• Tradicija bunta
    5.5k
    Moja poanta je da kad npr imaš klasu naprijed onda možeš doć u poziciju da zabiješ gol kao oni treći relativno češće nego kada nemaš. Lopta je bila u početku akcije u neopasnoj zoni i nijedan naš ofanzivac ne bi onako probio npr Romera koji je bolji od dva startna njihova stopera. Ok, to je dosta radikalan primjer jer se radi o najboljem igraču na planeti pri rezultatu 2-0 gdje je možda i koncentracija Gvardiola pala ali primjer samo.
    Ili Mbappeov čini mi se prvi gol Poljacima gdje važe njihovog stopera i zakuca u bliže rašlje. Imali smo i mi oko 16m dosta sličnih situacija ali nijedan naš to ne može.
    Mislim, možda i može ali jednom godišnje ili na puno nižoj razini.
    Ovaj to može češće i to je ta razlika.

    Naravno da je i problem ne kreiranje napadačkih akcija, što jest rezultat limita na klupi. Ali igra ipak neku ulogu i kvaliteta napadača.
  • Nino Bule
    11.6k

    Uzo si primjer messija i mbapea, vjerovatno 2 od 4 igraca na svijetu koji mogu primit loptu i bez ikakvog sustava i konteksta utakmice smislit gol. To zaboravit, pogotovo kao trener, dalicev posao je da s onim sto ima napravi sustav da to funkcionira, ovo sto smo mi igrali funkcionira ali na stetu napadacke igre. Ne mozes stavit pasalica na desno krilo cija je prva zadaca na utakmici defanziva i pomoc juranovicu, ne mozes spustit bekove nisko, spustit vezu nisko, i onda okrivit manjak konkretnosti naprijed na losu partiju perisica i kramarica.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Je, rekao sam, radikalan primjer. Ali ovo je polufinale SP-a, to je ta razina. Mogao sam navest još gol Neymara nama, nema tu puno filozofije. Iako članak koji se tu komentira je po meni na mjestu generalno.
  • Jaro
    5.7k
    Neymarov gol nama je akcija sa 2 dupla pasa plus dribling Neymara - to je mogao jer je 6-7 njihovih igraca bilo na 30 m od naseg gola i kretalo se prema naprijed.
  • Nino Bule
    11.6k
    Naravno da bi bilo super da imamo svjetsku klasu i za spicu i za desno krilo, ali u reprezentativnom nogometu imat 11 vrlo dobrih rjesenja za svaku poziciju je luksuz koji mozda na ovom sp-u ima samo jedna reprezentacija, francuska. Imas sta imas i s time radis, mi smo na napadackoj poziciji korektno popunjeni, desno krilo nemamo. Argentina s kojom smo igrali, doslovno nema krila, jucer igrala sa 4 vezna igraca, bekovi su im srednja zalost, otamendi vođa obrane, opet sasvim korektan igrac ali mi imamo 3 bolja stopera od njega. Njima jebeni mcalister igra svaku utakmicu i bitan im je kotacic sustava, kvalitetom vjerovatno klasa ispod livaje i petkovica, a dybala i lautaro zakucani za klupu, to su muda i dobar izbornik, najlakse je poslat 11 najjacih imena na teren i onda okrivit poraze na igrace kojima ne pase sustav i igra, tako mogu i ja vodit reprezentaciju.
  • Logistika
    1.1k
    meni je Maroko odlican primjer gdje mi nemamo neke ideje sta sa loptom unatoc veznom redu...fali impovizacije neceg...napad i vezni red svatko za sebe...Maroko u prvom pol pet puta loptu daje nasima u noge,mi iz tog nismo bili ni polu opasni
  • Markelo
    2.5k
    Hrvatska prema naprijed ne može ama baš ništa. Ova ekipa koja je krenula protiv Argentine ne bi gol dala do Božića. Ovo je manje od onoga šta Dinamo pokaže u u napadu u ligi prvaka protiv puno jačih protivnika. Da je baš tolika razlika između Argenitne i Hrvatske da mi moramo brinut samo o obrani, nisam baš siguran. No nije više ni bitno, imamo još šansu za medalju na Sp-u što bi prije početka natjecanja odmah potpisao
  • Chinaski
    74

    I zašto uvijek Modrić centrira, a sve plasirani centaršutevi, bez jačine, snage, efea?
    Jučer kad je Majer uputil centaršut, skoro smo zabili.

    Pa imali smo valjda 25 kornera i nijedan nije bio opasan, i sve izvodi Modrić...
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Perisic se okurazio uzet loptu Modricu tek u zoni Orsic, a Orsic u igri.. jebala ih hierarhija, ako je neko bolji onda je bolji, nisi Ronaldo da se na sve guras.
  • Ludovic IX
    5.5k
    Vrč ide na vodu dok se ne razbije.. bez obzira što je ovo dosta ružno izgledalo jučer, vrč se još nije razbio i Dalić ostaje izbornik do najmanje Eura 24-e jer tko će smijeniti izbornika koji je doneso srebro, možda i broncu i F4 lige nacije u 4 i pol godine.

    Ide i njemu u prilog što će se nakon F4 vjerojatno i perišić oprostiti uz luku a vjerojatno i lovren, vida..

    Oršić će imati 30 godina uskoro ali on može do 26 igrat na ovoj razini nadam se pa će valjda zaslužiti i kod dalića igrat od početka jednom.

    Majer će bit prirodna zamjena za modrića kao šutalo za lovrena. Napadači su ti koje imamo i ako bude sreće, mali beljo će postat klasa. Paša i Vlašić će se motati uvijek tu negdje ali bez prave pozicije za njih.

    U redu čekaju Baturina,, Biuk, Ljubičić (naš i njihov), nadam se i Kačavenda
  • Jaro
    5.7k
    realno, i ok je je da je tu dok ima rezultat ma sto mi mislili o igri, izboru igraca i slicno... Meni bi bio antipatican (u najmanju ruku) i da osvoji tri naslova zaredom...

    A s kornerima - Perisic ih izvodi skoro sve u Tottenhamu i to je 10 puta bolje nego ovo Modricevo...
  • Ludovic IX
    5.5k
    ja kao laik i nogometni zaljebljenik bi mjenjao Kramu nakon 15 minuta igre (ne bi mi ni bio u prvih 11) a od 46-e bi krenuo sa nabacivanjima na Budimir i Petka u 16. Recimo, meni je Broz bio katastrofa cijeli turnir. Imao je barem 10 ako ne i 20 situacija di izgubi loptu a ima bezbroj lakših i jednostavnijih rješenja..ali ovaj ga nebi mjenjao da je na jednoj nozi zbog tog stava o zaslugama i veličini. Broz je veliki ali ni blizu starom brozu prije ozljede.

    A o tome da Oršić u 4 puta manje minutaže od Perišića ima bolji učinak je bezpredmetno govoriti.
    Naravno da je Dalić kriv jer ih je stavio u prvih 11, ali mi smo među 4 na svijetu sa lošim perišićem, tako-tako lukom, lošim brozom i jedini je mateo bio na svojoj top razini od tih top top igrača. Bekovi nam nisu donesli niti jedan centaršut za napadače..i ponavljam, mi smo među 4. realno smo trebali bit doma prije 15 dana
  • og1986
    2.9k
    Ne možeš liječiti problem ako misliš da ga nemaš.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.