• rioda
    2.1k
    Po nekim europskim gradovima sam viđao i posloženo na način da se automobilski promet denivelira, a tramvaje ostavi nadzemno, to je top opcija, vjerojatno i najskuplja za izvesti.
  • Cosey
    433
    Maksimir je savršena lokacija, a bila bi još bolja da se Maksimirska cesta ukopa na dijelu kod stadiona, da se cijeli taj dio ispred sjevera pretvori u pješačku zonu (recimo od Royala do skretanja za Hondlovu).rioda

    Evo, baš je Joža na Tribini u ponedjeljak rekao kako je Maksimir katastrofalna lokacija jer većina ljudi dolazi autom na tekmu, pogotovo je to značajno za ove velike.

    Da se razumijemo ja bih volio da ostane u Maksimiru.
  • nemapredaje
    1.9k


    Sorry, krivo sam se izrazio. Mislio sam cijele po širini (i kolnik i pruga). Naravno da se odnosi na dio od Bukovačke do Hondlove.
  • miro
    3.1k
    Gurneš stadion što više prema jugu i to ti daje manevarski prostor za sve sto treba. To, plus podzemna garaža ispod Hitrec Kacijana i stadiona
  • scooniepenn
    1.7k

    A da se stadion nalazi negdje drudje bi dolazili tramvajem, autobusom ili podzemnom? Ne razumijem logiku iza ove tvrdnje. Onaj koji ne želi ići tramvajem ili autobusom to sigurno ne bi promijenio zato što je stadion u recimo Blatu ili kod Ikee.
  • Cosey
    433
    Vjerojatno misli na velike tekme kada puno ljudi dolazi s autima. Mislim da je još prije rekao da se stavi blizu izlaza iz grada da lakše može dolaziti iz svih dijelova Hrvatske čak i inozemstva jer je takva praksa vani. Zapravo nebitno.
  • SAS1987
    13.2k
    Maksimir je odlićna lokacija koja ima i željezničku stanicu tako da bi se mogao promovirati "Park&Ride". Pogotovo kroz tjedan kad je gužva na cesti.
  • Crni86
    1k
    U Ljubljani kada su vece utakmice, uz predocenje ulaznice za utakmicu svatko ima besplatan prijevoz njihovim gradskim autobusnim linijama 3 sata prije i poslije utakmice. Vjerujem da se i kod nas moze nesto slicno posloziti s tramvajima, vlakovima i sl.
  • Fićo1986
    972
    Zagreb ima odlicnu povezanost,drugo godinama se uvijek nadje parking,malo nekad teze,malo nekad lakse...ljudi su mimoze i gotovani i tocka.
    Najradje bi da ih helikopter spusti na sjedalo i poslije pokupi.
    Ima cak nesto u toj voznji i trazenju parkinga...
    Maksimir je odlična lokacija.
  • nemapredaje
    1.9k


    Pa i ovak 'ko god ide na utakmicu tramvajem ne plaća kartu :lol:
  • ZGWest
    525
    Ja osobno dolazim vecinom vlakom u zadnje vrijeme. Za 15min sa krajnjeg zapada grada sam kod stadiona.
    Ne moze bolje.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Svi komentari vezani uz dolazak auta na utakmice su isključivo vezani za ovaj Maksimir u ovom stanju gdje je javni prijevoz osakaćen kad su utakmice i gdje ti je jedina šansa da dođeš doma u neko prihvatljivo vrijeme nakon večernje utakmice zapravo da ideš autom.

    Pravi moderan stadion, sa dovoljno parkirnog mjesta kroz podzemne garaže i stanicama za javni prijevoz koje su denivelirane uz cestu po kojoj ljudi ne hodaju nakon utakmica nema takvih problema jer će ljudima biti praktičnije dolaziti javnim prijevozom na utakmice.

    Naravno da mi moramo raditi na unaprijeđenju tramvajske/busne mreže i infrastrukture kako bi potaknuli ljude da ih više koriste i na taj način smanjili količinu automobila na zagrebačkim prometnicama, ali koristiti auto kako bi došao iz bilo kojeg kvarta u Zagrebu na novi moderan Maksimir sa sređenom i prilagođenom okolicom stadiona neće imati smisla jer ti više neće trebati 40 minuta da prvi tramvaj krene sa stadiona, a moći ćeš popiti još koje piće više sa društvom.

    Plus grad može izaći u susret pa na dane utakmica svima sa ulaznicom/članskom iskaznicom Dinama davati besplatan popust ili organizirati besplatne ZET-ove buseve koji bi vozili iz predgrađa prema stadionu za one koji bi ostavili auto na rubu grada i samim time smanjili količinu automobila u samoj okolici stadiona.
  • DrawTube
    2.8k
    mogu oni dat i besplatan topli obrok i srećku za Eurojackpot ali Ljubljančane ne zanima Olimpija

    Evo protiv Celja prije koji vikend

    • moderna , natkrivena nogometna arena
    • Celje prva momčad slo prvenstva
    • Po osnovnim školama podijeljenje karte za utakmicu
    • karte po sniženim cijenama - 2 djece + 2 odraslih za 18€
    • svi koji su kupili karte su u nagradnoj igri za putovanje u Disneyland.

    Rezultat?

    Screenshot-20240321-142530-You-Tube.jpg
    3800


    Naravno ako je cilj besplatnog prijevoza ne privući ljude već povećati broj ljudi koji ide javnim prijevozom i smanjiti broj ljudi koji dolazi autom onda ok.
    Međutim čini mi se da Ljubljančani ovo rade iz očaja da privuku još bar neke ljude na tekmu
  • ZGWest
    525
    Plus grad može izaći u susret pa na dane utakmica svima sa ulaznicom/članskom iskaznicom Dinama davati besplatan popust ili organizirati besplatne ZET-ove buseve koji bi vozili iz predgrađa prema stadionu za one koji bi ostavili auto na rubu grada i samim time smanjili količinu automobila u samoj okolici stadiona.Mathiasovi Chageri

    Salzburg ima takav princip.
    Park and Ride.
  • Crni86
    1k
    nije tema ovdje Olimpija i Ljubljana, vec je dobra ideja za Zagreb kako rijesiti nase probleme koje imamo. Razlog zasto to Ljubljancani rade je njihova stvar, ja sam samo ovdje naveo to rijesenje za nase probleme o kojima smo raspravljali danas. A to nije posjeta, vec olaksati ljudima pristup stadionu, a da susjedstvo ne pati. I time sam se nadovezao samo na ideju kolege SAS koji je preldozio “park&ride”.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.