• Eduardo
    18k
    Fenomenalna večer za nas neutralne promatrače. Gledao sam multiprijenos i uživao. Strašna tekma u Eindhovenu kao i u Berlinu i Napulju, Copenhagen odličan protiv Bayerna, u Lensu isto zanimljivo. United je priča za sebe, ljudi su si skuhali sva tri gola. Komedijaši. Uglavnom, večer puna dobrih utakmica i dobrih golova, katastrofalnih pogrešaka skupocjenih igrača i čudnih sudačkih odluka.
  • xavier
    11.3k
    Sam si sebi odgovorio, lik je poslije Uniteda išao u Spurse i Romu. Znači B razina klubova. Sam je sebi u toj Romi slagao momčad, isto kao i u Unitedu.Mali Zeus

    Ako su Spursi i Tottenham B razina, kojom razinom smatraš United? :sweat:

    Znao sam da će Unitedu trebati dugo da se privikne na život bez SAF-a, ali očekivao sam da će to trajati 2-3-4 godine, a United je 10 godina nakon njegovog odlaska u sve većem i većem kaosu. Svaki novi trener je krenuo u totalni rebuilding i potrošio stotine milijuna da bi momčad na kraju bila još lošija nego prije.

    Zadnji primjer je Ten Hag za kojeg sam bio siguran da je sjajno rješenje, ali čovjek se nikako nije snašao u ulozi "menadžera engleskog tipa". Troši stotine milijuna da bi dovodio igrače koje je prije vodio ili ih zna...tako se radi kad vodiš drugoligaški klub, a ne klub gdje su ti dostupni gotovo svi igrači na svijetu. Mogao je imati Šutala + Livakovića za manje novca nego što je platio samo Onanu i obrana bi bila nemjerljivo bolja.
  • austrijanac
    2.8k
    Onana ce ga doci glave.
    Nakraju Inter bolje prosao sa Sommerom.
  • xavier
    11.3k
    Jedinstvo je prije i poslije Sir Alexa totalno prosječan klub.deda

    Engleska liga je tu stvarno specifična jer većina ostalih liga ima puno užu strukturu "velikih klubova". Ovdje ima jako puno klubova koji su imali "svoje" periode da ih onda nigdje ne bi bilo desetljećima. Ako pogledamo top 3 kluba po broju naslova, United je zadnji naslov osvojio prije 10 godina, Arsenal prije gotovo 20, a Liverpool ima samo jedan naslov u zadnji 30+ godina. Idući je Everton koji nije osvojio naslov 35 godina i tek ga je ove godine stigao City...stvarno bizarna statistika.
  • deda
    29k
    Pod prosječan naravno uvijek mislim na Englesku. Oni će bit velikani bez obzira na rezultat. No ako gledamo rezultat u toj istoj Engleskoj nakon odlaska Alexa oni su možda 5-7 klub na otoku.
  • xavier
    11.3k


    To je percepcija zbog kaosa koji vlada oko kluba, ali realno su bili 4. klub u tom periodu.

    City, Chelsea i Liverpool su ispred, ali kad pogledaš rezultate, United je bio ispred Arsenala i Tottenhama.
  • marcio amoroso
    33.5k
    Ne sjećam se tko je u to vrijeme bio trener Uniteda i u koga su vjerovali, ali nedovođenje Pepa je najveća greška u zadnjih 10 godina sigurno.
  • Infinity
    15.4k
    Bodovno, United je od odlaska Fergusona sesti klub u Engleskoj, mada su Tottenham, Arsenal, Chelsea i United u 20tak bodova. U deset sezona to i nije puno, pa je logicnije gledati trofeje, a tu je Chelsea debelo ispred svih, Tottenham ispod svih. Arsenal ima cetiri kupa, United tri, ali i tu Europa ligu.
  • marcio amoroso
    33.5k

    Koji su po potrošenoj lovi?
  • BornaPŽ1986
    1k
    Bitnu ulogu igra i Fergusonov odlazak dok novac jos nije imao toliko veliku ulogu u nogometu kao danas
  • Eduardo
    18k
    Ne sjećam se tko je u to vrijeme bio trener Uniteda i u koga su vjerovali, ali nedovođenje Pepa je najveća greška u zadnjih 10 godina sigurno.marcio amoroso

    Guardiola je za City potpisao u veljači 2016., a United je tri mjeseca kasnije potpisao Mourinha koji je došao umjesto Louis van Gaala. ten Hag je sedmi trener u nizu nakon odlaska Fergusona. Što se tiče tih velikih klubova koji si mogu priuštiti masno razbacivanje lovom ne postoji bolje trenersko ulaganje od Pepa pa koliko košta da košta.
  • Mali Zeus
    10.4k
    Ako su Spursi i Tottenham B razina, kojom razinom smatraš United? :sweat:xavier

    Isto B razina trenutno, al svakako puno veći klub od Spursa i Rome. To da se hvalio da mu je to kao najveći uspjeh dovoljno govori za sebe.
  • Mali Zeus
    10.4k
    Zadnji primjer je Ten Hag za kojeg sam bio siguran da je sjajno rješenje, ali čovjek se nikako nije snašao u ulozi "menadžera engleskog tipa". Troši stotine milijuna da bi dovodio igrače koje je prije vodio ili ih zna...tako se radi kad vodiš drugoligaški klub, a ne klub gdje su ti dostupni gotovo svi igrači na svijetu. Mogao je imati Šutala + Livakovića za manje novca nego što je platio samo Onanu i obrana bi bila nemjerljivo bolja.xavier

    To je zato što je struktura kluba nikakva. Ili ne vjeruje skautima ili skauti ne rade niš. Normalno bi bilo da ima sportskog direktora kojem kaže treba mi takav i takav igrač i onda mu taj sd predloži par igrača, ovako mu se dovodi koji god igrač za veliku lovu i eto sranja. On će vjerojatno dobiti otkaz, doći će novi trener s nekom drugom filozofijom, opet sam dovoditi igrače i sve će ići u krug. Liverpool je potpuno promijenio strukturu kad je došao Klopp, nije on sam dovodio igrače u smislu da mu nitko ne bi dao veto. Čak je bio protiv dovođenja Salaha. Samo jedan primjer.
  • Mali Zeus
    10.4k
    Guardiola je za City potpisao u veljači 2016., a United je tri mjeseca kasnije potpisao Mourinha koji je došao umjesto Louis van Gaala. ten Hag je sedmi trener u nizu nakon odlaska Fergusona. Što se tiče tih velikih klubova koji si mogu priuštiti masno razbacivanje lovom ne postoji bolje trenersko ulaganje od Pepa pa koliko košta da košta.Eduardo

    Dolazak Pepa u City se pripremao godinama prije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.