• Nino Bule
    10.7k


    Bolje se informirat kad vec tako hrabro i uvjereno vise puta pises istu stvar.

    "Apsolutno ću se zalagati da statut Dinama, ali i Cibone, uskladi sa Zakonom o udrugama budući da je jasno da u zakonu stoji da unutarnji ustroj udruge mora biti izraz demokratske volje članstva, što ovdje nije slučaj. Dinamo i Cibona su zapravo u rukama nekolicine ljudi, a članovi nemaju pravo glasa. I u gradskoj skupštini sam se, uostalom, zalagao za demokratizaciju Dinama i protiv preoblikovanja Dinama dok se ne uspostavi model jedan član jedan glas, a onda nek članstvo odluči u kakvom pravnom obliku želi postojati.

    Tako da ću i dalje inzistirati na tome, očekujem zapravo od samog vodstva Dinama da napravi te promjene. Ukoliko to neće biti slučaj, onda ćemo raditi reviziju odluka koje je do sada radio Gradski ured za opću upravu." T. Tomasevic


    "Jedan od prvih poteza će svakako biti usklađivanje procesa udruge Dinamo sa Zakonom o Udrugama iz razloga što je on neusklađen i Statut Dinama kao takav je ilegalan. Pod broj jedan kao gradonačelnik ću u samom uredu Uprave zatražiti, odnosno, napraviti istragu svih onih ljudi koji su sudjelovali u izradi ilegalnog Statuta kluba. A pod broj dva, skupštinu Dinama ću prisiliti da se uskladi sam statut sa spomenutim zakonom, na način da ću ih privremeno prestati financirati, zajedno s Cibonom, KK Zagreb i NK Zagreb, kako bi se svi ti klubovi uskladili sa Zakonom o Udrugama, što mislim da je ključ svega." Troskot
  • Jaro
    5.1k
    Ukoliko glesamo kampanju i izjave samo o dinamu - Tomasevic je uvjerljivo najjaci kandidst.
    No, dinamo nije jedini, a nazalost niti najveci problem Grada - tako da osoba koja je spremna uci u koaliciju s RF ne zasluzuje niti jedan glas...
    Dalje, Skoro i ekipa - nit imaju veze s Gradom, nit guraju teme bitne za grad - jasu na populisticko-ideoloskim temama koje s vodjenjem Grada nemaju veze. Savez komunista Hrvatske podijeljen na HDZ, SDP i BM365 ne treba komentar... Nazalost, zivimo u svijetu gdje izbora zaoravo ni nemas, jer su ostali marginalni i nebitni...
  • NORTE
    8.5k
    Ovo nisu izbori samo za mjesto gradonačelnika, nego i za gradsku skupštinu, vijeća gradskih četvrti te mjesnih odbora. Odlučio sam da ću glasati za više opcija na ovim izborima. Škorin moto "grad za sve nas" predstavlja koga nas? @db-izbjeglica je spominjao nikad veći klijentelizam. Da su u drugom krugu za gradonačelnika Filipović i Škoro glasao bi za Filipovića.
  • Mali dioničar
    13.5k
    Kandidatura Škore i jest najveća parodija.

    S Gradom nema pretjerane veze, a kandidirao se netom nakon Bandićevog odlaska.

    Prije godinu dana se kandidirao za predsjednika države, a danas za gradonačelnika. Očigledno se smatra jako polivalentnim.

    Recimo da Milanović nije uspio na predsjedničkima, njegova kandidatura bi imala smisla s obzirom na zagrebački background.
  • Mali dioničar
    13.5k
    Recimo, ovdje se ekipa čudila kandidaturi Vesne Škare Ožbolt ko pura dreku.

    Gledajući danas, njezina kandidatura, Nađijeva i kandidatura Tomaševića su u biti jedine legitimne gradonačelničke kandidature.

    Za argumentaciju Tomaševićeve kandidature valjda ne treba trošiti riječi - on se i sam doživljava kandidatom godinama, a i njegova ekipa ga kandidira i podržava i ima relativno široku koaliciju i godinama se zna da mu je to cilj.

    Nađi se isto kandidirao u startu, ali je iluzorno očekivati da bi imao medijsku pažnju u situaciji gdje su mediji sanirani, kontrolirani i financirani od vladajuće nomenklature.

