• rioda
    3.4k
    Upravo to je i razlog zašto sam jučer napisao da neće dočekati novu godinu u Osijeku. Dovedeš SD-a od koješ da će izmisliti nekakvo pojačanje, a on dovede Soldu iz Gorice, pikira napadača iz druge lige i sl.

    Treba neko vrijeme da se stvori ekipa, a pojačanja moraju biti kvalitetna i pogođena, zasad mi liči da će oni momčad nakrcati poluigračima koji će im zasrati sezonu do početka jeseni
  • Mlađi referent
    11.4k
    Boto ili će bit genijalac koji u takvim igračima vidi nešto kaj ne vidi nitko živ ili će bit jedna od većih prevara našeg nogometa. Ništa između.

    Zna li se koliko ga plaća Osijek?
  • Jaro
    6k
    Bez ulaska u kvalitetu igrača koje Boto dovodi, čitajući ovu temu, moglo bi se zaključiti da su HNL klubovi veliki igrači na nogometnom tržištu te da je dovođenje igrača iz "lokalnog" bazena sramotno. Koga bi Osijek trebao dovesti? Igrače iz Premiershipa ili Bundeslige? Ili se opterećivati kao Slaven Belupo neobičnim strancima čije je iskustvo u nogometu u najmanju ruku upitno?
  • dinamo u srcu
    1.4k
    moje misljenje je da bi Osijek trebao samo ulagat u svoju skolu nogometa i gledat igrace iz Slavonije i Baranje.
    Slavonci su uvijek bili dobri igrači fizički i trkački jako dobri. Imaš Cibaliu Vukovar,Bijelo Brdo. Zrinski Osječko. To su igrači kojima bi Osijek zaradio, kupio ih jeftino a profitirao ih kasnije u jače klubove i na njima zaradio.
  • Paggini
    10.3k
    moje misljenje je da bi Osijek trebao samo ulagat u svoju skolu nogometa i gledat igrace iz Slavonije i Baranje.dinamo u srcu

    Jel misliš da za njihove ambicije osvajanja lige i kompetitivnosti je taj bazen igrača u Slavoniji i Baranji dovoljno velik? Ni blizu... Oni mogu imati nekog Matkovića, potrefi im se neki Beljo, ali isporučivati na razini koju zahtjevaju te ambicije ne mogu. Mislim, ne može ni Dinamo, a kamoli oni.
  • Captain America
    15.1k
    Dovedeš SD-a od koješ da će izmisliti nekakvo pojačanjerioda

    Dovesti stranog igrača u Hrvatsku kvalitete Thea, Gabriela ili Miereza je jako nezahvalan posao. Nije slučajno Dinamo imao najbolje rezultate u 21. stoljeću kad se maknuo od razno-raznih Sarea, Goncala, Machada i okrenuo domaćim igračima. Rijeka je isto tako uzela naslov na domaći pogon+Gorgon, a i ovu sezonu su iznijeli domaći igrači. Nikoličius je isto izmišljao toplu vodu s Kačaniklićima, Diallima, Anellima... pa su nositelji momčadi stranac iz akademije Pukštas i domaći Sigur, Uremović, Šarlija, Krovinović i livaja. Cigani su istresli ogromne novce na strane igrače prošlo ljeto pa je rezultat u LP bio isti broj bodova kao mi kad nas je nosio Krstanović u lakšoj grupi nego našoj lanjskoj.

    Jako se podcjenjuje kemija među igračima, a najlakše ćeš ju stvorit među igračima koji su sličnog mentaliteta. Od 5 stranih igrača koje dovedeš, 1 će biti top kvaliteta poput gore navedene trojke, 2, 3 će biti igrači za rotaciju, a 2, 3 će biti škart. Nije li se onda bolje okrenuti lokalnom tržištu nego dovoditi strance čisto da ih dovedeš?
  • rioda
    3.4k
    Sve jasno i slažem se s tobom, samo hoću reći da za dovođenje Solde nisu trebali dovoditi Bota, takve transfere je mogao odrađivati i Kulešević
  • Bosskovitz
    8.4k
    Boto ili će bit genijalac koji u takvim igračima vidi nešto kaj ne vidi nitko živ ili će bit jedna od većih prevara našeg nogometa. Ništa između.Mlađi referent

