• IvanS
    133
    Ivanušecov transfer je baš bio u krivo vrijeme. Već sam ranije pisao koliko loše je kada unutar godinu dana prodaš 4 ili 5 glavnih igrača.
    Koji klub to može nadoknaditi? Nije problem što se Ivanušec prodao, već me smeta trenutak u kojem se to dogodilo.

    Otići će danas/sutra i Baturina, Sučića već traže naveliko, s Brunom se eto nikad ne zna... Sve 5, ali ajd' ne svi u istom prijelaznom roku.
  • blubach
    170
    Jel se zna na kraju kaj je s Rukavinom: pustili smo ga besplatno (kaj je potvrdil njegov stari) il je jednogodišnja posudba (za kaj su se neki kleli ovdje da je istina)?
    Najjednostavnije je možda pričekat objavu kluba...
  • ivca
    11
    Transfer je bio, ako me sjećanje pamti, 7.5 mil, plus 1 mil bonus, plus 15 posto idući transfer.
    To je ujedno bila i jedina ozbiljna ponuda.
    Ivanušec, veliki minus, ovo je istinita priča, on vjerojatno ima neku svoju istinu. Ali dečko je ispao baš šufter.
    Haza
    Slušao sam neki podcast s Naletilićem, rekao je da je otišao za 9.5mil (uključeni vrlo realni ostvarivi bonusi) + tih 15% šta si rekao, ali da je imao i par milijuna jaču ponudu iz Rusije (htio bih reći Zenit, ali nisam siguran), no nije htio ići tamo, pitanje je je li to istina njegovo.
  • mali M
    4.7k
    Bilo je prije i dobrih transfera, kako ulaznih tako i izlaznih. Problem je bio jedan (odnosno jedna familija sa svojim ortacima) i nije sav novac išao Dinamu nego ekipi kojoj neću imena niti spominjati.IvanS

    Ivane nisam se ovdje referirao da prije nije bilo dobrih ulaznih i izlaznih transfera, nego da nam je transfer politika bila svedena samo na tvornicu igrača. Van se skoro ništa nije gledalo, preplaćivalo se domaće potencijale od kojih 97% nije uspjelo ništa. Nije jedini problem bila familija sa trpanjem đepova, mislim je, da se krivo ne razumijemo, ali sve je bilo usmjereno na ruka ruku mije i lijeva ruka desni đep, kupovine iz budućih usluga itd.. zato kažem da mi je čudo što radi trenutni sportski sektor jer sve to čistiti, a ujedno i graditi roster za novi pohod na europu i ligu je na granici izdržljivosti njima trenutno. Mislim da nitko ne išćekuje kraj prijelaznog roka više od Marića i ekipe da mogu predahnuti i počet preslagivati sustav u miru i tišini.
  • Zagi
    7k
    7 , 9 ili 15 nebitno je.
    Klub te itekako tebao i otišao si. Lako je možda iz ove pozicije imati razumijevanja ali jako malo je trebalo da izgubimo naslov što se skoro pa sigurno sigurno nebi dogodilo da je ostao.
    Pa si onda izbrojite gubitke, samo sa financijske strane, a gdje je sve ostalo.
  • Haza
    4k

    Jedina službena ponuda koja je došla u klub za Ivanušeca je bila od Feyenoorda. Je mislim i ja sad da je bonus bio 1.5 mil eura, tako da je s bonusima ukupan transfer bio 9 mil eura, menadžer kaže 9.5, tu smo negdje.
    Mislim da je forum mjesto gdje bi trebali napisati ovakve stvari (prijetnje bojkotom zbog transfera), prvenstveno jer klub to ne bi smio dopuštati.
    Josip Šutalo je otišao gospodski iz Dinama.
    Međutim, Majer i Jakić, eh, to je već sličnija priča bila kao i s Ivanušecom, ali prvenstveno zbog Bare.
    Jakić je možda najgora priča, ali tu neću u detalje, jer se o tome i kroz medije pisalo.
    Ispričati ću vam priču kako je Lovru Majera nagazio pravi trener.
    Nenad Bjelica je u viša navrata dobivao od strane Andy Bare prvo lagane primjedbe, a onda sve žešće zbog neigranja Lovre Majera. Bara je čak mislio, jer je u to vrijeme bio u sukobu i s Mamićem, da je to maslo Mamića, međutim, stvar je bila jednostavna, Majer nije ispunjavao standarde Bjelice (količina trke na utakmici i defanzivne zadaće) i zbog toga nije igrao ili je malo igrao.
    Bjelica je na kraju poslao Majera na tribine, koliko se sjećam čak i u uzvratu protiv Benfice, kad su nam dva veznjaka bila kartonirana (Šunjić i Ademi) i kada nam je Majer trebao. Jednostavno, Bjelica je na svaki pritisak odgovorio snažno i jako, a nakon tog odlaska na tribine protiv Benfice, Majer je plakao kao kišna godina, njega mi je čak bilo i žao, jer nije on bio kriv nego menadžer.
    E to vam je stav pravog trenera (nema popuštanja), takav stav mora biti i od Uprave. I da za kraj, nekad se nažalost igrači ne znaju otrgnuti od menadžera...
  • Droljo
    7.4k
    Rukavina u rijeci. 4 godine ugovor veli stari. Nadam se da su ugradili buy back klauzulu i 50% od prodaje. Ipak ide za 0 miljona
  • GOAT
    929
    Ako je istina onda bas jadno. Nadam se da je to dio nekog deala sa Rijekom ali sumnjam
  • Olmic
    3.5k
    koga cemo slijedeceg poklonit ? Skidamo gace pred miskovicem svaki put, pokloni ga rade krznaru
  • Päddy1
    78
    Nekako si nemogu zamislit da smo dali rijeci igraca besplatno a bez da se nama vrati… mislim pa to i covijek koji nema blage veze s nogometom bi reko sta oni rade…
  • Nogo
    3k
    Možda je ovaj deal s Rukavinom ili vezano za Marca ili ima veze s Pjacom. Tipa da smo ga uzeli free (nismo platili 750k) i uz buduću prodaju Rukavine mi imamo 50% pa se i mi i Rijeka namirimo.
  • Laugreano
    2.2k
    To provjereno znas detalje, ili se zalis reda radi?
  • Päddy1
    78
    Klubovi još imaju dogovoriti neke sitne detalje […]

    Da mi je znat koji su ti „sitni detalj“i….
  • vjeko1701
    7.5k
    Ovakve stvari mogu objesniti jedino Miškovićevim vezama sa određenim agentima koji onda forsiraju isključivo Rijeku u ovakvom slučaju.

    Meni su ovakvi dealovi čak bili ok u prošlosti jer tako neki igrači veću vrijednost postignu tamo nego ovdje na klupi ili na posudbi u Goricu/Slaven pa ako imamo 50% barem nešto zaradimo. Al skidati gaće pred Miškovićem dok se ovaj kurči svigdje da Dinamo ne može platiti njegovog igrača...trebali bi sezonu-dvije ga staviti na hlađenje pa da onda vidimo kako će se snaći.

    Bez naših igrača Rijeka ne bi imala pola uspjeha u zadnjih 13 godina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions