• Time
    637

    Obojica su 10ke,baturina je veci talenat i opcenito po meni bolji igrac i danas sutra ce se prodati za vise nego vidovic,ali i vidovic je veliki potencijal koji "mora" igrati,ali zbog ovog gore napisanog prihvatljivije je vidovica zrtvovati i staviti na ne bas njegovu poziciju nego baturinu.
  • Georg Koch
    4k
    slazem se, to sam zazivao vise puta ovdje.
    Vidovic krilo nije i popusit cemo vrhunski talent. Nije krilo i nikada nece biti. Nema brzinu, okomitost, hitrost, ponavljanje, nista. Nema jer nije krilo i to je to. To sto je bljesnuo u utakmicama protiv Istre i sl.nije nikakvo mjerilo.
    Dalje, mislik da Baturina vrlo dobro moze odigrati osmicu. Nisko teziste, dobra kretnja, agilan, brz, sve. Pa ako nista buduci da smo probali 707 sastava i opcija, valjda smo i go mogli.
  • DiddyGuela
    1.4k
    Ja na Vidovica gledam jedino i iskljucivo kao igraca koji je zalog za buducnost odnosno nasljednik Baturine kada se ovaj proda. Realno je da nas Martin napusti tokom ljetnog prijelaznog roka a na njegovu poziciju upadne Vidovic koji ce do onda biti u potpunosti upoznat i spreman na okruzenje i sustav. Nadam se da tako razmisljaju i ljudi u klubu, to bi bila planska zamjena za kljucnog igraca na odlasku odnosno tocno ono sto nismo imali kada je odlazio Oršić a znalo se da odlazi.
  • Juznjak
    3.3k

    Ma sve jasno ali mislim da je manje zlo držat Baturinu na osmici nego Vidovića na krilu. Nama treba rezultat sad a ne razmišljanje za koliko ćemo nekom uvalit Baturinu. Ako se ne varam i Ivanušeca smo gledali na osmici iako je i on valjda više desetka. S obzirom na nogomet kakav Dinamo većinom igra, tj. pokušava igrati, ne vidim razlog da Baturini smeta ako ga se spusti na osmicu. Svakako se on voli vratit po loptu, ima dobar pas, dobar šut, neće osvajat duele, ali ih ne osvaja ni Bulat, a od ovog ostalog navedenog Bulat jedino forsira taj svoj šut. Nema smisla da osmica bježi od gradnje napada, a upravo to Bulat radi nažalost.
  • Rex Ramae
    2.7k
    Ma ne vjerujem da će se prodavati Baturinu na ljeto, osim ako bi nekim čudom nešto odigrao čak pa digao cijenu ali s ovom igrom ni 10 milijuna ne možemo dobiti za njega, eventualno na potencijal ali on se utopio u sivilo i nije nositelj igre a trebao je biti, ne radi razliku ni u HNL-u, nema ništa od prodaje a i neka ga, nek' se pokuša dići do kraja sezone, onda onu tamo iza razvali i proda se za 30 milijuna i odlično za sve.
  • Facke
    2.7k
    A decki neznam. Cudna situacija. Prva poluvremena protiv Varazdina i Rijeke su bile uredu. Druga jako lose. V jedne i druge tekme. Plzen pak je bile jedne veliko nista. Cudna situacija. Uspel ih je Jakirovic male dici ali ljudi moji v kakvem sme mi stanju da Rile na terenu suze pusta, da se na Jakirovicu vidi da ga je strah (pogledajte mu lice nakon 2:2 Rijeke). Prepal se je skroz. Perkovic je zadnje tekme odigral jake jake dobre i zacementeral si meste u prvih 11. Nema Ljubicic na levomu beku vise kaj iskati. Perkovic i Kaneko su trenutne jedini koji mi se bas svidaju. Kaneko je grd igrac za protivnika. Mal,brz,dobra tehnika.

    Prizeljkival bi da Tibor dobi vecu minutazu. Kvaliteten je on igrac. Steta koj nema vece minutaze.

    Sad bi se male posvetil Jakirovicu. Moram reci da mi se svida da ne otkantame odma trenera nakon par losih rezultata. To mi je skroz okej. Znali sme se mi prerane trenera resiti trenera. Navikniti sme uspjeha pa sam i ja bil prije bana poludel na Jakirovica i poslal ga znate kam. Stvarne mi je bil pukel film. Al eto tak je kak je. Ja sam siguren da on da sve od sebe da su decki spremni, da imame momcad, da se resiju neki problemi. Al eto el je njeguv nacin rada sad dober za ovu momcad ili ne bu vreme pokazale. Naprimjer ne svida mi se kak otkanta igrace i kak se postavi. A da nekim drugima da kredita a ne pokazeju nis. Isto tak mi se ne svida kaj jos uvijek nije nasel prvih 11. Luta. Svaka tekma druga obrana, drugi vezni red, drugi napad. Mora se odluciti. Priliku su skoro svi dobili. Neki su iskoristili sansu neki ne. Djeluje mi zgubljen. Velik je te pritisak. On na to nije naviknut. Nigdje nije imel tuliki pritisak. Vidi se po njemu da je i on v kurcu. Al on mora biti drugaciji. Treba biti onaj pravi Jakir a ne ovaj zgubljeni. Kak to deli na momcad? Kakav je on takvi su i oni. Eto ja se nadam da bu prekrenul situaciju al jake jake teske.

