• jedan u nizu
    5.6k
    Ovo sa buducom demografskom slikom Zagreba i Hrvatske, te kako ce utjecati na posjetu su takve nebuloze.

    Pa ne radimo stadion za sljedecih 500 godina, pa da se bojimo sta ce tada biti. Gradimo stadion za 50k ljudi, a u tom razdoblju Zagreb u najgorem scenariju moze izgubiti par desetaka tisuca stanovika.
  • SAS1987
    13.3k
    Prvenstveno bi nova Kranjceviceva trebala biti katalizator jer nece svatko moci doc na nju zbog ogranicenog kapacitetarob ljubavi

    Dinamo treba biti jako oprezan sa distribucijom karata na novi Kranjći jer će recimo pola stadiona biti za godišnjake a ostale karte trebaju biti distribuirane među što veći broj različitih navijača, pogotovo djeci. Bez toga bi dio navijača koji danas dođe na stadion par puta godišnje izgubio i to malo kulture dolaska na tekme.
  • jedan u nizu
    5.6k
    edno je sigurno, netko je ovdje u deluziji. 15 soma godišnjih, a još donedavno par stotina ljudi na sjeveru.Cosey

    Sa novim Maksimirom, apsolutno vjerujem da mozemo imati 15k godisnjaka.
    Zasto nebi bilo moguce? Mi sami podcjenjujemo potencijal zagrebacke publike, najvise jer je vecina poprilicno razmazena, i jer su nas desetljeca raznih borbi stalno odvracale od posjete stadionu. Koliko je samo ljudi otislo zbog bojkota i nikad se nije vratilo, 10-15 godina inaktivnosti je jako jako puno.

    Ali ok, nebitno sad koji su razlozi, prozvakali smo tu temu tisucu puta. Cinjenica je da nas je malo, ali i da stvari idu na bolje.

    Evo pogledajte samo brojke nasim ljutih suparnika sa juga. Nema ni 10 godina da su oni imali samo 6k clanova. Tek zadnjih par godina biljeze veliki rast.

    Oni ove godine imaju prosjek preko 20k ljudi na tribinama, a prije korone su imali 9800 i 8600 ljudi. Brojke kakve mi sada imamo.
    Oni su dosli tamo zbog hypa, zbog borbe za naslov, ne zato jer su dobili novi stadion ili nesto.

    Nama hype tek treba doci sa novom demokratizacijom, a jos uz to dodajte novi stadion i cinjenicu da je Zagreb 4 puta veci od Splita, a tu se propitkuje da li nam treba stadion veci od 20k, ili da je nerealno da imamo 15k godisnjaka.
  • Bosskovitz
    7.3k
    Dinamo treba biti jako oprezan sa distribucijom karata na novi Kranjći jer će recimo pola stadiona biti za godišnjake a ostale karte trebaju biti distribuirane među što veći broj različitih navijača, pogotovo djeci. Bez toga bi dio navijača koji danas dođe na stadion par puta godišnje izgubio i to malo kulture dolaska na tekme.SAS1987

    Bit će tijekom sezone sasvim dovoljan broj utakmica da svi članovi kluba dođu na 2-3 utakmice, a bit će vjerojatno i utakmica za koje će ulaznice moći kupiti i oni koji nisu članovi.

    Naravno, sigurno će biti kuknjave prvo od onih koji iz milijun ni malo razumljivih ili opravdanih razloga nisu članovi kluba, a onda i generalne kuknjave jer će tisuće, pa možda i deseci tisuća izvisiti za ulaznice, ali to je realnost. Ono što klub do tada mora napraviti je ustaliti praksu prvokupa ulaznica za članove i omogućiti vlasnicima godišnjih da jednostavno i digitalno prenesu svoju ulaznicu na drugog člana ili "prodaju" natrag klubu ako ne mogu doći na određenu utakmicu.
  • SAS1987
    13.3k
    Ono što klub do tada mora napraviti je ustaliti praksu prvokupa ulaznica za članove i omogućiti vlasnicima godišnjih da jednostavno i digitalno prenesu svoju ulaznicu na drugog člana ili "prodaju" natrag klubu ako ne mogu doći na određenu utakmicu.Bosskovitz

    Sve to stoji ali klub treba pronaci model da omoguci dolazak na stadion sto vise različnim clanovima.
  • jedan u nizu
    5.6k
    Sve to stoji ali klub treba pronaci model da omoguci dolazak na stadion sto vise različnim clanovima.SAS1987

    pa ako ce biti slobodnih recimo 5000 mjesta po utakmici, klub nema sta puno napraviti. Tko prvi njegova djevojka. Jedino sto se moze je omoguciti da clanovi imaju prvokup, tako da ti je ipak lakse natjecati se sa 30-40k ljudi za ulaznice (od kojih vecina se ni nece boriti za karte, a dio ce ionako imati godisnje), za razliku od puno vise navijaca.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Oni ove godine imaju prosjek preko 20k ljudi na tribinama, a prije korone su imali 9800 i 8600 ljudi. Brojke kakve mi sada imamo.jedan u nizu

    Već smo prolazili to na nekim drugim temama, a i ja sam si dao truda pa računao. Uzeo sam neki period od zadnjih 17 godina, maknuo sam onu korona godinu i ispada da je Hajduku prosjek bio oko 8500, što nije niti 30% ispunjenosti Poljuda. Znači dolje stadion u zadnja dva desetljeća nije niti trećinu ispunjen po sezoni, a nama se to, potpomognuto medijskom mašinerijom, nabija na nos kao jedinstvena i nikad viđena navijačka zaluđenost, ljubav i strast.

    Njihova posjećenost je isključivo skakala u sezonama kad bi se primaknuli prvom mjestu za manje od 10 bodova i to se jasno može vidjeti iz same statistike. Tako da se dolje ne radi o ljubavi, strasti ili čime god se hvale, već čisto i isključivo hypeu i pomodarstvu, jer ako oni rade nešto dobro to je upravo to. Kad je to "in", "moderno" i "u điru" na Hajduk će ići svaki muškarac, žena, baba, pas i skuša. To se dobro vidi na europskim utakmicama, koje ako analizirate sezonu po sezonu, nisu baš većinom rasprodane. Čim zaredaju sa par poraza, odmah se stvari vrate u normalu i na utakmice dolazi od 5.000 - 10.000 ljudi, ovisno o protivniku.
  • duksy
    59
    Bio sam u nedjelju na Atletico-Barca i sad kako god da naprave stadion, biti će mi smješan prema Metropolitanu :rofl:
    Šalu na stranu, stadion im je dijelom ukopan jer sam se popeo na polukat gdje su ulazi i onda samo jedne stepenice do VIP lože.
    Izvana mi se čini čak i niži od maksimira,
    Sve u svemu užitak je biti na takvoj ljepotici, nadam se da ćemo i mi dočekati nešto slično.
  • Mali dioničar
    14k
    Bio sam u nedjelju na Atletico-Barca i sad kako god da naprave stadion, biti će mi smješan prema Metropolitanu :rofl:duksy

    Bolestan stadion, bolestan.

    Ipak mu kao manu brojim lokaciju. Nisam bio na Calderonu, ali Bernabeu ima savršenu lokaciju u Madridu.

    Do Metropolitana ima metro, ali na obilaznicama je gužva ako ideš autom i kao da su došao na neki sajam. Trebali bi oni taj plato oko stadiona popuniti nekim sadržajem mimo parkinga.

    Maksimir ima jednostavno savršenu lokaciju za izvrstan stadion.
  • rioda
    2.1k
    Maksimir je savršena lokacija, a bila bi još bolja da se Maksimirska cesta ukopa na dijelu kod stadiona, da se cijeli taj dio ispred sjevera pretvori u pješačku zonu (recimo od Royala do skretanja za Hondlovu).
  • Bruh
    887
    kak će tramvaji?
  • scooniepenn
    1.7k

    I da i ne. Sa svojom ekipom sam skoro 20-ak godina išao redovito na istok, dapače imali smo uvijek godišnje. Nakon zatvaranja istoka prebacili smo se svi na zapad, ali ima dosta ekipe koja je jednostavno prestala dolaziti redovito. Stvar je vrlo jednostavna, ne da im se ići na navijačku tribinu, a zapad im je preskup. Tako da, stvari su tu daleko od crno-bijelih.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    kak će tramvaji?Bruh

    Zbog tramvaja i prometa i je bitno da se denivelira taj mali dio Maksimirske od križanja s Bukovačkom do križanja s Hondlovom.

    Trenutni stadion ima dva velika problema i oba rezultiraju smanjenjem kvalitete života stanovnika kvarta i nemogućnosću normalnog toka prometa prije i nakon utakmice. Prvi je sjeverna tribina naslonjena na Maksimirsku i drugi je nedostatak parkinga u blizini stadiona.

    Trenutno, ti si osuđen da ti more ljudi prije svake utakmice ide nogostupom uz sjevernu tribinu kako bi ušao na jednu od nekadašnje tri, sada dvije tribine (Sjever, Istok i Zapad) iz kojeg god smjera se kretali. Kad se postave ulazi na Sjever prije utakmice, onda se ljudi guraju, ne mogu proći, prelaze na cestu i hodaju po Maksimirskoj. To je najgore nakon utakmica, kad se promet praktički zaustavlja Maksimirskom jer ljudi hodaju po cesti, tramvaji ne mogu prolaziti. Koliko god taj dio Bukovačka-Hondlova bio kratak, radi velike probleme normalnom kretanju tramvajskog i cestovnog prometa.

    Vjerujem da bi se drugi problem parkiranja sredio sa velikom podzemnom ispod stadiona kao i parkingom pored stadiona, pa bi stanovnici kvarta i parkinzi okolnih ulica i zgrada napokon prodisali.
  • nemapredaje
    1.9k


    Denivelacija cijele Maksimirske. Napraviš podvožnjak za aute i tramvaje
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k


    Po meni nije potrebna denivelacija cijele Maksimirske, jer nema potrebe denivelirati dio od Kvatrića do Zagrebačkog plavog, pa ni do Lokinna, a bome niti od Kraša do okretišta Dubrava. Smatram da bi se trebalo denivelirati samo dio od križanja s Bukovačkom do Kraša. S novim modernim stadionom koji bi bio mrvicu odmaknut od Maksimirske i okolnim sadržajima, mislim da bi se dobila jedna nova šetnica doslovno spojena s parkom Maksimir koja bi olakšala kretanje do i od stadiona, javni prijevoz kao i promet prije, za vrijeme i neposredno nakon utakmice.

    Još jedna stvar o kojoj treba dobro razmisliti kad se bude gradio stadion jest pitanje gostujućih navijača, njihovo kretanje nakon utakmice i okretište Borongaj. Trenutno imamo situaciju da tramvaji prestaju voziti po voznom redu otprilike od kraja utakmice dok se gostujući navijači ne maknu sa stadiona jer policija osigurava okretište, što je nekad i po 40 minuta da ne prođe tramvaj stanicama po Zvonimirovoj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.