• marcio amoroso
    31.9k
    A možda ima i najbolju i najskuplju momčad,Gelipter

    Za sada to i opravdava.
  • Neki tip
    19k
    i čujem nešto od stručnjaka s juga da se svi trude da Dinamo bude prvi.Gelipter

    Pogledaj raspravu na Shit of the day na tu temu..

    Katalinić je strašno iritantan lik, kako sam tamo i napisao - jedan od začetnika kmečaštva, ali ta rečenica "da se svi trude da Dinamo bude prvi" je ipak rečena u jednom drugačijem kontekstu nego što se naknadno, vidim, interpretira. Da se ne ponavljam, baci pogled na rubriku Shit..

    Kopića se smatra antitalentom i debilom na klupi.
    Bjelicu miksom Pepa i Kloppa.
    Dambrauskasa trenerčinom.
    Tomića također.

    Znate koliko im Kopić bježi bodova otkad je na klupi Dinama?
    Tomiću 8 bodova
    Bjelici 6 bodova
    Dambrauskasu 6 bodova

    To im je pobjegao u malo više od četvrtine prvenstva.
    marcio amoroso

    Iskreno, volim argumente brojevima, podatcima, jer su egzaktni, često i neoborivi. I jest neoborivo da je Kopić odradio "iza" što je trebao. A to donosi bodove.. Dinamo je pod Krznarom primao puno previše, a to je pod Kopićem definitivno sanirano. Međutim, napadačka igra opasno kašlje, u Dinamu se nužno igra i za dojam, za oko, za gol.

    Osobno - daj mi rezultat i ja miran, znate uostalom da ni "plemenite" igrače ne ljubim nešto ako nemaju obveznu igru od koje po meni počinje sve, ali svejedno mislim da Kopić (čak i ako mirno osvoji prvenstvo) nije dovoljno dobar trener za Dinamo.

    Osim Bjelice, nisu to ni ostali s liste vjerojatno pa se u tom smislu slažem s tvojim ukazivanjem na pretjerano glorificiranje ostatka trenerske HNL ponude u odnosu na Kopića.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Mislim da sam kod Globana ili negdje procitao, Dinamu izuzev derbija sa Osijekom,hajdukom i Rijekom, ima 25/27 bodova u zadnjih 9 utakmica.

    Znate koliko im Kopić bježi bodova otkad je na klupi Dinama?
    Tomiću 8 bodova
    Bjelici 6 bodova
    Dambrauskasu 6 bodova
    marcio amoroso

    Još ako dobijemo Rijeku u nedjelju i tovare u zaostalom, ide to i na više. :smile:
  • marcio amoroso
    31.9k
    ali svejedno mislim da Kopić (čak i ako mirno osvoji prvenstvo) nije dovoljno dobar trener za Dinamo.Neki tip sa Zapada

    To se i ja slažem, i ponovio sam to nekoliko puta. Ne slažem se da je najgori, da baš sve radi pogrešno i da su ostali puno bolji.
  • Gelipter
    3.4k
    pogledao sam temu i u tom sam kontekstu i napisao, no možda sam se krivo izrazio. U svakom slučaju, mislim da je jako bitan kontekst kad se gledaju rezultati i statistike. S druge strane, često se Krznaru, a posebno Kopiću zamjeraju slabe izvedbe momčadi na jednoj estetskoj razini. Činjenica je da ne umiremo od ljepote i nadmoći Dinama nad ostalima, ali treba priznati da i je pod Bjelicom tome često bilo tako, ali rezultat je bio tu. Ono što Bjelicu apsolutno razdvaja od Krznara i Kopića je autoritet i to što je usadio pobjednički mentalitet u Europi i postavio potpuno novu paradigmu gdje nam je već normalno da smo kompetitivni u Europa ligi. S ovom dvojicom je problem što igra stagnira kao i igrači, dok rezultat još uvijek imamo zbog raznih razloga. I zbog toga je moje popularno mišljenje da Kopić nema kaj u Dinamu tražiti nakon kraja sezone.
  • Krizy
    35.4k
    Od najvažnijih igrača Dinama, Livaković i Oršić su se pod Kopićem vratili u pravu formu.
    Petković svakako igra najgoru sezonu otkako je u Dinamu, ali Kopić ga je imao (što zbog suspenzija, što zbog ozljede) u samo pola utakmica otkako je trener Dinama.
    Ademi mu također nije na raspolaganju, odigrao je 3 utakmice po 90 minuta i još 3 po 60+ minuta.
    Ivanušec je također propustio 60% utakmica.

