• Orc123
    5.2k
    Da istina oni vrijede duplo manje ali su puni kvalitetnih internacionalaca koji su na vrhuncu karijere vrijedili po tm puno vise, nor. Amrabat, zuber. Itd itd....
  • Mr Anderson
    5.4k

    Kaj pričaš? Ako im on nije rekao da se povuku na početku drugog poluvremena onda je kriv što ekipa nije fizički spremna. Deset dana se nije igralo, o.kojem umoru od HNL-a pričamo. Kažeš bile su greške. Te greške su plod nespremnosti.
    Najbolje da sad svi stavimo roze naočale i kažemo kak je sve super jer je to Bišćan. Loši smo bili u superkupu, u prvenstvu protiv tovara smo bili dobri 65 minuta, jučer samo 45 minuta. Pričam o jačim protivnicima. Goricu nismo uspjeli dobiti jer smo igrali dobro samo pol sata. Dobra je bila prva protiv Astane, ali realno oni su rang Gorice.
  • bluepower86
    822
    U redu pali smo 2pol.Dinamo je pretplacen na pobjede u europi ili?Razmazili smo se previse.
  • Georg Koch
    3.7k
    Sada malo hladnije glave, ali nazalost istoga misljenja moram se poduze osvrnuti na sve ovo sinoc, a koje je posljedica nekog malo duzeg vremena.

    Kao sto sam masu puta pisao, prvi sam koji je podrzavao Biscana od pocetka, njegovo postavljanje i sve oko toga, ali ovo sinoc je stvarno preslo svaku mjeru.

    Kao sto sam pisao prosli i ovaj tjedan, dragi Igore, vodis Dinamo kao Rudeš. U dvije presice prije AEK-a prica se stalno svodi, tesko, bit ce tesko, opasan protivnik i samo u krug. Nijednom nismo culi, ok postujemo AEK, grcki prvak, ali mi smo Dinamo, idemo na pobjedu i prolaz, bolja smo momcad ali to moramo dokazati na terenu. I kako ce se igraci postaviti i zamisliti nakon tih bezlicnih komentara, nikako. Kako bi tek pricao da igras protiv Bayerna? Ili mnostva klubova iste/slabije kvalitete, a opet puno boljih od Dinama na papiru?!?

    Ulazak u utakmicu, 1.pol top, mada kao sto sam sinoc pisao, uz malo vise rizika i presinga, mogli smo(citaj:trebali) voditi i vise. Trebali smo ih pojesti!!!

    A drugo poluvrijeme spada u domenu vjerovali ili ne.

    Nikad, ali nikad nisam vidio utakmicu gdje je ocitije da je trener izgubio. NIKAD!!!

    Cijelo drugo poluvrijeme mi smo samo bunarili, ispucavali na Petkovica koji se bori, 70% akcija u 2.pol . nas playmaker bio je Josip Sutalo. Dovoljno govori, zar ne?

    Prvi gol koji smo primili ne okrivljavam Misica ni 1%, niti toliko. Greska je njegova, ali ok, ali greska je posljedica pickaste igre koju smo igrali od 46.minute, tako da je i taj gol trenerov!!!

    Umjesto da napadnes dalje, povedes sa 2-3 razlike(jer realno smo bolji za toliko) ti se povuces kao da u AEK-a igraju Foden, Grealish i Haaland.

    Nastavak od 1:1 jos tuznije, bezidejnije, bezlicnije.

    Spikic se ozlijedio, ok. Ali ulazi Emreli koji nije krilo, nema motoriku, prodornost, agresivnost da ce nesto uraditi, i znas da gubis odmah u startu.

    u 70.minuti dvostruka izmjena i mi od tada na terenu igramo bez ijednog nominalnog krila.

    U vezi Misic, Ljubicic i Sucic, a na krilima Baturina i Emreli koji to nisu.

    TAKTICKA NULA!!!

    Zasto je doveden taj japanac Kaneko ako ne moze odigrati prodorno na krilu koje mu je prirodna pozicija 20.minuta . Zasto si inzistirao na njemu? Da uradi dar-mar protiv Rudesa? Bravo.

    Sto se tice fizicke spreme, smijesno, amaterski, nizerazredno. I za ovo krivim samo trenera. Ni Perasicu, ni BBB, ni Barisica, ni igrace.

    Imas 10dana bez utakmica, DESET DANA!?! I momcad ti pada od 60.min sve vise i vise, pa daj tko ti je u stozeru? Ovo je toliko nevjerojatno da se ne moze docarati preko tipkovnice!!!

