• Pop corn
    6.1k
    Problem u dotičnom slučaju je ta da, ako traju neki pregovori, onda se za vrijeme istih ne izlazi u medije i vrijeđa po klubu. Pogotovo kad si se nekidan čuo sa sportskim direktorom kluba i nisi mu o tome ništa rekao. U Dinamu se pregovori ne vode na ovaj način i to nije partnerski način suradnje.

    To je neiskreno, kalkulantski i jasno ukazuje da si ti odluku donio još odavno. Pogotovo ako u siječnju 2024. godine izjaviš:

    "Belinho će biti u Dinamu dok ljudi iz kluba neće uvjetovati potpisivanje ugovora! Dakle, ako Belinho ode iz Maksimira, oni će biti ti koji će ga potjerati"

    I u ovom slučaju nema nikakve veze jel ponuda 40, 400 ili 4000 eura.
  • modri7
    8
    Nisam mislio da je Dinamo krava muzara i da se na klub gleda samo kroz biznis. Ali je nogomet danas biznis i da bi bio uspješan, moraš surađivat i radit sve u interesu kluba.
    Ne surađivati s jednim Barom zato što je u dobrim odnosima s nekim je besmisleno u nepotrebno. Isto vrijedi i za Miškovića i ostale. Na to sam mislio.
  • Nino Bule
    12.1k
    Pa ne poričem da Dinamo mladim igračima nudi afirmaciju. Poričem da se na konto toga možemo ciganiti oko stipendijskih ugovoraDaliban

    Rasprava je maksimalno glupa, nemas pojma koji su platni razredi u klubu, jedino bitno je da li je imat platne razrede u mlađim kategorijama legitimno ako se privlaci talent kroz projekt razvoja, sam si rekao da je to legitimna strategija, sve ostalo je štrapanje u prazno jer ce rezultat bit taj koji definira uspjeh/neuspjeh marica i cijele garniture u klubu, maric je sd valjda 2 mjeseca, a proljecari na vlasti manje od 4, sigurno nemamo nikakve relevantne podatke da se ikakav zakljucak donosi.

    Dakle zakljucak nisu jedine dvije opcije bacat pare pred klince ili kako ste vi posrpdno govorili ljubav prema klubu, nego postoji treci legitiman put koji je maric najavio kao buducnost kluba, vidjet cemo s kakvim uspjehom.
  • bongo
    696


    Pretpostavljam da je situacija sljedeća. Ako igrač ima klauzulu ona se mora platiti klubu. U ovom slučaju 1,5 milijuna. Druga je stvar dogovor igrača i kluba o podjeli te klauzule. Teoretski je moguće da se Pjaca na uštrb te klauzule dogovorio s nama za manju plaću ili na neki sličan način…
  • Nino Bule
    12.1k
    ja govorim da sa strateške strane nikakve usporedbe nema i da slijedom toga mi u pregovorima ne možemo računati na privilegije takvih grupacija.Daliban

    Ne mozemo racunat na nivo talenta i kolicinu talenta koji oni privuku to je jasno svima, ali je valjda jasno da red bull ne moze dovest 3 milijuna mladih igraca, ima ogranicen kapacitet i postoje drugi talenti koji onda biraju druge klubove, mi sa svojim sustavom filijala mozemo privuc masu ozbiljnog talenta pogotovo sa nasih prostora koji je krcat talentom, nije mi jasno da tako jednostavnu ponatu ne moze pokopčat
  • Jurki
    9.7k
    logika mu je jaca strana sigurno.
    Znaci Dinamo bi mu trebal pruziti najbolje moguce uvjete za rad, razvoj pod najboljim trenerima.
    A kad bi se Dinamo htel osigurati da nesto od toga svega ima na ovaj ili onaj nacin.. tad se bumo pobrali ko uvređena frajla?

