• Efes Pilsen
    7.3k
    Da je Vlak imao pola Banove tekice mozda bi nesto od njega i bilo.
  • Kujtim Shalla
    2.4k
    Oliver Sonne, Danac. Njega sam više puta spominjao. Mlad, a iskusan. Klasa. Ima baš sve. Ali cijena malo zeza. Čvrst ugovor, između 1,milju i pol eura se može dovest. Kopenhagen je zainteresiran, ali on bi želio van
  • Ban
    698
    E, ti dosta gledaš Dance, daj mi reci kakav je Oliver Provstgaard? Igra za manji klub, Vejle, i nije previše skup, a standardni je mladi danski reprezenttivac i povremeni kapetan.
  • Kujtim Shalla
    2.4k
    po meni ogroman potencijal, stasao uz Denisa Kolingera kod našeg Preleca. Već sad ima puno utakmica za vejle. Školovan stoper, i svaka čast na zapažanju. Nije skup. Skandinavsko, pogotovo dansko tržište je jako interesantno.
  • Ban
    698

    Vidio sam ga samo dio utakmice protiv Nordsjaellanda i zabilježio sam ga kao nekoga koga još želim u budućnosti pogledati. Ne gledam baš skandinavske lige pa zato pitam.
  • Ban
    698
    Ako netko iz kluba slučajno čita ove naše gluposti, ajde, molim vas, jednog od ove dvojice za desnog beka.





    Obojica su više ofenzivni bekovi nego nekakav beton u obrani, ali njihova brzina, kombinatorika i pas igra bi nam dodatno otvorili tu desnu stranu i oslobodili Kaneka maksmimalno.

    Volkov je skuplji, reprezentativac je, ima pedigre udarnog desnog beka u vodećoj momčadi ruske lige, ali ugovor mu istječe za godinu i pol i izgledno je da će na ljeto ionako napustiti klub. Postoji interes Qarabaga i Zenita, a siguran sam da bi ga Krasnodar radije povoljnije poslao u Zagreb nego konkurentu poput Zenita. Siguran sam i da bi Volkov radije u Europu. Moha je Iranac bez ozbiljnih ambicija za lige petice i vjerojatno bi bio otvoren odlasku u Rusiju, a dovoljno dobar za rusku ligu. Možda se tu nešto može ispregovarati uz određenu nadoplatu. Njihov trener je Srbin, moguće i da zna za Mohu i da bi potencijalno bio otvoren.

    Handa je Japanac koji ove zime ulazi u zadnju godinu i mnogo je jeftinija opcija pa cijena ne bi bila problem. Profilno mnogo sličniji Moharramiju. Isto ima neke defenzivne mušice, ali, kao i Volkov, dosta je inteligentniji sa loptom od Iranca.

    Nisu samo suhe bočne radilice poput onog Gazibegovića, obojica su baš pravi igrači.
  • Mihaljević
    8.7k
    Previše potenciraš Volkova, on je za nas nerealan. Bez obzira na ugovor i plaću, on može u lige petice, to je dovoljan razlog da ne dođe tu.
  • Ban
    698
    Može i Brekalo. Može mnogo igrača. Može i Mitaj kao albanski reprezentativac (sigurno bez problema u Italiju) pa su probali po njega.

    Dok traje rat zapadni klubovi će biti suzdržani oko dovođenja ruskih igrača. Potenciram baš zato, doslovno smo u momentu najmanje konkurencije za dovođenje igrača iz ruske lige u povijesti profesionalnog nogometa..
  • CastAway1986
    984
    Da li si upoznat s možda trenutno i najboljim lijevim bekom ukrajinske lige kamerunac koji igra za Kryvbas zove se Yvan Dibango i ove polusezone se bas iskazao
  • Ban
    698
    Samo imenom. Planiram ga pogledati kada će igrati protiv Šahtara. Samo njih pratim u Ukrajini, prvenstveno zbog Pušića kojeg sam prije Jakira priželjkivao u Dinamu dok je još bio Arne Slotov pomoćnik u Feyenoordu.
  • CastAway1986
    984
    kao i rusko mislim da je i ukrajinsko tržište puno potencijala nažalost i ova cjelokupna situacija tamo je sigurno utjecala da ja kvaliteta same lige opala..
  • austrijanac
    2.9k

    S obzirom da se brojke u transakcijama među ruskim i europskim klubovima vraćaju na stare staze slave, taj vlak je prošao.


    Kao i u poslu, tako i u sportu, ljudi sve više ignoriraju rat.


    Ruska premier liga se u zadnjih 6 mjeseci financijski smjestila tamo gdje i pripada i po kvaliteti nogometa. Na 10.-12. mjesto.

    A tamo sigurno nisu dospjeli prodavajući igrače u Hrvatsku.
    Prije dvije godine, da, moglo se.
    Sad klubovi više nisu toliko zatvoreni, jebiga, kasnimo.
  • Ban
    698
    Definitivno. To su i lige relativno slične našoj. Dosta usustavljene, ali među igračima, individualno, ima i jako puno španera koji pritom nisu baš taktički tudumi. Tempo je sličan i tu bi im prelazak u HNL bio puno lakši nego direktno u lige petice. Pogotovo to vrijedi za Rusiju jer sada ne igraju ni europska natjecanja.

    Kvalitetom se radi o solidnim ligama, vjerojatno podcijenjenim. Šahtar je dobro igrao u Ligi Prvaka ove godine, aii referiram se više na Rusiju jer njih puno više gledam. Tamo ima stvarno dosta zanimljivih igrača, općenito, ne nužno samo u kontekstu Dinama.

    Generalno govoreći bih uvijek radije doveo pojačanje iz Rusije nego iz MLS-a. Ne pratim toliko MLS, ali ono što sam gledao se meni doima dosta slabo. Možda sam u krivu, ali moj dojam je da je MLS rang Segunde sa jačim tempom, liga je samo začinjena razvikanim penzionerima. Vjerojatno bi se MLS igrači brže prilagodili tempu i fizičkim zahtjevima liga petice, ali tehnički, kvalitativni, plafon im je niži.
  • Ban
    698
    E, da, i ako Osijek želi Marina neka nam daju Bukvića u zamjenu. Mlad je, perspektivan, a i dobro nam dođe kao rotacija na desnom krilu i lijevom beku. Nisam baš siguran koliko ga Zekić gotivi.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Na desnom krilu smo pokriveni Kanekom i Spikicem. Nisam znao da Bukvic zna igrat lijevog beka? Kak god, gledao sam par puta Osijek i nisam odusevljen Bukvicem, nekak mi je spor za krilo i neeksplozivan. Vec mu lagano smanjuju minutazu i guraju onog klinca Matkovica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.