    Jakirovic da je sinoc bio na klupi, dobili bi sa minimalno 2 razlike, a vjerojatno i vise.

    Nikad mi teze nije pao poraz ko sinoc, nikad, a pratim Dinamo 25.godina, i svega sam se nagledao. Zasto?

    Zato jer smo mi od ovih tuljana bolji minimalno za 2 klase. Minimalno!!!

    Samo igramo pick**** igru, i popusimo ko zadnji amateri.

    Nas prvi sastav sinoc u odnosu na prvi sastav AEK-a duplo je skuplji po transfermarktu. DUPLO!!!

    Pusti mi price o pojacanjima, najveca pojacanja si imao sinoc u vidu ostanka(zasad) svih stozernih igraca. Livakovic, Sutalo, Ivanusec su prvi sastav 2-3 repke na svijetu, po rezultatima u zadnja 2/3 natjecanja, a Petkovic je skoro pa prvi sastav.

    Morali smo samliti Grke, i u uzvrat otici pametno takticki odigrati i proci dalje.

    A sta sad? Sta Bog da.

    Sta kaze Igor na presici poslje tekme? " Tesko cemo previse moci napraviti u uzvratu"...ha ha ha ha. Jel mu moze netko rec da nije trener Olimpije iz Ljubljane nego europskog giganta Dinama, po kim su padali zadnjih godina Chelsea, Tottenham, Sevilla i mnogi drugi. Moj Igore sta se dogadja sa tobom?!?!?!

    Teoretski mozemo mi proci u subotu(sto se nadam, i vjerujem jer sam jebeni optimist uvijek, a pogotovo sada jer znam da imamo kvalitetu puno vecu nego ovi tuljani).

    Realno, mozemo dobiti 0:3, ali ni to nece kod mene nimalo isprati gorak okus od ovog poraza, i odmaci me od uvjerenja da Igor nije dorasto nasoj klupi, jer ovo sinoc je samo njegov, neshvatljivi poraz.

    Povijesna utakmica iz mase razloga, zbog navijaca koji trunu, zbog financija, zbog atmosfere oko kluba. I ti se tako luzerski postavljas, nevjerojatno.

    Zivim za Dinamo od malih nogu, probao sam  do sada isticati samo pozitivu i to gurati, ali nakon sinosnje predstave, ovo je moralo izici iz mene. Moralo, jer zivotom garantiram da je sve ovako.

    Ako je Leko dosao u Hajduk(trener sa vecim imenom trenerskim, i rezultatima od tebe), pokusao igrati sa 3 u zadnjoj liniji sto igra citav zivot, nije mu islo, odustao je, prilagodio se ekipi, malo to doradio i realno napravio stroj, poslusao savjete i sugestije i uklopio se u to.

    Zasto ti Igore mozes biti i dalje tvrdoglav, zasto ti mozes biti bezlican na presicama, pa i  na terenu, zasto ti ne radis pravovremeno izmjene, i zasto ne igras napadacki kao sto Dinamo to radi uspjesno prije tebe godinama, na svim frontama. Nema opravdanja za to, nema.

    Puno kredita je potroseno, malo ih je jos ostalo.

    Nadam se da ces shvatiti koju velicinu treniras, tako se poceti ponasati a i djelovati na terenu, jer svi te volimo, to ocekivamo od tebe, a onda i SAMO ONDA moze doci uspjeh.

    Boze daj.
  • Infinity
    15.3k
    Pokusavam se smiriti, al dzaba. Danas me poraz muci vise nego jucer. Svasta bih napisao, al sve se svodi na jedno, Igor Biscan nije trener za Dinamo i treba otici odmah. Ne treba cekati ni uzvrat, jer u uzvratu nece napraviti nista, a potrosit ce cetiri dana novom treneru.

    Vjerujem da ima slobodnih trenera koji su spremni vec danas doci u Zagreb, ali ih treba platiti. Vec par mjeseci nismo poznati po tome, pa zato i imamo to sto imamo, ekipu na kojoj se stedi, ali i trenera na kojem se stedi.
  • Nogo
    1.3k
    Po meni mi možemo nešto napraviti jedino ako se probaju igrači staviti na svoje pozicije.
    Livi, Miha, Šutalo,Perić, Rista, Mišić, Bulat, Ivanušec, Baturina, Špikić i Petković.
    Zamjene tokom utakmice: Kaneko (Špikić), Emreli (Petković), Ljubičić, Sučić (Mišić, Bulat) i ostalo po potrebi. Ako se ganja rezultat onda Drmić i netko u vezi na klupu. Da ne kažem da se mora krv pustiti pa makar izgubili. Sve kreće od volje trenera, pa neka to prenese na igrače, digne glas...
    Sve si kažem da nam je jedan "luđak" tipa Sopić samo da dođe u svlačionicu i kaže koju.

