• Navijač Dinama
    7.8k
    Ne kuzim kaj je zalizani htel pa mi je tesko opce komentirati kaj su Majer i Krama igrali zapravo?Jurki

    To samo on zna sto je htio i sta je mislio(nadam se po posljednji put da to gledamo, kao i Gvardiola na beku). Da su tako odigrali Pjaca i Pašalic koja su primarno krila, pa ajde i razumio bih, neutralizirali ih Špapnjolci, al ovdje ako je itko ikog neutralizirao, to je Dalić igru po krilima postavljajući dva polu puža na ista...

    Pa više je su krilu napravili Gvardiol i Stanišić(nit krila, nit bekovi realno) nego Kramarić i Majer..
    Majer je dobre stvari napravio kad je ulazio u sredinu koliko je mogao i imao loptu, ali kreairat igru na krilu uz crtu i igrat uz istu umjesto sredine(primarne) pozicije je za odgovarnje Zlatka Dalića ored Haškim tribunalom.
  • Jurki
    9.6k
    upravo to.
    Cak mogu lakse opravdati pozicioniranje Ademija i Bulata na centralne pozicije (od cega mi se zeludac okrece)
    nego pozicioniranje Majera i Krame na krila.
  • Eduardo
    18.1k
    na ovom forumu po pitanju reprezentacije ima previše toksičnosti i malicioznosti koje prvenstveno počivaju na klubaštvu i iz svega toga na kraju dobijemo jednu veliku i u mnogo čemu neutemeljenu količinu napisanih gluposti i pizdarija.
  • hardek
    1.8k

    1. Joško je danas igrao beka ali mislim da je plan bio da ostale 2 odigra stopera. Yamal je i Jošku radio probleme a Sosi bi radio cirkus.

    2. Budimir igra iz razloga što na krilima nemaš igrača koji će napadati prostor.

    3. Perišić i dalje bježi od duela, ne može igrati beka sa svojom trenutnom fizičkom spremom.

    4. Od krila u repci jedino Perišić i Pjaca šire prostor, odnosno vole primiti loptu na aut liniji. Svi ostali više vole loptu u međuprostor i ulazak u sredinu.

    5. Slažem se s tobom, barem u kontekstu toga da danas kada gubiš 3:0 nije iskorišteno svih 5 zamjena što je idiotski.

    6. Broz je gotov, tu se slažemo. Jedini razlog zašto je odigrao cijelu utakmicu danas je zato što vjerovatno neće igrati sljedeću pa da odmori ostale.

    7. Sucic i Baturina nisu isti igrači, a u kontekstu kompletnijeg veznjaka tu prednost ima Sucic.
  • Jurki
    9.6k
    Mene zanima dal smo ikad igrali u ovakvom sastavu i ulogama na terenu? Ili je trenercina imala naum da ga sreca posere po ne znam koji puta?
  • Doktor Kunić
    2.9k
    čekaj ako već nemamo krilne igrače zašto moramo igrati sa krilima uopće takvu postavu? Joj da imamo limitiranog izbornika, koji nema muda stavit novitete a busao se da bude.
  • Jurki
    9.6k
    kak nemamo krila? Pjaca i Pasalic.
    Da je njih poslal od pocetka i da je bil identican razvoj na terenu mislim da mu nitko nist nebi prigovoril.
    Ovak je forsiral istu sprancu igre sa igracima koji to ne mogu, a da to oni ne mogu znaju svi osim ocito samo njega.
    Jednodimenzionalan trener koji se šlepal uz genijalnost Modrica, pluca maratonca Broza i bravure Livija.
    Pijesak mu je plafon bez obzira na DVIJE medalje sa SP-a.
  • Doktor Kunić
    2.9k
    pa to ti velim imamo velikog mudonju na klupi koji se busao da će mijenjati stvari a na kraju sve je isto ko i lani, samo što nam je potrgani perišić prva uzdanica.
  • Zagi
    5.8k
    Ekipa zaboravili ste Ivanušeca. Luka je bolje krilo i od Perišića i Kramarića , a i Pjace.
  • Teofil Kateran
    1k
    Ma imamo velikih problema trenutno i jednostavno se treba radit smjena generacija brže nego što se radi. Normalno da treba zvat Modrića i dalje npr., ali mislim da uopće ne mora počinjat svaku utakmicu i da mora svoje minute lagano predati Sučiću i Baturini, a bome prije njih dvojice i Majeru koji je u zadnje vrijeme možda i najbolji igrač reprezentacije. Na lijevom beku imamo problem i tu razumijem zašto igra Gvardiol, mislim Sosa bi jednostavno ispadao na svaki lažnjak protiv Španjolske, realno i Gvardiol se mučio iako je on igračina i uspio je sve rješavati i nije kiksao. On nam jako fali na stoperu jer smatram da su on i Šutalo odličan par. Naprijed Dalić jednostavno mora imat muda i reć Perišiću da neće dobit minute i stavit Ivanušeca ili Pjacu. Isto tako, ako si već zvao Marca Pašalića daj ga barem stavi kad hvataš rezultat, dečko ima šut izvana i odično bi mu pasala današnja tekma. Budimir mi jednostavno ne ulijeva nikakvo povjerenje baš, i koliko god je Petko danas sjebao jednostavno se vidi da je klasa i da zna ipak dosta više od Budimira.
    Nadam se barem nakon ovog danas da su skauti vidjeli samo ovo šta je Petko zajebao, a ne i dobre poteze pa da ga nitko neće uzet za vrijeme Eura :)
  • MarK
    322
    od Kramarića je bolje krilo i Arber i Špika i Taki samo što je Dalć grozan trener bez autoriteta prema isluženim senatorima pa im izmišlja pozicije jer moraju igrati. Kod zdravih Pjace i Ivanušeca trpimo sporaća veterana Kramarića. Tragedija
  • cibona
    1.8k
    Ivanušec lijevo, Petko u špici, Brozović na klupu, Majer u sredinu. Desno krilo kramarić/pašalić.

    Tako bi ja mijenjao, ali daliću to remeti hijerarhiju unutar svlačionice...

    Ključno je promijeniti vezni red, ne možemo igrati s 2 veterana. Brozović nije ni sjena igrača od prije 3 godine, uostalom igra u neozbiljnoj ligi u koju odlaze igrači na zalasku karijere.
  • Mihaljević
    8.7k
    Hrvatska je došla do levela u kojem može dovesti trenera top klase, Dalić može otići kao kralj, nijedan trener u životu neće nikada uzeti tri medalje sa Hrvatskom, 7 godina je sa hrvatskom repkom a još radi neviđene gluposti poput odbrane koji prvi puta zajedno debitira na europskom prvenstvu. Evo nameće se logičan izbor Edina Terzića koji je već dvije sezone zaredom najbolji trener Bundeslige. Ova reprezentacija je napokon zaslužila top trenera a ne Kovača, Bilića i takve prosječne trenere, a i treba iskoristit Lukin last dance 2026, a valjda smo i zaradili nešto za nekog tipa Pocchetino, Allegri, Pioli...
  • Doktor Kunić
    2.9k
    a i treba iskoristit Lukin last dance 2026Mihaljević

    Daj molim te nemojte više :lol:
  • rioda
    3.5k
    Kod nas se momčad ne slaže pozicijski, po trenutnoj formi i kvaliteti, nego po tome koliko je netko "zaslužio" igrati pa se onda izmišljaju pozicije nekim igračima. Dobro da nemamo više igrača u dobroj formi, pitanje je kako bismo izgledali.

    Ali realno, Španjolska je dva koplja iznad nas, ne samo momčadski nego i individualno. Kako god da smo se danas postavili, poraz je bio neminovan
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.