• Keyser Soze
    8.6k
    Lozina izjava je jedna od većih gluposti koje sam pročitao u zadnje vrijeme. Ako Hajduk bude prvak idu u 1. pretkolo LP, računamo da to prolaze, a u drugom im neće bit toliko neprelazni protivnici, dapače. S tim su oni već osigurali plasman u grupe KL, imat će novih sponzora, Pukštasa će moći prodat za jebački novac jer je dečko budućnost SAD-a i igrat će za njih na SP 2026. sigurno, tu je i mali Sigur. Plus za nas je što će igrati ritam četvrtak-nedjelja, ali o tom po tom. Priča se to zadnje 3 sezone, ali ako im sad uzmemo titulu mislim da njihova priča lagano ide kraju, nije ni Litavac svemoguć i neće uvijek pogodit s igračima bez ugovora. Uzet titulu ove sezone je pod mus i njima, a i nama rekao bih. Nadat se da će se situacija sa statutom riješit ubrzo jer dok je kaos u klubu problemi će bit sve veći, a razlika sve manja.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Više sam isao retorikom da je ova sezona puno bitnija za nas nego za njih da bude prvak. Ako gledamo financijski i ako gledamo buducnost. Dinamo je vec izgradio status solidnog europskog igraca, igraci ce htjeti doci u taj klub jer zadnjih x godina igra europske skupine. Hajduk nije prosao maltezane, kazhastance, i normalno je da njima, makar igrali kvale za LP, nece htjeti doci igraci kao u dinamo.
    Na stranu nasu losu sezonu i trenutnu formu i igre protiv blkanija i sl.
    CInjenica je da dinamo ima renome, a hajduk nema.
    Hajduk ako osvoji prvesntvo i krene u kvale za LP, doci ce na istu situaciju kao do sada. Vjerovatno ce ispasti jako brzo, jer nije nositelj, niti ce igdje biti nositelj. Naravno da su cuda moguca, ali realnost je takva. Najrealniji scenarij je da ako hajduk osvoji prvenstvo , da i sljedece godine nece igrati europu.
    Najrealniji scenarij da ako dinamo osvoji prvenstvo da ce igrati neku skupinu, pa makar to bila i KL, i da ce osvojiti neki novac, i da ce neki igraci htjeti doci u dinamo.

    Hajduk nece odjednom dobiti 40mil eura, kao sto nasi novinaru vole staviti u naslove. Dobit ce neznatnu razliku nego do sad. Ono sto ce dobiti jest lijecenje frustracije i mozda mirniju sljedecu sezonu. To im jedino vidim kao veci plus, da ipak mogu mirnije odigrati sezonu i da nemaju takav pritisak, jer im je to najgori faktor zadnjih 5 godina.

    Ako hajduk ne dobije prvesntvo, ostat ce gdje je i sad, sa jos vecom frustracijom jer su eto, uzeli jesensku titulu (rofl).
    Ako dinamo ne dobije prvenstvo, izgubit ce daleko vise od hajduka, sto financijski, sto ugleda u europi, makar bi i u tom slucaju vjerovatno igrali KL.
    Znate i sami koliko je bitno da li klub igra u LP ili ne. Koliko igraca se odlucuje na to prilikom odabira kluba, i koliko igraca se odlucuje ostati u klubu ukoliko on izbori LP.
  • jedan u nizu
    6.7k
    imat će novih sponzoraKeyser Soze

    da, i dinamo je uprihodio tone i tone novaca od sponzora sto vec godinama igra skupine LP ili EL .
    O cem pricamo ovdje? Pa nije ovo FM da ce Hajduk odjednom financijski procvasti kada osvoje prvenstvo.
    Bit ce im eventualno lakse uci u skupinu KL nego do sada, Ali i to je jako tesko jer nece biti nositelji.
    Mi smo osigurali KL tako sto smo u drugom pretkolu izbacili Astanu. Dakle, hajduk ce morati preskociti dvije stepenice da osigura jesen, a uz status nenositelja to ce biti tesko.

    mislim ono, price da hajduk osvaja prvenstvo i ubire silne novce od sponzora i europe i da zaraduje ne znam koliko od prodaje igraca su price za malu djecu.
  • Petar86
    635
    Otkad se situacija zakomplicirala nije Hajduk dobar nego je Dinamo los, kad je Hajduk 1., nije bitno biti 1., ono sto je njih godinama krasilo patetika, cini mi se, pomalo ulazi i medu nas
  • Keyser Soze
    8.6k
    Hajduk odjednom financijski procvasti kada osvoje prvenstvo.jedan u nizu

    To je jasno da neće, ali su ozbiljno smanjili razliku između njih i nas u periodu zadnje 3 sezone, s titulom bi ju smanjili još više, a mi to ne smijemo dopustiti. Zasukati rukave, odradit posao i uzet prvenstvo pa na forumu neće bit ovakvih rasprava.
  • striko
    1.3k
    Lik napiše da Hajduk nema što prodati. Pa ako su Vuškovića za 13 utopili Pukštasa će za 20. Kao da je njima bitno što će biti nakon naslova. Proslaviti će ga više nego mi sve do sada. I ta priča o all in traje već tri sezone. Ako ih nekako i zaustavimo ove godine dogodine će ista priča biti. Jedini plus će nam biti što će vjerojatno igrati tempo četvrtak nedjelja i tu će se raspasi iako se nadam dok je god matematički moguće da neće biti prvaci!
  • jedan u nizu
    6.7k

    da, nisu je smanjili jer su poceli prodavati igrace (izuzevsi Vuskovica) ili jer su igrali europu ili ne znam sta.
    Financijski su narasli iskljucivo zbog navijaca, ulaznica i marketinga.
    Koliko jos mogu rasti? Rekao bih ne puno, zato jer crpe bazen svojih navijaca u Hrvatskoj ili dijelu ex yu. Nije da mogu odjednom ugrabiti jos 500k simptaizera ili navijaca.

    Zato cu se opet ponoviti. Nama je ovo prvenstvo bitnije nego njima. Oni nece ne znam sta dobiti od prvesntva kao sto vi mislite, nece to biti takav iskorak da ce odjednom postati stabilan klub.

    Ono sto vi mislite da ce se dogoditi, ce se dogoditi ako hajduk osvoji sljedece 3-4 titule zaredom, ne ovu jednu.
    Naravno da je ova godina prvi korak prema tome i olaksava put, ali imaju oni tu jos par godina da dobiju ono sto vi mislite da ce dobiti.

    Je li Rijeka postala puno uspjesnija od kako su uzeli titulu? Jesu im se slili svi novci odjednom u blagajnu, jesu poceli odjednom prodavati igrace i puniti blagajnu?
  • Ivdzo11
    3.3k
    Navodno Osijek dovodi neko strano ime za SD... Izgleda Portugalac

    Jučer u Osijeku viđen skaut ili sportski direktor kluba koji redovno igra Ligu prvaka.

    A i vidio sam na Twitteru od lika sto je dobro upucen u Osijeku da je jako ime i da su svi iznenadeni, pa eto vidjeti cemo
  • striko
    1.3k
    Ne možeš uspoređivati Rijeku i ovo hajdukovo ludilo nikako. Rijeka bi bez nas bila davno mrtva a Hajduk goni inat sve ove godine i na kraju će ispasti da su u pravu! Da bez mamića nema titula i da su oni isušitelji močvare blablabla.....
  • Noel
    4.3k
    Vi i vaša prčija hajdučija. Dosadili ste sa njima. 18 godina su na marginama hrvatskog nogometa. Veća konkurencija u tom razdoblju su Bjeličin Osijek i Kekova Rijeka. Vesele se kupu i rezultatima juniora u dječjoj Ligi Prvaka. Žive u mitomaniji. Lozo je reko dobro. Sve rade na silu. Boli ih pitanje da bit ćete možda prvaci i kaj onda? Izliječit ćete mali dio kompleksa kojeg nosite 18 godina. Nastavit će mrzit Zagreb ,Zagrepčane itd. Iz te mržnje se rodila želja da budu prvaci. Mržnja ih nosi. Od najmanje bebe do najstarijeg penzića. Raspravljate o njima kao ozbiljnoj nogometnoj priči a ustvari su smiješna priča bez pokrića. Gurana od medija i svojih novinara u istom. Mitomanija ukratko. Prestanite. Dovedu neke Dialoe Moufije i Dajakue i vama je to ozbiljna priča? I tako rade već godinama. Da to Dinamo napravi mediji bi razapeli ko je doveo ove invalide svi na forum pljuvali po sportskoj politici. Molio bi da se razlikuje ozbiljna nogometna priča od mitomanije.
  • Ban
    698
    Ako dinamo ne dobije prvenstvo, izgubit ce daleko vise od hajduka, sto financijski, sto ugleda u europi, makar bi i u tom slucaju vjerovatno igrali KL.jedan u nizu

    I projiciraj to na sljedećih nekoliko sezona -> to Hajduk čini kompetitivnijim i iduće sezone jer Dinamov gubitak = Hajdukov dobitak.
  • Mali Zeus
    10.4k
    Dovedu neke Dialoe Moufije i Dajakue i vama je to ozbiljna priča?Noel

    Dovoljno ozbiljna da su sad prvi i da im gledamo u leđa. Dijelom zbog raspada kod nas, ali i dijelom što su dobro tržili. Nisu oni doveli samo Moufije i Dialloe, nego imaju stoperski par Uremović - Šarlija, imaju tog Žapera koji im je riješio situaciju u sredini, na kraju krajeva ni taj Dajaku nije neka truba plus onaj Makedonac. Uglavnom dovoljno dobro da mi njih moramo hvatati, a ne oni nas.Teško primaju golove, naprijed su učinkoviti. Možemo sami sebe uvjeravati da je to sve skupa bezveze i da će se raspasti da nam bude lakše al realnost je takva da su u dosta dobroj poziciji.
  • jedan u nizu
    6.7k
    I projiciraj to na sljedećih nekoliko sezonaBan

    bravooooo,
    kljucni dio, SLJEDECIH NEKOLIKO SEZONA.
  • Ban
    698

    Razlika između tebe i Hajduka je što oni demagogiju koriste strateški i skoro pa politički, instrumentalno, a ti demagogiju koristiš za svoj vlastiti cope.

    Eto, sa svim tim Mufovima i Đavolima su ispred nas. Toliko o tome.
  • Ban
    698

    Pa valjda nam je važnije što će biti dugoročno nego kratkoročno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.