    Jos jedna tema. Nasa uprava. Ja neznam ko tu koga jebe niti me zanima. Nasu mumiji necu komenterati ni kritizerati. Covek ima 87 let. Svi zname v kakvem stanju su ljudi u tim letima. On mi jos djeluje dosta fit, putuje na gostovanja itd. Iz respetka prema coveku nebum losu rec rekel. Koj se tice Vlatke,Podnara i ostalih bikuv u klubu, tak mi je sve jedne ste je u te uprave. Najbitnije mi je da delaji za klub , da im je klub prvi interes , da imame plan i ambiciju. Tera su na kraju imena u klubu nije bitne. Trenutna nam je uprava katastrofalna, slika kluba katastrofalna i tu se hitne mora neke premeniti.

    Iduca tema. Sportski direktor. Nije mi jasne ste bu to u klubu odlucil. Morti prijatelj s medugorja. Stvarne neznam.
    Kaj se imena tice koja su u medijama jedine ovaj decko s Ljubljane mi je okej. Svi ostali nemaju kaj iskati u klubu na te funkcije. Ni Zajec, ni Mikic. A nasega Simica se nema konstante koj braniti. Iste je zasral maksimalne, pobral se je nakon par meseci (to je bile odma jasne cim je dosel da nebude ni lete dan u Dinamu posto je on takuv tip), cem se je oko njega male zakuhale. Nije dobre delal i kraj price.
    Sad mi moreme nagadati ko je tu koga jebel al nije ni on bas nevin. Imel je i on svoje igrice vu transferima. Svasta sme precitali. Kulke sam cul v transferu Freya, da se ostvaril, neki menadzer bi dobil dosta novca. Nije mi jasen covek. Postavljal se ko sef a na kraju krajeva nis od toga. A za te njihove igrice su si sami krivi v uprave. Kulke je kriva Vlatka i ostali, tulike je kriv i Simic koj si je opce te dopustil. Ak je videl kulke je vur mogel je odma prejti. Ali ne tek je ostisel kad su prve kritike na njeguv racun pale.

    Dosta dug post. Imel bi jos sto stvari za reci al eto nek bu te za sad te.
  • OsamŠest
    2.7k


    Čital sam pol vure, al ko mu jebe mater.. Legendo!
  • sport
    2.5k
    Nikakav mali iz Ljubljane nije za SD Dinama,vjeruj mi na riječ.
  • OsamŠest
    2.7k
    Nikakav mali iz Ljubljane nije za SD Dinamasport

    Možda iz Ljubljane nije, al s Ljubljane je..
  • sport
    2.5k
    Znam ja dobro odakle je Goran,gdje je branio i gdje je radio,o dečku sve pet ali nije kapacitet za SD Dinama.
  • IceMan
    1.6k


    Facke :cheer:
  • Kepec
    5.1k
    Jedva sam čekao reprezentativnu stanku, odmor živaca malo, ali već mi je dosta.
    Kad će taj Osijek na Maksimiru.
  • xavier
    11.4k
    Ne tako davno imali smo Gvardiola, Livakovića, Šutala, Ademija (ok, on se vratio), Ivanušeca, Majera, Oršića, Gavranovića, KTC-a (i on se vratio), Lauritsena...nevjerojatno koliko je momčad oslabljena u svim linijama. Ok, naravno da ne možeš prodati Gvardiola ili Livakovića i očekivati da lako nađeš igrača koji će ga zamijeniti. No isto tako je više nego jasno da je napravljen jako loš posao oko slaganja momčadi. Kako sam već napisao, čovjek bi stekao dojam da prva briga uprave ove godine nije bila momčad nego nešto sasvim drugo...oh, wait :sweat:

    GOLMANI

    Prodan je standardni reprezentativac Livaković koji je po meni najbolji hrvatski golman nakon samostalnosti. Jasno da je teško naći adekvatnu zamjenu, ali nije jasno kako zaključiš da treba platiti 3 milijuna eura za Nevistića prije nego je Livaković uopće otišao da bi onda odustao od tog golmana nakon što si mu dao samo 14 (!) utakmica prilike.

