• vjeko1701
    6.2k
    Kako molim te ti možeš nekog zabetonirati stipendijskim ugovorom kad su oni specifično tu da igrača ne bi mogao zabetonirati u klubu već sa 14-15 godina.

    Strogo su regulirani u iznosima i stavkama koje se mogu u njih stavljati.

    Jedino kaj Dinamo time sigurno dobiva je buduća naknada za razvoj i to je to.
  • DiddyGuela
    1.3k
    Hocete o Olmu? Pa zapitajte se koliko Olmovih vrsnjaka iz Barce danas igra nogomet na vrhunskom nivou. Mislite da je to slucajno? Ne bi rekao. Koliko god su Dinamo i Bara zaradili to je nista u usporedbi s "pozornicom" na koju je Dinamo plasirao Olma.

    Klinci bi trebali dolaziti u Dinamo jer prepoznaju projekt i priliku a ne da se opare prije nego zaigraju seniorski nogomet.

    Nemojte ponizavat Dinamo zbog ovih hijena poput Bare.
  • BBB Mataa998
    1.4k
    Znam da nije profesionalno i da je vrlo vjerojatno nemoguce ali bih volio kad bi uspjeli sa malim potpisat ugovor,oca zaposliti negdje na odrzavanju u klubu,ili da radi nesto pri gradu,i da im se jos neko vrijeme rijesi pitanje stanovanja ali sve za prekid suradnje sa Barom.
  • Nino Bule
    12.1k
    Nije samo Red Bull Salzburg, ključna razlika iz perspektive talenata i njihovih agenata.Daliban

    Dakle financijski uvjeti su tu sekundarni nego je primaran projekt koji im red bull nudi, vidis kako mozes shvatit poantu kad se potrudis. Naravno da ce red bull sistem privuc vece i vise talenata nego dinamo, ali po istom principu dinamo kroz neki sistem filijale u drugoj hnl > filijala u sloveniji > prva ekipa dinama moze imat svoj sustav integracije mladih i uvijek ostavljat prostora za afirmaciju talenata zbog kojih ce htjet doci tu, stvar je samo skale, argument je identican.
  • hardek
    1.8k
    Pa stvar je u tome da ne postoji cifra koja bi ga zadovoljila. Eventualno ugovor kao što je Olmo imao. Smjesno mi je što su ljudi toliko naivni da misle da je ovdje riječ o 1000 eura mjesečno :lol:

    Mustra zna šta radi, ovo je isplanirano odavno
  • Nino Bule
    12.1k

    Ma i da pristanemo na ucjene i damo malom 200k eura godisnje on bi s 18 malog odveo u kustosiju ili negdje trece to je jasno ko dan.
  • Daliban
    276
    Dakle financijski uvjeti su tu sekundarni nego je primaran projekt koji im red bull nudi, vidis kako mozes shvatit poantu kad se potrudis. Naravno da ce red bull sistem privuc vece i vise talenata nego dinamo, ali po istom principu dinamo kroz neki sistem filijale u drugoj hnl > filijala u sloveniji > prva ekipa dinama moze imat svoj sustav integracije mladih i uvijek ostavljat prostora za afirmaciju talenata zbog kojih ce htjet doci tu, stvar je samo skale, argument je identican.Nino Bule

    Pa Haza je rekao da nam se neki slovenski klub nudio da ih preuzmemo i odbili smo, pretpostavljam jer šparamo.

    Dinamo je dobar izlog talenata, ali te usporedbe s Red Bullom jednostavno ne stoje. Oni su strateški pokriveni na svim razinama i klinci ulaskom u sustav imaju direktnu liniju u ligu petice. Nema tu skale, Dinamo je Dinamo, Red Bull je globalna grupacija.
  • hardek
    1.8k
    Naravno, zato sam i napisao jučer nek si ga nosi dole u južnije krajeve i proda ga za 30 milja eura u budućnosti stvarno me ne zanima. Gadi mi se njegov modus operandi jednostavno.
  • Ali
    2k

    Sorry ali nesto me silno podsjetilo u ovom upisu na naslove portala zadnjih godina "odrekao se xxx milj eura kako bi igrao u hajduku..."

    Naravno da se netko obogatiti nece sa 16g igrajuci u hnl kadetima.
    Ali ak si doselio u RH radi toga da ti klinac.za kojeg svi kazu da je talent igra i trenira u zagrebu, pa ocekukes da ti netko podmiri troskove za obitelj poput smjestaja i hrane. A to je cca 3.000€ vjerujem dovoljno. Zasto uorava ne ponudi takvu naknadu za prvu godinu i onda ako odobiji kazu , ok mi nemozemo ici preko toga i preuuimamo rizik da cemo izguhiti talenta.
  • vjeko1701
    6.2k
    Pa Haza je rekao da nam se neki slovenski klub nudio da ih preuzmemo i odbili smoDaliban

    Jel bi ti preuzeo još jedan klub dok još hvataš konce u Dinamu i svaki dan samo čekaš koji kostur će izletiti van.

    Traži se manji oblik suradnje a nakon konsolidacije i znanja da konačno stojiš na čvrstom tlu se može krenuti u naprednije oblike suradnje.
  • Nino Bule
    12.1k

    Ima skale kako nema skale, ne igra se u red bullu drugi sport niti je ikome zagarantirano da ce iz salzburga zavrsit u leipzeigu, naravno da ce vise i vece talente privlacit ali dinamo moze nudit istu stvar, afirmaciju u seniorskom nogometu i onda dalju prodaju, uspjet u dinamu i prodat se dalje je isto ozbiljno osiguravanje egzistencija i karijera na ozbiljnom putu, i red bullov model u jednom trenu igracima vise ne moze ponuditi sta oni zele pa idu u city ili bayern nebitno,

    Poanta je vrlo jednostavna i jasna, ne privlacis igraca novcem nego projektom, ne razumijem kako mozes uopce poricati jednostavnu cinjenicu.
  • Jurki
    9.7k
    Pa Haza je rekao da nam se neki slovenski klub nudio da ih preuzmemo i odbili smo, pretpostavljam jer šparamo.Daliban

    Nebu ti nitko dal klub zabadava.
    Ajmo zamisliti situaciju u kojoj trebamo dati za preuzimanje xy kluba npr 10 posto budgeta.
    Ali u tom slucaju nebumo investirali u prvu momcad.
    Izbil bi građanski rat.
  • Daliban
    276
    Jel bi ti preuzeo još jedan klub dok još hvataš konce u Dinamu i svaki dan samo čekaš koji kostur će izletiti van.

    Traži se manji oblik suradnje a nakon konsolidacije i znanja da konačno stojiš na čvrstom tlu se može krenuti u naprednije oblike suradnje.
    vjeko1701

    Ma nebitno, poanta je da su Dinamo i Red Bull grupa različiti svemir. Mi se natežemo i cjenkamo oko filijale u Sloveniji, Red Bull ima klubove maltene na svim kontinentima.
  • NKDZ86
    566
    Bara lihvaru, sloboda belinju!
  • modri7
    8
    Pozdrav ljudi,
    novi sam na ovom forumu.
    Uvijek sam bio za promjene i drago mi je da su zapuhali novi vjetrovi.
    A sada kad jesu, želim vam da prema novoj upravi budete kritični kao prema starim.
    I još jedna stvar, ne zaboravite da je nogomet biznis a ne gonjanje nekih suludih principa od kojih nitko nema koristi. Pozdrav!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions