• CrouchTomislavgrad
    319
    Možemo i mi Rijeku zeznut, kupimo ga dogodine za 5 milijuna i 2.5 ide nama i prodamo ga za 10.
  • SjevernaStrana
    1.8k
    ja sam dobio informaciju sredinom sijecnja kako su prekinuli suradnju jer je Tomislav Rukavina potajno pregovarao s LA Galaxyjem bez Barinog znanja...SjevernaStrana

    Evo, ovo sam pisao u veljači, nek me insajderi demantiraju ako imam krivi info
  • Jurki
    11.4k
    Zna li se kolko je mali Gabrek imal placu kod nas?
  • mali M
    4.9k
    ↪Crusades1986 Dobro pa nisi naglo reagirao :)Jos-Optimus

    sprda se Crusades...
  • Nolifer
    7.9k
    Jel to u dealu vezano zbog Pasalica?
  • sport
    3.2k
    Nema tog sportskog direktora koji bi vama svima ugodio.
  • Klenx
    5.4k
    Imam osjećaj da se za bilo koju novu vijest vezanu uz transfere prvo na klub istovari kanta govana od forumaša ovdje, a onda se eventualno počne razmišljati trezveno ili pisati malo suvislije i konkretnije. Iako i to rijetko.

    Stavimo činjenice na stol. Gabriel Rukavina je igrač koji će skoro imati 21 godinu. Igrač koji je bio kod tri različita Dinamova trenera i niti jedan mu nije davao minutažu veću od mrvica tu i tamo. Zar i to nešto ne znači?
    Niti u jednom nastupu na terenu nije pokazao da je neki veliki talent kojeg se treba istrpiti.
    Na njegovoj poziciji trenutno imamo dva reprezentativca svojih država te igrača mlađeg od njega koji je prije ozljede itekako pokazao da ga se treba forsirati.
    Gabriel Rukavina je igrač koji u Dinamu ima vjerojatno veću plaću nego bi bilo gdje drugdje s obzirom na prikazano u karijeri imao.
    Gabriel Rukavina je igrač koji po transfermarktu vrijedi manje od milijun eura.

    Kao takav Gabriel Rukavina nama je totalno beskoristan, koristan je jedino u cicanju plaće.

    Nogomet je pokvaren biznis. Posvuda su u nogometu (polu)kriminalci, klošari, mufljuzi i svakakvi ostali jebivjetri premazani svim mastima. Koliko god da nama super zvuči “Sad ćemo mi sve odjebat, i Miška, i Osijek, i Šikića i Baru i Naletilića i sve”, to u stvarnosti nije baš tako. Klub ranga Dinama iz male države i tržišta kao što je Hrvatska sve njih treba, naravno pod uvjetima koji odgovaraju Dinamu. Uvjetima koji su poslovno korektni i koji ne oštećuju klub.

    Kad odjebemo Baru, Miška ili Šikića, i odemo na neko drugo tržište, tamo ćemo naći isto Baru, Miška ili Šikića, samo stranog.
    Rijeka je klub koji je godinama drugi HNL klub. Klub koji korektno odradi svoj europski put, i katkada uđe u grupnu fazu natjecanja.
    Klub koji ove godine ima realnu šansu igrati grupnu fazu ECL. Vjerojatnije je da će nešto pokazati tamo i završiti nekom na radaru nego u nekom Celju ili nekoj sličnoj lijevoj ligi.
    Uopće ne vidim problem da skinemo teret plaće malog Rukavine, damo ga u Rijeku za 50% budućeg transfera i potencijalno uberemo koju stotinu tisuća ili milju eura nekad u budućnosti.

    Nećemo se lagat da se mali može utrpati negdje, Bara je dignuo ruke od njega, a i realno, da je nekakva suvisla ponuda stigla u klub, davno bi ga naši tamo prodali. Objektivno je mali trenutno tržišno bezvrijedan igrač. Igrač za Goricu ili Istru.