    STOPERI

    Ostaneš bez Gvardiola (ok, više je igrao beka nego stopera) i Šutala, riješiš se Lauritsena i KTC-a "jer ti ne trebaju" da bi ostao na stoperskom paru Boško Šutalo - Perić te bi na kraju bolji stoperi bili povratnik KTC (koji 4 mjeseca nije trenirao ni igrao i više ti nije bio potreban) te Rile koji je zapravo bek. Ok, tu je olakotna okolnost što je u ljeto 2022. kupljen Boško Šutalo koji je trebao biti odlično rješenje, ali na žalost se ozljedio i kako trenutno izgleda, ne znam može li se više vratiti i biti igrač kakav je nekad bio. Perković je kupljen pa premješten na tribinu da bi sad opet bio tu iako često igra beka.

    BEKOVI

    Desno je situacija kako treba. Rile odličan plus Moharrami kao dobar backup. No problem je što Rile češće igra stopera nego beka pa je samim tim Moha de facto starter, a on mi defanzivno jednostavno ne ulijeva povjerenje.

    Lijeva strana nije bila riješena kako treba još od vremena kad je Gvardiol igrao tu poziciju. Pokušavalo se, ali svaki igrač se pokaže kao promašaj. Totalno suluda situacija. Najčešće tu igra vezni igrač Ljubičić iako u zadnje vrijeme igra i Perković koji je u principu stoper.

    CENTRALNI VEZNI

    Ne tako davno imali smo sjajnu kombinaciju Mišić + Ademi + top talent Baturina, ali uspjelo je i u tom dijelu momčadi otići u pogrešnom smjeru. Ademi je otišao pa se vratio, ali nije više onaj igrač od prije. Mišić je nešto pao zajedno s ostatkom momčadi, a Baturina je totalno potonuo u sivilo iz kojeg se sad pomalo budi. Bulat je iskočio više zbog dobrih slobodnih udaraca nego zbog ostatka igre. Ljubičić kad igra, igra beka, a ne veznog. Stojković i Kačavenda su trebali biti solidne kupnje, ali obojica su se ozljedili pa ih još nismo ni vidjeli kako treba. Posebno je to problematično kod Kačavende kojem je to već druga ozbiljna ozljeda koljena u kratkom vremenu. Doveden je i Vidović koji više igra krilo nego svoju prirodnu poziciju.

    KRILA

    Desno je Špikić bio pretplaćen na ulogu startera iako realnije nije ta kvaliteta. Zadnjih tjedana iskočio je Kaneko koji je jedan od rijetkih igrača koji pokazuju energiju i ideju za nešto napraviti. Znao je tu igrati i Emreli koji jednostavno nije krilo.

    Lijevo smo dugo imali Oršića da bi ga onda dosta uspješno zamijenio Ivanušec. Po prvih utakmicama činilo da smo tu poziciju riješili Vidovićem, ali pao je i on u nemilost trenera i sad je starter s te strane Špikić.

    ŠPICE

    Kad igra Petko, ovo je sasvim druga momčad. No kad ne igra, imamo veliki problem. Drmić i dalje izgleda kao strano tijelo, a tome ne pomaže ni činjenica što momčad jednostavno igra na način koji njemu nikako ne odgovara. Emreli ponekad zaigra kao "Petko za siromašne", a ponekad izgleda da mu ni to nije prava pozicija. Kulenović ima energiju, ali pitanje je ima li potrebnu kvalitetu. Kupili smo i Brodića, ali nije mi jasan ni taj transfer ni ideja kako bi nam on točno trebao pomoći.

    TRENER

    Stigao je trener čijom smo retorikom svi bili zadovoljni. Govorio je kako ćemo isgurno biti prvaci, kako ćemo igrati napadački, ratnički nogomet...problem je što ništa od tog ne vidimo na terenu. Naravno da je dio toga i do stvari napisanih iznad, ali to mijenja činjenicu kako većina igrača izgleda lošije nego u trenutku kad je on preuzeo momčad.


    Zaključak je kako (opet) imamo višak igrača na nekim pozicijama, ali je očit manjak kvalitete i što je još gore, manjak plana i ideje. Momčad je sklepana veoma čudno i teško je shvatiti ideju. Kad tome dodamo trenere koji inzistiraju na 4-2-3-1 iako već godinu dana jednostavno nemamo krila za tu formaciju, onda dobijemo ovo što imamo danas. Momčad koja je zadnja u skupini KL s Česima, Kazahstancima i Kosovarima te zaostaje 9 bodova za Hajdukom u prvenstvu.
  • badjibadara
    2k
    … uz dvije utakmice manje, samo bih nadodao. Ostalo top.
  • Eduardo
    18.1k
    Jutarnji od neki dan. Zaboravio sam postaviti pa ako je nekom promaklo evo podsjetnik (isprike ako je postavljeno već).

    yRpvVYY.jpg

    HqluWpN.jpg

    HlNaq7w.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.