    To zapravo i je poanta dovođenja sportskog direktora: s jedne strane veze, s druge strane postaviti dobru organizacijski strukturu od škole do prve momčadi, i s treće sposobnost prepoznati igrača koji može pomoći klubu. Znam da Osijek plaća ozbiljan novac i s te strane može biti konkurentan, no razumno je postaviti pitanje kolika je zaista Botova sposobnost kada s 58 godina, de facto na vrhuncu karijere, dolazi u Osijek. To mu je već treći posao sportskog direktora u zadnjih 6 godina, ide po kvaliteti klubova prema dolje (Shaktar > PAOK > Osijek) i malo ostavlja dojam karijere na lovorikama očito uspješnog skautskog posla u Benfici. Ni Shaktar ni u PAOK pod njim nisu napravili neki značajni, vidljivi napredak; možda interno jesu ali se to ne vidi na rezultatima.

    Daleko od toga da je loše raditi za Osijek ili da čovjek ne zna posao, ne mislim to nego mislim da je možda overhypean njegov dolazak u Osijek. On je malo iznad razine Osijeka i to je dobro za njih, ali stvorio se dojam kao da su praktično oteli sportskog direktora nekom velikanu, što nije slučaj.

    Samo će rezultati pokazati koliko je Boto uspješan u tome.
  • Tongo Doumbia
    2.9k
    jedan je trener, da ga ne imenujem, u BIH rekao da recimo baza reprezentacije mora biti domaće prvenstvo, odnosno Premijer Liga.

    Svi su se novinari na to nasmijali, jer su odmah naravno mislili da okosnicu ekipe trebaju činiti igrači Zrinjskog ili Borca. Ali ne, iznio je fakt (kojeg ni ja nisam znao) da su u hrvatskoj momčadi iz 2018. čak 22 igrača igrala domaće prvenstvo ili prošli kroz omladinski pogon nekog od prvoligaša, samo Rakitić nije. I na takvu "bazu" je zapravo mislio.

    Uglavnom, slažem se, podosta se omalovažavaju "naši" igrači i prvenstvo.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Istina, da. Imam dojam da nismo navikli da kadrovi osim igračkih sa stranim klubovima u CV-u dolaze u HNL pa se stvori određen, možda pretjeran hype.

    Meni recimo potez sa Zekićem i nije toliko loš, a naišao je na dosta otpora. Ne vidim da je Zekić trener koji može stvorit momčad pretjeranu boljom nego ona jest. S druge strane, možda mi mrvicu oprečno djeluje da otjeraš trenera neke B klase jer si rezultatski ambiciozan, a dovodiš takve igrače koji nisu nužno klase. No, i to je proces, ako u svoje odluke vjeruje, a autonomiju očito ima, onda mu i treba Osijek dat vrijeme da se u konačnici vide rezultati.
  • Bosskovitz
    8.4k


    Pa da, ali valjda najgluplja stvar koju možeš napraviti je dovesti skupog i iznad svoje razine sportskog direktora i onda mu ne dati odriješene ruke da radi najbolje što zna, nego mu se petljati u odluke i preispitivati ih. On sad ima slobodu da radi kako misli da treba i to je dobro za sve, nema dijeljenja odgovornosti ni za uspjehe ni za neuspjehe.
  • Ivdzo11
    3.3k
    Benedik Mioč koji je ove sezone u Belupu odigrao 32 utakmice i pritom zabio 10 golova i dodao 6 asistencija odlazi u drugu poljsku ligu, klub sa sredine tablice.

    Iz poljskih medija doznaje se da će njegov novi klub biti Miedź Legnica koji je u drugom rangu poljskog nogometa, ali će iduće sezone pokušati izboriti plasman u Ekstraklasu.
  • bbb medimurje
    3k
    Nitko me ne moze uvjeriti da je klub iz sredine 2 poljske lige bolja opcija od kluba sredine 1 hrvatske lige
    Na stranu financijr
  • NitkoBitan
    13.5k
    Mislim da Mioc boluje od dijabatesa i to ga sprjecava da zaigra u nekom vecem klubu ili boljoj ligi. Isto kao i Bilbija koji je vjerojatno najbolji igrac Zrinjskog iz Mostara.

    Valjda bolji klubovi ne zele riskirat sa igracem kojem se zdravstveno stanje moze zakomplicirat svakog trenutka.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Je li imaš neku cifru o kojoj bi se moglo radit, koliko ga plaćaju?

    Bit će lijep izuzetak za naš sport ako osim slobode dobije i vrijeme. Ok, Osijek ima solidne temelje, ali ako je cilj titula, to protiv Dinama neće doći u godinu dana.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.