    Znaci uzimam sve, a ne dajem nista.
    Jebes takav posel.. onda nek ga otpelja kam hoce.. ak to nije ucjena onda ne znam kaj je.
  • Daliban
    277
    Rasprava je maksimalno glupaNino Bule

    Slažem se.
  • Daliban
    277
    Ne mozemo racunat na nivo talenta i kolicinu talenta koji oni privuku to je jasno svima, ali je valjda jasno da red bull ne moze dovest 3 milijuna mladih igraca, ima ogranicen kapacitet i postoje drugi talenti koji onda biraju druge klubove, mi sa svojim sustavom filijala mozemo privuc masu ozbiljnog talenta pogotovo sa nasih prostora koji je krcat talentom, nije mi jasno da tako jednostavnu ponatu ne moze pokopčatNino Bule

    To ti je ujedno odgovor na pitanje zašto si Red Bull u teoriji može dozvoliti lowballati svoje klince.
  • modri7
    8
    u sridu! ne želim spamat' temu, ali je ovo upravo ono što sam želio reći.
    Inati i ratovi preko leđa kluba se moraju izbjeć.
    Nitko ne radi za džabe, pa tako neće ni Bara. Svrha je biti mudar i isposlovati najbolje moguće za klub.
  • Ivanmtk
    846
    Opet rasprava o klincu od 14, samoproglašenom najvećem talentu? Dobro ljudi jeste li normalni? Ponašate se ko da nam odlazi Ronaldinho. Dinamo je ponudio svoje uvjete, Bara to ne želi. Želi nerealne cifre koje klub ne želi ispuniti. Oke, hvala, doviđenja. Boli nas kurac di će. GOTOVA PRIČA!
  • Nino Bule
    12.1k

    To ti je ujedno odgovor na pitanje zašto si Red Bull u teoriji može dozvoliti lowballati svoje klince.Daliban

    Moze lowballat klince koji su veca razina talenta nego koje dinamo moze lowballat, takve ubertalente mi ne mozemo privuc ili bi morali trosit velike novce, one koje mi mozemo lowballat su oni za koje nema mjesta u red bull sistemu ali bi kroz nas sistem mogli radit razliku u hnl-u, afirmirat se kroz el i lp pa prodat dalje(ne moraju se nuzno ni svi prodat, mozemo i proizvest nekog ademija koji bi tu bio cijelu karijeru). Dakle doslovno ista logika (ne privlacimo talente novcem nego projektom) samo na stepenici nize od red bull sistema, to ti pokusavam dočarat od pocetka ali jednostavno ne ide.
  • Daliban
    277
    Moze lowballat klince koji su veca razina talenta nego koje dinamo moze lowballat, takve ubertalente mi ne mozemo privuc ili bi morali trosit velike novce, one koje mi mozemo lowballat su oni za koje nema mjesta u red bull sistemu ali bi kroz nas sistem mogli radit razliku u hnl-u, afirmirat se kroz el i lp pa prodat dalje(ne moraju se nuzno ni svi prodat, mozemo i proizvest nekog ademija koji bi tu bio cijelu karijeru). Dakle doslovno ista logika (ne privlacimo talente novcem nego projektom) samo na stepenici nize od red bull sistema, to ti pokusavam dočarat od pocetka ali jednostavno ne ide.Nino Bule

    E, ali Belinho nije jedan od tih koje bi trebali lowballat. Ipak je elitni talent.
  • vjeko1701
    6.2k
    On ne odlazi radi iznosa ponuđenog u stipendijskom ugovor koliki god taj iznos bio.
  • don
    2.6k
    ovaj Drkušić je stvarno stoperčina, ali naravno da ga ne bi uzeo zbog svima poznatih razloga.

    A mi ako uspijemo dovesti Čerina to će biti najbolji transfer u zadnjih 5 godina. Tim više jer smo ga "prvi" otkrili prije eura.
  • Nino Bule
    12.1k


    Vjerovatno je u najvecem plateznom razredu i iskomunicirano je da se mogu prilagodit tako sto ce pokrit neke troskove obitelji (stanjovanje npr), naravno da on moze dobit vece novce u juveu, romi, bayernu al tamo ce biti samo broj a ovdje projekt i to je prednost nas naspram njih, sigurno se necemo natjecat s njima u placi belinhu, a svakom je jasno da ga bara ne odvodi iz kluba zbog para nego zbog rata s dinamom tako da mi je taj konkretan slucaj potpuno nebitan, bitan mi je sustav koji gradimo i rezultati koji ce iz toga proizaci kroz 2-3 godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions