• db-izbjeglica
    13.7k
    ManU, Arsenal, Chelsea, Ajax, Barca, Marseille i svi ostali koje si nabrojao imaju konkurenciju koju čine bogati klubovi koje vode sposobni ljudi, pa kad gube, gube od objektivno boljih. Dinamo s najvećim prihodima od svih klubova u HNLu ima konkurenciju u vidu klubova koji dovode gotovo isključivo igrače bez plaćanja odštete, tome dodaju par juniora, sramote se u Europi iz godine u godinu - a mi im sada gledamo u leđa.Sajla

    Pa takva je konkurencija od nekoliko klubova u domicilnoj ligi i par klubova u europskim natjecanjima. Koliko klubova u svijetu je bogatije od manchester uniteda? Ne gube oni samo od citya, liverpoola, arsenala, real madrida, bayerna i psg-a već i od kopenhagena, galatasaraya, crystal palaca, brightona, itd...

    Što je to nego samo skalirana verzija dinamo protiv gorice, varaždina, hajduka, plzena, sparte, ballkanija i slično...

    Čak štoviše... vjerojatno je veća razlika između uniteda i kopenhagena, nego između dinama i astane...
  • jedan u nizu
    6.8k
    https://www.index.hr/sport/clanak/lozo-recimo-da-hajduk-bude-prvak-sto-je-tocno-dobio-s-tim/2517897.aspx?fbclid=IwAR0H3WeSg8cLaPP6oGokqwEeSJce_ieo9r5eXfTWsdR-sHgtqRz-xmRqAGw

    moram reci da se slazem s ovim.
    Sta ce hajduk dobiti u ovakvom stanju ako bude prvak? Opet ce ispasti u prvom pretkolu europe. Pare osvojit nece. Dobit ce jedino satisfakciju da su ispred dinama, nista drugo.
    Mislim naravno da je i to bitno, ali taj njihov pritisak je vise tu zbog isfrustriranosti jer nemaju titulu 18 godina i jer vise mrze dinamo nego sto vole svoj klub
  • Sajla
    4.1k
    istina je vjerojatno negdje između, ali kako god okrenuo mislim da moraš priznati da je u svim tim ligama konkurencija jača nego u HNL (bar do ove sezone) i da su klubovi u vrhu ipak izjednačeniji.
    ali poanta mi nije bila u tome da je nama rezultat ovakav jer se poklopilo da su drugi ovakvi ili onakvi, nego da je sve ovo došlo iznutra i da nemamo povjerenja u ljude u kancelarijama, pa otud crnilo i depresija. a po tome smo slični navijačima ManUtd-a, zar ne? nije baš da kod njih vlada neka vjera u napredak s trenutnim vlasnicima.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Mislim naravno da je i to bitno, ali taj njihov pritisak je vise tu zbog isfrustriranosti jer nemaju titulu 18 godinajedan u nizu

    Pa naravno, ne zamaraju se oni europskim pretkolima LP i što će biti poslije. Mislim poanta svakog natjecanja je da se, ako možeš, boriš da budeš prvi i osvojiš nešto, osobito ako nisi dugo. No Lozo je s druge strane dobro poentirao da od one nedužne dječice koja ne voli fritule i koji su bili u finalu juniorske Lige prvaka u prvoj momčadi igra tko. Sigur?
  • jedan u nizu
    6.8k

    ma sve jasno, slazem se. Ali recimo svi novinski natpisi, da je ovo kljucna godina u HNL i da ce prvak dugorocno imati korist.
    Ma kakva korist za hajduk?
    To je jedino za Dinamo, jer se mijenja format, i jer je bila prica o direktnom ulasku u LP.
    Ovo je kljucna godina za dinamo da bude prvak, dok za Hajduk to nista posebno ne znaci
  • Petar86
    635
    Stvarno ne virujen da se pojedinci slazu s tim jebivjetrom s tva da hajduku nece znaciti 1 misto
    Pa nije 1.HNL 3 zupanijska liga za pionire di se za 1 misto dobije pizza i cola
  • jedan u nizu
    6.8k

    viruj ili ne viruj

    ako gledamo financijski, razlika je nikakva. Prvoplasirani dobije 1,23 mil e, drugoplasirani 1,14 mil e.

    nitko nije spomenuo samu cinjenicu da osvojis nesto i budes ispred rivala, nego sto to dugorocno njima znaci.
  • Petar86
    635
    Evo ja cu reci par stvari zasto mislim da je bitno pa vi recite ako sam u krivu
    Ako su 1. automatski znaci da klub radi dobro i da ce se ova ludost oko kluba jos udvostruciti sto automatski znaci vise novca, a vise novca vise svega
    Ako si 1. igraci ti automatski vrijede barem 30% vise jer valjda nekog vraga valjaju ako su isprid jednog Dinama renomiranog europskog kluba, automatski ne prodajes za sitnis nego naplacujes, lakse privlacis igrace, recimo otkud nama pravo da smatramo da se mi mozemo kval u europi, a oni ne (osim ako ubodemo sad s 2, 3 pojacanja), a ako krene nizbrdo ni na lito vjv necemo moci dovesti pojacanja jer novca nema
  • Petar86
    635
    Nije bit 1 isprid rivala to je najmanja stvar, nego milijun drugih stvari takodjer smatram da su oni na prekretnici sve se moze raspast u iduce 2 god ali takodjer mogu izrasti u ozbiljnog rivala
  • Imamo Dinamo
    3.4k

    To sto bi oni bili jedne sezone ispred Dinama ne znaci da mogu pocet nabijat cijene. Cijene igraca se ne bildaju kroz HNL jer nam je liga jad i bjeda. Cini mi se da je i Bara pricao o tome - igraci iz HNLa se nece moci masno naplacivati dok ne krenu rezultati u provjerenim natjecanjima (LP, EL, ECL)
  • Petar86
    635
    Dobro da, Bara naravno zna bolje od mene laika mada ja smatram da se cijena dize makar minimalno.
    Idalje mislim da itekako znaci 1 misto
  • BornaPŽ1986
    1k
    Sta ce hajduk dobiti u ovakvom stanju ako bude prvak?jedan u nizu

    Zar stvarno? Zasto smo mi bili onda prvaci godinama kad smo znali da ce nas Lyon nabijati kod kuce 1:7 i slicno? Ne razumijem ove argumente a u clanak ne bi usao ni da mi plate cisto zato jer zakljucujem po naslovu da je clanak kandidat za shit of the day. Sto cemo mi dobiti od toga ako budemo prvaci a ne mozemo Balkani pobijediti? Eto takva je logika naslova.
  • Ban
    698

    Bez uvrede, ali imaš jako plošno shvaćanje cijele te dinamike.

    Ako Hajduk bude prvi -> automatski znači da Dinamo nema ni teoretske šanse ući u LP i podebljati svoj budžet -> nakon što proda Baturinu, a potencijalno ode i Petković, nema novaca za adekvatna pojačanja

    To je sve unutar jednog ljeta i bez da uopće računamo da bi se Hajduk igrom slučaja možda i mogao kvalificirati u LP. Otvoriti će se jednom i njima put do Europe, ne možemo na to samo odmahivati rukom.

    Projiciraj to sada na narednih 5 godina. Možda se ne kvalificiraju u LP, ali nećemo ni mi što njih automatski čini kompetitivnijima. Zašto oni u tom novonastalom omjeru snaga ne bi imali relativno veće šanse za ubosti još koju titulu u narednih 5 godina? Sigurno neće sve, ali ako osvajanjem titule fingiraju nas i naš model poslovanja koji je uvelike ovisan o tim europskim sredstvima onda je jasno da HNL poprima neku novu dinamiku.

    Bez europskih sredstava Dinamo svoje najbolje igrače mora prodavati ranije i po nižim cijenama jer klubovi razumiju da su nam potrebne pare. To je negativna spirala.

    Misliš li da Hajdukova uprava radi bolji posao od naše? Ako misliš, a trebao bi, onda nema razloga da oni u ovom iznad opisanom kontekstu ne odnesu barem dio kolača na jug, to jest nema razloga da se lošije od nas prilagode na tu novonastalu dinamiku.
  • boem
    309
    Ako postanu prvaci, porast će im brutalno prihodi od navijača, novi sponzori će se priključiti, rastu cijene igrača, a imaju ih par koje potencijalno mogu dobro unovčiti (Pukštas, Sigur...). Pokazali su da relativno dobro vode sportsku politiku, tu je i mogući dolazak Perišića...

    Svi su uvjereni da im je ova sezona ta, nema slađeg od tog da ih sad spustimo na zemlju. Financijski su sigurno nategnuti, bez naslova i ove sezone teško da će se moći značajno pojačati za iduću
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.