• marcio amoroso
    33.9k
    Nije ni čudo kada recikliramo trenere i uvijek se nadamo boljem. Niko Kovač je za Franjića koji je za naše pojmove bio mašina rekao da mu treba par mjeseci da fizički dođe na nivo Bundeslige.

    Zato nam se i desi da nas AEK koji je u prosjeku par godina stariji od nas pojede fizički.
  • sport
    2.5k
    Problem je u mentalitetu igrača jer naši kad osjete da ne moraju ići 100% odmah prebace u brzinu,dvije niže.
  • The Undertaker
    4.5k
    Ne vjerujem da je do znanja jer bar danas nije problem zatražiti savjet ili pomoć od Kovača, Bilića, Jurića, Leke, Petkovića, Tudora...Mislim, imamo mi trenera koji treniraju ili su trenirali vrhunske ekipe. Gdje zapinje kod nas, ne znam. Možda se plaše ozljeda ili imamo selekciju igrača koja ne može pratiti taj ritam i intezitet treninga. Volio bih kad bi netko na ovim podcastima pitao nekog našeg trenera kako on to vidi.
  • NORTE
    9.9k
    Ako se Petko stvarno vraća u prvu postavu protiv Osijeka onda očekujem sigurnu pobjedu i mogla bi ova polusezona ipak završiti s optimizmom za proljeće.

    Petko se za onaj promašeni penal može iskupiti jedino ako smanjimo minus do Božića i ako pobijedimo gubu uz njegov veliki doprinos idućih mjesec dana.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Uf, bome veliki teret na njegovim leđima zbog promašenog penala prije tri mjeseca.
  • Jaro
    6.1k
    imamo to da igrači ako im se trener ne svidi "ne stanu iza njega", on "izgubi svlačionicu" i da otkaz. A većina igrača mentalno nije na profi razini pa im vise pasu "Čačići" nego "Kovači".
    I repka i okupljanja se kod nas shvaćaju kao odmor s utakmicom/dvije u tom razdoblju - pa su u tim terminima vjenčanja, krstitke, proslave rođenja djece - svih nereprezentativaca kako bi i ovi iz repke mogli sudjelovati.
  • austrijanac
    3k
    Bitno da se Biscana (koji kao i Kovac je prosao "torturu" vani na treninzima) blati kad gazi svoje jer zna da HNL sprema je u minusu naspram vani.

    To sto nasi igraci nisu navikli pa kukaju da su mrtvi, to je druga stvar.

    "Ili jesi, ili nisi." - da iskoristim citat iz podcasta UPU.
  • The Undertaker
    4.5k
    A većina igrača mentalno nije na profi razini pa im vise pasu "Čačići" nego "Kovači".Jaro

    Iskreno, tu se ne slažem. Prije bih rekao da je obratno. Da su u našem klubu veterani kojim je Dinamo zadnji klub u karijeri onda ima smisla. Ali, svi oni (ili velika većina) žele otići vani gdje ih čeka veći intenzitet i utakmica i treninga. Bilo bi logičnije da podržavaju trenera i treninge koji će ih bolje pripremiti za inozemstvo. Bjelica je najbolji primjer.
  • Captain America
    15.2k
    Nije ni čudo kada recikliramo trenere i uvijek se nadamo boljem.marcio amoroso

    Nije samo do trenera. Majer je odmah nakon odlaska u Rennes ostao šokiran kampom i infrastrukturom unutar istog. Zekić je nekoliko puta ponavljao kakve uvjete imaju igrači u Šerifu.

    U isto vrijeme, mi se možemo samo nadati da će se Medić maknuti iz Zagrebella pa da dobijemo kakav-takav kamp.
  • Neki tip
    19.6k
    Nedavno sam komentirao zonaški (ne)optimizam uoči tekme s Rijeke pa mi je to dalo jednu malu istraživačku ideju.

    Zanimalo me, naime, kako su Zonaši glasovali na svakoj od tema uči svake utakmice koju smo odigrali ove sezone (osim Kupa i Superkupa).

    Izvukao sam podatke za svaku od utakmica i razvrstao ih po redoslijedu kojima su igrane, odvojeno HNL i Europa.

    Interpretacije i zanimacije, ako vam je zanimljivo, ostavljam vama, a naknadno ću napraviti i malo drugačije grupirane podatke. Čini mi se da bi zanimljivo bilo razvrstati ova glasovanja umjesto prema natjecanju - prema težini protivnika.

    Stavit ću zajedno sve utakmice odigrane s Hajdukom, Rijekom, Osijekom, AEK-om, Spartom i Victorijom u jednu grupu, a Astanu, Ballkani i ostatak HNL-a u drugu grupu.

    Mislim da ćemo tako dobiti zanimljivije podatke i podatke na koje manje utječe snaga protivnika, a više vremenski slijed...

    Uglavnom, evo vam na uvid pa se zabavljajte ako vam je zanimljivo:

    Graf-HNL.png

    Graf-Europa.png

    Napomena: H je "home" - doma, A je "away" - u gostima, ako nekome treba. :)
  • Neki tip
    19.6k
    Čini mi se da bi zanimljivo bilo razvrstati ova glasovanja umjesto prema natjecanju - prema težini protivnika.

    Stavit ću zajedno sve utakmice odigrane s Hajdukom, Rijekom, Osijekom, AEK-om, Spartom i Victorijom u jednu grupu, a Astanu, Ballkani i ostatak HNL-a u drugu grupu.

    Mislim da ćemo tako dobiti zanimljivije podatke i podatke na koje manje utječe snaga protivnika, a više vremenski slijed...
    Neki tip

    Graf-jaci-protivnici.png

    Graf-slabiji-protivnici.png
  • Infinity
    15.5k
    Majer je odmah nakon odlaska u Rennes ostao šokiran kampom i infrastrukturom unutar istog. Zekić je nekoliko puta ponavljao kakve uvjete imaju igrači u Šerifu.Captain America

    Oni su space shuttle za nas po pitanju infrastrukture.
  • xavier
    11.4k
    Ma dobro, na stranu infrastruktura, ona je takva kakva je i ne može se promijeniti preko noći, ali način treniranja možeš promijeniti doslovno preko noći.

    E sad dolazimo do pitanja je li to do trenera i njegovog tima ili je otpor igrača prevelik i cijela momčad jednostavno veoma brzo "prilagodi" intenzitet onom koji im više odgovara. Ako je prvi dio, prvoligaši i dio drugoligaša lako riješe taj problem dovođenjem stranih trenera (naravno, svaki klub sukladno svojim financijskim mogućnostima). No ako je ipak ovo drugo, onda se to na žalost ne može riješiti preko noći nego treba promijeniti stvari još u mlađim kategorijama.
  • Zagi
    5.8k
    Trči li Bodo više od nas ? Trči.
    Ima li Bodo drastično bolju infrastrukturu? Nema.
  • The Undertaker
    4.5k
    Dinamo ima tri velika terena sa prirodnom travom i jedan veliki teren sa umjetnom. To je dovoljno za normalne treninge. Ako netko u HR ima uvjete onda je to Dinamo. Nije tu razlika. Po meni, prvo selekcija igrača pa onda trening.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.