    Vesna Škare Ožbolt je prva krenula u kampanju (gradonačelnica dolazi). Prije Bandićevog odlaska. Sad da li je onda dobro artikulirala kampanju i zašto u njoj nema više poznatih osoba, ne znam. Sama kampanja je štucala pa je tu bio i gaf sa Mostovim programom. Osobno mi i je žao da ona nije kandidat Mosta jer mi je neusporedivo bolja od Troskota, a Most ima neusporedivo jači potencijal za Skupštinu Grada nego Vesna.

    Što reći o ostalim kandidaturama;

    1. Klisović - peripetije u stranci, Maras, podržati Tomaševića u prvom krugu ili ne - sve su to bile dileme pa kad su stjerani u kut nagovorili su Klisovića.

    2. Škoro - čekao Bandićev odlazak, lešinarski se kandidirao dok se ovaj nije ni ohladio, s Gradom nema veze.

    3. Troskot - bila je dilema s Raspudićem, čini mi se da ni Mostu Troskot nije bio prvo rješenje, ali i Marija i Raspudić su u biti vanjski članovi Mosta pa mi se čini da je to presudilo.

    4. Filipović - da li tu grotesknu kandidaturu uopće treba komentirati?

    5. Anka Mrak Taritaš - miljenica medija sa zadnjih izbora ni sama ne zna kaj ju je snašlo i gdje je nestao njezin rejting, vjerojatno joj i Mirela Holy zavidi na brzini stromglavljenja.

    6. Jelena - vidi pod Filipović.
  • NitkoBitan
    10.6k
    Gledajući danas, njezina kandidatura, Nađijeva i kandidatura Tomaševića su u biti jedine legitimne gradonačelničke kandidature.Mali dioničar

    Čekaj, za Nađija kažeš da je legitiman kandidat koji poznaje Zagreb a u Zagrebu živi niti dvije godine, a za Škoru kažeš da sa Gradom nema veze a živi u njemu 20tak godina. Daj pojasni koji su to kriteriji poznavanja Grada... jesi možda na Indexu pročitao da Škoro sa Zagrebom nema veze?
  • Mali dioničar
    13.5k
    za Nađija kažeš da je legitiman kandidat koji poznaje Zagreb a u Zagrebu živi niti dvije godineNitkoBitan

    Nisam napisao da je legitiman kandidat nego da ima legitimnu kandidaturu. Kandidirao se bez obzira na situaciju s Bandićem.

    Kad se Škoro kandidirao i kako je komunicirao svoju kandidaturu?

    Nađi je svoju kandidaturu jasno obznanio u trenutku kad je Bandić bio gradonačelnik, dakle želio se natjecati u startu.

    Zašto se Škoro nije kandidirao kada Nađi, Vesna Škare Ožbolt i Tomašević? Čemu takva vrsta kalkulacije?

    Da li bi se, po tebi, Škoro kandidirao da je Bandić tu? Ili računa na glasove sa istoka Grada tek sada kad Bandića nema?
  • Mali dioničar
    13.5k
    a za Škoru kažeš da sa Gradom nema veze a živi u njemu 20tak godinaNitkoBitan

    ...što ga nije omelo u pokušaju gradonačelnikovanja Osijekom za vrijeme dok je, kako veliš, živio u Zagrebu...
  • xavier
    11k


    Sve shvaćaš malo previše osobno, ne vidim da netko brani nekog drugog kandidata kao ti Škoru.

    Kolega @Mali dioničar je sve samo ne "ljevičar" ako to misliš, a što se tiče Škore koji je "jako dugo u Zagrebu i borac je protiv zločestog HDZ-a"...nije li taj isti Škoro bio kandidat za gradonačelnika Osijeka i to, ovo je najbolje, kandidat baš tog HDZ-a? I pritom je kao rođeni Osječanin uspio izgubiti izbore za gradonačelnika Osijeka kao kandidat najmoćnije stranke koja je u to vrijeme bila na vrhuncu...
  • NitkoBitan
    10.6k
    Kad se Škoro kandidirao i kako je komunicirao svoju kandidaturu?Mali dioničar