    Kopirao sam si post iz teme o svemu pomalo pa može admin tamo pobrisati.
  • Mihaljević
    8.2k
    Sopić? Točno se vidi po njemu da govori gluposti samo da nasmije narod , vjerovatno smišlja govor 2 dana prije utakmice za sve ishode...
  • hardek
    1.5k
    Znam da smo svi generali poslije bitke ali puno je bilo grešaka u vođenju utakmice jučer. Kapa dole stručnom stožeru za pripremu utakmice u prvom poluvremenu ali očito je trener AEKa detektirao probleme kod nekih naših igrača sa iznošenjem lopte, a to su čini mi se bili Moharami i Ljubičić. Svaki puta kada bi lopta bila kod Moharamija išao je organizirani presing na njega a on umjesto da šalje loptu po crti, daje nisku loptu u sredinu gdje Ljubicic jednostavno sa igračem na leđima nema tu kvalitetu za primanje i odigravanje dalje. Također trener AEKa je našao način kako da brane duge lopte na Petkovića pa ni on neznam jel 2 duela dobio u drugom poluvremenu.

    Suma sumarum, obavezno za drugu utakmicu ubaciti stopera i Rileta vratit na desnog beka i pronaći načine da se lopta dovede do njihove polovice. Imaju u obrani, a i općenito fizički mocnije igrače od nas i jednostavno u skoku im ne možemo parirati pa će duge lopte i u uzvratu bit neupotrebljive.

    Da se razumijemo, nisu oni neki bauk u igri na postavljenu obranu, ali mi smo jučer toliko srljali i gubili lopte u pozicijama gdje se to NESMIJE da su oni u tim kontrama izgledali kao Real Madrid a realno to nisu. Može se nešto napraviti u uzvratu ali trebat se će se za to dobro oznojiti.
  • dZg1986
    384
    Ma nećemo se zavaravati, sa ovakvim trenerom se ne može ništa napraviti u uzvratu. Bišćan je promašaj, a zna se i ko ga je doveo.
  • Nevo7
    608
    Bez puno filozofije u Ateni, vratio bih Perića u igru, Ristovskog na prirodnu poziciju, Ljubičića bi ostavio vani a Bulata unutra (kaj je najtužnije, jedni je uz Petkovića i Ivanušeca išao po loptu u međuprostor, tražio slobodu). Ljubičića bi uveo u drugom poluvremenu kad bi Bulat ili tko već fizički pao. Baturina unutra ako je oporavljen, ako ne, Bulat je bio dobar. Špikić je unutra jer nemamo boljeg. Za pravo, nemamo drugo krilo osim Japanca koji se treba aklimatizirati. Inače bi on bio prvi pik.

    lineup.png
  • Gražvydas Mikulėnas
    12k
    slažem se sa taktikom osim što bi Špikića ostavio vani, ne znam zakaj ljudi pljuju po japancu, odigrao je samo protiv istre nešto da mu možemo dati ocjenu, a to je po meni odrađeno fer.

    i umjesto perića bi stavio francuza

    znam samo da ako istrčimo u istom sastavu kao jučer da ne bude dobro, ako vidim rileta na stoperu, otkaz mu se sprema htjeli ne htjeli
  • Yovitssa
    345
    Aek zato ima natjecateljski ritam... ovo im je bila prva utakmica u sezoni!db-izbjeglica

    Što baca još goru sliku na cijelu situaciju...
  • Nevo7
    608
    Japanca bi inače odmah unutra stavio i forsirao bi ga, al "utakmica visokog rizika". Kako kažeš, stvarno je fer i korektno odigrao, a vjerujem da bi trčao više od Špike.
    Ista stvar za Perića i Francuza. Za Dinu znam kaj donosi, krakat, igra glavom, šlampav trk, a za Francuza nemam pojma, na pripremama "prevara", a onu tekmu kaj je odigrao protiv Astane sasvim solidno.
  • Blue Austrian
    337
    Ocekujem opet promaseni sastav i taktiku koju samo Igor zna.
    Kida mi zivce kad nesto ocigledno onaj ne vidi koji je odgovoran za to.
    4 Stopera naprimjer a svi na klupi dok ti bek igra stoper....onda neka Petkovic brani ako cemo vec pobrkati pozicije.
  • bluepower86
    822


    Ti ni sam ne znas sta si htio reci.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.