• Mlađi referent
    10.7k
    I da, uz veličinu populacije, infrastrukturu, razinu na kojoj nam je klupski nogomet, širinu kadra ( a vjerovali ili ne i koliko god vas peklo, to stvarno ima ulogu) - Hrvatska upravo pokazuje da nema kompleks male nacije već van svih logika i pravila rušimo one koji su puno jači. Mi “nemamo nikakvo pravo” bit dvaput u završnici natjecanja kao SP, treći put od 98, a opet nekako jesmo.
  • Olmic
    2.7k
    Treba bit realan i reci da smo se provukli i protiv Brazila. U dvije tekme imat 2 udarca u okvir je sramotno. Ako osvojimo broncu mozemo se lupat nogom u guzicu od srece..
  • immerwieder
    1.2k
    ne možeš igrati na isti način protiv vezne linije Neymar, Paqueta, Casemiro kojoi trče kao dva i pol,
    i protiv vezne linije DePaul, MacAllister, Gonzalez, Paredes koji trče barem kao četiri i pol,
    jednostavna taktička inferiornost našeg poslanika,
    može i u nepopularna, ali Bjelica jučer ne bi izgubil utakmicu
  • Jaro
    5.7k
    ne znam bi ki izgubio ili ne, ali nebi glumio Cacica i istu taktiku kopirati na 2 totalno razlicite momcadi. OK, da je to tatktika kojom ti stavljas protivnika u podredjen polizaj pa nek se oni cupaju, al ako igras na neutralizaciju protivnika moras mu se prikagoditi...
    I uz sve to, dotukle nas djecje gluposti. Prije penala pol momcadi se svadja sa sucem radi (ne)posojeceg kornera, Lovren ujebe offside ko amater - 5m je iza nase linije... Drugi gol, korner necu komentirati, ali imas prostora, vremena napravit faul duboko u njihovoj polovici i nista, treci takodjer faul na centru sprecava Messijev prolaz i skolovanje Gvardiola...
    Dalic je kriv za nedostatak kreacije i sansi nasih, ali igraci su za sva 3 gola sudjelovali svojom gluposcu...
    Ne mozes tako u polufinalu SP protiv Argentine s Messijem... Zanima me kako ce izgledat i postava i utakmica u subotu...
  • masacusec
    3.1k
    Možemo sinoćnja zbivanja promatrati iz dva rakursa, subjektivnog i objektivnog.
    Onaj subjektivni jest isključivo navijački i pristrani. Možemo lamentirati da onaj Livakovićev kontakt uopće nije bio za penal. Da nije bilo penala, utakmica bi išla u drugome smjeru, bla bla…Zatim, koga bi organizator želio vidjeti radije u finalu; Hrvatsku čijih bi navijača došlo u Qatar 10000 ili Argentinu koju bi došlo pratiti 50000 ljudi….Agenda protiv male Hrvatske, itd….

