• xavier
    11.1k
    na nekom podcastu je jedan od skupštinara rekao da je udaljenost između terena i zadnje sjedalice na Zapadu gore ista kao i udaljenost između terena i zadnje sjedalice na Camp NouIzet Hajrović

    Ovo sam ja inače rekao odnosno napisao ovdje, a nisam ni skužio da je netko to kasnije rekao na podcastu :sweat:
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k


    Slažem se, o tome sam baš i govorio ovdje:

    Ono što je krivo je stadion koji se nije prilagodio okolini, odnosno koji nije izgrađen do kraja. Da je Maksmir izgrađen kako treba, sa parkirnom infrastrukturom, sa adekvatnim prilazom tribinama i sa sadržajem na samom stadionu i oko njega, ne bi uopće govorili o ovome.Mathiasovi Chageri

    Kad je riječ o frekventnosti utakmica, nije bitno koliko je Dinamo odigrao utakmica, imaš period kad je reprezentativna stanka pa gostujuća da po mjesec dana nema tekme, a imaš periode kad imas europu, ligu, europu, kup, pa ti je svaka tri dana kaos ispred zgrade. Mislim da dosta ljudi uzima zdravo za gotovo kad dođe iz drugog djela grada, parkira se u Ružmu, ode na tekmu, poslije tekme stane u Dabu i pije do zatvaranja, treši muzika, onda se vrati do svog auta, popiša se u grmlje ili u dvorište zgrade i ode doma. Još ako se par puta oko ponoći zarede DINAMO DINAMO pod gasom, normalno je da će ljudi poluditi.

    Ovo je tema o stadionu Maksimir, pa je logično da ćemo proći sve što je potrebno za novi moderni stadion. Ako ostaje na istom mjestu, a svi mi to želimo, onda moramo navesti očigledne nedostatke ovog nedovršenog čudovišta, kako infrastrukturno, tako i urbanistički.
  • mali M
    3.3k
    Ja se samo nadam da će u okviru novog stadiona, na tim platoima i sl. bar 2 kafića gdje će se moć sjest nakon tekme i podružit se. Isto tako da u tim kafićima bude normalno da se gleda tekma ako je neko gostovanje... i slažem se sa Mathiasom, nije mi jasna odrasla ekipa koja arlauče i piša po haustorima.. mislio sam da smo to nadišli, ali me svaka tekma demantira. Još kužim ove klince koji misle da je to neki dio navijačke kulture, ali kad vidim ove stare konje to mi je kriminal. Zguglaj kaj znači purger ak neznaš već ovak..
  • Endeavour
    396

    U "okviru" novog stadiona će biti ovako nešto. Da, imat ćeš pokoji kafić.
    bbcc332_1675395341.jpg
  • NitkoBitan
    11.7k
    Kaj nece ovak nes bit kod nove Kantride, najvisi neboderi u Hrvatskoj i tako :rofl:
  • Ijayi Atiemwen
    331
    U "okviru" novog stadiona će biti ovako nešto. Da, imat ćeš pokoji kafić.Endeavour

    Mogli bi taj dio grada nazvat Manhattan :smile:
  • Sajla
    3.2k
    Mogli bi taj dio grada nazvat ManhattanIjayi Atiemwen

    Maxhattan :)
  • Bosskovitz
    7.2k
    Moj osobni pet peeve, ali nema mi provincijalnije stvari od nazivanja bilo čega po stranim toponimima. Zagrebački Manhattan, mali Beč, hrvatski Wembley... naježio sam se.
  • Geonosis3
    0
    "U DINAMU je danas održana redovna sjednica Izvršnog odbora, na kojem su imenovana tri nova odbora, a to su Odbor za financijska i organizacijska pitanja, Odbor za stadion te Odbor za članstvo.

    Kamenski će biti potpredsjednik Odbora za stadion, čiji je predsjednik Ivan Nauković. U tom odboru sjede još Franjo Gregurić, Goran Đulić, Krešo Knezović i Miljenko Sakoman, čovjek koji niz godina brine o Maksimiru.

    "Vođeni principima Dinama kao uključivoga kluba, u kojem su dobrodošli svi koji mogu i žele pomoći, u Odbor za koordinaciju izgradnje stadiona imenovani su ljudi iz kluba, Grada, osobe s iskustvom sudjelovanja u takvim projektima te predstavnici navijača. Naš cilj je što prije izgraditi moderan stadion i da Dinamo u tom procesu bude aktivan sudionik, koji će koordinirati sve uključene strane", rekao je Nauković."


    Nadam se da ova ekipa ima znanja i energije gurati projekt novog Maksimira. Za kamenskog ne sumnjam, ali za ostale nemam pojma.
  • NitkoBitan
    11.7k
    u Odbor za koordinaciju izgradnje stadiona imenovani su ljudi iz kluba, Grada, osobe s iskustvom sudjelovanja u takvim projektima te predstavnici navijača.Geonosis3

    Svida mi se ovo da ce u tom odboru bit predstavnici navijaca. Mislim da tu nisu zbog "transparentnosti" nego zato kaj ce se i njih (nas) nesto pitat barem oko izgleda navijacke/ultras tribine :up:

    Kad navijace nista ne pitas dobijes AEKov novi stadion. Kriminal od ultras tribine...
  • Mali dioničar
    14k
    Zaključak ankete

    https://www.zonadinamo.com/discussion/1094/da-li-biste-sudjelovali-u-financiranju-novog-stadiona-maksimir;

    velika većina navijača, točnije 84% želi gradnju stadiona po modelu suvlasništva Dinama i članova Dinama u trgovačkom društvu koje bi upravljalo stadionom.

    Ako bismo translatirali rezultate ankete na članstvo od trenutnih 24.000 članova (da, jasno mi je da imamo i maloljetne članove) distribucija prikupljenih sredstava bi bila kako slijedi;

    51% po 200 EUR ukupno 2.448.000 EUR
    15% po 400 EUR ukupno 1.440.000 EUR
    4% po 600 EUR ukupno 576.000 EUR
    1% po 800 EUR ukupno 192.000 EUR
    23% po 1.000 EUR ukupno 5.520.000 EUR

    To je ukupno 10.176.000 EUR od kategorija članova koji bi izdvojili do 1.000 EUR.

    Sad dolazimo do kategorije "značajno više od 1.000 EUR"... 7% ispitanika

    Ako je "značajno više"

    3.000 EUR to je dodatnih 5.040.000 EUR - ukupno 15.216.000 EUR
    5.000 EUR to je dodatnih 8.400.000 EUR - ukupno 18.576.000 EUR
    10.000 EUR to je dodatnih 16.800.000 EUR - ukupno 26.976.000 EUR

    Siguran sam da ima najmanje troznamenkasti broj članova Dinama koji bi mogli izdvojiti i više od 10.000 EUR za stadion.

    Smatram da bi kroz kampanju "Učlani se u Dinamo i izgradi novi Maksimir" brojka članova bila najmanje 50.000, a da bi se samo od članova Dinama moglo napraviti financiranje u iznosu od 30 milijuna EUR.

    Ako dodamo Dinamo sa 10tak milijuna EUR ulaganja, državu sa 20tak milijuna donacije, to je respektabilna brojka.

    Nadam se razvoju situacije u tom smjeru.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.2k
    kako bi ova točka izgledala u praktičnoj primjeni?

    "Na ovaj način bismo svi mi članovi mogli biti suvlasnici trgovačkog društva koje upravlja stadionom i sigurno kao članovi Dinama i suvlasnici Dinama bili značajno više naklonjeni klubu od hladno proračunatog koncesionara."

    ako je ono na što mislim onda bi Dinamo postao d.d.?
  • Mali dioničar
    14k
    "Na ovaj način bismo svi mi članovi mogli biti suvlasnici trgovačkog društva koje upravlja stadionom i sigurno kao članovi Dinama i suvlasnici Dinama bili značajno više naklonjeni klubu od hladno proračunatog koncesionara."

    ako je ono na što mislim onda bi Dinamo postao d.d.?
    Gražvydas Mikulėnas

    Ne!

    Osnovao bi se recimo Stadion Maksimir d.d. ili M128 d.d. koji upravlja stadionom.

    Suvlasnici tog trgovačkog društva bili bi;

    1. grad Zagreb sa ulogom zemljišta
    2. članovi Dinama kao fizičke osobe kao ulagatelji kapitala
    3. Dinamo kao pravna osoba udruga građana i ulagatelj kapitala
    4. ostali investitori

    Gradnja stadiona naravno NEMA veze sa ustrojstvom Dinama kao kluba nego "samo" i isključivo kao alat za normalno funkcioniranje kluba na normalnom stadionu.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.2k
    ok, neloša ideja. Ali i to društvo bi onda treba imati neko upravljačko tijelo zar ne? To isto tijelo će onda donositi odluke da li će se npr. preko ljeta održavati neki koncerti gdje će se moći dodatno zaraditi? To tijelo onda bi trebalo biti birano a svi ulagači i članovi bi imali određenu moć u biranju tijela a udio zarade ovisno o iznosu ulaganja i/ili bi se povrat ulaganja isplaćivao kroz neke dividende?

    Pitam jer ako ide anketa pretpostavljam da postoji neka pozadina, ako se uopće smije znati.
  • Mali dioničar
    14k
    Ali i to društvo bi onda treba imati neko upravljačko tijelo zar ne? To isto tijelo će onda donositi odluke da li će se npr. preko ljeta održavati neki koncerti gdje će se moći dodatno zaraditi?Gražvydas Mikulėnas

    Tako je.

    Pitam jer ako ide anketa pretpostavljam da postoji neka pozadina, ako se uopće smije znati.Gražvydas Mikulėnas

    Postoji pozadina. Volim komunicirati optimistična a opet ostvariva rješenja. :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.