• The Undertaker
    3.7k
    Joj samo nemojte u tom smjeru, mjeriti tko je veći Hrvat. Pa nisu Splićani pjevali Falu na kolodvoru.
    Hajduk je imao tu nadnacionalnu komponentu i dobro ju je koristio. Kao što je Dinamo koristio svoju nacionalnu. Svi upadaju u grešku pa tadašnju situaciju ocjenjuju iz današnje perspektive. Da su bili izbori 70ih za vrijeme Tita, dobijao bi sa 80%+ većinom, bez namještanja.
  • masacusec
    2.9k
    Ljudi, fakat previše tipkate na temu jebenog hajduka. Jest da mi se gadi taj klub, no nije zaslužio tolike retke na našem forumu!
  • Mali Zeus
    8.7k
    Joj samo nemojte u tom smjeru, mjeriti tko je veći Hrvat. Pa nisu Splićani pjevali Falu na kolodvoru.
    Hajduk je imao tu nadnacionalnu komponentu i dobro ju je koristio. Kao što je Dinamo koristio svoju nacionalnu. Svi upadaju u grešku pa tadašnju situaciju ocjenjuju iz današnje perspektive. Da su bili izbori 70ih za vrijeme Tita, dobijao bi sa 80%+ većinom, bez namještanja.
    The Undertaker

    Što se mene tiče zaključena tema.
  • vjeko1701
    5.9k
    Apsolutna istina...to mi je ko oni isti koji recimo osuđuju filmove i serije iz 50ih i 60ih radi rasizma ili šovinizma a u ono doba su predstavljali revolucionarno progresivne ideje.
  • NORTE
    8.5k
    Jesu sada.marcio amoroso
    Ma bili su i prije, i iz vremena Gradjanskog. "dinamo i Hajduk dva su kluba bratska, njima se ponosi čitava Hrvatska". Još i ona splitska "dok je srca bit će i Kroacije". Ono što je meni suludo je njihovo prozivanje drugih Hrvata srbima i četnicima hahaha.
  • NORTE
    8.5k
    Armada ide na Kantridu protiv ljubljanske Olimpije i na dinamo na Rujevici za ukupno 30 kn.

    Cijene ulaznica po tribinama:
    D tribina – 30kn (ulaznica vrijedi kao voucher za ulaznicu za sjevernu tribinu za Rijeka – Dinamo, 16.10.)
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma ko da je to čudno, oni (i ne samo oni) bi kralja Tomislava i bana Jelačića prozvali Srbima kada bi se digli iz mrtvih i rekli nešto protiv njih.
  • Stihl
    3k
    Željan sam ovakvih rasprava ko i Hajdukovih pobjeda.
  • BBB Sibenik
    3.6k
    Iz našeg kluba u ono vrime se išlo u ustaše, a iz Hajduka u partizane. Torcida to neće priznat to svaka budala zna. Oduvik je Dinamo bija sinonim za hrvatstvo.
  • Sljeme
    1.5k
    Ma bili su i prije, i iz vremena Gradjanskog. "dinamo i Hajduk dva su kluba bratska, njima se ponosi čitava Hrvatska". Još i ona splitska "dok je srca bit će i Kroacije". Ono što je meni suludo je njihovo prozivanje drugih Hrvata srbima i četnicima hahaha.NORTE

    Ti si pobrkal dosta toga, osim ak je neka šala koju ne kužim. Iz vremena Građanskog ti je cijela ona priča koju sam u prvom postu napisal. U vrijeme Građanskog splitska publika je naše nazivala hrvatskim svinjama i republikancima dok su oni bili zagriženi srbofili i jugoslaveni. Kaj se tiče "dok je srca bit će i Kroacije", od kad je Matoš postal splićo? :rofl: Ovo dva su "kluba bratska" je priča s početka 90ih koja je vrlo brzo nestala.

    Evo ti jedan tekst o tome kak smo bili braća u vrijeme Građanskog.
    0lmtblvkro3rape6.jpg
  • Mali dioničar
    13.4k
    Hajduk je osnovan kao hrvatski klub.
  • deda
    26.3k
    Je, promijenili su ime 1928
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.