• Imamo Dinamo
    3.7k
    Oni se od njega oprastaju sigurno, ali pitanje je samo gdje ide
  • Orc123
    8.1k
    To je istina, sad predstoji vidjeti da li ce nas nasi iznenaditi....
  • Orc123
    8.1k
    Jel se twitta sta o Ojedi?
  • Mlađi referent
    12.3k
    Mislim da nije potrebno nikaj reć više na ovo

    l6twvf5v8gjguskc.png
  • Orc123
    8.1k
    Pomozi mi da shvatim graf?
  • Orc123
    8.1k
    To znaci da odihlgrao svaku utakmicu po 90 min, a ovo odispod?
  • Keyser Soze
    10k
    Pomozi mi da shvatim graf?Orc123

    Pa rekao bih da graf prikazuje očekivana sudjelovanja u postizanju gola za svoju ekipu i Ojeda je tu najbolji statistički među krilima.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Pomozi mi da shvatim graf?Orc123

    xG je napredna statistička kategorija koja prikazuje koliko je neka prilika izgledna za postići zgoditak. Recimo penal je na 0.76 xG.
    xA predstavlja koliko su kvalitetne prilike koje stvaraš, odnosno koji je “očekivan” broj asistencija.


    Ovaj graf uzima u obzir xG u 90 minuta, samo iz igre (penal ne) , gdje je Ojeda uvjerljivo najbolje krilo u ligi, dakle ulazi u vrhunske prilike, fun fact, kad se gleda ukupan učinak, čak je postigao i gol više neg kaj bi to bilo “očekivano” s obzirom na kvalitetu prilika.

    I uzima u obzir xA u 90 minuta, gdje se vidi da od svih krila opet Ojeda za svoje suigrače stvara uvjerljivo najbolje prilike. Gura ih u zicere i slično.

    Da povučem paralelu ( čisto za usporedbu koliko je ovo zapravo dominantno od Ojede, naravno da su dva svijeta različita), ovdje gdje je Ojeda na ovom grafu za sva argentinska krila je Messi bio u odnosu na sve ostale igrače liga 5 u svojim najboljim danima
  • Orc123
    8.1k

    Hvala kolega na pojasnjenju. Samo jos par cinjenica i dokaza da se za ovakvog igraca vrijedi iskesirati i rekordan transfer. Top igrac koji moze igrati i krilo i 10-ku. Trebali bi sve uciniti da ga dovedemo.
  • maddaddam
    2.9k
    Jel se twitta sta o Ojedi?Orc123

    Rijeka ga preotela.

    xtfk7j6k2byrimpy.jpeg

    Vidiš da mu piše Fiume na dresu.
  • deda
    32.7k
    Igrači Lokse postaju Dinamu preskupi. Nakon što smo preskočili Šimića mogli bi i Kačavendu.
  • Orc123
    8.1k
    Loxi vise ne gori pod petama, finanxijski su stabilno, poslozili su svojubakolu i sad se razbahatili. Kacavenda je dobar i bilo bi ga dobro imati ali sve iznad 4 mil eura bi bila totalna ludorija za decka sa 1 sezonom u hnl u kojoj btw i nije toliko dominantan bio, ali da je ogroman potencijal je. . .
  • dinamo vitez
    319
    Imamo mi svoje dečke (Rukavina, Baturina, Katinić, možda još poneki) i bez njihovih. Samo im treba dati šansu.
  • Beowulf112
    332
    Meni je zao za roka simica..ne toliko za kacevendu ako ne dode..tu smo prekapacitirani na toj poziciji
  • Baneki
    745
    Lokomotiva je postao ozbiljan klub za mlađe uzraste i za očekivati je da će biti u sljedećim godinama još slučajeva poput Kačavende i Šimića. Uz bolji skauting Dinamo bi trebao minimizirati takav trend.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions