drugom klubu nego jasno prepoznajem Dinamo. Osjećaj mi govori da je to isti klub i to mi je jedino važno.

    Je li to nakon '45 godine tehnički novi klub sa novim imenom? Možda ali tehnički se i Podgorica zvala Titograd od '45 do 1990. pa svejedno nitko ne misli da je to bio neki drugi grad. Pustimo pravne zavrzlame, štambilje, tehnikalije i neka vam unutarnji osjećaj odgovori na pitanje jesu li Dinamo i Građanski isti klubovi. Za mene jesu jer je za mene Franjo Wolfl bio naš igrač i od 1938. do 1945. jednako kao i od '45 pa do 1953 godine. Možda netko ima drugačiji osjećaj pa je dojma da je Franjo Wolfl 1945.godine napravio transfer između dva različita kluba i zbog toga Wolfla osjeća našim igračem samo od '45 do '53. godine. Cijenim i takav stav.
  • Patak
    2.2k
    Korijen problema su komunisti koji su ugasili predratne klubove. Što su im klubovi smetali, mogli su promijeniti uprave.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.