• Zambatine škude
    2.3k
    Pogledao sam sve kvalifikacije i sva prvenstva od 1982.

    Za mene je u slučaju Hrvatske;

    Plasman je uspjeh.
    Mali dioničar

    Slažem se sa svim ostalim, s ovim baš i ne. Na Euru s 24 reprezentacije, činjenicom da si u prvom jakosnom šeširu, da prva dva idu dalje i da čak i kao zadnji u skupini imaš dodatnu šansu (i to ne baš zanemarivu) otići i preko Lige nacija, plasman na ovakav turnir je standard. Možda za četiri godine ne budemo imali ovakvu generaciju pa se i ta mjera promijeni.

    To ne znači da u striktnom smislu te riječi plasman nije uspjeh, uspjeh je i Njemačkoj kad se plasira. Ali ono, Hrvatska je došla do razine gdje bi neplasman u ovim uvjetima među 24 bio debakl.
  • NitkoBitan
    13.6k
    Protiv Italije bi izasao u postavi 4-2-3-1. Bekovi Stanisic i Gvardiol jer treba kvaliteta za cuvat Pellegrinija i Chiesu, Juranovic i Perisic su tome nedorasli. Za stopere stavit Sutala i Erlica. 2 zadnja vezna Modric i Kovacic, a prednji Sucic/Baturina (Sucicu bih mozda dao blagu prednost). Spica Budimir jer je odlican u skok igri a Talijani ne slove za visoke. Sto se tice krila nek Dalic nesto iskemija kako zna i umije al ova kombinacija Kramaric/Majer je vjerojatno najgora moguca. Ako treba posjest neko ime na klupu posjedni ga, ne budi populisticka picajzla.
  • rioda
    3.5k
    Sad kad malo razmislim, porazno je da naša ekipa, s toliko iskustva, nije znala jučerašnju utakmicu privesti kraju.
  • Patak
    2.6k
    Srljali umjesto da se utakmica zatvori. Stanišić je trebao uči umjesto Sose koji nije defanzivac.
  • Ludovic IX
    6.2k
    ja nisam vidio srljanje.. vidio sam nervozu kod naših cim je albanija krenula po izjednačenje. naši su stali nakon 2-1. čak se par puta vidjelo kad smo imali situaciju za opet nešto napraviti, počelo se opet pimplat.

    nek smo dobili gol, nismo bolje ni zasluzili
  • LovroZG
    1.3k
    Nismo mi stali nego je Albanija krenula va banque i nama se obrana raspala jer niko nikog ne čuva. To je nešto šta se već vidjelo protiv Portugala, al odlična igra u napadu je to tad zamaskirala.
  • Jaro
    6.1k
    Pa cijelo poluvrijeme je odigrano stihijski, na divlje i iz te divljine je doslo do preokreta, pa kasnije albanskog izjednacenja. Nije tu bilo sekunde nekakve kontrole - zato je neutralcima ova utakmica po komentarima bila top.
  • Toni90d
    135
    Nas je Perisic ubio, umjesto da izađe isti tren kad je izmjena pokazana, on se raspravlja sa sudcem gdje će izaći sa terena. Umjesto da izađe na najbližem mjestu i da mi nastavimo presing, jer smo im sigurno još mogli gol-dva uvaljati i popraviti gol razliku. Ali ne, isto kao protiv Španjolske kad smo preko Oršića okrenuli utakmicu, isti tren zatvaranje, pa sve popusili na kraju.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Ali ne, isto kao protiv Španjolske kad smo preko Oršića okrenuli utakmicu, isti tren zatvaranje, pa sve popusili na kraju.Toni90d

    Kakvo zatvranje protiv Španjolaca, Brekalo je igrao desnog beka. Zato smo nakon stizanja 1:3 i fasovali 2 komada za čas.
  • Toni90d
    135

    Instiktivno povlačenje, ne znam je li dolazi od igrača ili sa klupe. Kad imamo rezultat dadnemo protivniku oružje u ruke umjesto da nastavimo. Zašto mi nismo jučer nastavili napadati kao Albanija? Ljudi izjednačili, da je bilo još dvije minute zabili bi sigurno za pobjedu. A mi smo na 2-1 stali, umjesto da smo još dali gasa. Kakve su fore sa odustajanjem od spremnih izmjena, jer smo izjednačili, pa poveli, umjesto da napadneš i tražiš veću pobjedu, da nemamo drugi najgori score na prvenstvu.

    Prvo Perisic ubija vrijeme kod sudca, kad se nastavilo igrati, mladi su krenuli naprijed, a Modric pokazuje polako, raspad sustava koju minutu poslije, jer su se ovi uspjeli organizirati i doći do daha.
  • rioda
    3.5k
    A mi smo na 2-1 stali, umjesto da smo još dali gasaToni90d

    Neki još danas spominju da nismo trebali juriti po još jedan gol protiv Turske 2008. godine i da nas je to koštalo primljenog gola... Meni nije toliko upitno jesmo li stali ili nismo, koliko činjenica da pored toliko iskusnih igrača nemaš nijednog koji će osjetiti da je sad trenutak za odglumiti grčeve ili ozljedu da se malo posložimo na terenu i smirimo nabrijane Albance.
  • Nino Bule
    12.1k
    Pogledao sam sve kvalifikacije i sva prvenstva od 1982.Mali dioničar

    Super, onda znas da se europsko danas, na kojem participira 24 ekipe ne moze uspoređivat sa onima prije di je bilo 16 ekipa, danas prolazi cetiri 3. Ekipe, dakle ekvivalent samom kvalificiranju na prvenstvo je prolazak skupine danas, sve osim toga je podbačaj
  • Dzgšb
    353
    Meni je najgore što u dvije tekme nismo žuti dobili a na vodstvu 2-1 nebi škodilo da smo dobili 2-3 na 30 metara lomi sve po redu..
  • Mali dioničar
    15.1k
    Super, onda znas da se europsko danas, na kojem participira 24 ekipe ne moze uspoređivat sa onima prije di je bilo 16 ekipa, danas prolazi cetiri 3. Ekipe, dakle ekvivalent samom kvalificiranju na prvenstvo je prolazak skupine danas, sve osim toga je podbačajNino Bule

    Točno tako. Bez obzira na tu činjenicu znaš da se višestruki svjetski prvak i aktualni europski prvak nije kvalificirao na zadnja dva svjetska prvenstva pa ću i dalje smatrati da je uspjeh ako Hrvatska dođe do SP u Americi te se naravno nadati dobrom rezultatu tamo.

    Osim toga tada je i značajno manji broj država sudjelovao u kvalifikacijama.

    Ne znam da li si skužio, ali od države u kojoj je bila Hrvatska trenutno nastupa 7 reprezentacija.

    Jedna od tih 7 koja se sama nikada nigdje nije kvalificirala je onemogućila plasman Talijanima na posljednje Svjetsko prvenstvo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.