• NORTE
    9k
    Pitanje izgradnje novog zagrebačkog stadiona udruge građana ovisi o samo jednom čovjeku, koji je u bijegu u BiH zbog pravomoćne presude za izvlačenje iznosa u vrijednosti novog stadiona iz kluba/udruge građana. Jednom odlukom iz BiH udruga građana se otvara članovima i demokratizira i time se stvaraju svi preduvjeti da Grad prebaci vlasništvo nad stadionom klubu i kreće rušenje (gradskog) i izgradnja novog dinamovog stadiona.

    15 godina obećanja i pat-pozicije prijatelja Bandić-Mamić očito nije bilo dovoljno dugo da se išta napravi. Ni pravomoćne presude ništa nisu promijenile. Da dragi dinamovci, svi drugi su krivi, a za stanje dinamovog stadiona zaslužan je državljanin BiH u bijegu.
  • Sljeme
    1.8k
    Senf ko napeta puška čeka da izgradi stadion. :rofl:
  • SAS1987
    13.3k
    Jednom odlukom iz BiH udruga građana se otvara članovima i demokratiziraNORTE

    I zašto bi se Mamić odlučio da ON demokratizira klub? I budi bez brige da je ostalim ljudima iz uprave još više u interesu da se klub ne demokratizira. Zdravko i Zoki su nakrali love za do kraja života a Antolići i slični vjerojatno kupe "mrvice".

    da Grad prebaci vlasništvo nad stadionom klubu i kreće rušenje (gradskog) i izgradnja novog dinamovog stadiona.NORTE

    Stadion o kojem je pričao Barić košta cca 80 000 000€ - 100 000 000€ + inflacija u građevinskim materijalima koja je navodno jako velika (nek me netko stručniji poput ispravi ako sam u krivu oko inflacije u građevini) a to je već jako ozbiljan novac te je treba dobro razmisliti koji je financijski limit kluba.

    Dinamu trenutačno nije problem plaćati godišnje kredit od recimo 4 000 000€ ali prije ili kasnije će doći i do lošijih rezultata a pošto je dinamova financijska struktura loša i jako nestabilna. Stabilnih prihoda je jako malo (navijači i TV prava) a 85%+ prihoda je nestabilnih (transferi i nagrade UEFA). Doslovno jedna sezona bez naslova i sjedeća sezona bez barem jednog ogromnog transfera nama znači financijske probleme. Najgore što se može dogoditi je da Dinamo zbog ogromnog kredita doživi financijski kolaps.

    Ja iskreno ne vidim način da Dinamo sam napravi takav stadion a investitori će vjerojatno biti zainteresirani ko u financiranje Kantride. Po meni su izjave iz kluba da će Dinamo bez grada sam raditi stadion strateški jako loše za klub. Bilo bi bolje da su kmećali da nemaju love za stadion pa kasnije pokušati pronaći neki model da klub recimo plaća 1/3, 1/3 grad a 1/3 EU / UEFA fondovi.
  • NORTE
    9k
    Senf ko napeta puška čeka da izgradi stadion. :rofl:Sljeme
    Prezaduženi Grad nema veze s izgradnjom novog stadiona. Kao što nije imao ni zadnjih 15 godina, jer Bandić nije htio izgraditi stadion, sve drugo je bilo važnije, od smiješnih fontana do najskuplje nefunkcionalne žičare na svijetu.

    Novi stadion je posao za klub. Klub to i najavljuje već nekoliko godina. Grad je vlasnik zemljišta i oronulog stadiona. Senf je sto puta ponovio da će Grad klubu kad se demokratizira dati pravo rušenja gradskog i izgradnje novog klupskog stadiona. Bjegunac očito ne pristaje na to pa status quo ide dalje bar iduće 4 godine. Vjerojatno dok Hdz (makar u novoj koaliciji s Bm/itd) ne osvoji vlast u Zagrebu i ne izgradi stadion javnim novcem ili prebaci vlasništvo nad vrijednom gradskom imovinom bjegunčevoj upravi.
  • The Undertaker
    4k
    Stvari treba postaviti jednostavno i ispravno. Stadion je gradski i izgradnja novog je prvenstveno obaveza grada. Na koji način neka sami smisle. Na njemu će igrati, uz plaćanje fer najma, gradski klubovi koji to po kvaliteti i rangu natjecanja zasluže.
  • LovroZG
    1.3k
    Stvari treba postavit i realno. Neće grad nikakav stadion gradit, bit će rezanja troškova.

    Zbog tog “breme” izgradnje stadiona pada na klub. Šta zapravo i ne bi trebalo bit nešto nevjerojatno jer je profesionalan nogometni klub dužan brinut se o tome da ima na raspolaganju kvalitetan stadion. Ak u gradu takvog nema za unajmit i ne planira ga se sagradit, rješenje je tu jasno.

    Jasno je, naravno, i da našim idiotima u Upravi to ne pada na pamet.
  • Sljeme
    1.8k
    Koja demokratizacija, koje člansko upravljanje tebe spopalo. Pogledaj si Holding i DB Srebrnjak. Senfu je jedini cilj ubaciti svoje ljude u Dinamo. Sve ostalo su floskule koje naivni puše. No, s obzirom na to da je pojeo govno u Ciboni teško da bude se upuštao u ikaj vezano uz Dinamo.
  • deda
    27.7k
    Nastavno na našu raspravu na temi 1. HNL, doista više nisam u stanju pronaći valjane razloge zašto bi mi gradili veći stadion od 16-20 tisuća kapaciteta.
  • Neki tip
    19.1k
    zašto bi mi gradili veći stadion od 16-20 tisuća kapaciteta.deda

    Tom logikom, zašto bi mi gradili išta veće od Rujevice.. ;)

    Ili, još bolje, zašto bismo gradili išta.. Dinamo nikoga ne zanima.
  • xavier
    11.1k
    Činjenice kažu da ionako ništa ne gradimo pa je sasvim svejedno pričamo li o Rujevici ili o stadionu od 35.000 mjesta.

    Kad (ako) se jednom bude gradio, onda puno ovisi o tome hoće li ga graditi klub ili grad. Mislim na željenu veličinu.
  • deda
    27.7k
    Mi moramo graditi da bi došli uopće do eventualnih 4-6 tisuća jebiga.
  • xavier
    11.1k


    To je čisto samozavaravanje. Da nam treba novi stadion, apsolutno treba, ali da zbog toga imamo 3-4 puta manje ljudi nego na novom stadionu, to jednostavno ne drži vodu.

    Pisali smo puno puta o razlozima slabe posjet i naravno da je stadion jedna od njih, ali u identičnim uvjetima samo na novom stadionu, prosjek bi eventualno bio dvostruko veći. Da, ljudi bi došli vidjeti kako to izgleda, ali to kratko traje.

    Puno previše navijača Dinama se na žalost "udaljilo" od kluba. To je jedna stvar, a druga je to što prosječnog navijača Dinama HNL na žalost uopće ne zanima.
  • deda
    27.7k
    Xavi ti potvrđuješ moju izjavu dakle o potrebnom kapacitetu. Ako te dobro razumijem.
  • xavier
    11.1k


    Ja sam svakako za mali stadion, to sam više puta napisao. Pa nek godišnje budu traženije tako da onaj tko želi ne propustiti utakmicu, bit će na stadionu, a onaj kojeg dolazak zanima samo kad dođu Barca ili Real, tko im je kriv.
  • Neki tip
    19.1k
    Činjenice kažu da ionako ništa ne gradimo pa je sasvim svejedno pričamo li o Rujevici ili o stadionu od 35.000 mjesta.xavier

    Pa pričamo hipotetski. Ako bismo pričali samo o činjenicama i sadašnjosti, onda možemo zatvoriti sve teme osim današnje tekme valjda.

    Nije da će nas itko pitati koliki će stadion biti i potpuno si u pravu da će kapacitet ovisiti o konačnom investitoru.

    Međutim, "koliki bi stadion trebao biti" je među navijačima legitimno pitanje. Zašto 18k, a ne 28k teško da može biti utemeljeno na odgovoru "zato što nam je prosjek 1.8k". Jer tom logikom možemo graditi i 4k, 8k ili ne graditi uopće. Kao što i radimo. Odnosno ne radimo. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.