    Ovo pišem bez ikakve pretpostavke da je Rukavina dio deala za Pašalića.

    Dajte mi neki drugi argument ovoj tvrdnji.
    Što bi vi sa Rukavinom u ovom trenutku?
  • Kujtim Shalla
    2.8k
    I bilo kojem slucaju ok,rjesili se malog koji vec godinama nista ne napreduje ,vise prilika su dobili drugi ,neki su ih iskoristili i nesto pokazali neki nisu. Mali je bio i u manjim sredinama i nije bas nikoga uvjerio da je on taj. Dali je to grc, onaj Bremen koji dinamov dres nisi ne znam. Placa manje i ako ima klauzula lapo lapo super. Vise nije nama na terenu pa nek stari kuka mišku i kenja. Ako se tamo probije vratit cemo nesto novaca ,ako ne nije vise nas problem. Jbg zar nismo svi zagovarali i svejsning da se moramo rjesavati viskova u svlacionici. Sve ide po planu. Da se mogla uzeti veca Lova za njega uzela bi se.
  • rioda
    4.7k
    Petković mi po klupskim slikama i videima s priprema izgleda iznenađujuće motivirano, za razliku od nekih ranijih priprema
  • IvanS
    148
    U pravu si 100%.
    Mene samo zanima zašto je proglašen vanserijskim talentom, a koliko vidimo sada ga se rješavamo.

    Znam, mora igrač biti 100% unutra, glava mora biti čista i sl., treba raditi na sebi. Sve stoji. Nego gdje je zapelo kod njega?

    Ako Rukavina nije uspio, što poručujemo Vrbančiću, Paviću i ekipi za koje zadnjih dana svi govorimo da će biti nositelji?
    Ti svi mladi igrači jednostavno moraju igrati. Već se pisalo naveliko o klubu partneru, o drugoj ekipi, posudbama i sl. Tu se mora naći model inače ništa od razvoja naših talenata.

    Nije Rukavina jedini. Marin je bio Rukavina prije Rukavine. Jednostavno je negdje zapelo.
    To što oni odigraju seniorskih minuta, još ako ih ne iskoriste na pravi način, imam dojam da jednostavno više ne dobiju dovoljno pažnje i minuta i polako se svi izgube.

    Da Barca nije davala minuta L. Yamalu, da li bi on bio sada tu gdje je?

    Sjetim se u vrijeme Bjelice, dosta prilika je dobio jedan Marko Đira. Gdje je taj lik? Zadnji vezni je trebao biti čini mi se, i na neku foru je stvarno dobivao dobru minutažu. A nije bio talent razine Marina i Rukavine.

    Malo sam zakomplicirao. Sory za dugačak post.
  • Crusades1986
    11.5k
    zašto je proglašen vanserijskim talentom,IvanS

    Od koga je prolašen vanserijskim talentom? Novinara, mendažera, roditelja ili trenera?
  • GOAT
    1.1k
    Da Barca nije davala minuta L. Yamalu, da li bi on bio sada tu gdje je?IvanS

    Puno je lakse davati minute klincima kao sto je on, a druga stvar njihova financijska situacija je bila tako kriticna da drugih izbora nisu ni imali samo sto odigrati takav broj utakmica sa tako malo godina obicno bude presudno i misici pate (Gavi i Pedri)
  • don
    5k
    Govorim iz perspektive da ima kanal i da pozna jako puno ljudi u i oko nogometa, posebno Dinama i da gura neke stvari.Cosey

    Hahah pa taj je lik tvrdio prije 2 tjedna da ima informaciju da Petko napušta Dinamo 100% do 15.7
  • OsamŠest
    3.2k
    Petković mi po klupskim slikama i videima s priprema izgleda iznenađujuće motivirano, za razliku od nekih ranijih pripremarioda

    Mislim da osjeća snagu momčadi i klasu koja ga okružuje. Ako se po jutro dan poznaje, bit će jedna jako lijepa sezona..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions