• Mali dioničar
    15.1k
    nakon golarioda

    Nakon gola za 1:1.
  • Ludovic IX
    6.2k
    nitko od nas ne misli da mi moramo proći skupinu svaki put. ali ako imaš bolje igrače na klupi, onda nemoj lizat šupak "senatorima" već stavi ono što je najlogičnije, stavi igrače koji mogu igrat poziciju na koje stavljaš igrače koji su unutra jer nemaš hrabrost maknut npr. Broza..

    nemoj bit šupak pa se okruzit bivšim igračima jer su oni "obitelj" već stavi stručnjake pored sebe koji će ti reć kad si glup a ne klimat glavom.

    nakon prvenstva, modrić, perišić, broz, vida odlaze 100%. nitko nije boji od modrića ili perišića u topu a niti od Broza prije saudije..tako da ne mozemo bit jači nego prije 2 godine npr, ali možemo bit kompaktniji, možemo prestat ovisit o jednom ili dva igrača kao do sad..
  • Jurki
    9.7k
    Dalić je nakon gola htio uvesti u igru dvojicu igrača. Modrić je digao ruku: 'Šefe, ne mijenjajrioda

    Potvrda broj milijardu i jedan da mu momcad slazu senatori.
    Beskicmenjak par excellance.
    Nek su oni njega zaduzili.. jebo rezultat..
  • cibona
    1.9k
    Ja ovakvu količinu hijerarhije i slaganja momčadi prema senatorima nisam nikada vidio, niti u jednom drugom klubu...

    Ono što smo prigovarali Jakiroviću tijekom sezone, da mu momčad slažu senatori, to je ništa naspram ovoga u našoj reprezentaciji.

    Pazi, oni imaju i hijerarhiju i oko odlaska na press konferencije za novinare... Nedaj Bože da Sučić i Baturina tamo budu prije Modrića ili Perišića. Nadam se to nakon eura prestaje jednom za svagda.
  • Nolifer
    7.1k
    Mene idalje brine njihov pristup, da se trgneju, da ginu, da im je stalo. Ovako imaš dojam da im se neda bit tamo i da im je svejedno, a tako se ne bori za sveti dres. Oni bi finale.

    Čuj to, pa nebu se finale samo dogodilo. Trebalo je bit tekma po tekma u tišini, ratnički, da se izoliraju od svega, euforija prevladavala i to ih je pojelo, kao lako ćemo, no u nogometu nema više lako ćemo.

    Ako ne vrijedi plan a, uvijek moraš imat plan b ili c.

    Promjeni sustav, koristi svježe igrače koji su spremni, koji nisu tromi, ovo sve do sad je bilo loše.

    Ne podcjenjujem Albaniju, al protiv njih smo morali i mogli više napravit, ono ko da su se usrali i nestali.

    Protiv Italije sam baš pesimist i sa ovim pristupom i ovakvom igrom, mi ih nebi bilo žao ni najmanje da ispadnu, a onda totalni remont, od izbornika do nekih igrača, jer kad vidim Ligu Nacija i s kim smo, kuku nama...
  • mali M
    4.1k
    načelno se slažem sa @Mali dioničar o svemu. Baš smo teške tarabe kad udaramo da na 3 medalje od jedne generacije i izbornika u 6 godina nisu dosta, jer smo po nekoj ludoj teoriji valjda trebali imati 3 zlatne medalje. To je glupo i djetinjasto. Ovo vjerojatno neće više nikad nećemo doživjeti, al možda me se demantira... Drugo, pa svi se slažemo da je Zlatko populist koji ozbiljno već brlja sa senatorima, to nitko ne osporava. Ono što mi se čini da večina tu ne razumije, nije Zlatko neki tvorac igrača i taktike. Zlatko je nužna karika u Hrvatskoj repki, jer smo mi nacija koja je zapaljiva i koja igra srcem. Zato mnogi izbornici prije njega nisu napravili ništ niti bi osvojili nešto da je bio netko umjesto njega. Zlatko je tip izbornika koji napravi koheziju u tom ludilu ekipa sa velikim igračima. I tako osvaja medalje. Slažem se i sa @Jurki jer i ja ne razumijem zašto moraju svi otiči iz repke sa vritanjkom? Poslije lige nacija su se svi senatori i Dalić trebali pokupit ko gladijatori o kojima će se pričati kao legendama reprezentacije. Ovako samo ostave dojam egoističnih manijaka s kojima je i Dalić izgubio kompas i vodstvo i respekt i hešteg family se pretvorio u onaj neugodni ručak familije gdje se svi svađaju za ručkom, dva ujaka su pijana već prije predjela, a dementna baka optužuje unukinog muža kojeg nikad nije upoznala da joj je ukrao beštek iz vikendice... Baš mi je krivo što taj ego tako često pojede čast...
  • emilperska
    4.5k

    Ovo za odlazak na konferencije nismo ni iskomentirali hahaha..
    Znači ide Modrić, Perišić, Vida..
    Iako nema teoretske šanse da Vida išta odigra, a Perišić je na Euru kao oni studenti koji su u braniteljskoj kvoti upisivali medicinu nekad..
  • Mali dioničar
    15.1k
    Generalno svi mislimo slično samo eto postojao je praktički konsenzus da bi "imalo smisla", a sad dva mjeseca kasnije Hoxha koji je bio taraba do prije Rujevice je nakon 10 minuta utakmice za Modrića Mbappe i postavlja se pitanje kako da netko ne bude veći od kluba (a ovdje je veći i od reprezentacije) i koja je dobra mjera u svemu tome.

    Ne da mi se kopati u stilu Nekog tipa jer nisam analtičan kao moj prijatelj, ali baš me zanima koja je razina entuzijazma za Modrića u Dinamu bila od ove ekipe koja sad jebe mater senatorima u reprezentaciji.

    Evo, nova tema za diskusiju. :razz:

    Neko bi mogao i reći da je u pitanju Euro pa eto natjecanje je jače od HNL-a i da Modrić ima iskustva u LP ( :smile: ), ali sad su nam valjda Baturina i posebno Hoxha pokazali da nema smisla.

    Ili...?
  • Tongo Doumbia
    3k
    Ja sam sve komentare svoje reprezentaciju bazirao na drugom dijelu tvog komentara.

    Sjećam se dobro, Mandžo je u kriminalnoj formi stigao na Euro 2016. Čačiću je bio i dalje nedodirljiv, bez obzira na sve, pa je na javnom RTV servisu bio prozivan da nema muda izvaditi Mandžu prije samog kraja utakmice. Ali, Mandžo je u tom trenutku bio igrač Juventusa, s netom napunjenih 30 godina.

    Što imamo danas u prvih 11? Udrugu umirovljenika.

    Naravno da je smiješno, u neku ruku i retardirano dovoditi u pitanje Dalićev izbornički opus. Ali je isto tako notorna činjenica da smo se morali osvježiti još i prije Katara, da bi stvorili neku bazu. Ako upozorenje nije bio Katar gdje nam je prosjek godina igrača otišao visoko, nakon toga ni Liga Nacija, onda se na Euru sada i morala dogoditi ovakva blamaža.

    Pisao sam nedavno, prolazak skupine na bilo kojem natjecanju za mene je uvijek uspjeh. Plasman na SP također.

    Ali mi sada pričamo o oku vidljivim stvarima. Da ti Brozović, Modrić i Perišić jebeno ne smiju krenut od prve, kamo li igrati 90+ minuta. I nije to Tribina.hr fantaziranje o taktici, tranziciji, kretnjama, to su oku lagano vidljive i upečatljive stvari.

    Nemam problem ni sa jednim trenerom ni izbornikom, niti sam za poniženja. Ali sam protiv nerealnih pokopavanja njegovih prethodnika.

    Dok danas, zbog nečega od prije par godina, nitko ne smije reć " to nije dobro" , a da mu se ne suprotstavi idiotska ili fantomska usporedba sa Englezima ili Brazilom koji eto nije bio u finalu odvajkada, a mi jesmo. Meni je to debilno.
  • mali M
    4.1k
    činjenica da smo se morali osvježiti još i prije Katara, da bi stvorili neku bazu. Ako upozorenje nije bio Katar gdje nam je prosjek godina igrača otišao visoko, nakon toga ni Liga Nacija, onda se na Euru sada i morala dogoditi ovakva blamaža.Tongo Doumbia

    skroz se slažem. ovo je doslovno bilo neminovno.

    Nemam problem ni sa jednim trenerom ni izbornikom, niti sam za poniženja. Ali sam protiv nerealnih pokopavanja njegovih prethodnika.Tongo Doumbia

    neznam dal si se to referirao na moj komentar oko Dalićevih prethodnika, ali samo da pojasnim. Postoje izbornici koji su jednostavno jako dobri u otkrivanju i stabiliziranju reprezentativaca, ali ih rezultat gotovo nikada ne isprati bez obzira što su napravili oooogroman doprinos stvaranju današnjeg kostura reprezentacije. A postoje i izbornici kao Dalić koji drek neznaju promjeniti ili otkriti, ALI su jako dobri u stvaranju kohezije tih igrača i sa njima rade rezultat. Pa mi se sad sprdamo sa time, jer su otišli predaleko, al Dalićev #Familly je među igrače donio zbilja velik napredak u njihovim odnosima i spremnosti da ginu jedni za druge do kraja.
  • Daliban
    361
    Posebno mi je žao što nam se ovo događa jer je Dalić napokon pokazao muda. Nakon poraza u finalu LN je raskrstio sa penalima i igranjem na X, a danas igramo totalno drugačiji nogomet nego prethodnih 7 godina. Meni se ovih naših 2-1-3-4 baš izrazito sviđa i volio bih da to igra i Dinamo. Naš xG u ove dvije utakmice je uvjerljivo najbolji od svih ekipa na prvenstvu. U redu, većina još nije odigrala drugi krug, ali u samom smo vrhu i eventualno nas par ekipa zasad ima realne šanse sustići i to u daleko lakšim grupama. Čak su i Švabi sa svoje dvije uredne pobjede značajno ispod nas. Po velikim prilikama smo na Sofi prvi, kao i po promašenim velikim prilikama. Geometrija je dobra, plan igre je generalno dobar. Problem je što muda nije jednako pokazao i kadrovski.

    Perišić, Modrić i Brozović jednostavno nemaju što raditi zajedno na terenu. Bez funkcionalnog zadnjeg veznog, pitanje je bi li itko od njih trebao biti starter. Kova nikada nije imao defanzivno čitanje na zavidnoj razini i pozicioniranje mu je upitno i kao osmici pa je pitanje koliko on tu može držati leđa Modriću kojem pritom fale noge u obrambenoj fazi. No, što je tu je, morat ćemo izdržati sa Modrićem pored Kove. Perišić i Brozović na klupu i cement.

    Drugi problem je profilna selekcija i razmještanje tih rola. Geometrija je dobra, ali mi moramo startati sa jednim prirodnim krilom. Čak i da nam je vezni red u naponu snage bilo bi ekonomičnije držati jednog od bekova rezerviranije sa prirodnim krilom na toj strani, a još je gore ovako kada oba beka drže širinu dok nam je vezni red poput švicarskog sira. Nezavidna situacija za stopere koje se puno previše kritizira, pogotovo Šutala koji je bio jedan od naših najboljih igrača protiv Albanije. Protiv Španjolske također Šutalo i Pongračić realno nisu bili glavni problem, ali je Pongračić na kraju fasovao. Tu se postavlja pitanje što su u našem stožeru nakon Španjolske uopće analizirali? Jasno je bilo da je problem u veznom redu, ali to je jedina linija sa kojom smo u drugu utakmicu ušli bez ikakvih promjena.

    Da se mene pita igrao bih Marca Pašalića protiv Italije, a Stanišića bih gurnuo prema sredini. Može reciklirati posjed, kombinatoran je igrač, a kada se pridodaje visoko treba napadati halfspace, odnosno dati širinu ako se Marco ponekad uvuče unutra silom prilika i konteksta. Ista se stvar može raditi i sa druge strane sa Gvardiolom ako starta Pjaca. Tu ipak dobivamo malo čvrstine u sredini terena kod suparničke tranzicije, samo Modrić i Kova trebaju ispravno reagirati i postavljati se kod podizanja Stanišića/Gvardiola u halfspace.

    Ne mislim da trebaju igrati i Pjaca i Pašalić od početka, mislim da treba startati sa jednim i moja preferencija bi bio Marco Pašalić jer je ipak brži i agilniji od Pjace. Lijevo bih na krilo postavio Baturinu kao desetku u maniri onoga što su Krama i Majer igrali dosad. S tim da bih mu dao poseban naputak da napada dubinu kao što je ove sezone dobro radio u Dinamu. Tu sa Baturinom dobivamo i desetku koja je dobra na lopti, u međuliniji, što je Dalić i tražio sa Kramom i Majerom, a opet dobivamo i opsežniju dinamiku te mnogo više eksplozivnosti u odnosu na taj dvojac. Stavio bih Petkovića između njih, tako će Petko napokon imati dovoljno kretanja oko sebe da njegove vrline dođu do izražaja i bude svrsishodan. Samo ne smije u startu zauzimati poziciju desetke i prerano se izvlačiti jer to onda ni nije izvlačenje. Mora biti na njihovoj zadnjoj liniji da bi se mogao produktivno izvući i odigrati nešto u koordinaciji sa kretnjama igrača oko sebe. Mora dovoditi suparničkog stopera pred izbor da ga prati ili pusti samog u međuliniju odnosno prepusti nekome.

    Nadam se da Gvardiola vraća na beka jer je na stoperu elementarna nepogoda. Pongračić meni nije krivac za Španjolsku, ali startao bih ipak Šutala i Erlića jer imaju dovoljan uzorak utakmica protiv ozbiljnih protivnika. Mislim da su naš najbolji stoperski tandem i mislim da se profilno najbolje nadopunjavaju. Šutalo najbolje iskače, a Erlić je mnogo pasivniji stoper i savršen je profil da mu čuva leđa.
    Gvardiol i Šutalo ne mogu igrati zajedno. Uvijek su djelovali nesigurno kada bi igrali zajedno, a ova utakmica protiv Albanije je to samo potvrdila. Pep s razlogom ne vjeruje Gvardiolu na stoperu, najbolje da mali igra beka i bok. Neka reciklira posjed uz liniju, možda povremeno napadne halfspace ako se Baturina izvuče do linije i to je to. Nije idealan način za iskoristiti Gvardiola kao beka, ali meni on na stoperu uopće ne ulijeva povjerenje. Neka drži širinu, ima pas prema sredini, a opasan neka bude eventualno u tranzicijskim situacijama. Svaka drugačija postavka znači da otpada Šutalo, a meni je Šutalo na stoperu bio puno bolji od Gvardiola.

    Veza dupli pivot Modrić – Kova i Sučić ispred njih.

    Jedina preostala alternativa je Baturina u vezu umjesto Sučića, a da Krama ostane na „krilu“. Marco pašalić bi mi i dalje startao desno. To su najstabilnije varijante. Van toga imamo totalni kaos kao dosad ili odustajanje od svih progresivnih promjena koje su se pripremale za ovaj turnir te nekakvo provlačenje na mišiće. Pitanje je koliko bez Brozovića mi na mišiće uopće možemo odigrati, ali sigurno je da bi stvari bile stabilnije da se vratimo na Dalićev pseudobunkeraški posjed sa SP-a, a u suparničku trećinu ulazimo sa tri igrača.

    Usput, Livaković igra horor turnir, koštao nas je minimalno par golova u ove dvije utakmice. Nije mi jasno zašto nije zvao Kotarskog kada je već mijenjao stil igre. Daleko od toga da Kotarski ne kiksa i sumnjam da bi samim obranama pridonio nešto u odnosu na Livija, ali njegova noga bi se mnogo više uklapala u ovo što igramo.

    I nadam se da ćemo prestati tako agresivno duplirati suparnička krila. Uopće ne razumijem što izvode i zašto naši igrače na suparnička krila iskaču kao hrpa napaljenih majmuna uopće se ne obazirući na stvari oko sebe. To ja očito Dlićeva izričita instrukcija jer to rade svi od veznjaka do stopera, a pritom baš nesuvislo ostavljaju rupe oko sebe.Treba se riješiti te paranoje.

    Sve pet, slobodno mi banirajte račun. Samo bih molio da se ostavi ovaj upis jer je ipak konstruktivan. I pričekajte sekundu da iskomentiram malog Esmira na drugoj temi jer sam ga gledao.
  • Captain America
    15.4k
    Prvo sam pomislio da si napravio kombinaciju ''Dalić'' i ''taliban'' kad sam vidio nick, a onda sam vidio količinu teksta i shvatio da se vratio dragi forumaš. Nadam se da ostaješ jer si imao konstruktivne prijedloge.
  • BBB Baranja
    285
    Simunic:
    Stigle su iz zagrebačkog HTV-ovog studija kritike na račun Luke Modrića.

    'Ma kakvi. Zašto? Bio je Luka dobar. Istina, mi smo navikli da uvijek bude briljantan, najbolji, ali to nije moguće. A ja bih ovog puta posebno pohvalio Kramarića i Kovačića. Dakle imamo igrače koji mogu i znaju, samo da takvi budu u Leipzigu.'
    Samo ovu izjavu treba procitat i sve se moze zakljucit o profilu bivsih repstativaca koji cekaju da budu uhljebljeni u stozer ili negdje drugdje unutar HNS-a
  • Jaro
    6.2k
    Sve sto i napisao ima logike, ALI - protiv Italije su Budimir i Kramaric 100% unutra - nebitno o profilu ostatka momcadi, jbg zabili/asistirali su i to je najdalje sto Dalic vidi/gleda...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.