    Od 5 najvažnijih igrača samo 2 su mu cijelo vrijeme na raspolaganju, a naša klupa, koliko god skuplja od ostalih bila, nije toliko kvalitetna. Unatoč tome, ostavio je konkurenciju na -6 i napokon učvrstio obranu, koja je bila strašno loša pod Krznarom.
    Napad šteka, ali ima nešto i u tim ozljedama.

    Želim mu da osvoji naslov i da pronađemo boljeg trenera ali zasad sve odrađuje okej.

    HNL statistika od kola dolaska Kopića:
    Dinamo 13 9-2-2 19-5 29
    Osijek 13 6-6-1 16-7 24
    Hajduk 12 6-5-1 24-9 23
    Rijeka 13 7-1-5 22-14 22
  • Mr Anderson
    5.3k
    Treba reći i da su svi ti igrači koji slabo ili ništa pridonose dovedeni prije Kopića. Za njegovog mandata se dovelo Bočkaja i Emrelija koji zasad još nisu ispunili sasvim očekivanja, ali barem su tu za razliku od raznih Štefulja, Čabraje, Nevistića i sličnih. Izostanak Ademija i Ivanušeca je ogroman hendikep.
    Opet, fali mi tu nešto. Obrana je OK. Vjerujem da je Kopić nakon što je svoju prvu utakmicu protiv Hajduka izgubio nakon dvije duge lopte preko obrane prelomio da igra s tri odozada.
    Ali nekad treba preuzeti više rizika, ne možeš svaku jaču tekmu igrati tako oprezno.
  • striko
    1.1k
    Dambrauskas u trećoj četvrtini je imao isto bodova kao i Gustafsson u prvoj s time da je Gustafsson imao jednu utakmicu manje, derbi koji se igra 20.04.

    Dambrauskas Vrhunski stručnjak
    Gustafsson promašaj
  • Crusades1986
    9.5k
    Bjelica i Tomić > Kopić i Dabaruskas
  • Ludovic IX
    5.1k
    Meni se čini da litavac ne odlučuje sve sam. Da se njega pitalo, Kalinić vjerojatno nebi ni došao. On ih je razjebo skroz
  • Captain America
    13.3k
    To su doslovno svi vidli, pa tu smo slavili kad je došo Kalinić.

    Al dolje je očito bitnije umjetno napumpat euforiju dovođenjem veterana da se prodaju papuče i jogurti nego krajnji rezultat.
  • xavier
    11.1k
    Meni se čini da litavac ne odlučuje sve sam.Ludovic IX

    O kojem Litvancu govorimo? Gore se spominje Dambrauskas koji je trener i naravno da on ne odlučuje tko dolazi ili odlazi. Tako je svugdje u svijetu osim u Engleskoj gdje je trener i sportski direktor ista osoba.

    Za sportsku politiku je zadužen drugi Litvanac, Nikoličius, ali naravno da u praksi ni njegova nije "zadnja". I tako je opet gotovo svugdje u svijetu.
  • Ludovic IX
    5.1k
    Ajmo se pravit pametni. Zna se na što sam mislio. To što Kalinić igra, vjerojatno je pod pritiskom a ne zato što dambrauskas želi to
  • Baneki
    714
    Skrenuli ste s nepopularnih mišljenja u mainstream vode, samo primjećujem...
  • xavier
    11.1k


    Da se ne lažemo, niti jedan trener nije 100% samostalan. Na papiru naravno jesu, ali u praksi su neki to više, a neki manje.

    Želim reći da je malo trenera na svijetu koji mogu svojom voljom odlučiti hoće li zvučno pojačanje igrati ili neće.

    Drugima riječima, naravno da svatko "smije" odlučiti hoće li igrati Franjić ili Štefulj, ali da netko može odlučiti da ćeš mu braniti Zagorac umjesto Livakovića ili da Oršić neće igrati, teško.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.