• Mlađi referent
    10.6k
    Ni ako ga nemaš
  • og1986
    2.9k
    Onog trenutka kada nas stave da smo ravnopravni sa protivnikom se ukakimo.

    Sve dok nas podcjenjuju tada igramo dobro.... kaj je to ?
  • Mlađi referent
    10.6k
    Po toj logici bi ispali od Japana, a prošli Argentinu.

    Protiv Argentine su kladionice išle na 70% za njihov prolaz, bili smo ala Maroko protiv Francuza kaj je totalni disrespect. I ne samo kladionice
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Nije bas tako, ima nesto i u stilu igre. Pogledaj 98' utakmicu za 3. mjesto Nizozemci nam ne daju disat, mi se branimo i cik cak 2 gola na prepad. Francuska 2018. finale, imamo loptu gonjamo naprijed, a oni zabijaju. Doslovno isti recept je preuzeo Scaloni, bez krila dao nam posjed mi si u glavi imamo neku premoc, osjecaj da mozemo, a nismo prilike stvorili. Oni s druge strane cekaju kao zapete puske i ko meci lete i koriste prostor. 4 lopate u vezi..
  • Mlađi referent
    10.6k
    Upravo tako

    Matchup, taktika, priprema > psiha

    Repka nam je generalno psihički jako stabilna, svi comebackovi i prolasci na penale nisu slučajnost i labilnost bi se pokazala. Naš problem nije kompleks nego kvaliteta - i kadra i izbornika
  • BBBaranja
    1.9k
    Napravili smo veliki rezultat,svaka čast svima..
    Ali ako krenu neke analize to baš i ne izgleda bajno,za početak pobjedili smo samo Kanadu u 6 tekmi.
    Najmanje smo rotirali od svih repki,igrači su nam sigurno fizički istrošeni,nakon Brazila bi rekao i psihički.
    Dalić alibi izbornik,proziva napadače iz HNL-a a na vratima ima čovjeka iz HNL-a koji ga je vukao do polufinala a između ostalog on je taj koji je sastavljao spisak putnika za SP,nismo mu ga mi krojili.
    I tako bilo bi dosta toga za pisati,idemo uzeti tu broncu i da budemo svi sretni i zadovoljni na kraju..
  • og1986
    2.9k
    Dokle god drugi, ali i mi nabrajamo da nam je ovo super uspjeh jer nas je ipak samo 4 milijuna.
    Nikad nećemo biti prvi.

    Ili smo nogometna zemlja koja svake godine cilja na finale ili ćemo uvijek bili underdogs, ili outsiders ili dark horse prvenstva koji se evo tamo slučajno našao.

    Najgore od svega čak i nakon ova dva polufinala opet će nam na sljedećem prvenstvu glavni cilj biti proći grupu. Jer eto, nedaj bože podignuti ljestvicu jer bi u suprotnom netko mogao dobiti negdje otkaz.
  • Logistika
    1.1k
    2gm90j2arvrj2gy2.jpg
    kad već glumim izbornika,ovako bi ja to posložio okvirno,nakon Lige Nacija...s tim da bi mi naprijed igrao Čolak s nekim od ove dvojke...Mišić po meni ima crtu za reprezentaciju,ima dobru dijagonalu,pregled,drži nazad...imali bi dobru trojku u sredini sa Majerom koji bi mi bio AMF recimo...mislim da bi imali čvrstine u sredini,a i da bi direktije i lakse dolazili do gola...lijevog bočnog ne bi htio pretjerati pa nisam pisao u formaciju,a volio bi takvog igrača koji mi pokriva više pozicija,Ljubičić. Mislim da bi mi ovaj ulaz u tekmu davao i prostora za igru sa formacijom,hocu kasnije više u širinu...hocu u dubinu...ja bi na kontru igrao duo Oršić,Ćolak...Oršić Petković (zbog uigranosti) ...e sad ovisno o ozljedama,protivniku ima tu momaka koji trebaju dobiti priliku i koji bi meni igrali tipa Sučić...moj fantasy football hahahaha
  • Logistika
    1.1k
    https://sport.hrt.hr/hrvatska-na-sp-u/dalic-se-nenadano-vratio-na-presicu-ispricao-se-novinarima-i-pozvao-ih-na-veceru-10503111 Dalić se i novinarima ispričava,ako im je koju lošu riječ rekao...jbt tokom ovog SP ispričao se na svojim riječima svima...samo po napadačima moze kako hoće...
  • Nousername
    613
    sve si reko.Nemamo ama bas nikakve automatizme u napadu i jedino sto znamo je dati loptu veznjacima pa sta naprave.Pa mi od Japana i prvog poluvremeena nismo stvorili ozbiljnu sansu iz igre.Centarsuti su jedine lopte koje dolaze u protivnickih 16 metara a ni iz toga nista nismo napravili.Lako je sada pametovati ali mi od kad je Dalic na klupi nemamo nikakve akcije prema naprijed.Defenzivno to dobro izgleda kad stanemo i cekamo kontre ali kada mi imamo loptu a oni stanu u formaciju to izgleda uzasno.
  • maddaddam
    2.9k
    Dalić je odabrao četvoricu napadača – Kramarića, Livaju, Petkovića i Budimira. Svi su nešto dali, ali nitko dovoljno. Pritom Petkovićev gol Brazilu sjaji u mraku. Kramarić je zabijao samo Kanadi s desnog krila, u tom ogledu pogodio je i Livaja. U najjačim utakmicama uglavnom su bili prespori. U svemu. Trci, reakciji, nisu promašivali šanse jer u njih nisu mogli ni doći. Ponudili su nogomet za dvije klase niži od veznog reda i obrane.

    SN

    Izgleda da je pronadjen pedro. Napadaci.
  • NORTE
    9.3k
    Izgleda da je pronadjen pedro. Napadaci.maddaddam
    Ja sam mislio da je Orsato.

    Pljuvanje po napadačima je smiješno, ali neki se tako osjećaju važniji pa samo naprijed.

    Prvo su pljuvali Livakovića, sutra će već nekog trećeg. Novinari i stoka sitnog zuba.
  • jaijivic9
    572
    To be honest semifinals is more than I was expecting in this World Cup, once you get there you begin to think in the chance to win the whole thing but semifinals is still a solid result.

    Croatia got a pretty good midfield, a decent defence, and Livakovic played a great world cup, but the attack is almost sterile, Croatian attacks lacks pace and players who can thrive in 1 vs 1 situations, when Croatia got the ball it becomes a succession of passes without the ability to generate real danger and this is not a new problem it was the case also in 2016 Euro remember the game against Portugal.
  • jaijivic9
    572
    On the brightside Croatia is showing some consistency, 2016 Euro Last 16 out in extra time, 2018 World Cup Final, 2020 Euro Last 16 out in extra time, 2022 World Cup semifinals, in the future we will find out is this was just exclusive of this particular group of players or somehow it becomes the norm for Croatian National Team.

    If you got consistency you can build up something if you just can get into the mix every 20 years there is not a case for you we will see in the next Euro what awaits for Croatia if a long drought like post 1998 or the consisency of last years.
  • Captain America
    13.9k
    this is not a new problem it was the case also in 2016 Euro remember the game against Portugal.jaijivic9

    I agree with everything except last part. We scored one less goal in 3 group games than in 6 games in this World Cup. Everyone except Hungary had problems creating chances against Portugal. Santos' tactic was similar to Rehagel's during his tenure with Greece. The most important thing is not to concede a goal, everything else is less important. When you have goalscoring machine like Cristiano, it makes sense to play this way. Poland is only team that scored against Portugal in knockout phase and they scored in second minute of the game.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.