• Zagreb1992
    1.4k


    pa bilo je dimnih sa njihove strane i armada je zapalila par baklji
  • Doktor Kunić
    2.9k
    gledat ćemo reprizu 2021 eura. Sad ćemo se posložiti i proći skupinu nekako a onda dalje odma ispadamo. Pa slijedi oproštaj senatora gdje će dalić to pripisati sebi kao smjenu generacije koju je on napravio. Pa nakon eura ide njegov bijes i promjene tektonske gdje će zamjeniti 1 igrača i naglasiti da se više neće živjeti na staroj slavi. Mediji će to prenijeti kao šok a već slijedeći ciklus će biti sve po starom.

    Samo obitelj i ponizno
  • emilperska
    4.4k
    Ako izvrtis one Uefa predictore, šanse da ides dalje s 3 boda i -2 gol razlikom su male, s 3 boda i -3 si doslovce u teoriji. Znaci u 2 tekme nama trebaju 4 boda ili 3 boda uz opciju da nakantavamo Albaniju barem 3 gola i onda minimalno gubimo od Italije..
  • Zagi
    5.8k
    Mislim da je ovo zadnji Dalićev turnir kako god završilo.
  • jedan u nizu
    6.8k
    Tipicni potpisi naseg vrlog populista.
    Kad sam ga kritizirao prije godinu dana popljuvalo me se sa svih strana. Argumenti su bili, imamo medalje, ima rezultat.
    Da ali igra je ocajna bila kao i sada.

    Iskreno, ali iskreno, da neka druga reprezentacija na cijelom prvenstvu vodi 46min,i to protiv jedne Kanade, i tako dode do medalje, mi bi ju svi popljuvali i rekli da nemaju sta raditi tamo. Ali kad smo mi u pitanju onda je to zajednistvo, familija, pobjednicki mentalitet.
    Da, ima i u tome nesto, ali mi se tako godinama provlacimo.
    Volimo reci da smo drugi na svijetu. Volimo reci da smo treci na svijetu, ali onda u kvalifikacijama ispadamo smijesno i gubimo od trecerazrednih ekipa i do zadnjeg kola strepimo ocemo se kvalificirati na nikad brojnije EP.
    Jedni Talijani, Nizozemci, Spanjolci, Njemci i Portugalci, koji su nogometne velesile, uvijek produ te kvalifikacije mirno i bez pompe (mozda sitna iznimka). To sto nekada na natjecanju ispadnu rano je druga stvar, ali opet nakon toga dominiraju kvalifikacijama i smatraju se najboljima.

    Vjerujte da nijedna kladionicarska kuca nije luda, nijedna nije tu zalutala i dobro znaju sto pricaju. Nisu uzalud Nijemci medu prvim favoritima makar su ispali iz skupine prije dvije godine. Nisu dzabe Englezi medu favoritima makar 'se nije vratilo kuci' vec 58 godina. Zasto su te reprezentacije uvijek medu favoritima?
    Jer imaju igru i jer imaju kontinuitet, a ne poneki bljesak kao mi.
    Mi da smo nakon Rusije 2018 izdominirali u kvalifikacijama, da smo odigrali na nivou u Ligi nacija, a ne gubili 6-0, i nas bi smatrali favoritima.
    Da smo nakon Katara 2022 godine izdominirali kvalifikacije, sad bi bili medu favoritima, nebi nas samtrali desetim favoritom.

    Mi jesmo mozda zadnjih godina zasluzili epitet ekipe kojoj bolje lezi turnir nego kvalifikacije. Ali vecina ljudi ce opasnijim smatrati ekipu koja se prosetala kroz kvale, a ispala zadnje prvenstvo, nego ekipu koja je zadnje prvenstvo osvojila medalju, a onda se jedva kvalificirala na prvenstvo.

    Nismo mi naglo pali protiv Spanjolske. Mi smo nastavili svoju igru iz kvalifikacija, gdje smo protiv ekipa koje su tri puta slabije, se mucili.
    Ne znam jel postoji utakmica u kvalifikacijama da se na nesto nije moglo prigovoriti Dalicu.
    Sada isto. Teski populizam.
    Od izjave da je on prvi stavljao Gvardiola na beka, pa kupi Pepove fore i tamo ga stavlja. Pa nismo jebeni City da imamo stopercine. Imamo najboljeg stopera u povijesti Hrvatske i onda ga stavimo na beka. Da bi nam stopera odigrao jedan Pongracic. Da je stavio Erlica manje bi bolilo jer su Erlic i Sutalo zajedno imali neke dobre partije.
    Mi konacno imamo stoperski par svjetske klase koji mozemo gledati sljedecih 10-12 godina i samo gledati kako napreduju, a mi ih razjebemo.
    Ako smo mogli graditi cijelu repku oko veze koja nam je bila najjaca, onda mozemo i oko obrane.
    Zamislite da je u nedostatku krila odlucio staviti Modrica na krilo, a onda na veznog ubacio Vlasica?
    Jer realno, Modric je bolji od svih nasih krila (osim prime Perisica), pa je to dobro. Ali time bi unazadio Modrica kao igraca, jer bi igrao na 70% mogucnosti, i unazadio vezu njegovim gubitkom.

    Nama Budimir igra jer je zabio 16 golova. Imamo Petkovica koji je zabio 18 golova, pa zasto ne igra? Jer su mediji poceli pumpati Budimira. Ali covjek igra u drugom sistemu. Petkovic ovaj sistem igra u repki i u dinamu godinama. Ako vec imamo identicnu formaciju 6 godina, onda ubaci igrace koji su to navikli igrati. Ali ne, on ubaci Budimira na temelju njegovih 16 golova u sistem koji ne igra i ne poznaje.
    Ekvivalent toga bi bio da je Jakir ubacio Brodica na mjesto Petka jer je tada imao vise golova nego Petko.

    Brozovica i Perisica necu ni spominjati, sama cinjenica da su na Euru je porazna, a kamoli da su ispred igraca koji su na uzlazu i u boljoj formi.

    Oprostite na dugom postu, nakupilo se emocija, trebalo je malo izbaciti neki 'rant'. Sutra hladne glave cu biti pametniji :)
  • Jurki
    9.6k
    Španjolci razotkrili sve nase slabosti/gluposti zalizanoga.
    Brozovic nije na nogometnoj mapi. Budimir nevidljiv, Krama daleko od icega konkretnog. Petko u svom filmu.
    Sredina ne postoji.
    Trkacki svi lose, daleko od igraca, bez zelje i motiva.
    Protiv Španjolske ovakva predstava je top rezultat kad se sve zbroji i oduzme.
    Zalosno da jedan poluinvalid Perisic pokaze najvise zelje i htjenja.
    Spusteni smo realno na svoju razinu di pripadamo. I da nismo ekipa za top rezultat.
  • ksapi
    2.3k
    Cijeli dan kaos u gradu, gori Berlin od navijanja i onda na stadionu 90% vremena teska nula. Nikad to necu shvatit, pogotovo jer je sada bilo i dosta ultrasa na tribini (koji su ocito jedini navijali dobar dio tekme)
  • superhik
    10.6k
    Mislim da je ovo zadnji Dalićev turnir kako god završilo.Zagi

    Nekoliko turnira previše
  • Eduardo
    18.1k
    Jedni Talijani, Nizozemci, Spanjolci, Njemci i Portugalci, koji su nogometne velesile, uvijek produ te kvalifikacije mirno i bez pompe (mozda sitna iznimka). To sto nekada na natjecanju ispadnu rano je druga stvar, ali opet nakon toga dominiraju kvalifikacijama i smatraju se najboljima.jedan u nizu

    Frende, Talijani su se propustili kvalificirati na posljednja dva SP-a, a Oranje su propustili Euro u Francuskoj i SP u Rusiji.

    Nisu dzabe Englezi medu favoritima makar 'se nije vratilo kuci' vec 58 godina. Zasto su te reprezentacije uvijek medu favoritima?
    Jer imaju igru i jer imaju kontinuitet, a ne poneki bljesak kao mi.
    jedan u nizu

    Jedini kontinuitet koji Englezi imaju je kontinuitet nastupa na velikim natjecanjima, a isto to ima i Hrvatska. Hrvatska ima dva treća i jedno drugo mjesto sa SP-a i drugo mjesto u Ligi nacija. Englezi imaju finale Eura. BTW, mi smo te Engleze tukli u polufinalu svjetskog prvenstva u Rusiji... tukli smo ih na Wembleyju 2008. u za njih ključnoj tekmi kvalifikacija i time im zatvorili vrata Eura. Ok, vratili su nam dvije godine kasnije u kvalifikacijama i zbog njih smo propustili naše jedino SP.

    Gledajući sve to i dodajući im novac, infrastrukturu kojom raspolažu i bazen iz kojeg crpe enormnu količinu igrača mogu ti reći - Englezi su za nas goli k.
  • hardek
    1.8k
    Koliko god ja nisam Dalićev fan, toliko mrzim reakcionarske komentare. Izgubili smo 3:0, da li je taj rezultat realan? Nebih rekao. Da li je fact da je Španjolska igrački bolja repka od naše? Definitivno.

    Nekad ti život/sport da, a nekad ti uzme. Danas nije bio dan i idemo dalje a na kraju Eura neka se odradi detalja analiza.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Zalosno da jedan poluinvalid Perisic pokaze najvise zelje i htjenjaJurki
    Covjek prodo 5 lopti(ubačaja) u bunar(prazni peterac i sesnaesterac).. i napravio prijestup kod penal, nit brz niti više okretan.. ali ga svejedno sa rehabaa ubaci pored inform Pjace i Ivanušeca....

    Ono što mi je najviše nelogično je taktika Dalića i uloge igrača..Gvardiol kao bek je oke, ali ni malo slična uloga kao ona u Cityju, ovamo staviš Pogrančića kojem je tek druga utakmica sa Šutalom, umjesto Erlića koji ako ništa je pokazao ne jednom da može igrat sa Šutalom odlično.

    Za Brozovića kolega @Tongo Doumbia prvenstveno i ja u manjoj mjeri od njega samog, trubimo vec od valjda drugog mjeseca ove godine, da nit je saudijska ozbiljna natjecateljska liga nit je on u onoj formi, i umjesto da ti mozak Majer igra u veznoj ispred Kovačića i Modrića... ti staviš najsporijeg veznog igrača u ekipi, na krilo, a Nroz turira????

    Kramarić opet privatizirao napade, ništa posebno nije napravio... Budimir borba sam protiv sebe, izvede Antu, uvede Ivana i krene igra na ubačaje koji je forte Budimira, a Kramaric koji to i nije, i koji ti treba u tome 16ercu, Kramaricu se igra svodi oko 16erca, ne u njemu i nema igrača...

    Izvedeš Kovačića najboljeg na terenu, i onda ubaciš još jednog ne krilnog i sporog na krilo igrača(Maria Pašalića)..

    Modrić ovu utakmicu osim jednog lažnjaka ništa...

    Igra čak i nije bila nešto loša, koliko samo i mi nismo imali sreće(a bilo je i vrijeme, ne može nas uvijek mazit enormna količina na vječito penalima i slično).

    Idemo dalje.
  • Mihaljević
    8.7k
    Dalić je najveći krivac ovog poraza po meni.

    1. Gvardiol je igrao beka za repku samo na Euru 2020, gdje se nije dobro pokazao i sad opet, Gvardiol i Šutalo su zajedno sigurno jedni od najboljih stoperskih parova svijeta i ne treba ih razdvajati. Kakav Pongračić ljudi moji, zadnju službenu tekmu što je on igrao za hrv. bila je 0-3 sa Austrijom u Osijeku ako se ne varam.

    2. Budimir nije igrač koji pravi razliku, jednostavno je Bruno puno bolji igrač, imam osjećaj da Budimir igra samo zbog golova u La Ligi, a ne zbog neke taktičke strane.

    3. Perišić je dobro funkcionirao na beku, dok na krilu nije više tako poletan.

    4. Ivanušec nepravedno izostavljen, najbolje lijevo krilo reprezentacije, bolji i od Pjace i od Perišića.

    5. Ako si zvao Marca Pašalića kao nekog
    brutalnog supersuba, zašto ne igra?

    6. Svaka čast Brozu, ali je tako loše pao u formi da imam osjećaj da bi Pero Sučić bio puno laganiji na toj poziciji.

    7. Luka Sučić nije prvak bio Austrije i još je bio pola sezone ozljeđen, po meni je Martin za njega doktor trenutno.

    Ništa skupit glave dobit Albance i šta Bog da protiv Talijana.
  • Tongo Doumbia
    2.9k
    potpisujem, s tim da bih tu nadodao da su Englezi recimo rang Škota, samo sa strateškom prednošću kolonija, i omjerom uloženog-dobivenog puta sto.

    Jer me ne možeš uvjeriti da mi nismo talentiraniji od tih otočkih taraba. Samo što mi isplivavamo iz kaosa, a oni imaju jasnu hijerarhiju i put kako odgajaju igrače.

    Kad bi mi prisvojili sistem ili radnu etiku kakvu ima jedna Njemačka, to bi bili bolesni rezultati.

    Ali imamo to što imamo, i ovo što radimo je za divljenje, veliko divljenje.
  • Jurki
    9.6k
    Covjek prodo 5 lopti(ubačaja) u bunar(prazni peterac i sesnaesterac).. i napravio prijestup kod penal, nit brz niti više okretanNavijač Dinama

    Sve stoji ali je jedini napravil nekaj po tom boku (kolko je to bilo dobro/lose) si sam pojasnil.
    Tim je veca zalost danasnje utakmice da je takav poluinvalid na krilu napravil bar nekakvu opasnost za Spanjolce za razliku od Majera i Krame koji nisu krila a igrali su te "krilne" pozicije.
    Zapravo nit ne kuzim kaj je zalizani htel od Krame na tom lijevom krilu?
    Ne kuzim kaj je zalizani htel pa mi je tesko opce komentirati kaj su Majer i Krama igrali zapravo?
    Tesko mi je spojiti njih ko nogometase i pozicije koje su danas igrali.
  • Zagi
    5.8k
    7. Luka Sučić nije prvak bio Austrije i još je bio pola sezone ozljeđen, po meni je Martin za njega doktor trenutnoMihaljević

    Ostalih 6 točaka ok ali ovo je nažalost daleko od istine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.