• Zagi
    5.7k
    Ako je info u trenutku Čavlinine posudbe točan, dogovor je ovakav:

    Mali do kraja ove sezone na posudbi, a onda pregovori o nastavku karijere.
    Dinamo ga može otkupiti za 500k, u suprotnom postaje 100% Loksin igrač.

    Što znači da odluku o otkupu moramo donijeti sada. Ne možemo ga ostaviti još jednu sezonu pa onda reći "e da , ajd ga sad vratite".
  • NitkoBitan
    13.3k
    Jel Kotarski jos ima problem sa ispucavanjem? Sjecam se da u Gorici nije mogao posteno potkopat loptu.
  • marcio amoroso
    33.5k
    Ako se ne vjeruje Nevistiću i ako bi ga se išlo prodavati onda je po meni uvjerljivo najbolja opcija Ivica Ivušić.
  • xyz
    840


    Koliko se sjećam da se pisalo u medijima, Dinamo dvije godine ima pravo otkupa po dogovorenoj cijeni. Dakle, to bi se odnosilo i na sljedeće ljeto...
  • Nino Bule
    11.9k

    Lesicki je jucer pisao da je vec on lokomotivin a da dinamo ima ugrađen postotak od prodaje i buyback klauzulu
  • Zagi
    5.7k
    Ne bih se iznenadio da su to birtijaške polu-informacije.
    Može biti, meni ipak moja verzija ima više smisla. Kraj ove sezone..
  • Nino Bule
    11.9k
    Meni bas ova lesickijeva verzija ima vise smisla, klub dao slobodne papire ogromnom potencijalu s pravom otkupa koje je ograniceno na jednu sezonu ? Tesko.
  • Zagi
    5.7k
    Ne baš slobodne , mislim da je bilo 50-50 kod buduće prodaje.
    Isto magarad ima kod Šege i Teklića.
  • Nino Bule
    11.9k

    Pa to je slobodni papiri, 0 eura za takvog golmana su dali a bio je pod ugovorom s nama, naravno da mora postojat postotak/buyback
  • blue heart 72
    1.5k
    Ne znam prati li netko srpsku ligu. Ako netko prati, zna li možda kakva je situacija sa R. Gomesom i Diabateom? Partizan ima trenutno pun kufer problema i to na, svakom koraku, možda bi se tu dalo nekaj iŠČeprkati
  • Mlađi referent
    11.3k
    Ako ode Livi, je l’ bi vi preferirali golmana linije, ali dobrog shot stoppera ili malo klimavijeg u refleksima, ali dobrog za build up?

    Imam osjećaj da škole nogometa kod nas ovakve druge skoro pa i ne izbacuju.
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Kad ode Livi očekujte velik pad kvalitete jer se takav golman ne može zamijeniti niti za 10 milijuna a kamoli za milijun-dva koliko je Dinamo maksimalno spreman iskeširati za golmana. Ja bih u ovoj situaciji dao Nevistiću šansu a kao rezervnog bi doveo Čavlinu da se bori za mjesto prvog golmana. Ako Čavlina sa svojih 20 godina inzistira da odmah bude prvi golman Dinama onda bi kao rezervu doveo nekog drugog golmana. Ima u HNL-u (a i izvan HNL-a) dobrih golmana na bacanje koji bi pješke došli u Maksimir čekati svoju šansu jer to više neće biti situacija gdje je na golu Livaković i gdje se odmah zna da će drugi golman biti zacementiran na klupi nego će sada drugi golman imati realnu šansu da postane vrlo brzo broj 1.
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Ako ode Livi, je l’ bi vi preferirali golmana linije, ali dobrog shot stoppera ili malo klimavijeg u refleksima, ali dobrog za build up?Mlađi referent

    Uvijek bi radije da golman dobro brani nego da je dobar nogometaš. Za kreaciju igre, lopte sa očima, driblinge i slične stvari postoji ostalih 10 igrača u terenu. Za golmana mi je primarno da dobro brani a ako uz to još i dobro proigrava to je sitni bonus.

    Danas se u Hrvatskoj o tom igranju nogom golmana priča kao da to čini 50 posto golmanove kvalitete a to realno ne čini nije niti 5 posto važnosti u vrednovanju jednog golmana. Posebno je to postala tema otkad je Livaković jedinica u reprezentaciji. Nisu mu mogli naći mane pa su onda počeli pričati kako ne igra dovoljno dobro nogom i počeli su važnost igre nogom kod golmana preuveličavati do krajnjih granica. Danas u Hrvatskoj prosječan nogometni pratitelj misli da je to jednako važno kao i branjenje zicera 1 na 1, branjenje penala, branjenje dalekometnih šuteva, pravovremeno izlaženje na centaršuteve, dobro postavljanje itd.

    A i nisam uopće za to da mi golman traži komplicirana rješenja nogom. Ne volim ni kada stoperi idu izvoditi nešto kreativno ili kad driblaju 20 metara od gola a kamoli da bih želio da mi golman glumi playmakera. Ionako se iz svega toga golmanskog glumljenja Zidanea izrode jedino greške iz kojih padnu golovi, ne izrodi se ništa pretjerano korisno. Čak i kad golmanov pas uspije nije da tim pasom gurne svog suigrača u zicer nego si i dalje 70 metara od protivničkog gola. Zaključak koji se neće svidjeti mnogima: igra nogom kod golmana je najprecijenjenija stvar u današnjem svijetu nogometa (barem u RH) i to je po važnosti petnaesta karakteristika jednog golmana. Znam da će me popljuvati nogometni hipsteri i ljubitelji ''moderne'' golmanske škole (što god to značilo) ali ja uvijek biram Livakovića makar imao dvije lopate umjesto nogu nego nekog finog playmakera koji ne zna braniti. Golman nogom jedino treba moći šutnuti loptu iz sve snage preko centra ili dati siguran pas na najviše 10 metara daljine potpuno otvorenom suigraču. Ako suigrač nije 100 posto otvoren i ako pas nije 1000 posto siguran onda golman treba primjeniti prvu opciju to jest šutnuti loptu preko centra iz sve snage. Simple football.
  • Droljo
    5.8k
    Ako livi ode, po meni, je situacija jasna. Kreću pripreme, utakmica će biti. Dovesti čavlinu (ako struka misli tako) i nek se bore za jedinicu. Oba su mladi. Zagi treći. I uveo bih kao neki engleski klubovi da (nominalno) drugi golman brani kup (a ne kao kod mamića sve do polufinala i onda kad je gusto na klupu) i pola prijateljskih. Imati će utakmica i prilika za izborit se.
  • Ludovic IX
    5.9k
    u mladoj repki ima bar jednu veliku grešku po tekmi. kod ispucavanja , često pogodi protivnika na 40m.. na euru je radio čuda ali najčešće kad je sam i zakuhao frku
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.