    Onaj objektivni jest realan. Sinoć nas je Argenitina školovala (kao što smo mi njih 2018.). U zadnjih 210 min igre, mi nismo stvorili pravu šansu (a aktualni smo svjetski doprvaci). Imamo samo jednu „čistu“ pobjedu na ovom prvenstvu i to protiv Kanade koja ima poluretardiranog golmana. I dalje, objektivno, (pre)daleko smo dogurali uzevši u obzir sve navedeno. Ovo je, realno, veliki uspjeh, međutim, očito smo postali nacija s pobjedničkim mentalitetom čim smo nezadovoljni što gubimo u polufinalu svjetskog prvenstva…Valja biti iskren i priznati da nas je opet sreća dosta mazila.
  • Odglavedopetedindijete
    97
    Po meni jako puno nelogičnosti na ovom turniru a naše strane, ali faktor sreće ih je sakrio. Činjenica je da smo premalo mjenjali, da Perisic 2 i pol godine igra beka i da vise nije na razini na krilu, ako vidiš da ga ne ide probaj s njim na beku gurni onoga kojega imaš na lijevo krilo u ovom slučaju Orsu. Iako i ja sam mišljenja da Orsa na ovom nivou bolje reagira u zadnjih 15 min kad idemo na gol nego da igra od početka na tvrde i odmorne postavljene obrane, ali ako ti jedno krilo ne ide daj drugome šansu. Druga stvar desno krilo nam cijeli turnir popunjavaju Pasalic, Vlašić, nekad i Majer, Kramaric. Odreda poluspice, vezni igrači i špica. Niti jedan to nije dobro odradio jer to i nije njihova pozicija. Čemu onda na popisu Jakic, Vida, Sucic ako znas da im nimalo ne vjeruješ, bezveze uzimaju mjesto nekome. Brekalo iako u manjku minutaže ovih 2 mjeseca morao je biti pozvan jer desno krilo nemamo, a Dalic se nije usudio probati orsica s Perišićem u tandemu i očito smatra da ne može nitijedan od njih desno. I gledajući sve ove utakmice bas nam je falilo okomitosti, brzine i dobrih driblera na krilima za bolju igru, vise šansi i po meni onda logičnije da su Brekalo i Spikic bili tu nego spomenuti Vida, Sucic, Jakic pa i Budimir. I jučer jako promašeno staviti kramu kojeg ne ide osim Kanade uopće ovaj turnir, a Petkovića koji je dao gol, zavrtio Brazilce i dobio samopouzdanje na klupi. Svi znamo kad Bruno ima samopouzdanja i nanjuši da može da može se rugati i s najboljim stoperima na svijetu. Sve u svemu ovo je veliki uspjeh, biti među 4, ali moramo priznati da je vise bilo sreća nego znanje jer nismo stvorili dvije ozbiljne šanse osim Kanade cijeli turnir. Tako da za mene svaka čast dalicu na rezultatu koji stoji iza njega, ali mišljenja sam da stručno nije na razini. Iako da je bio neki bolji trener pitanje je jel bi imali ovoliku količinu sreće. Idemo sada po broncu, imamo dan vise odmora i to moramo iskoristiti
  • Jaro
    5.7k
    i to je smjer kojim treba nastaviti. Moralne pobjede, "srebra zlatnog sjaja", zadovoljstvo sudjelovanjem treba ostaviti u proslosti. Ne mozes uvijek pobijediti, ali to u sportu mora biti jedini cilj, pobjeda u svakoj tekmi na bodove, prolaz u svakom dvoboju knockout faze bez obzira na protivnika i natjecanje...
    Ova generacija je zivila iigrala na taj nacin prvenstveno zbog Modrica i Kovacica koji su taj mentalitet stekli u Realu, te time zarazili ostatak oko sebe, pomogao je Mandzo iz Bayerna, Perisic s svojim iskustvom, i taj smjer se mora zadrzati i prenijeti na domace klubove i igrace iz njih... Nema skolovanja u LP i na Europskom prvenstvu, skoluje se u juniorima, kasnije se pobjedjuje i osvaja.
    Ima jos ciljeva pred ovima: bronca, liga nacija za pocetak te sirenje momcadi. Imas Majera, Sutala - vjeruj im... Postavljanje igre prema kadru koji imas, a ne forsanje krila a imas samo 2 lijeva koji ti ne mogu biti u isto vrijeme na terenu i potraga za napadacem i jer budimo realni ni Petkovic ni Livaja nisu kalibar za najvece dosege ma sto mislili o njima na domacoj klupskoj razini...
  • Mali dioničar
    14.3k
    Meni nije jasno zasto aut nabacivamo iz pm a korner dodajemo. Nema mi logike ...Brotnjo

    :ok: :up: :clap:
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Nemam puno pametnoga za reci, osim svaka cast na svemu postignutom do sada. Dva puta zaredom biti medju cetiri je ne velika nego ogromna stvar.

    Nadam se da u subotu priliku dobija Sutalo umjesto Lovrena. Tko god bude protivnik imamo dan vise odmora i to ce je jako bitna stvar.

    Da sam na mjestu Dalica,kroz utakmicu bih dao sansu svima koji nisu igrali osim golmanima i Vidi ali poznavajuci njega nece promijeniti nista osim mozda Livaje u prvih 11.

    I za kraj, nije bio penal.
  • Captain America
    14k
    veličinu populacije, infrastrukturu, razinu na kojoj nam je klupski nogomet, širinu kadra ( a vjerovali ili ne i koliko god vas peklo, to stvarno ima ulogu) - Hrvatska upravo pokazuje da nema kompleks male nacijeMlađi referent

    Do kad ćemo izvlačit veličinu populacije ko ispriku kod bilo kojeg posrtaja u (polu)finalnoj? Da, ima nas u samoj državi malo manje od 4 milijuna, ali u dijaspori imaš još barem toliko. 9. smo po broju igrača (samo Wales od Europljana ima više) koji nisu rođeni u samoj Hrvatskoj, a Hrvati su. Pogledaj mladu repku kolki dečki zadnjih godina dolaze iz germanskih zemalja. Zadnjih godina nam ostali momčadski sport propada, a nogomet raste. Postali smo isključivo nogometna nacija zadnjih godina tako da imamo ozbiljan bazen mladih sportaša otkud možemo crpit talente uz rastuću dijasporu.

    Infrastruktura (stadioni) je takva kakva je pa opet imamo rezultate. Očito uvjeti u našoj školi nisu loši kad tolke igračine izbacujemo redovno. Misliš da bi Olmov tata doveo sina iz Barcelone u Dinamo da uvjeti u školi nisu dobri?

    Opet se vraćam na nas. 70% igrača jučer na terenu je iz Dinama, Dinama koji je ozbiljan europski klub zadnjih godina. Izdigli smo se iznad HNL kaljuže i uvreda nas je uopće gledat kroz isti okvir s ostatkom lige koji jedva spaja kraj s krajem, a mi imamo budget 50, 60 milijuna godišnje.

    Širina kadra nam je očito dobra kad se Dalić može dovest u situaciju krilnog igrača Milana najurit iz repke, a ne pozvat među 23 ključnog igrača Dinama u Ligi prvaka. Golmanska pozicija je poduplana. Na desnom beku imamo igrača za kojeg traje borba velikana, a rezerva mu je igrač iz Bayerna kojeg je Njemačka htjela u svojoj repki. Imamo 2 mlada stopera svjetske klase, a jedan od njih nema ni minute na turniru. Lovren ima impresivnu karijeru, štogod ko mislio o njegovim ljudskim kvalitetama. Na lijevom beku imaš jednog od najboljih lijevih bekova Bundeslige oko kojeg se motaju ozbiljni klubovi, a Barišić može bit koristan. Imamo najjaču veznu liniju na svijetu, a na klupi sjedi talent poput Sučića koji nije minute dobio, Majer koji je bio u najboljih 11 Ligue 1 lani, Jakić koji je standardan u osvajaču Europske lige i Pašalić koji je standardan u Atalanti. Na krilnim pozicijama Oršić, Perišić, Vlašić. Treba li tu što dodat? Ko je kriv Daliću što se usro gurnut Vlašića ili Oršića od prve sinoć (Lesički je izvještavao da je Vlašić dvojba jer bi imo više šanse s Tagliaficom). U napadu je Dalić imao takav luksuz da ne pozove Musu i Čolaka, napadače Benfice i Rangersa. Jedina kritika širine kadra može biti usmjerena prema stručnom stožeru jer ovo pucanje u nogu Dalića s pomoćnicima postaje tragično.

    Za kraj ti mogu linkat članak s Athletica gdje su dokazali da BDP per capita i broj stanovnika nemaju nikakvu korelaciju s rezultatima repke na velikim natjecanjima.
  • maddaddam
    2.9k
    Dosta mi stvari nije jasno, ali ne bih se vraćao na to obzirom na sjajan rezultat, ali stalno kritiziranje napadača na ovom prvenstvu moram spomenuti.

    Sjajan način da ih dodatno potakneš. Igra cijele ekipe stvara prilike, a napadači su tu da ih pretvore u pogodak. Na žalost prilika i nije bilo previše. Ili je očekivao od Kramarića, Petkovića, Livaje i Budimira da se sami sjure kroz nepostojeću protivničku obranu, i da im protivnički bekovi posluže kao matinele dok zabijaju?
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Mislim da je omjer zabijenih i stvorenih sansi u korist napadaca, jednostavno Dalic lupa gluposti i trazi alibije u "HNLu". Baci oko na listu koeficijenata europskih klubova pa onda operi usta sapunom. Igra nam se svodi na cuvanje nule i to pali i ok. Nemoj se onda zalit na napadace. Iscijedio si ekipu, neke igrace si vodio jer moras popunit mjesta na klupi. Kad se pisalo zasto Misic ne ide rekao si nije bio s nama jos i Jakic moze pokrit vise pozicija. Pokrio je niti jednu. Majer i Orsic kao djecaci pocetnici dobijaju garbage time. Svi su rotirali osim nas, svi.
    Sinoc je ispao naivno kao i protiv Francuza, dali su nam loptu svjesni da igru prema naprijed nemamo. Dobra 2 bloka i brza tranzicija. Odgovor Dalica je bio da dobar dio drugog dijela igramo s 2 u vezi da Kramaric i dalje moze igrat nista, a u vezi nas taracaju.
    Amaterski i jednodimenzionalno od HNL trenera.
  • Captain America
    14k
    stalno kritiziranje napadača na ovom prvenstvu moram spomenuti.maddaddam

    Još jedna stvar mi nije jasna, a to su rotacije napadača. Na što bi ličila veza ili obrana da svaku tekmu mijenja po jednog igrača u liniji. Mi smo imali u 6 utakmica 3 startna napadača. Genijalna stvar za kemiju i njihovo samopouzdanje. Jel tolko teško izabrat jednog napadača i na njemu temeljit taktiku. Skupi muda, triggeraj polovicu nacije i reci da je Petko, Krama ili Livaja napadač udarne 11 umjesto cirkusa prije svake utakmice.
  • Mlađi referent
    10.7k


    Nismo mi jučer izgubili radi veličine populacije, kao što nismo ni izgubili radi “kompleksa male nacije” izgubili smo jer smo naletili na jaču ekipu. Čitat s razumijevanjem.

    Infrastruktura je kriminalna, imaš jednu dobru školu, da. Cijela država ovisi o jednom klubu.

    Širina kadra je svakako ograničavajuća u odnosu na druge zemlje. Samim time kaj nemamo zamjenu za jednog Rebića koji u Milanu s razlogom ima status kakav ima, dovoljno si rekao. Napadača nemamo.

    Za BDP postoje razne analize, ne znam otkud si njega uopće u priču ubacio
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.