    Itekako njegova kandidatura "pije" vodu. Na predsjedničkim izborima 2019. bio je 2. po broju glasova u Zagrebu (90 000) iza Milanovića (120 000). Kolinda tada nije bila alibi kandidat HDZa i svejedno je napravio bolji rezultat od nje kao što će i od Filipovića bolje proć na ovim izborima. Od 2019. do danas ne bih rekao da je ikako razočarao svoju glasačku bazu, tako da ima dobre razloge za kandidirat se + u međuvremenu je nastala koalicija HDZ/SDSS zbog koje Škoro računa na veći angažman desnice na njegovoj strani. Istina da je Bandićeva smrt bila mali okidač za njegovu kandidaturu, ali je i prije smrti bio među prve dvije opcije DPa za Zagreb. Tih dana nakon sprovoda sve oči u medijima su bile uprte na ljude koji će se pojavit na sprovodu i tu je Škoro iskoristio medijski prostor koji mu se pružio, priznajem taj dio. Ali naivno je razmišljat da je Škoro računao na veći dio Bandićevih glasača jer to je više u prirodi HDZa i SDPa da računa na glasove ljudi u javnom sektoru, a uostalom desnica (ona prava) ni prije nije glasala za Bandića (nego za Brunu Esih). Za očekivat je bilo da će se kandidirat neki Bandićev potrčko koji će osvojit pokoje mjesto u Skupštini i osigurat sigurnost njegove svite zaposlene po gradskim službama.
  • Mali dioničar
    13.5k


    Škoro je na predsjedničke izbore išao i kao kandidat Mosta, a sad kad Most, Škoro, Vesna i ostala ekipa mimo HDZ-a skuže zbrajati i oduzimati kao što je skužio Tomašević i ekipa oko njega, onda ćeš ti vjerojatno imati manje razloga za etiketiranja nekog indexašom i slično.
  • NitkoBitan
    10.6k
    Da slažem se da je dosta veliko rasipanje glasova na desnici. Iskreno ne vjerujem da će Troskot uzeti velik broj glasova, da je MOST išao na ozbiljniji rezultat u Zagrebu kandidirao bi Raspudića. Vesna je jedva skupila dovoljan broj potpisa, uz to za skupljače potpisa je tražila studente po raznim fb grupama (preko posrednika), toliko o jakoj "fan bazi" iza nje haha. Što se tiče Filipovića predviđam mu nešto bolji rezultat od Drage Prgometa (isto alibi kandidata HDZa na prošlim lokalnim izborima). Ostali glasovi desnice idu Škori. JPV je veća prijetnja Škori od ostalih kandidata desnice. Bumo vidli ne, ak ste za neku okladu javite se u inbox :wink:
  • xavier
    11k


    Vidim da si preskočio moj post...kad se Škoro udaljio od HDZ-a? Nije mu HDZ smetao kad je bio kandidat za gradonačelnika Osijeka i kad mu je omogućio da bude direktor Croatia recordsa?
  • NitkoBitan
    10.6k
    Nisam dovoljno star da sam i osobno upoznat sa tadašnjim politikama. No nije ni prvi niti zadnji koji je imao veze sa HDZom i iz njega izašao. Ivan Pernar, Mislav Kolakušić- sve su to ljudi koji su imali veze sa HDZom pa eto danas su tu gdje jesu kao i Škoro. Rane 2000te su bile godine kada se "kupovao" socijalni mir i probleme se stavljalo pod tepih zaduživanjem, a i mediji su bili naklonjeniji HDZu, a svi ti problemi su izašli na vidjelo početkom Svjetske financijske krize 2007./2008. Ne mogu iz sadašnje perspektive suditi tko je bio tada gdje je bio, i koliko je to ispravno, ali ako si pobliže upoznat sa situacijom slobodno argumentiraj... od tada je prošlo preko 13 godina tako da ne vidim razlog zašto Škoro ne bi zaokrenuo svoja razmišljanja za 180 (kao i Vesna)
  • xavier
    11k


    2008. nisi bio dovoljno star da bi bio upoznat s tadašnjom politikom, ali sad sve "znaš". Moram priznati da se svima obraćaš tako s visoka kao da imaš puno više iskustva i godina...i kažem ponovo, nisam ni ja neki ljevičar, dapače, ali nitko ovdje ne gura nikog kao ti Škoru koji je promijenio jako puno "cipela" u životu, ali eto "sad je napokon pokazao svoje pravo ja i tu je gdje treba biti".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.