• Miro Vugrinec
    1.6k
    osim Van Dijka koji je svjetska klasa ne pada mi niko napamet. Pogotovo kad se dese takve ozljede bezkontaktne onda je jos veca opasnost da opet puknu nakon povratka. Makar i Van Dijk se nije vratio na razinu na kojoj je bio.
  • Georg Koch
    3.6k
    strasno i za nas i za njega.
    Bolje se bez kurca rodit nego bez jebene srece
  • Infinity
    15.2k
    Citav niz igraca

    Pepe, Alessandro Del Piero, Roberto Baggio, Alan Shearer, Ruud Van Nistelrooy, Robert Pires, Mikel Arteta...
  • Patrik11
    120
    To je tako kad se igraci jos dok igraju za pionire guraju po raznim umjetnim travnjacima dvoranskim turnirima sve se to odrazi na ozljede osobno znam slucaj za kidanje ligamenta ujutro nogomet na hibrodnoj travi posljepodne dvoranski turnir i pukli ligamenti momak ima 17 godina
  • Patak
    2.2k
    Na početku priprema se ozlijedio Jakov Antun Vasilj mislim s istom ozljedom. Tad su krenuli pehovi...
  • Captain America
    14k
    Nadam se da će ga operirati isti liječnik ko i Oršu.

    Puno sreće s oporavkom.
  • serbus
    3.6k


    Molim da se u ozljeđene velikane puknutih prednjih križnih upiše i mene ... 10.7. Vir košarka ... :rofl:
  • Patak
    2.2k
    Sretno s oporavkom!
  • IceMan
    1.5k


    Ja više nikad nisam zaigrao. Igrao sam u četvrtoligašu, s 30.god puknuli križni i menisk unutarnji, pa su mi u dva navrata odgađali operaciju jer je bila korona i nisu takve zahvate radili, pa mi se oštetila u tih godinu hrskavica.. pa su me konačno spojili al to više nikad nije to to.

    A nastradao sam na prijateljskoj utakmici, klasika - udarac u stajnu nogu i koljeno se zarotiralo.

    Nadam se samo da će se i Orša i Luka vratit na stare puteve, ipak je drugo za nas amatere i profesionalce, al opet, ima i profi igrača koji nikad više nisu bili isti...
  • Patak
    2.2k
    Ovaj dr. Vrgoč ulijeva povjerenje. Nadam se da će i Stojke kod njega pa zajedno na rehabilitaciju.
  • superhik
    10.4k
    Komentar prof. Gorana Markovića koji je liječio Majera i još neke nogometaše Dinama:

    Još jedna teška ozljeda koljena u nogometu - potpuna ruptura ACL-a. Ozljeda je nastala tijekom zagrijavanja, što nije čest slučaj. Pošto nema službene snimke, mehanizam nastanka ozljede mi nije poznat.

    Da li se ova konkretna ozljeda mogla spriječiti? Ne znamo. Znamo da možemo smanjiti stopu nastanka ruptura acl-a za čak 50%, ali nismo u mogućnosti reći nekome ponaosob da ćemo mu/joj spriječiti nastanak te ozljede. Ali možemo smanjiti rizik njenog nastanka.

    Većina komentara posta su želje navijača i dobrih ljudi da se Luka brzo oporavi. Moja je želja da se uspije vratiti nogometu na razinu kvalitete koju je imao prije ozljede ili, po mogućnosti, još više podići tu razinu kvalitete 3-5 godina nakon povratka nogometu. Zašto? Zato što se najveći broj nogometaša nakon ove ozljede vrati sportu kroz 7-12 mj. (njih 85%), ali <50% ostane u nogometu na istoj ili višoj kvalitativnoj razini 3-5 godina nakon povratka sportu. To su činjenice.

    Ujedno pozivam sve roditelje nogometaša, rukometaša ili košarkaša starih 12-18 godina te sve punoljetne sportaš iz navedenih sportova da dođu na preventivni pregled i mjerenje živčano-misicnih funkcija, a s ciljem uočavanja i uklanjanja funkcionalnih ili strukturnih nedostataka koji mogu povećati rizik nastanka ovako teških ozljeda poput rupture ACL-a.
  • NitkoBitan
    12.3k
    preventivni pregled i mjerenje živčano-misicnih funkcija, a s ciljem uočavanja i uklanjanja funkcionalnih ili strukturnih nedostataka koji mogu povećati rizik nastanka ovako teških ozljeda poput rupture ACL-a.superhik

    Sumnjam da se ovo nije obavilo na lijecnickom pregledu prije potpisivanja na Dinamo. Jednostavno losa sreca i to je to, idemo dalje. Dinamo ce ovo definitivno lakse "prezivjet" od samog igraca kojem zelim brz i uspjesan oporavak.
  • og1986
    2.9k
    I cijela medicinska struka je upitna. Nedavno su pisali kako su Boška Šutala krivo liječili pola godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.