• badjibadara
    1.6k
    O maksimirskom stadionu

    "Stadion je zapravo paradigma tog problema. To je vrlo lako rješiva tema. Postoji GNK Dinamo koji je udruga građana i ne znam da trenutno nešto rade mimo zakona. Grad svake godina daje otprilike 18 milijuna kuna za održavanje stadiona. Ne vidim nikakav razlog za to. Stadion se može dati u najam i Dinamo sa svojim sredstvima nek izgradi stadion, neka ga održava, neka na njemu zarađuje ili gubi. A tih 18 milijuna kuna se može iskoristiti na mnogo bolji način umjesto da se trpa u vreću bez dna", zaključio je Barić.
  • Dautbegović1
    92
    Treba otvoriti kladionicu: koje godine počinje,a koje završava gradnja novog stadiona
  • SAS1987
    13.2k
    Treba otvoriti kladionicuDautbegović1
    Ne isplati se jer bi ti inflacija pojela svu zaradu.
  • NitkoBitan
    11.7k
    DInamo će nakon što dobije pravo na gradnju sam izgraditi stadion uz strateškog partnera. Treba naglasiti da će i Mišković sam izgraditi Kantridu uz strateškog partnera, samo je problem kaj ga jedni ne mogu nać, a drugi ga tek neće moć nać :lol:
  • xavier
    11.1k


    Da se na trenutak odmaknemo od naših problema, meni je vrh bio kad je Miško slavodobitno predstavio kineske partnere koji "žele graditi Kantridu"...naravno da se radilo o građevinskoj kompaniji koja naravno da želi graditi stadion, ali želi ga graditi, a ne platiti :cool:

    No opet, oni stadion, kakav god bio, imaju i iako nije baš nešto posebno lijep i moderan, i takav je space shuttle za nas...
  • marcio amoroso
    31.9k
    oni stadion, kakav god bio, imaju i iako nije baš nešto posebno lijep i moderan, i takav je space shuttle za nas...xavier

    I to i jeste najveća tuga i blamaža. Jedan miki maus stadion koji košta manje od Gvardiola je space shuttle za nas.
    Nikada, ali nikada neću razumjeti zašto se nije jedna “Rujevica” napravila bilo gdje u Zagrebu.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Svi bi oni da im netko drugi gradi stadion. A ključno je spomenuti neke nepostojeće strateške partnere kak bi se izbjegla tabu tema o djelomično javnom financiranju gradnje stadiona, jer ipak od te gradnje stadiona i gradovi/države imaju neke koristi. Svi su za gradnju stadiona dok ne spomeneš novce poreznih obveznika
  • Ali
    1.9k
    Gledao sam primjet naseg konkurenta u EL, WHU, stadion je napravila drzava u suradnji sa gradom, a WHU placa najam i ima ugovor na 30tak godina.
    Ako moze u UK, zakaj nebi moglu u RH?
  • über alles
    1.4k
    Taj stadion je bio napravljen za Olimpijadu ,pa ga je WHU samo preuzeo,kolko znam navijaci im nisu bili sretni.

    Nije to bas slicna prica.
  • Nino Bule
    11.3k
    taj stadion je rađen i za olimpijske igre, a zakljucak "ako moze u UK zasto ne i u hrvatskoj" ima vrlo lagan odgovor, UK je puno uređenija drzava od hrvatske
  • SAS1987
    13.2k
    Ima svakakvih modela ali ako bi grad sufinancirao stadion (recimo 50%) bi se mogao dobiti ozbiljan novac iz EU fondova. Možda i ozbiljan novac od UEFA jer recimo stadion u Tirani je UEFA subvencionirala sa 10 000 000€ (ukupna investicija 65 000 000€). Druga je opcija da klub uzme 100 000 000€ kredita na 30 godina i sam napravi stadion ali za Vlatku, Antolića i ostalim Mamićevcima u upravi bi to bio signal da naprave novu masovnu pljačku.

    Puno se priča o famoznim investitorima. Ja iskreno nemam pojma niti o investitorima niti o poslovnim prostorima ali se zapitam da ako je Maksimir toliko zanimljiva investitorima zašto su poslovno prostori na sjeveru prazni već 20 godina? Ili je to političko pitanje da se nisu završili ili jednostavno nema interesa. Ako su poslovni prostori dobro dizajnirani i poslovno zanimljivi onda nek ih završe / daju "investitoru" i novi stadion graditi 40m južnije. A tribine preurediti u nešto drugo ili staviti na njih solarne panele :rofl:
  • xavier
    11.1k
    Ja iskreno nemam pojma niti o investitorima niti o poslovnim prostorima ali se zapitam da ako je Maksimir toliko zanimljiva investitorima zašto su poslovno prostori na sjeveru prazni već 20 godina? Ili je to političko pitanje da se nisu završili ili jednostavno nema interesa. Ako su poslovni prostori dobro dizajnirani i poslovno zanimljivi onda nek ih završe / daju "investitoru" i novi stadion graditi 40m južnije. A tribine preurediti u nešto drugo ili staviti na njih solarne panele :rofl:SAS1987

    Ako ćemo realno, nisam baš siguran da ima puno firmi koje žele poslovne prostore na ultras tribini sa zajedničkim stepenicama i hodnicima kao i sama tribina. To mi se od prvog trenutka činilo kao prilično suluda ideja. U ono vrijeme su nas uvjeravali da HT jedva čeka popuniti te urede, ali stvarnost je pokazala da oni 20 godina nisu nikog zanimali.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ma da je grad htio mogao je taj prostor popuniti sa svojim službama koje su u prostorima pod najmom. Mislim da se svojevremeno pričalo da bi tamo prešao Zagrebački sportski savez iz Almerije. Naravno da ništa od toga.
  • xavier
    11.1k


    Da, i to je bila jedna od priča, ali kako god bilo, sjever nikad nije dovršen pa nije zapravo ni bilo mogućnosti da netko "useli" tamo.
  • NORTE
    8.9k
    Taj stadion je bio napravljen za Olimpijadu ,pa ga je WHU samo preuzeo,kolko znam navijaci im nisu bili sretni.über alles
    Čak se i Tottenham borio za prava korištenja olimpijskog stadiona, iako su godinama imali projekt izgradnje novog stadiona na mjestu starog. Sada Tottenham ima jedan od najboljih stadiona na svijetu, a West Ham montažne tribine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.